PDA

Pogledaj punu verziju : dali je bolest u pitanju?



tyuran
11.10.09., 21:46
smuk se presvuko u septembru. sad mu je bleda boja kao pred presvlacenjem i ima neke fleke na sebi kao de je koze malo ostecena. sta je vase misljenje? unapred hvala :) 2114

NecrovoX
11.10.09., 22:19
Na slici se bas nista neubicajeno ne vidi..
Ali nedavno sam i ja imao slican problem..Evo ti pa vidi:
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5386&page=2

Pitao sam dosta ljudi i vecina mi rekla da ne brinem,da nije nista..Ali mi par njih reklo sledece.
Da je konkretno u ovom mom slucaju moguce da je doslo do odredjenih promena na kozi zbog moguce neadekvatne ishrane.
Naime postoji sansa da je problem u tome sto sam joj davao male golubove,koji nisu dovoljno hranjivi,i sada se trudim da joj dajem samo glodare da bi se to popravilo.
A druga je da joj nisam davao dovoljno hrane,sto opet ima za rezultat manjak vitamina itd.
E sad,posto ja nju hranim svakih 7-8 dana nije problem u manjku ishrane,ali mozda su ti golubcici problem..
U svakom slucaju sada dobija samo glodare i cekam da se presvuce da vidim da li ce se sve vratiti u normalu,ako ne,onda treba da joj dam vitoligam.

Eto,to je kod mene slucaj,javi sta je na kraju bilo sa tvojom i je li isto kao i kod mene..

tyuran
24.10.09., 19:45
zmija se presvukla, mada jos malo se vidi tragovi od ostecenja koze al su sitnije. kontam da mozda se odere na kamenu u terariumu. videcemo kod sledeceg presvlacenja dal ce se jos vise smanjit fleke.

p.s. preko leta sam mu davao zive plenove i danas mu dao zamrznutog misa. bez problema ga smazo. :)