PDA

Pogledaj punu verziju : problem s' bradonjom



kolja013
23.10.09., 18:32
Ovako, moja agama stara oko 4 meseca se neshto chudno ponasha, poslednjih nekoliko dana je slabije hranim ali je hranim, medjutim ne dajem joj vode jer sam chuo da joj ne treba ali je prskam povremeno sa H2O.
danas joj nisam ukljuchio svetlo sve do 16h i nije ni mrdnula iz njenog shteka, krije se ispod panja gde inache i spava i ne mrda!!!! dao sam joj crva i jedva ga je pojela a 2 dubie su joj pobegle bukvalno joj dam i ona kilavo uzme ali ove umaknu !?
Do sad je bila jako agresivna, prozdere dubiu, pa cak i mene oce da capi :club:
ima li neko ideju zbog chega je takva, mozda zbog nedovoljno paznje ili shta?...

spiderboy
23.10.09., 18:39
pa voda bi trebala uvek da je dostupna,a prskanje ti je nepotrebno pošto žive u suvim predelima,ako joj ne pališ svetlo nije ni čudo da kilavo jede,oni izričito vole da se sunčaju(+ UV svetlo obavezno),ako im telesna temperatura ne dostigne odredjenu vrednost naravno da će se usporiti ceo njihov metabolizam

zarko
23.10.09., 19:23
http://www.gekkogecko.rs/Pogona%20vitticeps.html
procitaj...

LARYBG
23.10.09., 20:42
moja se ne pomera dok ne upalim svetlo kada ga upalim onda se dogega do spota osunca se 15 min i onda je kao nova, kao da je napunila baterije.
imam jedno pitanje nadam se da se kolja nece ljutiti sto postavljam u njegovoj temi.
jel mnogo da agami dajem 3 odrasle dubije dnevno? evo i slike kolika je agama!
http://img195.imageshack.us/img195/8581/img6114f.jpg

malisa je nenormalno prozdrljiv i deluje mi da su mu 3 dubie nista, ima redovnu i normalnu stolicu. naravno ne dajem mu sve 3 odjednom.

kimo
23.10.09., 21:02
Nije mnogo, slobdno daj...možeš i 4-5 da daješ ako će da pojede, daj bolje mužjake, jer su mekši od ženki, pa nećeš imati problema sigurno, jedna od mojih bradatih ženki jede i po 10-15 komada na dan, naravno ne baš svaki, ali može da pojede opušteno toliko, nije skroz odrasla, tako da još malo ima da raste, a dok raste iskoristiće to, a kasnije kada se uspori rast, ne treba preterivati da ne dođe do gojaznosti prevelike.

P.s. @Koja: Obavezno joj pali ranije svetlo i tek kada se nasunča, recimo posle 2-3 sata joj daj da jede i ne davaj 3-4 sata pre gašenja svetla da bi mogla da svari sve kako treba.

LARYBG
23.10.09., 21:29
hvala kimo !!

kolja013
24.10.09., 01:07
Hvala svima na odgovorima!

LiTtLe_CaT
26.10.09., 12:45
Obavezno joj pali ranije svetlo i tek kada se nasunča, recimo posle 2-3 sata joj daj da jede i ne davaj 3-4 sata pre gašenja svetla da bi mogla da svari sve kako treba.


ova informacija mi je jako bitna ..hvala :)

Rokerka
28.10.09., 13:04
Kao sto ti je Spiderboy rekao, voda mora uvek biti dostupna! Prskaj je samo leti, kad su velike vrucine, i to nikako pre spavanja, jer nece stici da se ugreje. Mora imati UV lampu obavezno, i hot spot. Nadam se da joj dajes i biljnu hranu. Javi sta si uradio i da li se sad normalno ponasa.