PDA

Pogledaj punu verziju : Uginula L.Parahybana



Dusan1992
10.10.09., 18:05
Upravo sam video da mi je jedna T uginula. Neznam sta sam pogresno uradio, temperatura izmedju 23-28, ventilacija dobra. Pauk nije jeo 5dana tj. pojeo 1/4 fobasa kad je stigao kod mene i 5dana ni da pipne hranu. Dali tako male T(1cm) mogu da uginu od velike vlaznosti jer kada sam vadio vec mrtvu T:bawling::bawling::bawling::bawling::bawling::baw ling: primetio sam da je treset bio bukvalno natopljen vodom(samo sam 1fajtnuo pre 3dana). T je prokopala malo i tu se "zabola" i uginula. nemogu da postavim slike jer mi je digitalac los i vadi mutne slike

WHY GOD, WHY????????

rassa
10.10.09., 18:30
desava se da male T umru tako...

acak
10.10.09., 18:35
i ja mislim da je vlaga... imao sam slican slucaj... prvo sam sumnjao na crva.. da je mozda kriv... ali kad sve sumiram... bilo je previse vlage :(

kimo
10.10.09., 18:43
Nema potrebe za tolikom vlagom, alo ko zna šta je uzrok, svašta može biti. Nemoj da se bedačiš i idi dalje. Ne mogu sve da žive po 10-20-30 godina...

dutch
10.10.09., 22:28
### ružna stvar.
ja mojima samo u jednom ćošku nakapam malo vode,tek da je vlažno.
ne može sve da živi puni vijek :(

Geni
10.10.09., 22:55
Modu od prevelike vlage da uginu ako je ventilacija bila slaba. To je pogodno tlo za razvoj raznih gljivica na plućima tarantule i od toga može da umre. Prevelika vlažnost nije toliki problem ako je ventilacija dobra ali ako nije moguće je da je to direktan uzrok njene smrti.

Dusan1992
10.10.09., 23:43
Modu od prevelike vlage da uginu ako je ventilacija bila slaba. To je pogodno tlo za razvoj raznih gljivica na plućima tarantule i od toga može da umre. Prevelika vlažnost nije toliki problem ako je ventilacija dobra ali ako nije moguće je da je to direktan uzrok njene smrti.

E ovo nisam znao, idem odmah da razbusim kutiju sa strane, hvala za info.

;);)

rassa
10.10.09., 23:49
nije valjda da nisi imao rupice?

Dusan1992
11.10.09., 00:01
Haha ma imao sam rupice ali samo na poklopcu

rassa
11.10.09., 00:07
dovolje su i samo na poklopcu, ali ako je treset bio bas mnogoo vlazan onda je mozda bio problem

minimall
11.10.09., 09:43
ja koliko sam skontao lik je drzao t u mestu gde zive zabe

Dusan1992
11.10.09., 11:26
ma nisam tol'ki debil, samo sam malo vise ovlazio treset a posto je temp bila 25 nije se osusio.

toncek
13.10.09., 19:40
meni je tako H.lividum uginuo :( vlažio sam samo dio tresta ali nije bila dobra ventilacija valjda...ma da kupovne plastične kutijice odma tvornički imaju rupice na poklopcu,ja uzmem nešto i napravim za svaki slučaj koju veću rupicu da ima bolje strujanje zraka...

Dusan1992
17.10.09., 00:18
Ja nemogu da napravim vece rupe za ventilaciju kod b.smithi jer se plasim ce izaci. znaci nista vece od cevke za sok.

Miroslav
17.10.09., 02:27
Nemaš potrebe da smithiu toliko vlažiš treset, da bi ti bila potrebna bilo kakva ventilacija za isušivanje. Njima ventilacija služi kao dovod svežeg vazduha.
Ovisno o veličini ili mu ne trebaš stavljati nikakvu posudu sa vodom, već kapneš kap-dve na duži period ili mu staviš samo posudicu sa vodom i to je sve.

Mada ova poslednja dva posta (uključujući moj) i nisu za ovu temu.

minimall
17.10.09., 18:07
niko nije rekao da si debil samo sam ja ukapirao da ti je treset bio mnogo vlazan i misljenja sam da je uginula bas zbog prevelike kolicine vode... nadam se da ces nabaviti novu i pokusati ponovo jer gubitak ljubimca se najlakse preboli tako sto dobijes novog