PDA

Pogledaj punu verziju : prilicno velik problem - buđ po tresetu



boky
28.11.09., 18:53
Neka budj ili tako nesto pocelo da mi se pojavljuje po celoj povrsini treseta u terarijumu.. kao neke bele tackice predpostavljam da je budj.. nije mi jasno od kud i kako.. jednog crva sam ostavio jednom u terarijumu, zakopao se i nisam mogao da ga nadjem pa je verovatno uginuo i otud budj :/ dal da menjam ceo treset, skidam sa povrsine ili kako :S Imam oko 8-10cm treseta

LARYBG
28.11.09., 19:32
skini taj povrsinski sloj a ostatak moras malo da isusis, budj se stvara od prevelike vlaznosti.

Dusan1992
28.11.09., 21:03
Ako se pojavila budj po celom tresetu, ja bih menjao ceo treset, ali ako nemas vise treseta samo skini povrsinski sloj. Ali ako skines taj povrsinski sloj mozda ce se ponovo pojaviti pre nego sto isusis jer 100% ostaje bar malo budji koje ne mozes da vidis. Menjaj treset ako imas drugi.

Cold_Beer
28.11.09., 21:19
Neka budj ili tako nesto pocelo da mi se pojavljuje po celoj povrsini treseta u terarijumu.. kao neke bele tackice predpostavljam da je budj.. nije mi jasno od kud i kako.. jednog crva sam ostavio jednom u terarijumu, zakopao se i nisam mogao da ga nadjem pa je verovatno uginuo i otud budj :/ dal da menjam ceo treset, skidam sa povrsine ili kako :S Imam oko 8-10cm treseta

Imao sam isti problem prosle godine,kao i ti sada. Skini povrsinski sloj,(nema potrebe da menjas ceo treset),mozes onda da dodas suvog treseta onoliko koliko si skinuo i napravi bolju ventilaciju i neces vise imati problema sa budji.

boky
28.11.09., 22:16
skinuo sam povrsinski sloj, ventilacija je dobra
will see what will happend :>

SxOne
29.11.09., 04:08
meni se cesto pojavljuje kod Shkorpije na delu gde vlazim...
skinesh samo budj gde ima i sve kul..... nishta strashno...

boky
29.11.09., 15:59
skinuo sam budj i izduvao fenom , za sad nema nista :)

p.s. hvala

StevaNS
04.12.09., 01:11
Moze biti kamenac iz vode, bar tako mi je raceno. Opipaj sta je..