PDA

Pogledaj punu verziju : bebac LG ima havarisanu nogu



Miluttin
05.11.09., 18:55
пре недељу дана сам купио две женке леопард гекона. једна од њих, представио сам их већ, нормал морф има проблем од старта ал нисам био у стању да извалим шта се тачно дешава јер није била вољна да се креће. њена предња лева шака је изгледа ломљена или већ нешто озбиљно није у реду. наиме, кад хода, приметио сам да се не ослања на шапу (канджицу) већ на "подлактицу", а с понекад док хода ту исту шапицу оставља за ногом и вуче је за собом.након лежања никако се не диже том ногом већ другом. генерално, углавном се и не креће и за ових недељу дана је појела само једног црвића док је друга смазала 14! много ми је жао и не знам како да јој помогнем! ова друга је много активнија, сходно гекону те величине, наспрам ове делује далеко дивљије и ненормалније ;) некад ми се чини ко да пази на њу, седи поред ове мање дигнуте главе док ова лежи и не мрда.

како сам установио проблем са малом, вратио сам је у тераријум и буквално се није макла задњих пола сата и мало више (што је опет мање-више случај са њом од почетка).

на шапици се не види бог-зна шта ненормално (све је тако ситно да могу да гледам до прекосутра). под лупом све делује ок осим што можда, али само можда је нога за нијансу шира ту ка том чланку (у односу на колено) уколико упоредим са другом ногом.
шта да радим?
брине ме само да не угине. неће ми сметати и ако остане таква нога до краја, волим је још више сад!

P.s.
кола којима је достављена из ниша су имала удес на аутопуту ал не тај део возила, биле су у пртљажнику и фино амортизоване, а и удес није био страшан па мислим да нема неке везе са тим :(

MALLA
05.11.09., 19:12
Xmmm, udes nije bio strashan... Tako da chisto sumnjam da je od toga mogla da se povredi, a drugi geko je skorz ok...
I da je bilo do udesa, umrla bi i od stresa... Od koga si je kupio???

Miluttin
05.11.09., 19:22
Kupljena je kod uzgajivača u Nišu. Ma to je nebitno. Daj sad da vidimo sta da radim. Savetovano mi je da imobilisem nogu nekako, a ne znam kako kad zaj ceo deo ima 4mm. :(

Miluttin
05.11.09., 20:03
Evo i slika!
Sve deluje normalno. Bar meni.
Na prvoj se vidi kako nogu oslanja o podlogu. Ovako isto i stavlja dok hoda!
http://i33.tinypic.com/99ow1h.jpg

http://i36.tinypic.com/2lc41vd.jpg

zarko
05.11.09., 20:15
kupljena je kod mene.

apsolutno nista slicno nije izgledala kada sam je poslao.tako da smatram da nisam ja odgovoran za ovo.

http://img39.imagefra.me/img/img39/2/11/5/gekkogecko/t_13wcrolf08mm_9d4af01.jpg (http://imagefra.me/view.php?img=/2/11/5/gekkogecko/f_13wcrolf08mm_9d4af01.jpg&srv=img39)

noga je natecena njena desna.
definitivno joj trebaju suplementi a posto nije jela tako dugo moguce je da je to problem.
guster izgleda lose na prvoj slici i ne valja nista.
pogledaj sliku pre jedno 3 nedelje kada je slikam kako stoji kako izgleda.


nema potrebe za fiksacijom, mora da mu guras Ca i multivitamine pod hitno. da ga odvojis i da mu povecas temepraturu. ima sanse da se izvuce.
gekoni dobijaju multivitamine na 2 nedleje kalcijum vako drugo hranjenje. nije se desilo ni jednom da dobiju neki problem, kamo li mbd

da li mislis da je to sto je na onoj temperaturi(koliko je taj dan bilo) skodilo to sto su 4 sata bili na mestu udesa?
meni se cini da je njega taj stres dotako, i da zbog toga ne jede toliko dugo i da mu je narusen metabolizam i sve sl...

moje misljenje samo.

Miluttin
05.11.09., 21:06
Sad sam se čuo sa likom. Mali su prebačeni bili sa stvarima u drugi auto od kolege koji je stigo nakon max 45min. Kola su ispražnjena pre pandura jer su nosili lekove i opremu za ludare. Za 45min teško da je temperatura mogla mnogo da padne u Reno SCENIC-u sa 26-27C. Drugi auto je bio upaljen a i klima u njemu jer su se neke devojke unutra grejale.
Zato bar ne brinem.
To je olakšavajuće u celoj priči. Kaže da ni udarac nije bio strašan bar što se tiče cima, jer je auto ko tenk (video si ga) i još kad uračunaš 5 osoba unutra... Pfffff opet ko ga zna, ona je mala.
Realno, da sam ja prodavao, ne bi ni video golim okom išta, noge vizuelno deluju najnormalnije. ### desi se! Bože moj.
Sutra će dobiti proširenje u ishrani, još par vrsta bubica, lateralise joj nisam davao, gadni su mi. Uzeću sutra pa bog nam upomoć! jbt ne jede ni ovako...

Nemam ušta da je odvadim, sve mi je puno, ostao mi samo mali prenosni 19X10X12 (DSV), a ona je čini mi se oko 10 - 11cm sa repom.

kimo
06.11.09., 13:02
Najrealnije je da je ona od udesa cimnuta i da je povredila nogu...pogtovo ako je tako od kad je stigla, nema šanse da se tako povredi u terarijumu? Nema odakle da padne i to? A opet čudno je da se to dešava. Bilo bi dobro kada bi ona jela, ako ništa makar uz tvoju pomoć, pa možda je uganula nogu pa prođe posle nekog vremena?

zarko
06.11.09., 20:43
palo mi je napamet da je mozda veca circle back gricnula reskom za nogicu..to se desava i vidjao sma ali retko kad bude za nogu u glavnom je pomesan rep i crvic...

Miluttin
06.11.09., 21:04
Dešava se nešto malo čudno, veća neprestano ide za malom i maltene mi ne da da je pipam. Leži pored nje i kako dignem poklopac od skrovišta, ona se digne i namesti ko da je štiti telom.
Sad kako sam izolovao malu (stavio sam manji terarijum u ovaj veliki), kako je ova ne bi gazila ili joj otimala hranu, veća je dugo kružila oko tog manjeg, pokušavala da dodje do nje, pentrala se uz stemenike na pozadini, pa sa njih nekako htela da udje... ma ludilo.
Prvi put je mala danas jela, pojela je dubiju veću od njene glave, čeka je još jedna natapkana multivitaminom i tenebrijica koja je bela od kalcijuma i multivitamina.

zarko
06.11.09., 21:10
ekstra su to vesti, obavezno je rehidriraj
daj u vodu bebipleks Bvitamin poveca ce joj apetit a u apoteci pitaj kako da izdoziras toliko malo

Miluttin
11.11.09., 11:22
palo mi je napamet da je mozda veca circle back gricnula reskom za nogicu..to se desava i vidjao sma ali retko kad bude za nogu u glavnom je pomesan rep i crvic...

у том случају, колико дуго мислиш да је неопходно да буде изолована. засад се не виде неке промене у понашању, мада верујем да је још рано...

kimo
11.11.09., 17:12
Ja ne znam zašto ljudi vole da drže zajedno gekone toliko? Najbolje je uvek da se svaka životinja drži posebno sem za vreme parenja, nema veze da li su to gekoni istog pola i veličine ili ne. Ima milijardu i jedan razlog za to, pogotovo ako je neki gekon imao problem i manji je od drugog, nipošto ih ne stavljati zajedno još bar par meseci! Naravno,samo moja preporuka...

zarko
11.11.09., 18:46
ja male drzim zajedno koji izadju istovremeno, kad neki poraste ide u grupu sa vecima. ne vise od 3-4 kom po ter.
odrasli svi solo ...

kimo
11.11.09., 21:48
Ma to je druga priča, nego kažem samo inače kako je najsigurnije. Ja i male čak držim odvojeno...

Miluttin
12.11.09., 17:30
ја се слажем са вама. као велики љубитељ животиња, не само ко узгајивач, морам да констатујем да ми је баш жао кад су животиње усамљене :(

иначе, мала је не знам како успела да изађе из карантина, гледали смо и ником није најјасније и прешла код оне веће :)
жаре, једна је гарант мушко :))))
како год, сад сам све то преуредио и опет су раздвојене. кад видим ову већу како се залепи за стакло и чека мању да изађе из скровишта слоши ми се у моменту. још кад ме погледа и ко да каже да је извадим, сморим се ко џеј на баскету!