PDA

Pogledaj punu verziju : Python odbija hranu!!



Laki90
12.10.09., 03:55
Pozdrav.Moj burmanac star 4 meseca vec 14 dana nije jeo nista.Pre tacno 7 dana sam mu dao mrtvog misa (kakve je i pre jeo) i nije hteo da ga uzme.Danas sam mu opet ponudio ali opet nije hteo ni da ga zagrize.U cemu je problem,uvek ih dobro odmrznem.Ovog danasnjeg misa kojeg nije hteo da uzme dobio je kukuruzni smuk koji ga je bez ''komentara'' pojeo.U cemu je problem?

Soulfly
12.10.09., 09:10
Isto se desava i sa mojom getulom.........odbila je cetvrti obrok za redom sto znaci da nije jela vise od mesec dana...
Sto je najgore, ako ostavim misa preko noci ujutru izvalim da je pokusala da ga pojede ali ga povrati :(

Pokusaj da ostavis misa preko noci pa vidi da li ce nesto da se desi

freepartyman
12.10.09., 13:11
Hehe moj piton je rupa bez dna,mislim da bi se slogirao kad ne bi iz prve pojeo zamorca..Mozda se presvlaci??mada to bi verovatno za sada prometio;) ako se oduzi post daj mu zivog;)

Pedja
12.10.09., 13:49
Piton i getula nisu isto !

Pitoni su malo problematicni sto se tice mrtvog plena, ali kad mu bacis zivog jede iz prve. Ima fora da ga prevaris da jede mrtve, javi se Laki da ti objasnim.

Tomica M
12.10.09., 15:52
moja dva burmanca jedu bez problema mrtve od početka,nisam ni pitao što su jeli prije,jedina je razlika da mužjak napadne a ženka ne,ako se normalno ponaša i nema nekih vidljivih promjena vjerojatno nije ništa,počet će jesti;)

freepartyman
12.10.09., 18:47
Moj do nedavno nije hteo da jede mrtvo..Ali ewo sad je krenuo..;)

Niks
16.10.09., 15:14
sto hraniti mrtvima,kad mozes zivima??? ne upropastavajte prizor lanca ishrane..ja imam kraljevskog i hranim ga zivim zamorcima..desavalo se i on da odbije hrcka,medjutim on u sustini tad nije gladan,ja sam mu ga ponudio za nedelju dana opet i pojeo ga je najnormalnije..to se desilo vec nekoliko puta,ali svaki put bih sacekao koji dan i onda mu opet ponudio,i on bi ga smazao..

terarista
16.10.09., 16:50
sto hraniti mrtvima,kad mozes zivima??? ne upropastavajte prizor lanca ishrane..

Prednosti i mane živog plena opisane su ovde:

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5446

zaključak je da se hranjenje živim plenom obavlja samo u par veoma specifičnih situacija, te da to nikako ne bi trebalo da bude pravilo.

Niks
16.10.09., 19:08
zahvaljujem na skretanju paznje zbog mogucih posledica,ali moj nacin razmisljanja je ipak malo drugaciji..jednostavno ne zelim da svojim drzanjem zmije u zatocenistvu ubijem bas sve sto je njemu prirodno..on je potekao iz prirode a ne sa farme a i vec 4 godine jede ziv plen pa mislim da mi je malo kasno da pokusavam sa mrtvim sada..jedino sto mogu da dodam jos je moj oprez,jer kad ga hranim,ispraznim mu terarijum i on vec zna o cemu se radi i namesti se u polozaj za napad,i ja mu postavim hrcka 20-ak cm udaljenosti od njega i do sada je svaki put prolazilo sve glatko jer pod takvim uglom sanse za povredu zmije od strane hrcka su minimalne..

nenad
16.10.09., 19:37
Ok, ti razmišljaš na taj način, mi ostali na ovaj ;) Piton lakše savlada plen, al šta misliš kako izgriženo mogu mnoge druge zmije da prođu ako im treba više vremena da ubiju živ plen, kao što je slučaj sa smukovima i kraljevskim zmijama recimo.

Igor Velevski
16.10.09., 20:42
"zahvaljujem na skretanju paznje zbog mogucih posledica,ali moj nacin razmisljanja je ipak malo drugaciji..jednostavno ne zelim da svojim drzanjem zmije u zatocenistvu ubijem bas sve sto je njemu prirodno..on je potekao iz prirode a ne sa farme a i vec 4 godine jede ziv plen pa mislim da mi je malo kasno da pokusavam sa mrtvim sada..jedino sto mogu da dodam jos je moj oprez,jer kad ga hranim,ispraznim mu terarijum i on vec zna o cemu se radi i namesti se u polozaj za napad,i ja mu postavim hrcka 20-ak cm udaljenosti od njega i do sada je svaki put prolazilo sve glatko jer pod takvim uglom sanse za povredu zmije od strane hrcka su minimalne.."

Hahaha pa i covek je potekao iz prirode, a ne iz farme, pa ne jede nista zivo, a mogao bi! Covek je razumno bice i da bi se zastito od bakterija i parazita i da poboljsa ukus obradjuje hranu! To radi i sa svojim ljubimcima, u ovom slucaju zmije. Daje im mrtav plen da ne bi bili izujedani od strane plena. U prirodi neces naci odraslu jedinku bez luzna....veliki deo umire, dok iz odgoja prezivljavaju skoro svi mladuci (rekao sam skoro svi). Dok je piton mali mozes da mu dajes zive male pacove, jer mladunci jos ne grizu, ali veliki sigurno grizu!
I na kraju krajeva necu da imam zmiju od min 4m koja ima razvijen lovni instikt i da napada na sve sto mrda! Da suzbijas takav instikt kod jedinke koje treba opet da pustis u prirodi, tu se ne slazem, ali kod jedinke koje cuvam kuci, ipak je bolje da se taj instikt koliko toliko smanjuje (inhibicija, posto ne moze da nestane), a da ne pricamo oko toga da je to bolje i za zdravlje same zmije! Pozdrav

nenad
16.10.09., 20:51
Apsolutno se slažem ;)

Tomica M
16.10.09., 21:28
za takve gorostase samo mrtvo:club:

zarko
16.10.09., 22:04
gresite i jedni i drugi.
ubedjujete se kom je sta prirodno, vec tu prica gubi svoju nit.

pametnije ti je mrtav plen da dajes. ako pitaz "zasto"? e onda nisi dovoljno citao net i definitivno nisi citako knjige...mozda jesi ali onda nista pametno nisi upio.

inhibicija instikta, to ne postoji..to nikada ne moze tako da funcionise pogotovu nagon za hranjenjem ne funkcionise tako igore.

u glavnom ko kako zlei neka hrani,ako imas ljude da mu dajes moze. ali ima laksih i pametnijih nacina.

nije nista sramota da se kaze : ja volim da vidim da zmija hvata plen i kad ga ubije...to smo svi videli i gledali samo neki vole to i dalje neki su se zasitili i presli na sigurniji nacin hranjenja

Igor Velevski
16.10.09., 22:37
Hahaha dobro Zarko ili se nisam ja izrazio onako kako treba ili me nisi dobro razumeo...inhibicija instikta postoji i dokazacu ti. Citao sam da homoseksualce (naravno oni koji su se prijavili i izrazili zelju da budu izleceni) tretiraju sa stujnim udarima kad god im pustaju gole muskarce, a struju iskljucuju kad se pojavi slika gole zene, radili su psiholozi takve seanse i negde je imalo rezultataa negde ne! Zasto i kako, ja ne mogu da kazem, jer nisam psiholog, ali ono sto cu sa sigurnoscu reci to je sledece: da su instikti za prehranu i parenje kod zivotinja najjaci. Potpisujem ti da ako imas musko stene i ukoliko ga bijes kad god zaskoci na zenku kad mu dodje vreme za to, da ce se taj instikt uveliko smaljiti (ne kazem da ce se izgubiti) i u odnosu na parenje, razlikovace se sa ostalim muskim psima. Inhibicija isto tako moze da se desi i kod ljudi na primer ako je neko uhvacen za vreme vodjenje ljubavi od strane nekoga od koga se boji ili stidi, moze izgubiti zalju za sex neko odredjeno vreme ili trajno, ukoliko ne potrazi psihijatrisku pomoc! Dakle zelim da kazem da se moze inhibirati nagon, instikt na bilo koji nacin! Jos jedan primer je taj kada uhvate mladunce neke divlje zivotinje koje su ostali bez roditelja, othranjuju ih i opet pustaju u njihovim prirodnim stanistima. Ovi primerci ako su cuvani uz prisitvo ljudi, njihovi instikti se gube (ne potpuno) tako da kao takvi nisu sposobni da prezive u prirodi, jer je instikt za lov inhibiran, jer oni cekaju da ih opet ljudi hrane i niko ih nije naucio da love kao sto bi to uradila njihova majka na primer! Zato takve jedinke cuvaju u velikim kavezima ili ogradjenim podrucjima i daleko od ljudi, gde ih samo ljudi hrane i nemaju kontakt sa tim zivotinjama!
Oprostite ako negde gresim u pisanju, mozda je i zato teze da me shvatis, ali trudim se koliko mogu pisem na srpskom jeziku! Pozdrav svima!!!

zarko
16.10.09., 23:41
igore:
zato ja jesam zavrsio psihologiju i pricas iz glave.
sex nije najjaci instinkt.cak ni forjd ne kaze to.
pogledaj Maslovljevu hijararhiju motiva..to ti je to.

drugo , primer za stid se zove PRA SCENA i moze aali ne mora da dovede do toga , a i to je tako duga prica i zavisi od milion stvari.

a da ovo prvo sto si reko TO NIJE INHIBICIJA , to se zove negativno uslovljavanje, razuslovljavanje kako god hoces . i zasniva se na kazni koja je strasnija od nagrade.
a cime ti kaznjavas zmiju , mrtvim plenom???
ali dobro, vidim da ok razmisljas ,samo nisi dobro zakljucio i izvuko paralele sa zmijama. drugo sto je zivotinja si na nizoj lestvici to manje pravila (nasa) vaze.to se odnosi i na kogniciju i nagone i percepsiju na sve ...

jako velika greska pravljenja paralela izmedju ljudi i zivotinja ti je greska EKSTRAPOLACIJE, to ti je davanje i pripisivanje visih osobina zivotinjama a opet moze dase objasne i nizim funkcijama.

tako da ja se slazme sa tobom da treba da se daje mrtav plen ,ali sa tvojom raspravom ZASTO se ne slazem jer u osnovi nije tacna. a znam zato sto ucim...

nemoj da se ljutis samo pokusavam da ti objansim da su te stvario o kojima pricas odavno razresene i mnogo pametniji ljudi su pisali o tome. tako da to prvo treba procitati ,savladati razumeti pa tek onda uzeti na sebe da se zakljucuje o tako velikim (a opet malim ) stvarima.

velika slova se ne odnose na viku !!!

Niks
16.10.09., 23:50
hvala za kritike,ali sto se mene tice ja i dalje ostajem pri svome misljenju..igore,svaka cast na poredjenju coveka iz prirode i zmije,razlika je samo u par miliona godina evolucije..za toliko vremena zmiju bih naucio da jede i kikiriki ako treba,al ako nista drugo,bar sam se lepo nasmejao.. :D
a primer sa homoseksualcima me je fascinirao! :D

zarko
16.10.09., 23:52
niks , nema potrebe da budes sarkastican.
nije u pitanju par miliona godina. homosappijans je valjda pre 4 miliona a zmije pre 30 miliona ..nek izgugluje neko ako ga ne mrzi jer moje brojke su iz glave..to nije par.

igor ne prica srpski, potrudio se da ti dokaze ali ocigledno ti si slep za kritike tako da nema potrebe bilo ko da te ubedjuje.
radi kako god mislis da treba.

Niks
17.10.09., 00:07
hvala na trudu,ali ismevanje mog misljenja mi nikako nije od pomoci..ja shvatam da ovde vecina ljudi hrani svoje zmije mrtvim plenom,postujem i shvatam vas cilj,ali to nije moje misljenje..ja sam svoje izneo ne ocekujuci vase ubedjivanje u suprotno,a ako ponovo procitas taj moj post,videces da u sustini i ne trazim kritiku ;)

zarko
17.10.09., 00:11
ja sam se ukljucio, vidis gore kad...procitao. napali su te jer stvarno posotji mogucnost da ce zmija da se povredi.
ali tvoja je pa je cuvas kaako god zelis...

ja biram sam sta cu sa mojim zivotinjama. ali postujem i prihvatam kritike (naravno ako nisu dosle od strane mediokriteta nekog)

nenad
17.10.09., 00:13
Čemu ovo sve? Ova tema će morati da bude zaključana dok se ne smire strasti.