PDA

Pogledaj punu verziju : P.murinus ne jede...



twilight
09.11.09., 21:58
E ovako,ja murinusu (2cm jedva) ubacim polovinu lateralisa (3cm) i ostavim ga 1 dan i ona njega ne jede i dalje,nemam onih baby zivih lateralisa od pola cm pa joj prepolovim,nije jela sigurno vise od 2 nedelje a tako je mali....tako da ne znam sta da radim?

rassa
09.11.09., 22:18
mozda je presvlacenje... A mozda je i taj lateralis bas velik za njega...a mozda nije gladna...mozda je i bolesna...

twilight
10.11.09., 00:51
Hehe,ja kontam da joj ovo veliko a mozda je ako bog da presvlacenje :) sutra cu otici do kima pa cu uzeti manje

Bifrost
10.11.09., 00:54
Murinjo ne voli jede ono sto on nije ubio ::D. Mislim da ti pauk jednostavno nije gladan i da ne trazi plen tako da nece naci mrtvo... I ako ima 2cm takav murinjo moze pojede najveceg lateralisa... A mozda ti je i temperatura niska ili oce se presvuce...

Ako ga tutkas parcetom lateralisa murinjo je kao mali jako plasljiv tako da ser lako stresira pa nece da pojede... Daj mu velikog zivog lateralisa slobodno...

twilight
10.11.09., 00:58
Ma probao sam ja ali nista.....ona tako predje preko njega a on se sakrije u mrezicu...,,Murinjo,, xD

Soulfly
10.11.09., 00:59
Nije gladan, presvlacenje je(verovatno), uglavnom bez brige.
Ili protestuje. Ni ja ne bih pojeo 3 cevapa ako znam da teba da ih bude 6 :)Z


P.S. Ne rade smileyi na forumu? Test :)

Miroslav
10.11.09., 12:48
Ako sam te dobro shvatio tvoj murinus ima raspon nogu od 2cm. Za tako malu tarantulu je polovina lateralisa prevelik plen. Ali ne mora značiti da je to razlog zašto ne jede. Gore su navedeni i drugi.

Geni
11.11.09., 19:21
Murinusi nisu mnogo plašljivi i napadaju poprilično veliki plen. Daj mu ti slobodno živog lateralisa pa vidi kako će da reaguje.

Evo kolike ja dajem malima:

http://i206.photobucket.com/albums/bb178/Geni_22/murinus-21.jpg

twilight
11.11.09., 19:32
Ubacio sam mu i malog i velikog lateralisa i on i dalje bezi od njega...mozda i nije gladan a mozda je i presvlacenje :)))))

Geni
11.11.09., 19:41
Onda nije gladan. Probaj tako jednom nedeljno dok ili ne počne da jede ili se ne presvuče. Nisu oni stidljivi kada su gladni i napašće i plen koji je veći od njih.