PDA

Pogledaj punu verziju : kupujem tarantulu pa ono :)



boky
23.10.09., 15:01
zanimaju me razlike izmedju muzijaka i zenke..
razlike izmedju g poteri i g rosea :)
razmisljam koja od 2 vrste i koji pol :)
ako neko prodaje neke od tih paukova (muzijak) posto sam nasao lika koji ima samo zenke neka napise ovde ponudu thx :)

Geni
23.10.09., 15:26
Šta će ti mužaci ako već nemaš spremnu ženku? Oni maltene služe samo za parenje. Moraš malo da pročitaš o tarantulama. Mužjaci jako kratko žive. Kada jednom odrastu i postanu polno zreli, to im je i poslednje presvlačenje i umiru ubrzo nakon toga. Do poslednjeg presvlačenja nema neke razlike između mužjaka i ženki.

Između porteri i rosee nećeš primetiti nikakvu razliku i ovako neki smatraju da su u pitanju varijacije iste vrste (G.rosea). Dlake za striadulaciju su izraženije kod porteri ;)

Za prodaju pogledaj u malim oglasima a ako ništa ne nađeš postavi oglas u potražnji.

boky
23.10.09., 15:50
hvala puno :)
nisam ni znao da imaju tarantule da se prodaju do danas pa ono :) kad sam video odma sam hteo jednu zato sto sam jos kao mali voleo paukove, zmije i insekte..
chitam od jutros i imam jos mnogo da citam ali u svakom slucaju hvala na informacijama :)

Geni
23.10.09., 15:55
E pa onda kreni odavde http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5294 i odluči se za neku vrstu pa kontaktiraj nekog predavca i uzmi je. Odluči prvo da li želiš da gajiš hranu ili da kupuješ pa se u skladu sa odlukom i pripremi.

Nema tu mnogo filozofije, lake su za čuvanje ;)

boky
23.10.09., 16:09
o da :)
Forum je savrsen :>
Koliko sam shvatio mogu oni crvi i glisti za pecanje da posluze kao hrana?
ili jel moguce da mi neko posalje preko post expressa neku zivu hranu :>
edit: necu koristiti crve i gliste :>

rassa
23.10.09., 16:33
DA!
imas u ponudi sve...dogovoris se sa prodavcem