PDA

Pogledaj punu verziju : Poecilotheria regalis temperatura i vlaznost vazduha?



Dahaka
23.11.09., 15:12
http://www.jonwallis.btinternet.co.uk/tarantula/species.p.regalis.html

На овом сајту сам нашао следеће податке:

Temperature

23-26°C. A nocturnal drop of 2-3°C is allowable.

То би значило да није проблем ако јој температура спане понекада до 2-3 степена?

А за влажност која мене највише и интересује пише:

Needs to average about 75%, but can be allowed to cycle from very humid to quite dry over a long period of time

Значи око 75% влажности и да може дуже времена да падне на сувљу влажност или веома влажно...

Сада ме интересује да ми потврдите ове информације или укажете на неисправност ако постоји?
:confused:

Miroslav
23.11.09., 15:36
Najbolje je držati se sredine, ali ta odstupanja neće naškoditi Poecilotheria-ma. Mojoj se dešavalo da bude i suvo i ekstra vlažno, pa je još uvek zdrava i aktivna. Takođe mi se dešavalo i sa temperaturom. Leti mi bude i do 30°C u sobi, a sada se temperature u rasponu od 19-21°C. Ako hoćeš možeš ju grejati preko zime.

marko
23.11.09., 15:40
Temperature

23-26°C. A nocturnal drop of 2-3°C is allowable.

То би значило да није проблем ако јој температура спане понекада до 2-3 степена?Da ne bude zabune, ne da temperatura padne do 2-3 stepena, već da padne za 2-3 stepena od one preporučene.

zarko
23.11.09., 19:29
http://www.gekkogecko.rs/Poecilotherie.html
evo ti o poeciloterijama...
predivan rod

Dahaka
24.11.09., 12:35
ја имам увијек питања...

највише ми се у тексту свиђело ампутирање мишића... чд

колико времена треба регалису да израсте до неке величине на којој би могло да се прича да ли је мужјак или женка и колико ми треба вреемна да израсте до краја?

zarko
24.11.09., 15:17
tekst je pisao gustav....
tako da ne znam koje amputiranje misica?

ja ga cenima da na 10-12cm moze iskusno oko da proceni pol po sari na opistomi...

Dahaka
24.11.09., 16:27
Kod Ornate pise: "Jedan od fopasnijih ishoda ujeda ornate zabeležen je u Švedskoj koji se zavrsio amputiranjem ramenih mišića."

Реците ми како се чита Poecilotheria? мислим да ми напишете изговор...

marko
24.11.09., 17:35
Poecilotheria (pee-suh-luh-THI-ree-uh)

Ili ovako: http://tinyurl.com/y89j9pl ::D

Ig0r
24.11.09., 17:43
Poecilotheria (pee-suh-luh-THI-ree-uh)

Ili ovako: http://tinyurl.com/y89j9pl ::D

To ako si englez. Malo je smešno ako to pročitaš pa ispadne nešto kao "pisulutajria".
Ja kažem "poesiloteria", mada nikad nisam učio latinski. Možda se čita i "poekiloteria" ili nešto slično. Bitno da se mi razumemo :)

marko
24.11.09., 17:57
Da englez, to sam pokupio sa ats-a, http://www.atshq.org/articles/beechwp1.html.
Mada bih ja ovaj engleski izgovor interpretirao kao "pisalatiria" (što mi opet čudno zvuči) ali pitanje je koliko mi je dobra interpretacija.

Tačan izgovor je totalno nebitan, kao što reče Igor, bitno je da se razumemo.
Reci "poesiloteria" i svi će znati o čemu pričaš. A "poekiloteria" me odmah podseti na Ruse, mislim da oni tako izgovaraju.

Dahaka
24.11.09., 18:00
биће јасно онима који читају али ако треба некоме да кажем како се зове врста?

ја бих рекао поикилотериа...

индијска орнаментална тарантула лол

Drago
24.11.09., 18:05
Mislim da se izgovara Peciloteria posto se "ae" i "oe" citaju kao e,a c se ispred e,i,y,ae,oe cita kao c a ne kao k.

zarko
24.11.09., 19:55
poeciloterija ja ga tako kazem...

Drago
24.11.09., 20:30
Visak ti je o.
Oe=e
Ae=e

StevaNS
24.11.09., 21:51
Mislim da se izgovara Peciloteria posto se "ae" i "oe" citaju kao e,a c se ispred e,i,y,ae,oe cita kao c a ne kao k.

To je tako u srednjevekovnom latinskom.U klasicnom latinskom, koji su koristili rimljani, c se UVEK cita kao k. Trebalo nam je dosta vremena na faksu da progutamo da Ciceron nije Ciceron nego Kikeron.. :D

Ali da.. i ja bih rekao Peciloteria.

Drago
24.11.09., 23:21
To je tako u srednjevekovnom latinskom.U klasicnom latinskom, koji su koristili rimljani, c se UVEK cita kao k. Trebalo nam je dosta vremena na faksu da progutamo da Ciceron nije Ciceron nego Kikeron.. :D

Ali da.. i ja bih rekao Peciloteria.

Da,to je kao taj tradicionalni izgovor i malo je drugaciji od klasicnog.
U medicini,veterini itd.,se koristi tradicionalni izgovor.

boba
24.11.09., 23:43
Zar nije lakse reci samo POKI? :D

Igor Velevski
25.11.09., 02:23
"ae" cita se "e", a "oe" prvi put cijem da se cita isto "e"! Onako kako sam ja ucio ovaj rod se cita "Poeciloteria" To je isto kao na primer "hematopOEza", a latinski se cita "hematopOEzis" a ne "hematopezis"!

Drago
25.11.09., 04:19
Pa,verovatno i za to postoji neko pravilo ili reci koje su izuzetak.
U vecini reci se cita kao e.

Miroslav
25.11.09., 14:27
U većini slučajeva se čita tako, ali ne i uvek. Mislim da se pravilno čita poeciloteria Baz onog žarkovog 'j'. Umesto 'c' bi se govorilo 's' da je naziv na engleskom, ali nije.

Igor Velevski
25.11.09., 17:25
Tacno slazem sa Miroslavom!

Derek Edward Trotter
30.11.09., 23:16
da malo prekinem raspravu o latinskom:D
interesuje me da li treba da pravim štek od neke saksijice,šoljice ili bilo čega P. regalis-u jer sam ga prebacio iz kutijice u kojoj sam ga dobio u Cricket keeper...
stavio sam mu grane da se pentra i čep sa vodom ali me inetresuje da li treba da mu ja pravim neki štek ili ne...
inače ima u rasponu nogu oko 3,5-4cm otprilike

marko
30.11.09., 23:19
Nema potrebe. Stavio si grane, ima treseta, napraviće on sam sebi štek.

Derek Edward Trotter
01.12.09., 00:24
Nema potrebe. Stavio si grane, ima treseta, napraviće on sam sebi štek.
ok hvala,mislio sam da mu olakšam posao ali nisam bio siguran dal' mu treba...

Dahaka
01.12.09., 13:06
сам он направи. и то феноменално добро изгледа!

Derek Edward Trotter
01.12.09., 14:45
сам он направи. и то феноменално добро изгледа!
ok uverio sam se i sam,nego sam ja za A. geniculata-u napravio štek i ona ga samo doradila pa sam mislio to da uradim i sa ovim,ali je on šmeker(ka) (to sam jutros video) napravio sam u podnožju grane zaštićenom listom tako da nemam šta da kažem nego da ste u pravu :icon_salut:

Dahaka
03.12.09., 13:25
имам 3 мала реглиса. око 3цм можда мало веће величину.

у понедељак сам им убацио по 1 латералиса скоро 2цм неће ниједна да поједе ни једног а предходно храњење је било 7 дана прије са истим величинама...
Побјегну од њих горе док латералиси шетају доље. Посто бјеже од њих, као да ће латералис да ухвати њих а не оне њега...

да ли може бити да су латералиси велики или да су се заситиле?

И зашто ми vBulletin прва слова која ставим велика пише као мала, сам исправља то...

Dahaka
07.12.09., 00:03
"проблем" је био у томе што су хтјеле да се пресвуку. данс када сам дошао од куће затекао сам двије да су се пресвукле а терћа није па сам у 6 пошао и враио се у 10 и ова се била пресвукла. сада су око 6цм све три...

јееее

:)