PDA

Pogledaj punu verziju : Aukcije



SpiderInsomnia
19.11.09., 16:32
Pozdrav svima,

sledeći ideje sa nekih drugih foruma, razmišljao sam da im "ukrademo" ideju aukcija. O čemu se radi?

Svi imamo nešto (vezano za teraristiku) što nam ne treba, što bi poklonili ili prodali za smešne pare. Nekom drugom, to što nama smeta i ne treba, može da znači i koristi. Ideja je da se "to nešto" ponudi na aukciji, a da se sve sakupljene pare iskoriste za bilo šta što će imati za cilj unapređenje teraristike.

Citiram pravila sa foruma akvarij.net (http://www.akvarij.net/forum/index.php?topic=31887.0):

Sistem klasičan - stavite sliku ili opis opreme u novu temu u ovome podforumu (Aukcije), navedite početnu cijenu, te aukcija kreće... 2 dana od zadnje ponude (48h) aukcija se smatra zatvorenom, zadnji (najviši) ponuđač dobiva predmet aukcije, uplaćuje novac na gornji račun, skenira ili slika uplatnicu i umeće je u temu, nakon čega moderatori zatvaraju temu, a prodavatelj i kupac dogovaraju primopredaju!

Kod prijatelja na forumu akvarij.net, aukcije su pretvorene u humanitarne akcije pomoći obolelim mališanima. Meni je to sasvim OK, ali moj stav je da bi možda sam kupac i prodavac, sistemom glasanja ili dogovorom, odredili kome bi pare išle. Ukoliko bi one bila uložena u nešto za razvoj teraristike (npr. u bilo kakvo unapređenje ovog sajta, povećanje limita kod provajdera, poboljšanu verziju softvera ili bilo šta slično, naravno ako administratori to prihvate i ne shvate pogrešno!), onda bi i kupac i prodavac mogli da dobiju neki "polu-VIP" status koji bi se ogledao u ili dodatnom broju privatnih poruka ili bilo šta simbolično, ukoliko to žele. Možda sličlicu pauka pored imena, kao bedž. :)

Uostalom, osnovna ideja je da se rešimo svih stvari koje nam ne trebaju, a drugima mogu da koriste za male pare, koje će biti upotrebljene za neko opšte dobro. Sve ostalo je stvar mašte i pozitivnog razmišljanja. Eto ...

Proka
19.11.09., 18:22
Jeste plagijat ideja ali svidja mi se ..
Ja sam za .. ( to jest nisam cesto ovde zbog posla ali bi rado podrzao ovako neshto)

Igor Velevski
19.11.09., 20:14
Iako ja nisam iz Srbije, mogu reci da je ideja jako lepa. Isao sam mnogo puta u Beograd u zadnjih 3 godina i znam da su cene veterinarnih usluga jako visoke, cak 3 puta nego u Makedoniji, tako da ako se uradi ovakvo nesto, mozete pomoci nekom uzgajivacu iz Srbije koji stvarno nema para da leci svog voljenog ljubimca kod veterinara. Te pare ce stvarno dobro doci, ne za tog uzgajivaca, nego za ljubimca koji treba da ide na veterinar i da se leci, a sama terapija ili hirurska intervencija kosta toliko da onaj koji nema ne moze platiti! Ovo je samo jedan predlog ukoliko ova ideja uspe i bude siroko prihvacena kod clanstva teratistika.org! Pozdrav!

Bifrost
19.11.09., 21:13
Ja cu bidnem blagajnik, Kimo kolika je sad cena balfourija? ::D

Salu na stranu... Akvaristika.org ima donacije za takve stvari pa opreme neku skolu itd. akvarijumom... Sto je stvarno super.. Nemam ideju sta bi mi tacno mogli sa donacijama lepo da uradimo... Ali bilo bi lepo da nesto uradimo :) al to je poso ne znam ko oce se cima oko realizacije... a i nemamo toliko clanova ko akvaristika... nemam pojam, meni sve jedno :)...

Soulfly
19.11.09., 21:37
Ideja je svakako sa dobrom namerom ali sumnjam da je izvodljivo.
Ja uvek imam kome da dam (poklonim) neki nazovimo "visak" koji mi ne treba tako da ga sigurno necu prodavati. To je to sto se tice aukcije.
Sa druge strane, jedino moguce resenje je donacija za tako nesto ali evo jos jednog razmisljanja:
Svako ima onoliko ljubimaca koliko moze sebi to da priusti, i ako neko ima jednog npr gustera, ne verujem da bilo kakva intervencija ima svemirsku tj nedostiznu cifru.
Pretpostavljam (ne znam) da su odgajivaci bolje stojeci od nas smrtnika sa par tarantulica, zmija, gustera te da im ne trebaju neke donacije :/
To je samo razmisljanje, otvoreno za diskusiju....

Miluttin
20.11.09., 00:31
E ideja je odlicna, ja sam za!
;)