PDA

Pogledaj punu verziju : Uzimanje kalcijuma kod Leopard gekona (premesteno iz Problem sa trudnocom lepard geko



silwert
22.05.09., 15:21
e ovo me jako zanima kako gekon uzima kalcijum sam
koliko sam skontao ni jedan guster nece samovoljno jesti kalcijum ako mu u njega ne umocis njegovu hranu nije guster pile pa da jede sve iz pikse
izvini ali to je moje misljenje neka mi neko kaze da sam pogresno protumacio ponasanje gustera

Rokerka
22.05.09., 15:24
Jedno vreme sam im umakala tenebriju u Ca, ali sam kasnije videla da sami prilaze ciniji i lizu. Toliko o tome da ni jedan guster nece jesti Ca samovoljno!

silwert
22.05.09., 15:28
bas interesantno to nisam video
jel jedu nesto sem tenebrija kako se snalaze sa malo vecim bubama jel i njih umaces u kalcijum

Rokerka
22.05.09., 15:35
bas interesantno to nisam video
jel jedu nesto sem tenebrija kako se snalaze sa malo vecim bubama jel i njih umaces u kalcijum
Pa, ako si neki iskusan terarista, morao si videti! Nemam nameru da se raspravljam s tobom, posto ocigledno mislis da si u pravu.

-Hvala svima koji su mi pomogli svojim savetima i telefonima!

silwert
22.05.09., 15:50
ja nisam iskusan terarista zato pitam jer hocu da znam

Rokerka
22.05.09., 15:58
ja nisam iskusan terarista zato pitam jer hocu da znam
SVAKI gekon ce sam uzimati Ca ako oseti potrebu, to ce ti reci svaki ogdajivac, a mozes i da procitas na Zarkovom sajtu o prasenju insekata u ishrani gekona, pa da se informises!

Kad prodjemo veta, javicu kako je bilo, samo se nadam da ishod nece biti los, kao u vecini slucejeva...

Proka
22.05.09., 17:41
ja dok sam imao L.G nikada nije hteo sad da uzima ca ...
nego sam meshao sa hranom ...
sad kod nekih uzima sam ali moj dok sam ga imao nikada ..

kimo
22.05.09., 18:12
Aj pošto si isprozivala jadnog silwerta koji nije iskusan, ali želi da nauči i bio je upravu delimično...većina guštera neće sami uzimati dovoljne količine ni Ca ni minerala ni vitamina iz posudica, uglavnom to treba davati preko hrane i ne treba nikako da hraniš gekona samo tenebrijom, to je ubedljivo najlošija hrana koja postoji! Jednostavno neki gekon će jesti iz posudice prah a neki, tj. većina neće, bar moje iskustvo, a imam podosta leopard gekona...

zarko
22.05.09., 19:38
redovno prasenje je potrebno...

bambyle
24.05.09., 10:16
Uzimanje kalcijuma iz neke posudice očigledno zavisi od guštera do guštera, ja sam bez problema viđao mog Gekona kako liže kalcijum, e sad na stranu to što je malo priglup pa redovno prevrće posudu sa kalcijumom ... ;)))

nenad
25.05.09., 11:57
Uzimanje kalcijuma iz neke posudice očigledno zavisi od guštera do guštera, ja sam bez problema viđao mog Gekona kako liže kalcijum, e sad na stranu to što je malo priglup pa redovno prevrće posudu sa kalcijumom ... ;)))

Ista priča, i ja sam mog leoparda dosta puta viđao kako liže kalcijum iz posudice. A moja bradata jede komadiće sipine kosti (sad će Žarko da kaže da to nije dobar izvor kalcijuma, itd. ko i uvek ;) )

kosta87
25.05.09., 13:07
moj lg i ako nece da jede bube uvek je spreman da lize kalcijum...