PDA

Pogledaj punu verziju : geniculata zabila glavu k'o noj..



ritjzo
11.11.09., 11:47
e ovako. primetio sam da mi geniculata odbija hranu vec 4 dana. isto tako joj se i abdomen sjaji kao da ce da pukne (sto je valjda drugi znak za presvlacenje) ali mi ne ide u glavu zasto je prokopala izmedju kamena i zida ter. i zabila glavu unutra i sva se zguzvala? samo joj abdomen malo viri... ona ima oko 6cm precnik, temp je 23C.

Ig0r
11.11.09., 12:00
Pred presvlačenje tarantule su mnogo osetljivije i plašljivije nego obično. Takvo ponašanje kao što ti opisuješ više puta sam zapazio kod manjih primeraka kod sebe. Dok su male, ja ih čuvam u plastičnim posudama različite veličine, sve dok ne dostignu veličinu da "zasluže" terarijum. U tim posudama, iako se trudim da im obezbedim sve što im je potrebno, često ne uspevam da obezbedim dovoljno dobro sklonište. Sklonište je neophodno svakoj taratnutli koja ne plete i ne kopa previše. Ako ga nema zabiće se u neki ćošak kao što to radi tvoja sad. Ne znam za sigurno da li je to kod tebe slučaj, ali meni izgleda kao da je tvoja tarantula malo stresirana i samo traži neko sigurno mesto da se skloni. Ako nema sklonište, ili ako ga ima a ne koristi ga, možda bi trebao da joj obezbediš novo, bolje i veće.

rassa
11.11.09., 12:10
ne znam, on drzi nju vec u terarijumu, koji je velik za nju pa je i to mozda uzrok tome a pritom u terariumu nema nista...

mozda sam ga pomesao sa nekim drugim :/

x3m.Marco
11.11.09., 12:16
@Igor
Pa svi mi drzimo u manjim posudicama dok su male... naj bolji zaklon po meni je sasusen list... par grancica i sama ce napraviti skloniste...
@rithzo
izvadi je iz terrarijuma ako je 6cm,naravno posle presvlacenja nemoj sada da je diras/uznemiravas... stavi je u neku teglicu/plasticnu kutijicu... jos je mala ona za terr... mnogo ce se sigurnije osecati u manjem habitatu...

ritjzo
11.11.09., 14:38
da ne bude zabune. ja sam napravio lapsus. nije ona u ter. vec u plasticnoj posudi i ima skloniste tj. pecinu.. @ig0r~ moguce da je stresirana jer je drugarici ispala posuda, ona kaze da nije, ali ja par dana nisam bio kuci a ona je trebala da joj da hranu. kada sam se vratio sve je bilo ispreturanu i ispomerano a tarantula je odbacile dlake na abdomenu. a drugaricu sam hteo da bacim sa terase..

Ig0r
11.11.09., 14:44
@Igor
Pa svi mi drzimo u manjim posudicama dok su male... naj bolji zaklon po meni je sasusen list... par grancica i sama ce napraviti skloniste...
@rithzo
izvadi je iz terrarijuma ako je 6cm,naravno posle presvlacenja nemoj sada da je diras/uznemiravas... stavi je u neku teglicu/plasticnu kutijicu... jos je mala ona za terr... mnogo ce se sigurnije osecati u manjem habitatu...

Najbolji zaklon je onaj koji tarantula konstantno koristi. Kod nekih je to rupa ali za to je potrebno obezbediti dovoljno treseta, kod nekih je to brlog uz ili ispod nekog predmeta tipa panj, kamen ili nešto drugo(može biti i veštačko sklonište). Tarantule koje su ekstremni kopači će se relativno dobro snaći i na malo treseta jer one jako mnogo pletu pa će ceo terarijum zamuljati u neku mrežu koju će koristiti kao zaklon, ali oportuni kopači kao što su Brachypelme, Lasiodore, Nhandui i tome slično, koje ne pletu mnogo, koje ne kopaju nego pre bih rekao samo rovare će se zabosti u ćošak ako nemaju sklonište. Mislim da je ovo slučaj kod ritzjove tarantule...

rassa
11.11.09., 15:13
moja jako retko koristi ne znam zasto?
napravila je lepo sve, isplela ali ne ide ?
uvek je ovde, ali UVEK, uvek
mozda zato sto su samo vlazim treset
http://i.imagehost.org/0148/DSC02522.jpg (http://i.imagehost.org/view/0148/DSC02522)