PDA

Pogledaj punu verziju : Sterilisanje feretki (Premesteno iz teme Feretke)



shollsy
22.05.09., 20:11
Jel me mi mozete dati broj nekog veterinara koji se vec sretao sa feretkama.. dosad koga god sam posetio zbog vakcinacije i sterilizacije me gledao kao da sam poludeo....
unapred hvala

LARYBG
22.05.09., 21:30
sto ih jadne sterilises to nije humano.

acak
23.05.09., 08:43
sterilisu se kolko znam zbog mirisa... sterilizacijom se gubi oko 90% neprijatnih mirisa kod feretki... a sto se tice veterinara... ranije sam pricao o tome sa JecaDJ http://www.teraristika.org/forum/member.php?u=1280, ona je iz Zemuna, i uzgaja feretke... i rece mi da ima veterinara koji joj to obavlja... tako da pokusaj da je kontaktiras preko foruma na PP... nemam njen broj... trazio sam, nije mi dala :).... imam kontakt preko skypa, ali nije preterano aktivna, jednom u nedelju dana se pojavi :)

Lady A.
28.05.09., 16:54
Nije humano jedino ne sterilisati ih ako se vec uzimaju za ljubimce! To je cista glupost. Sterilizacija je jednostavan zahvat i nije nikakav problem da se uradi. Zbog takvih razmisljanja o sterilizaciji zivotinje umiru! A da ne pricam koliko se sterilisana zivotinja manje oseca.

LARYBG
28.05.09., 17:55
sterilizacijom zivotinji ubijas volju za zivotom menja karakter i postaje nevoljnija,ne radi se o tome kakav je zahvat. samo zamislimo da coveku oduzmemo tako nesto.glupo je sterilisati zbog mirisa, ako ne mozemo da trpimo njene mirise ne treba je ni drzati u kuci.

acak
28.05.09., 18:22
sterilizacijom zivotinji ubijas volju za zivotom menja karakter i postaje nevoljnija

odakle ti to?
cito si to negde konkretno za feretke, ili je to samo tvoje misljenje?

LARYBG
28.05.09., 18:29
ne to je konkretno za sve zivotinje. zivotinja zivi za to zivi da nastavi svoju vrstu i zivi da jede to su dve stvari koje su zajednicke kod svih zivotinja. sta zivotinju mozes da vidis da radi da spava, jede i jeb... kada je kastriras zivotinja izgubi volju za zivotom u najcescim slucajevima se ugoji nije joj ni docega najkonkretni primer su ti psi zatim macke. znas zasto se svinje kastriraju da bi se nagojile.... veterinari to opravdavaju jel uzimaju dobru lovu na tome, ali jednom reciju to nije humano.

shollsy
28.05.09., 18:41
humano il nije.. al feretkama ne-sterilizacija donosi vise problema nego da je sterilises... svako teranje koje prodje bez parenja izaziva patoloske probleme pa cak mogu i da uginu.. a sigurno je da kad je drzis kao ljubimca, a ne za razmnozavanje ne mozes to i da ispratis.

LARYBG
28.05.09., 18:46
isto je i sa psima zenka psa koja nije sterilisana mora bar jednom da se pari u toku svog zivota ili moze gadno da ######, ali kao sto rekoh ko ne moze da im obezbedi ono sto priroda od njih zahteva ne treba ni da je drzi kuci, ili neka drzi muzijaka. ljudi sterilisu svoje zenke pasa vec pri prvom teranju pa se onda smore sto imaju zombija a ne psa.

Hornet
28.05.09., 23:45
isto je i sa psima zenka psa koja nije sterilisana mora bar jednom da se pari u toku svog zivota ili moze gadno da ######, ali kao sto rekoh ko ne moze da im obezbedi ono sto priroda od njih zahteva ne treba ni da je drzi kuci, ili neka drzi muzijaka. ljudi sterilisu svoje zenke pasa vec pri prvom teranju pa se onda smore sto imaju zombija a ne psa.

Apsolutno netacno da se zenka psa mora pariti bar jednom... Sa psima sam od kako sam se rodio i do sada sam imao dve kuje koje nikada nisu parene i dozivele su 15 godina, a veterinara su videle samo kad su kao stenad dobijala vakcine... Ljudi izmisljaju svasta, (prvi kucici se u vodu bacaju, odredjenim rasama urasta kost u mozak i polude, pitovima se zakljucavaju vilice....) izmedju ostalog i ovo...
I nikako se ne slazem da psa treba pod obavezno pariti! Sta ces sa stencima posle? Baciti ih na ulicu ili sta? I ti si onda kako kazes "obezbedio" ono sto priroda zahteva, ali si sa tim mozda unisito ko zna koliko zivota ako ne uspes da udomis kucice.

LARYBG
29.05.09., 01:16
dve kuje koje se nikad nisu parile a zive i zdrave, to je sreca, ja znam pet ljudi ci su psi zbog toga dobili rak materice i jos neka sranja, to nije nikakav mit kao za koske u mozgu kod dobermana, grc vilice pitova, doga ubija gazu pre nego sto umre itd. to je jednostavno istina ako se tebi nije desilo ne znaci da nije tacno. i ja nisam pricao da treba da bacas stence na ulicu ko ima psa kuci i voli pse to nikad ne bi mogao da uradi.

Hornet
29.05.09., 01:27
Da ali kazes "ko ne moze da im obezbedi ono sto priroda od njih zahteva ne treba ni da je drzi kuci"... I ja pitam sta ako uparis kuju i ne mozes da udomis stence? Sta se onda desava? Ovo vazi i za feretke...
A ovo sta se desava ako ne paris ne vredi raspravljati... Ja pricam iz iskustva, uostalom to i veterinari mogu da potvrde ali da ne skrecemo sa teme ipak je ovo tema o feretkama ;)

LARYBG
29.05.09., 01:37
ne kupis kuju kupis muzijaka. ko zna sta ce sa stencima neka kupi zenku. mada ako imas rasnog psa bilo koje rase nemas problema sta ces sa stencima psi se prodaju ko alva sto nas narod kaze:D naravno treba biti realan sa cenom. za feretke ne znam kako ide prodaja.

Lady A.
29.05.09., 02:48
Ne zelim da ulazim u dalje rasprave,al sad me bas nerviras. To je takva glupost da je to strasno...!
Ja se bavim i uzgojem pasa i imala sam min.10-15sterilisanih zenki koje su zivele dugo i savrseno normalno. Taj mit o sterilizaciji samo jos u nasoj zemlji postoji i to je stvarno strasno. Zato i ima toliko lutalica,bas zbog neodgovornih ljudi koji nece da sterilisu svoje pse.
A kao drugo, pitaj bilo kog veterinara i recice ti da je za svaku zivotinju sterilizacija olaksanje,jer bez toga svako teranje bez parenja je agonija.
Pre nego sto pocnes da iznosis bilo kakva licna misljenja raspitaj se kod strucnih ljudi ili citaj malo knjige. A ne da ti sad,izvini sto moram tako da kazem, lupis nesto kao to sto si rekao "da zivotinja izgubi volju da zivotom",pa posle neko razmislja da li ce njegovoj zivotinji biti dobro posle sterilizacije. Molim te da ne siris takve dezinformacije, jer ce u tom slucaju samo zivotinje ispastati.
Sve feretke koje nisu uzete za razmnozavanje MORAJU biti sterilisane.
Dalje oko toga. Ne goje se zivotinje od sterilizacije vec od viska hrane i nekretanja. Tu je kriv samo vlasnik!
I ne,zivotinja ne mora da ima ni jedno leglo pre sterilizacije. Rana sterilizacija je sasvim normalna stvar.
Takodje sterilizacija je idealna zaštita od bolesti kao što su tumor dojki i materice, piometra, sepsa, rak prostate i testisa, a sterilisana životinja duže živi. To su sve cinjenice. Dakle nemoj se ubedjivati oko necega o cemu ocigledno ne ne znas.
Ljudi sterilisane feretke ce vam duze ziveti i bice zasticene od niza bolesti,tako da ako ih ne cete razmnozavati obavezno ih sterilisite.

Lady A.
29.05.09., 02:53
Sad tek vidim sta si napisao- "ja znam pet ljudi ci su psi zbog toga dobili rak materice i jos neka sranja" I to zbog rane sterilizacije?! Samo mi molim te objasni kako je kuce dobilo rak nepostojece materice posle sterilizacije???? Sterilizacija životinja je uklanjanje polnih organa – kod ženke jajnika, jajovoda i materice

LARYBG
29.05.09., 10:03
Ne zelim da ulazim u dalje rasprave,al sad me bas nerviras. To je takva glupost da je to strasno...!
Ja se bavim i uzgojem pasa i imala sam min.10-15sterilisanih zenki koje su zivele dugo i savrseno normalno. Taj mit o sterilizaciji samo jos u nasoj zemlji postoji i to je stvarno strasno. Zato i ima toliko lutalica,bas zbog neodgovornih ljudi koji nece da sterilisu svoje pse.
A kao drugo, pitaj bilo kog veterinara i recice ti da je za svaku zivotinju sterilizacija olaksanje,jer bez toga svako teranje bez parenja je agonija.
Pre nego sto pocnes da iznosis bilo kakva licna misljenja raspitaj se kod strucnih ljudi ili citaj malo knjige. A ne da ti sad,izvini sto moram tako da kazem, lupis nesto kao to sto si rekao "da zivotinja izgubi volju da zivotom",pa posle neko razmislja da li ce njegovoj zivotinji biti dobro posle sterilizacije. Molim te da ne siris takve dezinformacije, jer ce u tom slucaju samo zivotinje ispastati.
Sve feretke koje nisu uzete za razmnozavanje MORAJU biti sterilisane.
Dalje oko toga. Ne goje se zivotinje od sterilizacije vec od viska hrane i nekretanja. Tu je kriv samo vlasnik!
I ne,zivotinja ne mora da ima ni jedno leglo pre sterilizacije. Rana sterilizacija je sasvim normalna stvar.
Takodje sterilizacija je idealna zaštita od bolesti kao što su tumor dojki i materice, piometra, sepsa, rak prostate i testisa, a sterilisana životinja duže živi. To su sve cinjenice. Dakle nemoj se ubedjivati oko necega o cemu ocigledno ne ne znas.
Ljudi sterilisane feretke ce vam duze ziveti i bice zasticene od niza bolesti,tako da ako ih ne cete razmnozavati obavezno ih sterilisite.ok da ne ulazimo u dalju raspravu radi kako hoce, zalim te zivotinje, pogotovu zbog tvoje izjave da kada ih sterilises gube mirise"smrad" jadna \ivotinja ce ispastati da bi ti kuci imala igrackicu koja ne smrdi(ja cu svojoj zmiji izbiti zube da mi slucajno ne bi ubrizgala otrov). u poruci sam izneo cistu istinu koju sam cuo od mnogih vet. a i ljudi ci su psi imali hormonski poremecaj jel nisu pareni mada srecom ja sve manje ljudi znam koji sterilisu svoje kuce uglavnom su to neke neobavestene babe sa pekinezerima,koji posle setrilizacije vise lice na gazdu.


Sad tek vidim sta si napisao- "ja znam pet ljudi ci su psi zbog toga dobili rak materice i jos neka sranja" I to zbog rane sterilizacije?! Samo mi molim te objasni kako je kuce dobilo rak nepostojece materice posle sterilizacije???? Sterilizacija životinja je uklanjanje polnih organa – kod ženke jajnika, jajovoda i materice
procitaj opet tu moju poruku nisi razumela, psi su imali probleme jel nisi pareni...

Lady A.
01.06.09., 14:46
Izvinjavam se svima koji prate temu zbog kasnog odgovora,al nisam bila u Beogradu.
Ovako ja stvarno ne znam da li ti imas nekih problema sa citanjem ili sa razumevanjem mog odgovora? Ne znam koji deo recenice "Sterilisana zivotinja je zdravija i duze zivi" nisi razumeo??? Sto ce ti ukazati da se to radi iskljucivo za dobrobit te zivotinje,a to sto ce manje da se oseca je samo olaksica,a nikako razlog zbog kog se zivotinja sterilise.
Ti znaci hoces da mi objasnis da je za tebe humanije zivotinji skratiti zivot i pustiti je da zivi u agoniji nego joj pomoci sterilizacijom?? Neverovatno! Ti si pravi ljubitelj zivotinja!
I normalno da su psi koji nisu pareni imali problema sa upalama materice i sl.ali samo iz razloga jer nisu bili sterilisani. Dakle postojao je neki neodgovorni "ljubitelj zivotinja" kao sto si ti, koji je mislio da je pametniji od ostatka sveta i nije hteo da sterilise svog psa jer je to "humano' i pas je na kraju zaradio sve one bolesti koje se resavaju sterilizacijom. Dao si odlican primer kako samo zivotinje ispastaju zbog ovakvih glupih razmisljanja.

LARYBG
01.06.09., 17:43
ok. sterilisi jadne zivotinjice, sta da ti kazem kad sve moje reci izvrces. to ko je veci ljubitelj zivotinja ja ili ti ne bih komentarisao, niti vise zelim da se rasplavljam sa takvom ... osobom kao sto si ti.

Lady A.
02.06.09., 00:48
Evo da se ne bi mi dalje raspravljali o necemu sto su pametniji ljudi vec odavno ispitali, kopirala sam ti jedan text da procitas kako bi mogao uopste da raspravljas o ovakvim stvarima posto meni ocigledno ne verujes. Naravno i za sve ostale da vide koliko je sterilizacija pametan i dobar izbor za vase drage ljubimce kako bi imali dug i zdrav zivot.

Da li ste znali da se sterilisane ili kastrirane životinje imaju blažu narav?

Mužjaci:
Kastrirani psi i mačke usmeravaju svu svoju pažnju na svoje ljudske
porodice. Sa druge strane, nesterilisane jedinke često bez nadzora lutaju u potrazi za partnerom, rizikujući teške ili fatalne povrede u saobraćaju ili u okršajima sa drugim mužjacima. Osim toga, oni označavaju teritoriju urinom prilično neprijatnog mirisa.

U kući Vas seksualno uzbuđeni mužjak pasa može i osramotiti, naskakanjem na delove nameštaja ili na vaše ili noge gostiju. Takođe, nemojte mešati agresivnost i zaštitničko ponašanje; sterilisani pas štiti svoj dom i porodicu podjednako dobro kao i nesterilisani pas, dok se mnogi problemi sa agresivnošću mogu ublažiti ili čak i rešiti ranom sterilizacijom.

Ženke:
Dok periodi njihovih plodnih ciklusa prilično variraju, većina ženki mačaka pokazuje slično ponašanje kada su u teranju. Četiri ili pet dana, svake tri nedelje [tokom sezone parenja], one se glasno oglašavaju mjaukanjem i uriniraju znatno češće – ponekad i svuda po kući – u pokušaju da privuku mužjake. One tako često privuku potentne mužjake koji uriniraju oko doma u kome živi ženka. Ženke pasa takođe privlače mužjake sa velike daljine [zahvaljujući izuzetno dobrom čulu njuha kod pasa, kao i jakom mirisu mokraće]. Ženke pasa obično imaju krvavi iscedak u trajanju od nedelju dana a mogu postati skotne još jednu nedelju nakon toga.

Bolje sprečiti...

Da li ste znali da će sterilisana ili kastrirana životinja imati duži i zdraviji život?

Sterilizacija ženki [odstranjivanje reproduktivnih organa] ili kastracija mužjaka [odstranjivanje testisa] su rutinske veterinarske procedure koje se obavljaju pod opštom/potpunom anestezijom. Obe vrste operacija po pravilu zahtevaju minimalnu hospitalizaciju. ASPCA preporučuje sterilizaciju ili kastraciju u što ranijem životnom dobu životinje. Osim sprečavanja neželjenog parenja, kastracija kod mužjaka pasa i mačaka uklanja opasnost od raka testisa i bolesti prostate. Sterilizacija ženki pasa i mačaka pomaže u sprečavanju piometre [gnojne infekcije materice] i raka dojke, a sama operacija se preporučuje pre prvog teranja pošto tada pruža najveći stepen zaštite od ovih bolesti. Lečenje piometre zahteva hospitalizaciju, intravenske infuzije, antibiotike i naposletku - sterilizaciju. Rak dojke je fatalan za oko 50% obolelih ženki pasa i za čak 90% obolelih mačaka! Treba takođe znati da su anestezija i operacioni proces veoma neizvesni, komplikovani i skupi, pogotovo kada se radi o starijim životinjama.

Odgovorno postupanje

Da li ste svesni da možete sprečiti patnju i smrt mnogih životinja?
Retki su ljudi koji ne vole mačiće i štence. Nažalost, neki izgube taj osećaj naklonosti kada životinje odrastu. Kao tužni rezultat, na svetu godišnje bude eutanazirano nekoliko miliona pasa i mačaka svih starosti i rasa. Ostali žive kratak i najčešće nesrećan život lutalica. Mnoge od ovih životinja su na svet došle neželjenim upravinjam koje je moglo biti sprečeno sterilizacijom ili kastracijom. Lutalice retko žive duže od nekoliko godina, često stradajući od gladi, bolesti, smrzavanja ili pod točkovima automobila.

Suve činjenice
Predsrasuda: Ženka psa ili mačke treba da ima jedno leglo pre sterilizacije.
Činjenica: Što pre sterilišete ženku to će ona imati bolje zdravlje u budućnosti. Čim štene ili mače ima više od jednog kilograma ili je starije od 2 meseca, ona ili on mogu biti sterilisani ili kastrirani.* Mnogi veterinari sprovode veoma uspešnu ranu sterilizaciju. Što duže ženka živi bez sterilizacije, veće su šanse od tumora dojke ili infekcije materice. Zapravo, ženka sterilisana pre prvog teranja [između 6 i 9 meseci] ima šest do sedam puta manje šansi da dobije tumor od nesterilisane ženke.
*[oko ovog važnog detalja su mišljenja stručnjaka i dalje podeljena, a jedni se jako protive kastraciji mužjaka pre 8.-og meseca starosti]

Predsrasuda: Sterilizacija ili kastriranje će izmeniti karakter kućnog ljubimca.
Činjenica: Male promene koje će nastupiti biće bez izuzetka pozitivne. Bez obzira na starost u trenutku ovakve operacije, vaš ljubimac će ostati veran, privržen i žaštitnički nastrojen prijatelj. Sterilizacija će smanjiti nagon za parenjem što će imati smirujući efekat na mnoge životinje. Kastrirani mužjaci mačaka i pasa uglavnom prestaju da [žele da] lutaju i da se sukobljavaju sa drugim mužjacima a takođe prestaju i da označavaju svoju teritoriju urinom.

Predsrasuda: Kućni ljubimci posle sterilizacije postaju debeli i lenji.
Činjenica: Netačno! Manjak kretanja i preterana ishrana čini kućne ljubimce debelim i lenjim, ne sterilizacija. Vaš kućni ljubimaca se neće ugojiti ukoliko mu obezbedite adekvatno kretanje i normalnu ishranu. Sterilizacija je dobra za vašeg ljubimca i zbog toga što takve životinje u proseku žive dve do tri godine duže od nesterilisanih jedinki. [nepostojanje seksualnog nagona delimično smanjuje aktivnost životinje pa je zbog toga preporučljivo praqtiti težinu i adekvatno umanjiti obroke ako se primeti porast]

Predsrasuda: Sterilizacija je opasna i bolna operacija.
Činjenica: Sterilizacija i kastracija spadaju u rutinske operacije nad životinjama. Uz minimum kućne nege, vaš ljubimac će moći da nastavi sa svojim uobičajenim aktivnostima samo nekoliko dana nakon operacije.

Predsrasuda: Korisno je da deca vide kako životinje dolaze na svet.
Činjenica: Veliki broj pristupačnih edukativnih materijala i više su nego dovoljni da decu nauče o rađanju života - na odgovoran način. Dopuštanje da se vaš kućni ljubimac na svet donese mlade koje ne nameravate zadržati će vašu decu naučiti neodgovornom ponašanju. Svako ko je svestan na kakav užasan način život završavaju lutalice u kafilerijama ne sme dozvoliti nekontrolisano parenje.

izvor: Američko udruženje za sprečavanje okrutnosti prema životinjama

LARYBG
02.06.09., 01:26
koji bolestan tekst, treba ga nazvati oduzmite zivotinji sve sto joj je priroda dala, izvadite reproduktivne organe vasoj zivotinji da vam ne bi skakala na nogu.!.?. koja bolest, treba sterilisati onog ko je ovo napisao. najzalosniji deo je sterilisite ljubimca da ne bi stradao u saobracaju. koje samo lazi u ovom tekstu. nisam trebao da protracim dva minuta svog zivota na ovu glupost. devojko zeno babo sta god da si nemoj verovati u sve sto procitas na internetu.

nenad
02.06.09., 01:33
A, da malo spustite loptu? Imate različite stavove i ne možete ubediti jedno drugo da ste u pravu, zar ne? Čemu onda rasprava? ;)

LARYBG
02.06.09., 01:36
ma ne bih se ja ni raspravljao sa njom nego me je ovaj bolseni tekst iznervirao.

nenad
02.06.09., 01:39
A, sad će ona da se javi da ti kaže da tekst nije bolestan, nego skroz ispravan, pa ćeš ti da joj odgovoriš, i tako u nedogled. Čemu rasprava, ljudi?
Usput, teraristika i sterilisanje pasa baš i nisu srodne teme ;)

Nemanja
02.06.09., 02:04
Jos jedna bezvredna rasprava! Opet vi raspravljate o stvarima u kojima su dozvoljena razlicita misljenja.

LJUDI da li vi meni mozete da kazete sta znaci biti human?

Meni je covek koga jako postujem i cenim, a cene ga i mnogi drugi, rekao da je humano da ubijem jednog coveka, ako je to jedini nacin da spasim dvoje ljudi. Opet, kada to gledas sa neke druge strane humanizma neko postaje ubica! Ja mogu samo da se nadam da nikada necu doci u situaciju da moram o tome da odlucujem.
Da li mozete da rasudite da li je humano ili ne sterilisati zivotinje? Pa ja stvarno ne vidim tu mogucnost. Jednostavno 100 ljudi-100 razlicitih misljenja, a ni jedno od tih ne mora da bude 100% tacno.
Ladi A., onaj koji je pisao ovaj tekst nije izneo one najvaznije argumente. Jednostavno to nije ono sto bi trebalo da ubedi nekoga da sterilise zivotinje. U tekstu se nazire pokusaj da se ukaze na potencijalne probleme u psihickom i fizickom zdravlju zivotinja, ali u stvari pise o tome kakve ljudi probleme imaju dok njihovi kucni ljubimci prozivljavaju sezonu parenja. Izvini, ali nisam mogao da procitam tekst do kraja. Jednostavno je pogresno razmisljanje na pocetku, da ne moze da ga ispravi nikakav nastavak. Opet, ovo je moje misljenje i ne ocekujem pokusaj da ga neko komentarise i ispravlja, jer ga necu promeniti.
Opet ja filozofiram, trudim se da sto manje upadam u ovakve rasprave, ali stvarno mislim da ne biste o tome trebali na ovaj nacin da razgovarate.


Edit: Opet je bio neki problem sa onim obavestenjem za nove postove u temi na koju odgovaram, tako da me je nenad preduhitrio.

zarko
02.06.09., 02:11
nenade gresis!
zenke iguane idu na spaying redovno !!! nema komplikacija i kontrolise se broj jedinki...

Lady A.
02.06.09., 19:14
Kako su dozvoljena razlicita misljenja? To uopste nije moje misljenje,vec samo cinjenice koje ce vam ispricati svaki veterinar. Znaci nesto sto je naucno dokazano. Tu nema mesta za razlicita misljenja. Ja nisam veterinar niti naucnik pa da iznosim svoje misljenje na tu temu vec samo prenosim ono sto pise u knjigama i sto vam mogu reci ljudi koji su strucni za to.
Neki delovi texta su izuzetno glupi, slazem se, ali nisi trebao da se uhvatis za taj deo,vec za ono sto je bitno.
I ne znam ako, to sto zivotinja zivi duze kad se sterilise, nije dovoljan argument,sta bi trebalo da bude. Pored toga sto se uklanja niz potencijalnih bolesti. Evo nesto bolje,mislim da su tu svi argumenti.

1. Sterilizacijom se sprečava nekontrolisano povećanje populacije kućnih ljubimaca, a samim tim i nepotrebno nasilno gašenje njihovih života, kao i rađanje neželjenjih kučića i mačića i uz to uvek povezan aktualni problem njihovog udomljavanja.

2. Sterilizacijom se sprečava psihička patnja životinja, odnosno njihova depresija, agrasivnost prema drugim životinjama i bežanje od kuće u potrazi za partnerom kako bi zadovoljila svoje prirodne nagone.

3.Sterilizacija je idealna zaštita od bolesti kao što su tumor dojki i materice, piometra, sepsa, rak prostate i testisa.

4.Sterilisana životinja duže živi. Danas se ove operacije obavljaju rutinski i životinja već nekoliko sati nakon operacije može sve samostalno da obavlja.

S obzirom da su kućne životinje izdvojene iz svog prirodnog okruženja, mi preuzimamo odgovornost za njihovu dobrobit i razmnožavanje. Budite savestan vlasnik i na ovaj način spasite mnoge živote osuđene na lutanje, patnju i nasilnu smrt.

izvor: drustvo za zastitu zivotinja

Ja nisam ni pokrenula ovu temu ovde,vec neko ko je hteo da iznosi svoje misljenje bez cinjenica. Tako da mi je zao za of

marko
02.06.09., 19:30
Slažem se, nisu to različita mišljenja već totalno suprotna mišljenja od kojih je jedno tačno a jedno netačno. Sad kada je rasprava završena može li neko da odgovori čoveku na postavljeno pitanje?


Jel me mi mozete dati broj nekog veterinara koji se vec sretao sa feretkama.. dosad koga god sam posetio zbog vakcinacije i sterilizacije me gledao kao da sam poludeo....
unapred hvala

Ili je odgovor dobijen u međuvremenu?

Lady A.
02.06.09., 19:39
Upravo tako. Bravo Marko. Ja sam samo htela ljudima da objasnim sta je tacno,kako se ne bi brinuli oko nekih stvari koje nisu tacne. Broj sam poslala na pp.

Lady A.
02.06.09., 21:39
Meni je jako zao sto je ovo otslo na pogresnu stranu. Ali ipak ovde ima dosta korisnih informacija (bar sa moje strane) koje ce dobro doci onima koji se budu razmisljali oko sterilizacije.
Ostalo sto nije receno o feretkama, a zanima vas, pitajte. Pozdrav!