PDA

Pogledaj punu verziju : Terarium za columbian rainbow bou



twilight
19.11.09., 19:54
Mene interesuje koliki terarium mi treba za columbian rainbow bou...
da joj bude onako taman da ne joj ne bude jako veliko a da joj ne bude jako malo....Mislio sam da joj stavim veliku granu koja ce se prostirati kroz ceo terarium.....

Misha
19.11.09., 20:34
Dok je mala,drzi je u manjem terarijumu,da se nebi traumirala u nechemu velikom,a s obzirom da mogu da narastu max 2m,kasnije joj je ter od 120x60 dobar.Mada,iskreno,mislim da cesh dobro proci i sa manjim terom.
Mozda nisam upravu,javice se neko mnogo iskusniji od mene da me ispravi ako greshim.pozz

x3m.Marco
19.11.09., 20:40
Da ne idem off ali da li ti je tesko da proguglas po netu/forumu? ili za svako pitanjce vam treba neko napisati?To je vas trud?

twilight
19.11.09., 22:35
Gledao sam ja ali ne mogu da nadjem nista kao u skladu s njenom velicinom...negde pise kao za veliku negde za malu a ja bih ovako iz prve ruke :) ja se izvinjavam...

NecrovoX
19.11.09., 22:52
Zato i sluzi forum da ljudi pitaju,jer je uvek bolje cuti od nekog ko nam je blize,ko ce nam uz tu informaciju dati i jos neki savet,nego da procitam neku informaciju na netu,a kasnije imam jos malih milion podpitanja.
Zar ne sluzi tome forum?

twilight
19.11.09., 23:00
Pa to i ja kazem.....

x3m.Marco
20.11.09., 03:17
... stariji 4um mnogo bolji

Scorp82
20.11.09., 04:27
Gledao sam ja ali ne mogu da nadjem nista kao u skladu s njenom velicinom...negde pise kao za veliku negde za malu a ja bih ovako iz prve ruke :) ja se izvinjavam...

U pravu si. Minimum velicine za odraslu savetuju 100x50x50...Dok ne bude 80+ cm sasvim joj je lepo u kutiji 40x20(ili slicno).
Iako mogu da se uplase od velikih prostora,moje iskustvo je da sam iz finansijskih i prakticnih razloga odmah napravio ter navedenih dimenzija i bilo je problema sa navikavanjem ali ako stavis dovoljno podesnih(tesnih) mesta za skrivanje, i obezbedis neophodne uslove, izbeci ces pravljenje "prelaznog" manjeg terarijuma...
Moje iskustvo je sa Brazilian Rainbow Boa ali to je to (u smislu zahteva za stanistem)