PDA

Pogledaj punu verziju : da li se sme uzimati u ruku



Djuka90
15.11.09., 07:39
imam Chormatopelma cyanopubenscens (javascript:void(0)) i Psalmopoeus cambridgei,zanima me dal su agresivne posto bih hteo da ih navikavam na ruke imaju 8cm i 5cm

ritjzo
15.11.09., 10:19
imam Chormatopelma cyanopubenscens (http://javascript<b></b>:void(0)) i Psalmopoeus cambridgei,zanima me dal su agresivne posto bih hteo da ih navikavam na ruke imaju 8cm i 5cm


Tarantule nije moguće ni u kom pogledu naviknuti na ruku... Nemaju mozak niti mogu stvarati zivotne navike,pamtiti... Imaju ganglion, koji im sluzi kao "mozak". Dakle, navikavanje na bilo sta nije moguće, reakcije su svaki put instinktivne... Tako da,moze ona tebi biti i 100x na ruci do sada, njoj će uvek biti "prvi put"... A to ''drzanje na ruci'' se ne preporucuje ni zbog tebe a ni zbog T... ;)

Dusan1992
15.11.09., 22:20
Samo im ugradis procesor sa vise kes memorije hehe.
Vecina T se ne preporucuje za rukovanje ali ipak postoje vrste kao G.rosea koje su mirnije i manje agresivne od drugih pa ako hoces T koja se odaziva moj predlog je upravo G.rosea.

rassa
15.11.09., 23:48
ma sve to zavisi..ja cu pre drzati moju geniculatu nego smitija kad naraste toliko jer je bas agresivan...

Dusan1992
15.11.09., 23:55
ma sve to zavisi..ja cu pre drzati moju geniculatu nego smitija kad naraste toliko jer je bas agresivan...

A jeste ti imas onu "sekapersu" od geniculate(hehe). A sto ne smithi-ja?

rassa
16.11.09., 00:02
mnogo je agresivniji od geniculate dok je ona bila te velicine

marko
16.11.09., 00:46
imam Chormatopelma cyanopubenscens (javascript:void(0)) i Psalmopoeus cambridgei,zanima me dal su agresivne posto bih hteo da ih navikavam na ruke imaju 8cm i 5cmNi jednu ni drugu nećeš navići na ruku (tj. bilo koju vrstu tarantule) niti na bilo kakvo silom izazvano ponašanje. Ako baš imaš želju da pustiš neku od te dve po rukama (znam da ćemo te teško odgovoriti od toga) onda bolje uzmi cyaneo. Cambridgei je previše nervozna za bilo kakvu saradnju po mom dosadašnjem iskustvu, previše je defanzivno-ofanzivna. :) Znači ako možeš suzdrži se od motanja po rukama, ali ako ne možeš puštaj cyaneo. Svakako će ti dosaditi ubrzo potom pa ćeš ih ostaviti da žive u miru ;)

Miroslav
16.11.09., 01:45
Neće više stavljati ni cyano posle njenog prvog bacanja iritirajućih dlaka. Intenzivan svrab traje tri dana. Osetio sam to na mojoj koži. Bacila mi je dlake na ruku dok sam ju pokušavao uslikati, a nisam odmah išao da perem ruke.

marko
16.11.09., 02:24
Da, sećam se da si ti imao problema ali to je individualna reakcija, ne znači da će i njegova koža tako odreagovati (ako uopšte bude bacanja iritirajućih dlaka). Bilo kako bilo, slažeš se da je bolje da proba (ako već mora) sa cyaneo nego da vija cambridgei po stanu/kući?

ritjzo
18.11.09., 13:20
ja sam imao lose iskustvo sa geniculatom, tako da cu 3x da razmislim pre nego sto je budem drzao ponovo... :D Slazem se sa markom, cyano je bolji izbor... :)

JOBAH
18.11.09., 14:56
ja sam imao lose iskustvo sa geniculatom, tako da cu 3x da razmislim pre nego sto je budem drzao ponovo... :D Slazem se sa markom, cyano je bolji izbor... :)

jel imas cyano?

ritjzo
18.11.09., 15:14
imam... :)

Ig0r
18.11.09., 15:18
Moj cyan je jedna od nervoznijih tarantula koje imam(ako zanemarim makulatu i vagansa) ali ću se i ja složiti da je cyan bolji izbor za rukovanje od genikulate. Cyan jeste nervozan, ali to pripisujem ogromnoj količini paučine sa koje ne silazi. Kad oseti tu nešto odmah skače, ali čim ga isteram sa paučne sav se zbuni. To je i razumljivo kad je navikao da hvata sve vibracije koje ga okružuju zahvaljujući toj paučini. Nikad ga nisam uzimao u ruke baš zbog toga jer je nezanimljiv u tim situacijama kad nije na svojoj teritoriji. Onda je samo jedna frustrirana tarantula koja sedi kao kamen. Dirao sam ga samo kad je vreme da ga prebacim u veću posudu/terarijum. Zbog ovoga mislim da je bolje da probaš s njim.
U svakom slučaju ništa ti ne može biti taman i da te ujede. Bilo cyan bilo genikulata, samo pitanje je koliko se može iskulirati ujed, možeš da se cimneš i da povrediš pauka bezveze. Posle će ti biti žao.
Na nekoliko mesta sam već napisao da su avikularije najbolje za ruku. Smešno hodaju, pufnaste su i skakuću :) Nikad ni da priprete. Nabavi avikulariju pa se zezaj ako baš moraš :)

zarko
18.11.09., 22:16
moj stav
ni jedna T ne treba da se drzi...ali svi su skoro probali...

zokis
19.11.09., 18:20
Svako ko ima tarantulu za ljubimca ce kad tad hteti da je drzi na ruci ili vec negde drugde na telu :)
Kad sam bio pocetnik imao sam veliku zelju da ih uzimam u ruke i to sam i radio. Imam savrseno mirnog muzjaka G. aureostriate (pulchripes) koga bi mogao svakome da stavim u ruke bez da razmisljam da ce mu se nesto desiti. Mogao bi da uzmem na ruku skoro svaku moju tarantulu jer znam kakvo je njihovo ponasanje u odredjenim situacijama ali ih ipak ne uzimam jer mi je to postalo glupo. Neki razlozi su vec navedeni a ja cu samo jos da dodam da tarantule koje cesto bacaju dlacice postaju "ruzne" sa onako ogoljenim zadnjim krajem pa ih treba takve gledati do sledeceg presvlacenja.
Sve u svemu ne preporucujem ti drzanje tvojih T na ruci.
Ako ti je bas toliko stalo da drzis T na ruci opredeli se za vrstu koja nije brza i koja retko baca dlake.