PDA

Pogledaj punu verziju : Kupih i ja pauka



gaspar
29.11.09., 20:00
E pa ovako, sutra bi trebalo da mi stigne Psalmopoeus cambridgei velicine 1,5 cm, spremio sam mu kutiju velicine 15x8x8 nadam se da mu nije prevelika, unutra je treset i neke grancice. Intresuje me da li su mu ove dimenzije prevelike? Da li trebam jos nesto da ubacim u "terarijum" ? Cime da ga hranim? Koliko cesto? Da li da mu ubacim cep sa vodom? I najvaznije, gde kupiti hranu u bg-u?
Pretrazivao sam teme na forumu, ali nisam nasao konkretne odgovore na ova pitanja, pa se nadam odogovorima ;)

MidnightStar
29.11.09., 21:18
Znas sta,i ja sam pauka drzao u vecoj posudi,nije se bunio:)Za pocetak mu dajes tenebrije,a koliko...to zavisi od njega.Vodu mu ubaci.Za hranu u BG ti ne mogu pomoci:)

JOBAH
29.11.09., 21:27
dobro dosao! imas dosta postova na ovu temu, procackaj malo po forumu... stavi mu neki stek da ima da se sakrije.. jos je mali za cep sa vodom, ponekad naprskaj vodom deo tera, a dovoljno tecnosti dobija iz hrane.. hrani ga cime hoces, ja najvise volim lateralise... pogledaj u ponudi, imas nekoliko forumasa iz BG-a koji prodaju hranu, ja uzimam od Blui-a i super sam zadovoljan! ...
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=6761

SxOne
29.11.09., 22:51
mali je za cep, samo mu kvasi trecinu zemlje (ne previshe samo da je vlazno), hranish na 2,3 dana AKO hoce da jede, videcesh vec, hrani ga Tenebrijama dok je mali...
odgovore na sva pitanja imash na vom forumu i to po 100 puta ;) samo citaj redom i nemoj da brinesh, samo ti je bitna temperatura, min 20, bez hrane i vode mogu dugo, ali naravno gledaj da im nudish da bi lepshe ziveo :)))
kazesh da si stavio grancice to mu je verovatno dosta, on ce ispesti svoje sklonishte i to je to ;)

gaspar
03.12.09., 20:06
E pa evo da se pohvalim, danas je stigao, zivahan je, preziveo je veoma dugacak put... Ovim putem bih i da se zahvalim kolegi SxOne-tu na ukazanoj kolegijalnosti;)

gaspar
04.12.09., 17:20
Izvinjavam se na dva spojena posta, ali me zanima, kada mu bacim tenebriju, a on je ne pojede, sta da radim sa tom tenebrijom?? :D

Cold_Beer
04.12.09., 18:33
Izvadi je,pa pokusaj sutra sa hranjenjem opet;)

Miroslav
04.12.09., 19:06
Ili još bolje, pokušaj za nedelju dana opet, a ako ti se neda toliko čekati, onda za 3-4 dana.

gaspar
05.12.09., 01:28
Ubacio sam je pre jedno pola sata opet, pogledam sad u kutiju, a tenebrije nema :D :D to je dobar znak....

Derek Edward Trotter
05.12.09., 09:00
Ubacio sam je pre jedno pola sata opet, pogledam sad u kutiju, a tenebrije nema :D :D to je dobar znak....
ili se tenebrija ukopala u treset...malo je verovatno da je pojela za pola sata celu

Geni
05.12.09., 09:51
Pre će to biti.

Najboljje je da joj ubaciš neku hranu odgovarajuće veličine na svakih nedelju dana. Kada ogladni, odmah ćeš znati da je pojela jer će pred tobom ugrabiti plen.

lesa
06.12.09., 07:14
hranu mozes kupiti kod blui-a.kontaktiraj ga preko pp