PDA

Pogledaj punu verziju : Grinje



Taki
24.10.09., 12:01
Kako ih se otarasiti?

Pojavile su mi se u kutiji sa fobasima i sada ne znam kako da ih odstranim odatle.Svaki savet je dobro dosao,hvala.

Miroslav
24.10.09., 12:29
Skini poklopac sa kutije (ionako ti ne treba) i za par dana ih više nećeš imati. Samo pazi da ti između supstrata i vrha posude bude preko 5cm i onda ti neće pobeći fobasi.
Pojavile su ti se zato što je u kutiji povećena vlažnost vazduha. Nemoj da ti voće ili povrće dugo stoje u njihovoj posudi. Radovno ga menjaj i nećeš imati problema.

Taki
24.10.09., 13:30
Hvala puno.

SxOne
16.01.10., 20:08
Ne postoji ni jedna GLOBALNA tema o Grinjama, a o njima se prica na mnogim temama, ova Takijeva je na pravom mestu, pa bi bilo dobro da se ovde pishe o Grinjama,
kakva god saznanja imate.....

imam jedno pitanje:
imao sam malo grinja medju tenebrijama, i na dnu sam nashao ova "Jaja"
po mirisu kad ih zgnjecim i po zvuku bih rekao da su Grinje 100%..
pa evo da podelim sliku sa svima koji nisu videli...
a oni koji su videli, ako imaju neke informacije tipa "kolko izadje iz tog jajeta"...

http://img218.imageshack.us/img218/8076/grinjejaja.jpg

Miroslav
16.01.10., 21:25
Hahaha... to su ti jaja tenebrija, a ne grinja. Sama ta jaja su veća od grinja, osim ako ti nisi imao neke giga-grinje

IV@N
16.01.10., 23:47
hahaha ako si u pravu miroslave,sad bi bilo najace da je s-one sve bacio xDDD

--->po mirisu kad ih zgnjecim i po zvuku bih rekao da su Grinje 100%...<---
najaci si keve mi xD

SxOne
17.01.10., 03:27
Hahaha... to su ti jaja tenebrija, a ne grinja. Sama ta jaja su veća od grinja, osim ako ti nisi imao neke giga-grinje
WTF ????? hahahahahha
ma zezash ???, ja nikad nisam ni video jaja tenebrija, a cudno mi je jer nikad nisam video da buba tenebrije izbaci toliko neshto (jaje) iz "dupeta".....
a znam kolike su grinje, tadje znam i da se na dnu lako prave jer je vlaga najveca (ne moze da izadje) pa reko mozda ko zna shta i kako, ali eto Grinje su..
shta god da je, cudno mi je da je toliko naraslo, jer ne verujem da "Jaja" rastu.... (zbunjen sam) cccc


hahaha ako si u pravu miroslave,sad bi bilo najace da je s-one sve bacio xDDD
--->po mirisu kad ih zgnjecim i po zvuku bih rekao da su Grinje 100%...<---
najaci si keve mi xD
hahahahaha
pa naravno, kao shto si me i citirao, sve sam to ja lepo izgnjecio "pobio gamad" : )))))))))

cek to su 100% jaja Tenebrija a ?
idem da okacim sliku na temi Tenebrija... cccc