PDA

Pogledaj punu verziju : Male or Femal CKG



boky
16.11.09., 11:51
Koja je razlika izmedju zenske i muske kalifornijske kraljevske zmije?

gordond
16.11.09., 13:29
Jedna ima muske polne organe a jedna zenske:D
Kad su skroz male, jako je tesko odrediti, ali kad malo porastu moze se odrediti pol istiskanjem hemipenisa (ako postoje). Kod odraslih mozes i da vidis po obliku repa. Kod muzijaka se rep ne suzava odmah iza kloake vec ima ravan deo gde su smesteni hemipenisi dok se kod zenke suzava odmah iza kloakalnog otvora. Postoji jos nacina da se utvrdi pol, npr. sondiranjem, brojanjem stitova ali to ti je malo komplikovanija varijanta.

boky
16.11.09., 14:04
znaci sto se velicine tice, hranjenja sve isto ?

Pedja
16.11.09., 14:26
Kad su skroz male, jako je tesko odrediti, ali kad malo porastu moze se odrediti pol istiskanjem hemipenisa

Obrnuto, kada su male moze se utvrditi istiskanjem jer kada odrastu ojacaju im misici oko hemipenisa pa ih je tesko istisnuti, a naravno da to ne treba da radi niko ko nema iskustva sa tim jer se zmije tako mogu povrediti.


znaci sto se velicine tice, hranjenja sve isto ?

Tacno tako, spolja gledano nema razlike izmedju muzjaka i zenke, pol se utvrdjuje na malo delikatniji nacin kao sto je Gordond gore napisao.

Kod boa i pitona zenke su vece od muzjaka, dok kod Colubrida nije uvek tako, od 2 odrasla para mojih Getula najveci je muzjak(isto su svi stari).

Odgovor na tvoje pitanje gore postavljeno je NIKAKVA, ako hoces zmiju za kucnog ljubimca.(za parenje je vec jako bitno muzjak ili zenka)

gordond
16.11.09., 17:52
Ma nisam mislio kad puno porastu, vec kad imaju vise od par meseci;)

nenad
16.11.09., 21:34
CKG? CKG je skraćenica za kalifornijsku kraljevsku zmiju? Ovde baš i ne praktikujemo skraćenice, jer ih većina ljudi ne zna. Ja na prvom mestu ;)

spiderboy
16.11.09., 22:47
hehe,nisam ni ja kontao šta je to CKG,aha sad znam:D

nenad
16.11.09., 22:57
Uh, ja kad vidim to CK odmah se podsetim starih dana, i Centralnog komiteta. Samo šta li mu je ovo G na kraju :D

spiderboy
17.11.09., 12:01
misterija :D

boky
18.11.09., 15:46
ahahah tek sad vidim da je G umesto S :D
California King Guja