PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantula kao atrax



Dusan1992
02.11.09., 20:04
Kao prvo nisam znao gde da stavim ovu temu pa neka admin prebaci iu "ostali pauci" ili "kafic".

Na youtubu sam video stvarno cool pauka -atrax-. Pretpostavljam da je veoma tesko kupiti ga jer je izvoz bilo koje zivotinje ili biljke zabranjen u Australiji. E sad moje pitanje je dali postoji neka vrsta trarantula koja je ama bas uradila copy/paste sa atrax-om. Znaci da je terestijalna, otrovna do jaja, brza i da sjaji crnim sjajem isto kao atrax i. Naravno ako postoji takva T ovo je i oglas Potraznja.

kako samo zadajemo probleme "urednicima" ovog foruma. :)Z

Bifrost
02.11.09., 20:22
Pa ni jedna tarantula nije smrtno otrovna... Atrax je lep pauk i najpribliznije bi mu bilo neki od trap-dor paukova.

Dusan1992
02.11.09., 20:28
Nasao sam na wiki da rastu do 8cm. Ja sam mislio da mogu vise ###. Rasprostranjeni su u Grckoj i u Italiji mislim pa ako neko ima neku vezu... Ne pitam za pare ako je ispod 15Evra :)Z .. hehehe

Bifrost
02.11.09., 20:31
Pa atrax ne raste veci od 5cm... A trapdoor paukovi sve zavisi verovatno mogu i do 8cm... Oni su meni bar izgledom najpriblizniji...

Dusan1992
02.11.09., 20:38
@Bifrost
Brate zar nije ovaj pauk na tvom avatar neka vrsta trapdoor pauka ili atrax. Jer bas sija!!!

Bifrost
02.11.09., 20:42
To je Atrax robustus.

Dzoni
03.11.09., 21:23
Nasao sam na wiki da rastu do 8cm. Ja sam mislio da mogu vise ###. Rasprostranjeni su u Grckoj i u Italiji mislim pa ako neko ima neku vezu... Ne pitam za pare ako je ispod 15Evra :)Z .. hehehe

Ne znam gde si procitao da su rasprostranjeni u Grckoj i Italiji. Ja sam u vecini emisija cuo da zive iskljucivo u Sidneju i predelu oko Sidneja. Zato se i zove Sydney funnel web.

Ne gaje se u teraristici, a ako bi ti ga neko prodavao na crno bilo bi mnogo vise od 15 evra. Uostalom sta ce ti takav pauk? Kontam da ne bi bio bas interesantan kao stanovnik terarijuma.

Dusan1992
03.11.09., 23:04
Moja greska:shy:. Oni trapdoor pauci su rasprostranjeeni u toplijim krajevima Evrope. Znas ona slicica rasprostranjenosti sto ima na wiki http://en.wikipedia.org/wiki/File:Distribution.ctenizidae.1.png
ovako nesto.

Bifrost
03.11.09., 23:54
Trapdoor paukovi su najslicniji i da mogu koliko toliko lako se nabave, inace ima dosta paukova iz atraxove porodice (Hexathelidae) koji su dosta slicniji izgledom ali njih ces tesko naci da nabavis isto kao i atrax-a...

Dusan1992
04.11.09., 10:12
Najslicniji kome, T ili atrax-u. Pa jel znas nekog ko ima trapdoor paukove?

Geni
04.11.09., 10:24
Kao prvo može i Atrax da se nabavi ali ne baš javno. Bilo ih je u ponudi.

Međutim, potpuno je suludo držati nešto smrtonosno i što može lako da pobegne.

Ako neko želi trapdoor neka gleda Macrothele gigas koji se mnogo lakše nabavlja, nije tako otrovan a izgleda skoro identično kao A. robustus.

Malo ljudi ih drže jer nisu tako zanimljivi i relativno su mali.

Pošto ne postoji ni jedna tarantula koja liči na nekog trapdoor pauka i samim tim tarantule otpadaju kao mogućnost nabavke u ovom slučaju, temu prebacujem iz tarantula u ostale pauke.

Bifrost
04.11.09., 18:07
Ako neko želi trapdoor neka gleda Macrothele gigas koji se mnogo lakše nabavlja, nije tako otrovan a izgleda skoro identično kao A. robustus.


Macrothele gigas nije trapdoor nego isto funnelweb ko atrax. I ne znam ko ih prodaje, a da je nama blizu... Cak i cene variraju od 120e pa nanize...

Bar sam tako ovde nasao http://exotics.net/tb/list_classifieds.php :)

Geni
04.11.09., 19:43
Izvinjavam se na lapsusu, bio mi je trapdoor u glavi.

Dusan1992
04.11.09., 20:31
U brate pa ne daje mi se 120E za tog pauka. Meni se bas svidja ali sto je mnogo mnogo je, sa 120E ima kupim 20 T.

zarko
04.11.09., 20:57
pa sto pa da ne das ak oti se svidja, pitanje je da li imas da odovjis ili nemas...
kada sam ja video metaliku prvi put u zivotu zenka je bila 800$

Dusan1992
04.11.09., 21:57
Pa Zare drugo je metalika a drugo je ovaj pauk. Mislim metalika je po meni najlepsa T.

I jel si kupio metaliku za 800E?