PDA

Pogledaj punu verziju : Kako da znam kada ce se kukuruzni smuk presvuci



twilight
12.10.09., 23:30
Pretrazivao sam forum dosta ali nisam nasao nista u vezi ovoga...Te sam napravio temu koja ce koristiti prvenstveno meni a zatim i ostalim clanovima foruma koji zele da pitaju ovo pitanje :


Kako da znam kada ce se presvuci?
Koliko cesto se presvlaci?
Koliko dana pre i posle presvlacenja ne sme da jede niti da se dira?
Da li se menja njena velicina nakon presvlacenja?



Hvala...

terarista
12.10.09., 23:55
Pretrazivao sam forum dosta ali nisam nasao nista u vezi ovoga...Te sam napravio temu koja ce koristiti prvenstveno meni a zatim i ostalim clanovima foruma koji zele da pitaju ovo pitanje :


Kako da znam kada ce se presvuci?
Koliko cesto se presvlaci?
Koliko dana pre i posle presvlacenja ne sme da jede niti da se dira?
Da li se menja njena velicina nakon presvlacenja?



Hvala...

Tema oko presvlačenja zmija je jako jako kompleksna, skoro mistična, i o njoj se jako malo pisalo, a tu i tamo postoje stare usmene babske priče koje su više mitovi nego istina. Ipak, katkad procuri neka stidljiva poruka, krišom, jedva primetna i najoštrijem oku. Nastavi bolje da pretražuješ forum, dobro se skoncentriši. U međuvremenu, u novom prozoru (ili tabu) otvori ovu lepljivu temu

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5386

tek neobavezno, da ne gubiš vreme dok se algoritam za pretraživanje muči i muči i muči. :)

Srećno!

Laki90
13.10.09., 00:33
Ja mogu da ti kazem po mom kukuruznom smuku kako je:Znas da ce se presvuci kada mu oci pobele i koza posivi,presvlaci se jednom mesecno otprilike,pa kada vidis da je ''posiveo''i oci pobelele ne diraj ga dok se ne presvuce.Presvuci ce se kada mu se oci ''izbistre'' posto su pre toga belicaste.Velicina se menja nakon presvlacenja,zato se i presvlace zato sto rastu,ali nije primetno.;)

Zaboravio sam da napisem da 2-3 dana posle presvlacenja mozes da ga hranis,a 2-3 dana posle jela smes da ga uzimas u ruke.Nemoj da ga uzimas u ruke dok je u procesu presvlacenja i 1-2 dana pre jela.Mislim da je to sve :D

twilight
13.10.09., 00:53
Upravo si napisao da ga ne diram u opste hehe kazes 3 dana posle jela i 2 dana pre jela ne smes da ga diras a hranim ga na svakih 5 dana hehe al sam se nasmejao! ^^:o:o:o

Laki90
13.10.09., 02:58
Pa onda po jedan dan.Ja licno hranim smuka na 7-8 dana velikim misem i ne diram ga 2 pre i 2 dana posle.Ne diraj ga 2 dana posle jela a jedan dan pre i to je to.nista nece da mu fali!:D
Ako te jos nesto zanima pitaj!

dragon
13.10.09., 08:00
Ja svoju ne diram samo dva dana poslje jela. Ne znam zašto ju nebi diral prije jela. Pošto ju ne hramim u terariju nego u zasebnoj kutiji dok ju vadim u posudu za hranjenje prvo ju malo i diram, a onda hranjenje, i nemam nikakvih porblema.

twilight
13.10.09., 10:08
Ja isto ne kapiram sto ne sme pre jela ^^ al nema veze...:D:D hvala vam !

spiderboy
13.10.09., 11:19
ovako izgleda zmija pre http://img37.imagefra.me/img/img37/2/10/13/spiderboy/f_grqdushlm_379f848.jpg
i posle presvlačenja ista zmija http://img02.imagefra.me/img/img02/2/10/13/spiderboy/f_smghcqfem_fde2a81.jpg

nenad
13.10.09., 21:47
Tema oko presvlačenja zmija je jako jako kompleksna, skoro mistična, i o njoj se jako malo pisalo, a tu i tamo postoje stare usmene babske priče koje su više mitovi nego istina. Ipak, katkad procuri neka stidljiva poruka, krišom, jedva primetna i najoštrijem oku. Nastavi bolje da pretražuješ forum, dobro se skoncentriši. U međuvremenu, u novom prozoru (ili tabu) otvori ovu lepljivu temu

http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5386

tek neobavezno, da ne gubiš vreme dok se algoritam za pretraživanje muči i muči i muči. :)

Srećno!

Haha, Terarista, kakav si kralj. Stvarno si me nasmejao :D Ponekad mi žao izgubljenog vremena na pisanje postova koje ljudi ne pročitaju.

terarista
13.10.09., 22:00
Haha, Terarista, kakav si kralj. Stvarno si me nasmejao :D Ponekad mi žao izgubljenog vremena na pisanje postova koje ljudi ne pročitaju.

:) Hvala :) Ja se nadam da svojim postom nikoga nisam uvredio, naravno da mi to nije bila namera, već da pokušam da malo promrdam ljude. :) Malo mi je ubolo oči ono "Pretrazivao sam forum dosta ali nisam nasao nista u vezi ovoga". :)

gordond
14.10.09., 02:39
Pa dobro, mozda nije dosta pretrazivao lepljive teme, a i nije naglaseno da je ovaj forum pretrazivan;)

Laki90
14.10.09., 04:19
Ja sam to za diranje pre hranjenja cuo od dosta iskusnijeg terariste...nije bitno ko je u pitanju...zasto ne sme da se dira sam i zaboravio ali mi nije problem da je ne uznemiravam tada.