PDA

Pogledaj punu verziju : Pet Centar, dobavljac



barakuda
01.12.09., 01:47
Poz.

Bio sam u pet centru beogradu. Gotovo sve zivotinje pise da nabavljaju iz uzgajivacnice zooplanet.

------

http://img189.imageshack.us/img189/6337/degu.jpg

---------

Zna li neko da li oni imaju neki website? Zanimaju me koje su cene, kolicina zivotinja koje imaju, koje zivotinje sve imaju...

Dusan1992
01.12.09., 02:00
http://bkarta.com/apatin/zooplanet.php

Ovo je sve sto sam nasao.

JOCO APATIN
01.12.09., 15:28
"ZOO PLANET"proizvodno trgovinska radnja
Mice Radakovica 106,25260 Apatin

website je u izradi a za dodatne informacije kao i ponudu i cenovnik obratiti se na mail bjovicaa@gmail.com ili na tel; 062/8280677

Pozdrav Joco!!!

Crochondro
01.12.09., 17:19
Jeli moguce da tako imaju visoke cijene? Strasno!

StevaNS
01.12.09., 18:33
Pet centar malo komplikuje stvari jer trazi veterinarske preglede za zivotinje koji povecavaju cenu. Sa druge strane, bas degui su im dosta povoljni jer se po tim cenama prodaju svugde, ali za papagaje su bas nabili cene, kao i za terarijumske zivotinje..

barakuda
01.12.09., 21:17
"ZOO PLANET"proizvodno trgovinska radnja
Mice Radakovica 106,25260 Apatin

website je u izradi a za dodatne informacije kao i ponudu i cenovnik obratiti se na mail bjovicaa@gmail.com ili na tel; 062/8280677

Pozdrav Joco!!!

Hvala na info. Poslao sam mail i trazio ponudu i cenovnik... nadam se da ce mi odgovoriti.

StevaNS
01.12.09., 22:33
hehe... ako se ne varam, Joca je vlasnik ;)

barakuda
01.12.09., 23:05
hehe... ako se ne varam, Joca je vlasnik ;)


Hehe :) Nisam znao.

Maks
02.12.09., 19:15
Jeste, Joca je vlasnik i distributer i krajnje korektan covek. :)

Miluttin
02.12.09., 20:04
Koji Joca?
Joca A.?

StevaNS
03.12.09., 00:23
Ma neeee. Nego JOCA. Pa znas... Joca.. :)

Borko
07.12.09., 20:48
jel dobio neko cjenovnik sa onog gore navedenog maila???!!!

barakuda
07.12.09., 21:13
jel dobio neko cjenovnik sa onog gore navedenog maila???!!!

Ne... Nemozes dobiti cenovnik kao fizicko lice, moras imati prijavljenu firmu i verovatno se obavezati da kupujes proizvode naveliko od njega pre nego sto dobijes cenovnik.
Tako sam ja otprilike shvatio iz 3,4 maila koje smo razmenili medjusobno.
Ako neko ipak uspe da sazna cenovnik i ponudu neka mi javi, moze na pp.

Borko
07.12.09., 21:37
i ja sam kontaktirao preko maila al nije rekao da ne moze na malo.
samo da mu kazem sta me zanima.
al lik uopste ne odgovara!

barakuda
07.12.09., 22:51
i ja sam kontaktirao preko maila al nije rekao da ne moze na malo.
samo da mu kazem sta me zanima.
al lik uopste ne odgovara!

Tako je otprilike i kod mene isao razgovor. Tri cetiri maila sam ga svaki put pitao samo da mi da cene granula za morske prasice. Odgovarao mi je kako ima ovo ima ono, moze cak da mi donose granule, i kad sam ga zadnji put pitao za cenu vise nije odgovarao. Sta drugo zakljuciti iz toga nego da treba da se obavezem da kupim proizvod od njega, a za cenu cu tek saznati kad bude kasno da odbijem.

Sta tebe zanima? Ako saznas nesto molim te javi mi. Meni konkretno treba neki dobavljac za PetShopove da uzimam granule za zamorce na vecu kolicinu.

Borko
07.12.09., 23:22
ja mu u prvom mailu napisao da mi da cjenovnik a on odgovori da mu napisem sta me interesuje.

ja odgovorim da me interesuju reptili i nek mi da cjenovnik.

kaze on da ih ne razmnozava i da mu kazem konkretno sta me zanima.

napisao sam sta me zanima i od tada nista...

barakuda
08.12.09., 00:14
ja mu u prvom mailu napisao da mi da cjenovnik a on odgovori da mu napisem sta me interesuje.

ja odgovorim da me interesuju reptili i nek mi da cjenovnik.

kaze on da ih ne razmnozava i da mu kazem konkretno sta me zanima.

napisao sam sta me zanima i od tada nista...

:D hehe... da, gotovo ista situacija i kod mene.

Borko
08.12.09., 00:19
hehe :)

mozda nije procitao mailove;)

JOCO APATIN
08.12.09., 02:57
Procitao sam postu i odgovorio sam Vam!!!
Ali posto vi niste izgledali citali Vasu postu sad cu ponovo da Vam odgovorim ovde.

Dakle prvo odgovor za korisnika "barakuda"
Granule sto ste trazili mozete da kupite ili porucite u pet-shopu "OSKAR" kod mog drugara Bajic Dalibora i Mirjane tel/022/424-147 ; 064/2563893
Cak sam Vam posalo link gde se nalazi kompletna paleta "versele laga "proizvoda za zamorce, jesam li u pravu?

A tebi Borko sam isto odgovorio da ne razmnozavam reptile i da ih nemam u ponudi i neznam sta ti tu nije jasno, neznam kako da ti dam cenovnik i ponudu necega cega nemam.

Pozdrav Joco

barakuda
08.12.09., 04:25
Da, dobio sam link http://www.versele-laga.com/Nutri/Nutrition/Pages/Products/index.jsp?fam=224&ani=5333&lng=3&mkt=11963
Firma koja se nalazi u Belgiji ako se nevaram, a nigde nije pisalo gde to da nabavim u srbiji.
Ovo da ima u PetShop-u Oskar ranije nisam cuo, ako se nevaram to je onaj kod Dusanove skole u Rumi. Poseticu, ali negajim preveliku nadu. PetShop-ovi su skupi i za nekog ko ima jednu zivotinjicu a ne za mene koji imam veci broj.
Inace kontaktirao sam druge PetShop-ove i ta hrana se prodaje za 320 din 1/2kg. Znaci za 25kg treba izdvojiti 16.000 din. :eek:
Ja sam krenuo u potragu za dobavljacima petshop-ova posto znam koliko oni znaju da budu jeftiniji. Od jednog takvog dobavljaca kupujem granule za cincile za 1075 din - 25kg (a mislio sam da je to skupo, posto sam takodje video granule za zeceve za 800 din - 25kg)

Sad, nezelim nikom da govorim kako da posluje, ako ima ljudi koji su spremni da daju te pare samo za hranu zivotinjicama, lepo, ja nisam jedan od tih.
I umesto svog tog zavlacenja, da sam odma cuo cenu 16.000 din za dzak od 25kg rekao bi hvala lepo i preskocio ceo taj dil.

Ja razumem kako funkcionise trgovina (kupis jeftinije, prodas nesto skuplje), ali da to bude toliko drasticna razlika u ceni je neverovatno.
Cisto radi poredjenja nekih proizvoda sa petshop-om, za vas ostale koji se pitate, jedna kesica sena(dve sake) u petshop-u je ako se nevaram oko 100 din. Bala sena je od 120 - 200 din max, a u toj bali ima sigurno 50 ako ne i vise ovih kesica.
Sa strugotinom je slicna situacija, neznam sad napamet kolika je tacno razlika, ali mogu pogledati ako nekog zanima. Znam da je 1700 din presovana bala u kojoj ima oko 8 onih klasicnih, plasticnih, belih dzakova (i to je skupo). Recite vi meni koliko u petshop-u cene jednu kesicu strugotine?

I samo se iznerviram kad nesto pokusam da nadjem u srbiji :mad:. Svi cuvaju informacije sebicno za sebe. Jedini nacin da dobijem neku informaciju je preko raznih foruma, mada je i to retko. Kad ukucam u google reci na engleskom dobijem izobilje informacija. Kucam u google na engleskom strugotina, dobijem proizvodjace, vrste strugotine, lokacije, prodaja na malo, na veliko, za farme, za pojedince sa ljubimcima, cene sa dostavom...
Ma bezveze se zivciram...:(

JecaDJ
08.12.09., 04:28
UH!
Oskar je ok snabdeven,ali zato ima cene da se smrzneš...sećam se samo cene kanadske veverice koja je tada bila mislim kod Tomasa nekih valjda oko 70 e,tamo je bila 20000 dinara...malo mnogo zar ne?
Ali ok,kako god...
Lepo je reklamirati svoje saradnike... Borko mislim da se ipak na forumu nalazi jako lep izbor reptila kod ljudi koji ih prodaju i razmnozavaju i imaju extra cene naspram bilo kog pet shopa...
Barakudo mislim da Goran ako se dobro sećam koji drži pet shop u atriumu u suterenu ima dobar izbor klopice i mislim da je malo povoljniji...bar od oskara...Naravno da ti spominjem TC Atrium u Rumi...

barakuda
08.12.09., 04:36
UH!
Oskar je ok snabdeven,ali zato ima cene da se smrzneš...sećam se samo cene kanadske veverice koja je tada bila mislim kod Tomasa nekih valjda oko 70 e,tamo je bila 20000 dinara...malo mnogo zar ne?
Ali ok,kako god...
Lepo je reklamirati svoje saradnike... Borko mislim da se ipak na forumu nalazi jako lep izbor reptila kod ljudi koji ih prodaju i razmnozavaju i imaju extra cene naspram bilo kog pet shopa...
Barakudo mislim da Goran ako se dobro sećam koji drži pet shop u atriumu u suterenu ima dobar izbor klopice i mislim da je malo povoljniji...bar od oskara...

Evo da malo izreklamiram i pet shop u atriumu. Veci tocak (za trcanje) za degua 700 din, sticajem okolnosti sam cuo od jednog prijatelja iz novog sada da se taj isti tocak prodaje za 210 din kod jednog dobavljaca (koji nazalost neprodaje fizickim licima) Znaci pet shop na jednom tocku uzima razliku od 490 din. Pa sve i da imam platu ko u nemackoj nisam ovca da me drugi sisaju, ali ovo je srbija i sve cene su toliko napumpane da je vise sramota.

JecaDJ
08.12.09., 04:42
E pravo da ti kažem davno sam trgovala nešto sa Goranom,ali stvarno davno i to je bilo više neke ribe za AQ,manje sam se zanimala za te stvarčice te zezalice,ali ti rekoh za hranu da pokušaš...ipak imaš razlike u maržama od radnje do radnje,neko stavi 20,neko 30 ,a bogami neko odvali i 50 % ako ne i više u nekim momentima...I sad ako ti nešto znači pet shop u Zemunu i Pet centar na NBG-u nije velika razlika u cenama...a mislim da bi pet centar trebao da ima nesto niže cene...ali eto vidi čuda skupi kao ĐAVO!
Ne znam da li je Joco proizvođač ili distributer iste,ali mislim da treba da vidiš ako postoji neki privatnik naš naravno da proizvodi hranu koja tebi treba,pa da sa njim napraviš dogovor,možda na količinu i prodješ...

barakuda
08.12.09., 04:52
mislim da treba da vidiš ako postoji neki privatnik naš naravno da proizvodi hranu koja tebi treba,pa da sa njim napraviš dogovor,možda na količinu i prodješ...

To upravo i trazim, samo naci info na internetu u srbiji http://www.mysmiley.net/imgs/smile/mad/mad0228.gif (http://www.mysmiley.net)

Ma vidim ja da cu morskim prasicima davati seno, a za taj C vitamin koji im je neophodan kupovacu im u prodavnici/na pijaci najkvalitetnije voce i povrce, jeftinije ce me izaci, a da nepricam koliko je zdravije sveze povrce od granula.

JecaDJ
08.12.09., 05:00
Pa ako postoji neki multivitamin koji bi mogao da se da njima koji mozes mozda da kupis u nekoj poljoprivrednoj apoteci,stvarno ne znam,slabo se razumem u morske prasice i nisam bas sigurna da li to nesto i tako postoji,ali ako moze da se ubaci u neku hranu,vodu...to ti je po meni ok da se raspitaš kod veterinara ili kod nekoga ko već gaji morske prasiće...eto Lady A ih ima,sutra sa njom vidi šta ona radi po tom pitanju.Jeino kod tebe je pitanje broja jedinki koje ti čuvaš:...

JOCO APATIN
08.12.09., 09:31
UH!
Oskar je ok snabdeven,ali zato ima cene da se smrzneš...sećam se samo cene kanadske veverice koja je tada bila mislim kod Tomasa nekih valjda oko 70 e,tamo je bila 20000 dinara...malo mnogo zar ne?
Ali ok,kako god...
Lepo je reklamirati svoje saradnike... Borko mislim da se ipak na forumu nalazi jako lep izbor reptila kod ljudi koji ih prodaju i razmnozavaju i imaju extra cene naspram bilo kog pet shopa...
Barakudo mislim da Goran ako se dobro sećam koji drži pet shop u atriumu u suterenu ima dobar izbor klopice i mislim da je malo povoljniji...bar od oskara...Naravno da ti spominjem TC Atrium u Rumi...

Ja sam uputio na OSKAR zato sto je lakse da Dalibor poruci tu istu hranu od uvoznika iz Beograda kao sto bih i ja i da se pre zavrsi posao nego da ja idem u Beograd pa da nosim dzak u Apatin i onda da ga saljem u Rumu zar ne.
A sto se tice cene proizvoda svako ima pravo da formira svoju maloprodajnu cenu i na kraju neko ko ima registrovanu firmu i placa porez normalno je da ima visu cenu nego neko ko drzi zivotinje u nekoj pomocnoj prostoriji ili biciklani ili neznam gde vec.
I sto se tice te "kanadaske veverice" za neupucene to je sibirska veverica(Eutamias sibiricus) koja se gaji kod nas i ima veze sa Kanadom kao ja sa severnim polom!


To upravo i trazim, samo naci info na internetu u srbiji http://www.mysmiley.net/imgs/smile/mad/mad0228.gif (http://www.mysmiley.net)

Ma vidim ja da cu morskim prasicima davati seno, a za taj C vitamin koji im je neophodan kupovacu im u prodavnici/na pijaci najkvalitetnije voce i povrce, jeftinije ce me izaci, a da nepricam koliko je zdravije sveze povrce od granula.
Kupi im u apoteci humani vit.C koji se rastvara u vodi i daj im da piju to je sasvim ok.
I sad tek vidim poslednji mail sto si mi poslao tako da je do mene propust ako prihvatas!

StevaNS
08.12.09., 11:36
OK.
Kao prvo trgovina ti je bas to sto si rekao: po nizoj ceni kupis u veleprodaji (koja nema pravo da prodaje na malo!) i prodas po malo vecoj ceni. Svaka radnja odredjuje svoju marzu sa time sto su neke radnje realisticnije od drugih. To je vec do kupca da vidi gde mu je najisplatljivije da kupuje.
Sto se sena i piljevine tice, reci mi ko je taj koji zivi u stanu ima 1-2 glodara i kupuje balu sena pa makar i za 1700 din koja ce mu trajati godinu dana ali ce mu poraviti nered i rasipati se po stanu? Malo je takvih. Vecina uzme kesu za pisljivih 70din i miran je za nedelju dve..
Sto se informacija tice htedoh da ti predlozim pelete za cincile ali nisam siguran koliko su podesni za zamorce. Ja im dajem to povremeno, ali kod mene se oni zadrzavaju nedelju-dve u proseku i ne znam da li ce im nesto faliti ako se konstantno time hrane. ISto tako i hrana za zeceve nije pogodna za zamorce, a domacih proizvodjaca hrane ZA ZAMORCE nema, ili ih ja ne znam.

JecaDJ
08.12.09., 11:54
Izvini ali ok je onda da u istom pet shopu ne pise onda kanadska nego sibirska,sad mi reci koliko i ta prodavac zna koja je to,vidim ja da si ti jedino u ovoj prici malo raspolozem da vičeš na nekoga pa se ja mirno povlačim i ne želim uopšte da se dotičem ove teme...Barakudo šta da kažem odoh ja...

JOCO APATIN
08.12.09., 12:38
Izvini ali ok je onda da u istom pet shopu ne pise onda kanadska nego sibirska,sad mi reci koliko i ta prodavac zna koja je to,vidim ja da si ti jedino u ovoj prici malo raspolozem da vičeš na nekoga pa se ja mirno povlačim i ne želim uopšte da se dotičem ove teme...Barakudo šta da kažem odoh ja...

Nemoj da se vredjas nisam imao takvu nameru a lepo sam inapisao za neupucene i nemam nameru da nikome izvlacim usi zato sto nezna.
U pet shopovima pise kandaska zato sto i sami vlasnici radnji cesto neznaju sta kupuju nego sto im se kaze tako oni prenose dalje a i musterije vise vole da kupe kanadsku nego sibirsku jer im valjda lepse zvuci kanadska nego kad se zove sibirski burunduk ovo provereno znam.
evo par slika i jedan tekst cu vam skinuti pa pogledajte.
http://www.zov.rs/upload/images/izdanja/2009/feb/sl55a.jpg
Piše: mr Saša T. Živanović
Kanadske veverice (Chipmunks) su od svih vrsta ovih glodara najzastupljenije kao kućni ljubimci. Druželjubive su i vrlo živahne i umiljate životinje. Potiču iz travnatih prerija Kanade, SAD i Azije i pripadaju brojnoj familiji Sciuridae. Mogu da narastu oko 25 santimetara, a rep im je dugačak od 10 do 15 cm. Žive u proseku od pet do deset godina, a ženke najčešće nadžive mužjake za nekoliko godina.

KARAKTER
Društvene su životinje, a ipak imaju izraženu osobinu teritorijalnosti. Zato ako planirate njihovu nabavku, preporuka je izabrati što mlađu vevericu. Poželjno je uzeti je pre uzrasta od kada se smatraju odraslim, sa oko tri meseca starosti, jer će tada biti lakše njihovo prilagođavanje na novu sredinu. Treba im obezbediti prilično veliki kavez. Iako, vole da provode vreme i van kaveza istražujući okolinu u domu.
Naravno, sa puštanjem iz kaveza treba početi tek kada prođe period prilagođavanja. I tada, nikada bez nadzora. Kanadske veverice su vrlo brze i lako mogu da vam pobegnu, ako ne zatvorite prozore. Mogu da skoče vrlo visoko i brzo se penju. Ako imate veću terasu u stanu, možete je i tu smestiti.
Veverice treba nabavljati od odgajivača, i to one koje su rasle u zarobljeništvu. Odrasle veverice se teško prilagođavaju na ukidanje slobode.

ISHRANA
Kao osnovnu hranu za kanadske veverice možete koristiti specijalnu namenjenu njima, koju imaju bolje snabdeveni pet šopovi ili uobičajenu hranu za glodare. Uz to im možete davati semenke, lešnike, orahe, sušeno voće, kikiriki u ljusci. Vodite računa da im nikada ne dajete bademe, jer su smrtonosni za kanadske veverice. Semenke suncokreta su dosta kalorične, ali ih možete davati povremeno kao posebnu nagradu. Nemojte im davati granuliranu hranu za pse i mačke.
Slobodno kanadsku vevericu ponudite i voćem - jabukom, kruškom, bananom, jagodama, ananasom, trešnjom, višnjom i sl. Dajte im voće oguljeno i bez koštica. Bitno je da ih ne hranite jednolično i ne preterujte sa slatkišima.
Obavezno je da imaju stalno dostupnu vodu, pa je najbolje postaviti pojilice. Vodu u pojilici menjajte svakodnevno. Veverice vole da skladište hranu i da imaju svoje tajno skrovište.

PRIPITOMLJAVANJE
Kanadske veverice su vrlo radoznala bića, i moraju da zavire svuda. Dok nešto budete radili, budite sigurni da će doći da vidi šta se dešava. Pripitomljavanje je najlakše uz pomoć hrane. Važno je da budete stpljivi i veoma pažljivi prema ovim ljupkim bićima.

A ovo je sibirska iz moje galerije
http://i287.photobucket.com/albums/ll150/Joco_Apatin/lfes1994.jpg

I bez ljutnje ako moze nisam ovde da se svadjam nego da razgovaramo!

Borko
08.12.09., 17:20
ja mu u prvom mailu napisao da mi da cjenovnik a on odgovori da mu napisem sta me interesuje.

ja odgovorim da me interesuju reptili i nek mi da cjenovnik.

kaze on da ih ne razmnozava i da mu kazem konkretno sta me zanima.

napisao sam sta me zanima i od tada nista...


Procitao sam postu i odgovorio sam Vam!!!
Ali posto vi niste izgledali citali Vasu postu sad cu ponovo da Vam odgovorim ovde.

A tebi Borko sam isto odgovorio da ne razmnozavam reptile i da ih nemam u ponudi i neznam sta ti tu nije jasno, neznam kako da ti dam cenovnik i ponudu necega cega nemam.

druze citam mail svaki dan po 5-6puta i nakon toga tvog odgovora da ih ne razmnozavas (reptile) rekao si mi "kazi sta te konkretno zanima" i ja sam ti rekao sta me zanima al ti mi nisi odgovorio nista...o tome pricam!


UH!
Borko mislim da se ipak na forumu nalazi jako lep izbor reptila kod ljudi koji ih prodaju i razmnozavaju i imaju extra cene naspram bilo kog pet shopa...


naravno jeco al ovo sto ja trazim (koliko ja znam) nema u srbiji pa zato pitam jocu al eto covijek ni sad nije odgovorijo.

barakuda
08.12.09., 20:01
OK.
Kao prvo trgovina ti je bas to sto si rekao: po nizoj ceni kupis u veleprodaji (koja nema pravo da prodaje na malo!) i prodas po malo vecoj ceni. Svaka radnja odredjuje svoju marzu sa time sto su neke radnje realisticnije od drugih. To je vec do kupca da vidi gde mu je najisplatljivije da kupuje.
Sto se sena i piljevine tice, reci mi ko je taj koji zivi u stanu ima 1-2 glodara i kupuje balu sena pa makar i za 1700 din koja ce mu trajati godinu dana ali ce mu poraviti nered i rasipati se po stanu? Malo je takvih. Vecina uzme kesu za pisljivih 70din i miran je za nedelju dve..
Sto se informacija tice htedoh da ti predlozim pelete za cincile ali nisam siguran koliko su podesni za zamorce. Ja im dajem to povremeno, ali kod mene se oni zadrzavaju nedelju-dve u proseku i ne znam da li ce im nesto faliti ako se konstantno time hrane. ISto tako i hrana za zeceve nije pogodna za zamorce, a domacih proizvodjaca hrane ZA ZAMORCE nema, ili ih ja ne znam.

Mala ispravka, kvalitetna bala sena je 150 din. Pet shop rasporedi tu balu u 50 kesica i jednu prodaje za 100 din. Kad proda svih 50 kesica zaradi 5000 din. (nisam merio, kazem otprilike 50 kesica, mada sam siguran da bude mnogo vise)
Tacno je da neko ko u stanu drzi jedng hrcka nece uzeti celu balu da pravi nered po stanu, ali da na prepakivanju petshop uzme profit od 4850 din, najmanje, je van pameti. Ali opet, dokle god ima ovaca bice i cobana da ih sisaju.

Sto se tice granula za cincile/zeceve davati zamorcima, u pitanju je najvise taj vitamin C koji zamorci moraju dobiti a kojeg nema u granulama za cincile.

Lady A.
08.12.09., 22:26
Pozdrav svima! :icon_cheers: Sad sam tek videla ovu temu,pa da se ukljucim.
Barakudo to dal ces ti davati prasicima granule za cincile ili kunice ili bas za zamorce nema nikakve veze sa davanjem voca i povrca. Voce i povrce je sastavni deo ishrane prasica i nikako ga ne mozes izbaciti.
To je kao kad bi rekao da covek koji pije vitamine ne mora da jede. :D
Znaci kako god okrenes moras da im dajes sveze voce i povrce,a to da li ces im davati i vitamine, nema nikakve veze. Nisu oni dzabe samo DODATAK ISHRANI.
Znaci vlakna moraju da unose, a sto se tice granula-slobodno im daj granule za kunice pomesane sa smesom od raznih semenki. Vitamine ce dobijati iz voca i povrca, a kad hoces da pojacas vit.C-daj im vise paprike. To ti je moj savet, imaces odlicnu mesavinu i obuhvatices sve vitamine. ;)
I cemu nervoza? Kao sto Zare negde rece-vise :) :) :) :)

barakuda
08.12.09., 23:01
Pa ako im recimo dajem seno ili suvu detelinu kao osnovnu (svakodnevnu) hranu odatle ce dobijati vlakna, zar ne? Ili ce vlakna dobiti iz mesavine granula za zeceve i semenke kao sto ti kazes. A kao dodatak im davati povremeno povrce koje ima vitamina C u sebi. A da imam granule za zamorce u isto vreme bi dobili i vlakna i vitamine, ali posto vidim da je to preskupi luksuz u srbiji, dobijace sveze voce i povrce.

A nervoza je iz toga sto i pored svega ja jos nisam cuo cenu granula za zamorce, a i Borko nije dobio cenu onog cega trazi. Nerazumem u cemu je tolika tajna da recimo stavi ovako javno online, kao katalog, proizvod i cena. Recimo da bude dostupan pdf format kompletne ponude (slika proizvoda i cena, kao sto je ona nemacka firma slala u srbiju kataloge sa ponudama) Cenovnik i ponuda su izgleda najstrozija tajna dostupna samo odredjenim mufljuzima koji su spremni da bez imalo stida oderu poslednjeg u lancu.

Samo dobavljaci neshvataju da bi mnogo vise prodali da stave neku vrstu online kupovine. Recimo kao ovaj topshop http://www.e-topshop.tv/ Vidis proizvod, kliknes, vidis cenu, narucis.

Ma krstaricu ovim net oglasima pa ako naleti neko ko prodaje te granule super, ako nenaleti idem kako sam planirao pre svega ovoga. Forum oglasi FTW!

Lady A.
08.12.09., 23:31
Ne, vlakna treba da dobijaju iz svezeg povrca,voca ili trave,deteline i sl. Znaci neophodni su im i voce/povrce i seno i neka vrsta granula (za zamorce ili kunice). Ako imas granule to ti samo smanjuje kolicinu povrca koju treba da dajes,ali nikako ne mozes da ga izbacis.
Naravno da je bolje da svaku zivotinju hranis hranom napravljenom iskljucivo za njenu vrstu, al sta da radis-tu si, gde si, a ovde to neces naci. I da kupis od dobavljaca neces se mnogo usreciti. Ja sam kupovala u veleprodaji i nisam ne znam koliko ustedela. Tako da ti je moj savet, ako neces da izdvojis dosta para, napravi ovu mesavinu, jer kao sto rekoh ionako ce morati da jedu povrce i voce uz to. ;)

barakuda
08.12.09., 23:44
Ne, vlakna treba da dobijaju iz svezeg povrca,voca ili trave,deteline i sl. Znaci neophodni su im i voce/povrce i seno i neka vrsta granula (za zamorce ili kunice). Ako imas granule to ti samo smanjuje kolicinu povrca koju treba da dajes,ali nikako ne mozes da ga izbacis.
Naravno da je bolje da svaku zivotinju hranis hranom napravljenom iskljucivo za njenu vrstu, al sta da radis-tu si, gde si, a ovde to neces naci. I da kupis od dobavljaca neces se mnogo usreciti. Ja sam kupovala u veleprodaji i nisam ne znam koliko ustedela. Tako da ti je moj savet, ako neces da izdvojis dosta para, napravi ovu mesavinu, jer kao sto rekoh ionako ce morati da jedu povrce i voce uz to. ;)

Hvala ti mnogo na odgovoru http://www.mysmiley.net/imgs/smile/happy/happy0034.gif (http://www.mysmiley.net):hug:

Lady A.
08.12.09., 23:51
Nema na cemu, drago mi je kad mogu da pomognem! Puno pozdrava! ;)

JOCO APATIN
09.12.09., 00:49
Pa ako im recimo dajem seno ili suvu detelinu kao osnovnu (svakodnevnu) hranu odatle ce dobijati vlakna, zar ne? Ili ce vlakna dobiti iz mesavine granula za zeceve i semenke kao sto ti kazes. A kao dodatak im davati povremeno povrce koje ima vitamina C u sebi. A da imam granule za zamorce u isto vreme bi dobili i vlakna i vitamine, ali posto vidim da je to preskupi luksuz u srbiji, dobijace sveze voce i povrce.

A nervoza je iz toga sto i pored svega ja jos nisam cuo cenu granula za zamorce, a i Borko nije dobio cenu onog cega trazi. Nerazumem u cemu je tolika tajna da recimo stavi ovako javno online, kao katalog, proizvod i cena. Recimo da bude dostupan pdf format kompletne ponude (slika proizvoda i cena, kao sto je ona nemacka firma slala u srbiju kataloge sa ponudama) Cenovnik i ponuda su izgleda najstrozija tajna dostupna samo odredjenim mufljuzima koji su spremni da bez imalo stida oderu poslednjeg u lancu.

Samo dobavljaci neshvataju da bi mnogo vise prodali da stave neku vrstu online kupovine. Recimo kao ovaj topshop http://www.e-topshop.tv/ Vidis proizvod, kliknes, vidis cenu, narucis.

Ma krstaricu ovim net oglasima pa ako naleti neko ko prodaje te granule super, ako nenaleti idem kako sam planirao pre svega ovoga. Forum oglasi FTW!

Sa kojim pravom ti nazivas nekoga MUFLJUZOM !!!

Posto je odgajivac "malo veceg broja" zamoraca nestao sa foruma a i ja cu sad da se iskljucim evo sad mu saljem ovde ponudu da mogu svi da vide i da ne bude vise neke zabune i prozivanja na moj racun.
Znaci ovako svaki dzak ponaosob za koji je odgajivac "malo veceg broja zamoraca" pitao kosta 19000,00 dinara ukoliko se odluci da kupi i jedan i drugi dajem mu popust od 20%(odgajivacu malo veceg broja zamoraca) zato sto je ozbiljan odgajivac ! ! !
Ukoliko se odluci da kupi poslacu mu na PM broj ziro racuna na koj moze da izvrsi uplatu a dodatni troskovi transporta padaju na racun "odgajivaca malo veceg broja zamoraca".
Jos bih samo da dodam da "odgajivac" otvori pet-shop i da pocne da prepakuje piljevinu i seno jer je to posao buducnosti po odgajivacu i lova do krova i onda ga nece niko #####avati i sisati ga ko ovcu ! ! !
I jos mu savetujem da otvori radnju negde u inostranstvu posto mu se gadi Srbija i informacije koje dobija na internetu u Srbiji ! ! !

zarko
09.12.09., 05:35
svako, ama bas svako, ko je nesto radio ili pokusao da radi zna da cena proizvoda mora da pokrije i dazbine drzavi, lokala, radnika (prijavljenih), amortizaciju svega i svacega i treba da se zaradi....
tako da nije jednostavno da se smao oduzme i da je to zarada.

svako ima pravo da forimara svoju cenu pa cak i za hleb.

nemojte da se prepirete jer je besmisleno. kupac je uvek frustriran, prodavac nezadovoljan a satisvakcija u poslu je retko kad i postajala.
zato lagano...ako neko misli da moze da prodje jeftinije neka kupi, da li ce biti zadovoljan to ce on sam da proceni.
dokle god su prodavci,nabavljaci korektni i za njih ce biti koliko toliko posla...
zato opusteno.

Geni
09.12.09., 09:01
Samo molim da se ton ovih poruka malo spusti.

Plašim se da će krenuti malo teže reči i želim da podsetim da se na ovom forumu ne toleriše vređanje i zbog toga se dele opomene i brišu postovi. Bez obzira da li je onaj ko ih piše u pravu ili ne. Ako nešto ne može uljudno da se napiše ne treba ni da se piše i bilo koja poruka u kojoj se neko vređa će biti obrisana.

E, kada smo to rekli, da se vratimo na temu. Ako je Joco registrovan za veleprodaju onda zaista ne vidim čemu ovolika rasprava. On jednostavno ne može da prodaje krajnjem kupcu a i ne treba to da radi jer tako ulazi u tržišnu utakmicu sa svojim kupcima koji će onda naći drugog dobavljača jer ne žele da ulaze u rat cenama u kojem će druga strana imati prednost. Tu nema šta da se priča. Veletrgovac ne prodaje krajnjim korisnicima.

Zarada je takođe tabu tema i tu nema šta kupac da se žali. Ako mu je mnogo ne treba da kupi. Ne računajući par monopolista na vrhu, ovo tržište je slobodno i ako jedan prodavac ima prevelike cene on će i da propadne jer niko neće kupovati kod njega. Radnja može da se otvori za par dana uz veoma malo administracije od kada je sve preuzela agencija za privredne registre i svako je slobodan da se oproba u tom poslu ako misli da su zarade velike.

spiderboy
09.12.09., 09:27
Mala ispravka, kvalitetna bala sena je 150 din. Pet shop rasporedi tu balu u 50 kesica i jednu prodaje za 100 din. Kad proda svih 50 kesica zaradi 5000 din. (nisam merio, kazem otprilike 50 kesica, mada sam siguran da bude mnogo vise)
Tacno je da neko ko u stanu drzi jedng hrcka nece uzeti celu balu da pravi nered po stanu, ali da na prepakivanju petshop uzme profit od 4850 din, najmanje, je van pameti. Ali opet, dokle god ima ovaca bice i cobana da ih sisaju.

neću da držim ničiju stranu ali tu je došlo očigledno do zabune,jer koliko sam upoznat pet shop NE prepakuje seno,ni prpu i sl.,oni kupuju gotove proizvode raznih firmi i proizvodjača,tako da mogu da tvrdim da nijedan pet shop ne zaradjuje na bali senu ni blizu 4850 din.
što se tiče cenovnika retko koji pet-shop ima gotove cenovnike jer im se ponuda i cene stalno menjaju sve zavisno od situacije,znam da najviše pet-shop-ova teško proživljavaju današnja vremena tako da se nevoljno upuštaju u web-hosting,da imaju on-line shop jer bi trebao opet da plaća nekog da mu to radi+dodatni troškovi
još jednom naglašavam da neću tu da držim ničiju stranu medjutim da ne dodje do zabune kako pet-shopovima cveta,ko ne veruje može da se oproba kao što geni reče neka otvori pa posle neka nam javi kako ide

barakuda
09.12.09., 09:34
Eto vidis. Da si mi lepo odma rekao dzak je 19.000 din stvar bi odma tu bila resena, a ne preko maila 4 puta te pitam za cenu ti mi 4 puta odgovaras (sta ti konkretno treba, pogledaj kakvi sve proizvodi postoje na ovom stranom sajtu, mogu ti ja to doneti i na zadnji put kada sam pitao cenu zamro razgovor, ostavljajuci me da zakljucim da moram naruciti da mi doneses, a cenu ces mi reci kada mi budes doneo robu. Mogao si odma lepo da me iskuliras i da mi neodgovoris ni na jedan mail ako nezelis da dajes dalje informacije i ako si informacije rezervisao za odredjene ljude, ustedeo bi mnogo vremena i sebi i meni.

Nisam rekao da sam ozbiljan odgajivac. Cak naprotiv, imam zivotinjice zato sto volim da ih imam, dobio sam na poklon par zamoraca koji kod mene napreduju i kote se, to volim da vidim, i iz ljubavi prema ovim slatkim stvorenjima nemogu da se odvojim za sada od malisana koji se kote, a i imam mesta za sve da budu kod mene. Sebi sam hteo da olaksam davajuci im samo granule kad ih bude vise, ali kada ce me ta olaksica izaci 2 prosecne plate u srbiji odma bi ti rekao "Hvala na ponudi, ali necu uzeti" Znaci ja amaterski "gajim" zivotinjice i nemam nameru da pravim biznis od njih,a ako u buducnosti i budem prodavao zamorce, prodacu ih toliko da mogu da im obezbedim hranu, nista vise. Znaci to je ako nekad budem odlucio da ih prodajem, a mozda cu odluciti da malisane, kojima nebudem mogao obezbediti hranu, poklanjati ljudima...

----------

Pa ja otprilike smatram mufljuzom coveka koji mi nudi morsko prase za 1000 ili 1500 din (davno je bilo, sigurno pre godinu, dve, nemogu tacno da se setim) Na moje iznenadjenje ga pitam a sto toliko, on mi odgovara u fazonu "To su ti pravi morski prasici, a ne ovi kilavi i bolesni sto drugi prodaju" Nisam siguran da li mislimo na isti pet shop, ali tu informaciju sam dobio iz onog na cosku kod Dusanove skole u Rumi u glavnoj ulici. Takodje sam ga jednom pitao da mi nabavi ovu piljevinu presovanu 640l i javlja mi da je nasao, samo 3400 din. Tada je ta bala 640l u novom sadu bila 1500 din. Kako bi ti zeleo da nazovem takvog coveka... znam... biznismen:exclamation: Od sada cemo takve ljude nazivati biznismenima da se niko neuvredi.

Jos nesto da dodam. Forum i internet je spojio ogroman broj ljudi i sada je veoma tesko prevariti ljude i progurati im robu po nerazumnim cenama, koja god roba bila u pitanju. Zato forum i postoji, da se razmene informacije kako biznismeni nebi mogli kolektivno da nas muzu, medjusobno se komunicira, u dva klika se proveravaju cene u jednom, drugom, trecem gradu, drugoj drzavi...
Ja cu pomoci ljudima koliko god mogu. Posto verujem da treba medjusobno da se pomazemo, neka me ljudi slobodno pitaju gde mogu naci ovu presovanu, sterilisanu strugotinu u balama. Kosta 1700 dinara i dovoljna je da se ocisti akvarijum prosecne velicine oko 200 puta. Nepravi nered po stanu zato sto je u plasticnom dzaku koji se otvori, uzme se koliko treba i ponovo se zatvori, nema rok trajanja, posto je presovan, nezauzima puno prostora. Kupite, ustedite, godinu dana ste mirni, a ne da dajete 100 din za svako menjanje. Reci cu vam gde da nabavite seno, detelinu, slamu automatske pojilice (metalne), gumena creva za akvarijume, velike kaveze, staklene pipete (pojilice), zica raznih debljina ako sam zelis da napravis kavez, granule za cincile, zeceve... ma stavicu vam kompletnu ponudu koju kad vidite koliko kosta, sledeci put uhvatice vas grc kad pomislite na neki pet shop. Mozda to tebi nece odgovarati, ali sta je tu je, nemozes ugasiti internet. Nestavljam odma ovde adresu posto neznam jos dobro pravila ovog foruma, nedavno sam se uclanio. Neznam kakvo je pravilo za oglasavanje, ali ako nesmem ovako javno, ko je zainteresovan neka mi posalje pp.

U buduce cu ispostovati zarka i trudicu se da se neprepirem i neodgovaram vise na ovu temu, nadam se da me neces jako izazivati. Ako admini misle da treba da zakljucavaju temu, neka tako i urade, a ako misle da je najbolje da se kompletno izbrise ili stavi u arhivu neka opet tako i bude. Im out.

Edit: Nisam procitao poruke posle zarka, tek ih sada vidim da se i admin umesao. Ok ako treba i da se brisu postovi, i ja sam se malo vise iznervirao. Necu vise ulaziti u raspravu.

Molio bi samo ako dodje do brisanja postova da ostane ovaj deo o informaciji za proizvode posto nameravam da pomognem ljudima i pomoci cu im ako ne ovde onda i na drugim mestima.

JOCO APATIN
09.12.09., 11:36
Ja stvarno sad ne razumem o cemu ponovo pises ispada da sam ja tebe uvredio sad sa mojim pisanjem!
Kad si napisao MUFLJUZ komunicirao si samnom a ne sa Daliborom tako da sam ja shvatio da mislis na mene a ne na njega a mozda i nije on u pitanju jer ja ni neznam gde cosak kod dusanove skole u Rumi ali ne bitno je sad totalno.
RAzgovor nije zamro kako ti kazes nego nisam stigao da proverim ali ti si to iskoristio odma kao sredstvo borbe protiv mene sto nije lepo i naravno da ti nebi rekao cenu kad ti donesem robu zato sto to nikada nisam nikome uradio cak naprotiv cesto se desava da neko nesto naruci ja kupim i kad donesem onda bude ona cuvena "sacekaj me malo plata,penzija,cekam neku lovu itd. . . " naravno sa ovim nisam mislio da ces i ti tako da uradis da se ne uvredis ponovo.
Sto se tice prodaje na veliko i na malo ja se bavim iskljucivo veleprodajom ali to neznaci da nemogu da prodam nesto i na komad mogu i da poklonim ako ja to zelim to cesto i radim ali u poslu se moraju postovati neka pravila koja su dogovorena i cesto na papiru potpisana i stoga neke stvari ne mogu da izlaze na svetlost dana a ne zato sto je ovo Srbija.
Sto se tice ove glupe prepirke koja je po meni bespotrebna ja se iskljucujem jer nemam nameru da trosim vreme ovde na svadju.
E da i kad smo kod te presovane piljevine ako je to ona presovana bala u zutom najlonu ja sam zainterosovan da kupim jednu pa me uputi gde ima ili posalji racun poslacu ti pare da mi kupis sledece srede sam u beogradu pa bi onda dosao po nju a mozda i pre ako se ukaze prilika.
Pozdrav Joco

zarko
09.12.09., 12:58
kakva je to bala piljevine od 16000din?
koliko je to litara?

JOCO APATIN
09.12.09., 14:11
Nije 16000 nego 1500,00 ako sam dobro razumeo!
Video sam je poprilicno je velika a dobra stvar je sto je izduvana tako da bukvalno nema one sitne prasine koja zna cuda da napravi zivotinjama.
Ja u Apatinu ima za dz. piljevinu i to koliko hoces ali cesto zna da bude i komada drveta i neke druge prljavstine nevidis u dzaku sta je sve ubaceno prilikom utovara i onda kad prostrem pod zivotinje cesto popizdim zato je ovo dobro nije bas jeftino ako se mnogo trosi ali je bar cisto.

bubamara
09.12.09., 14:21
imam ideju...da svi vlasnici pet šopova,kad kupe nešto za 100 din,a da prodaju za 50 din...mada,i tad bi bilo nezadovoljnih,koji bi rekli-pa,skupo,mogao je i za 30 din da proda....i ja kad nemam pare-sve mi je skupo...:icon_salut:

JOCO APATIN
09.12.09., 14:36
imam ideju...da svi vlasnici pet šopova,kad kupe nešto za 100 din,a da prodaju za 50 din...mada,i tad bi bilo nezadovoljnih,koji bi rekli-pa,skupo,mogao je i za 30 din da proda....i ja kad nemam pare-sve mi je skupo...:icon_salut:

Ali porez da se plati na 100,00 din.
:D:D:D

bubamara
09.12.09., 14:41
zootehnika,lepo deli životinje na razne kategorije..ove,o kojima se na ovakvim mestim uglavnom govori spadaju u životinje za zabavu i uživanje,što znači-luksuz!...pa,gde ima da je luksuz dž...i zato ne razumem,zašto se neko buni,što mora da taj luksuz plati!

StevaNS
10.12.09., 01:25
ta bala je uvozna piljevina, iz nemacke ako se ne varam, i naravno sterilisana je. Potrazite kod ovih sto se bave cincilama. I inace ne moze da se zatvori, kada vadis iz bale ona se osipa i rasipa naokolo. Tako da ako postoji neka piljevina u dzaku sa patent zatvaracem molim barakudu da nas prosvetli..

JOCO APATIN
10.12.09., 11:35
Ovo sto sam ja video je piljevina presovana u najlon dzaku i ima oblik bale.
Cista je sto je bitno nema sitne prasine a dali je i sterilisana to sad neznam.
Cekam barakudu da se javi stvarno sam zainteresovan

barakuda
11.12.09., 18:45
@JOCO APATIN

Da bi Vam poslali cenovnik i ponudu morate biti malo odredjeniji sta Vas konkretno zanima i da mi posaljete generalije Vase firme ili ako ste fizicko lice.
Srdacan pozdrav!

Lizard_King
11.12.09., 18:49
@JOCO APATIN

Da bi Vam poslali cenovnik i ponudu morate biti malo odredjeniji sta Vas konkretno zanima i da mi posaljete generalije Vase firme ili ako ste fizicko lice.
Srdacan pozdrav!


Dobra :icon_thumright:

:image040:

barakuda
11.12.09., 21:51
pp od JOCO APATIN upucen meni - posle citata sledi moj odgovor


Stvarno sam zainteresovan za tu piljevinu ne #####avam se ozbiljno ti kazem, ako mozes posalji mi neki kontakt gde mogu da uzmem.Sva piljevina za zivotinje je bez prasine i sterilisana zato sto zivotinjama narocito glodarima moze da smeta prasina, a kao posledica moze biti ostecenje disajnih puteva
Ja mojim zivotinjama stavljam ALLSPAN strugotinu
Ima nekoliko vrsta pakovanja "ALLSPAN Classic", "ALLSPAN Bioactive"(1 kg, 2 ½ kg, 4 kg, 5 kg and 10 kg, 25 kg, 30 kg) ja uzimam dzakove od 30 kg/ 640L.
Evo Vam link pa pogledajte sta ce biti Vama interesantno pa cu Vam poslati cene. http://www.allspan.de/de/index.html
Mogu da Vam pomognem tako sto cu Vas uputiti gde mozete da kupite to sto Vas zanima ili mogu i ja da Vam posaljem robu ukoliko se dogovorimo oko iste cak postoji mogucnost i moje dostave do Vas

Stufy
11.12.09., 22:19
@ barakuda
"Stvarno sam zainteresovan za tu piljevinu ne #####avam se ozbiljno ti kazem, ako mozes posalji mi neki kontakt gde mogu da uzmem."
Gde tacno ovde pitas za cenu. Mislim da je na tvoju poruku ovo vise nego korektan odgovor. Rekao si da si zainteresovan i covek ti je dao cinjenice u vezi svoje robe.

Za pocetak bilo kom ozbiljnom prodavcu tvoja poruka u kojoj mu se obracas na ti i koristis psovke nece delovati ozbiljno. Mozda i ja preterujem, ali ja nikada ne bih srocio takav mail nekome za koga pretpostavljam da je odrastao covek i koga ne poznajem pa da ispoljim takvu dozu prisnosti, ali mozda sam ja staromodan. Sve u svemu jako mi se svidja kako Joca ipak tebi persira :)

Cisto da se ogradim. Jocu ne poznajem tako da mislim da sam u svemu ovome objektiivan.

I moje poslednje pitanje je kuda vodi ova diskusija? Da li je mogguce da neki ljudi ne shavtaju sta je trgovina?

barakuda
11.12.09., 22:39
Stufy nisam najbolje razumeo tvoj post, odnosno kome se obracas. Ovaj citat koji sam ja stavio je jocina poruka meni koju mi je poslao na pp, ja sam je samo preneo ovako javno da mogu javno da mu odgovorim.

Stvarno nisam razumeo kome se obracas, kome si uputio pitanje "Gde tacno ovde pitas za cenu" i ko je korektno kome odgovorio, ja joci ili joca meni?

Samo mi potvrdi kome se u kojoj recenici obracas, a ako je ceo taj post upucen meni da znam da odgovorim.

kimo
11.12.09., 23:28
Hehe, Stufy je pogrešno protumačio rvoj post barakudo...on je mislio da si ti joci poslao tu poruku što si citirao, a ne da je obrnuto, tako da se ustvari Stufy tebi obraća :)

barakuda
11.12.09., 23:33
Hehe, Stufy je pogrešno protumačio rvoj post barakudo...on je mislio da si ti joci poslao tu poruku što si citirao, a ne da je obrnuto, tako da se ustvari Stufy tebi obraća :)

Evo editovao sam tu poruku sa citatom da nebude zabune

Stufy
12.12.09., 12:12
OK. Kontam da su se uloge prodavca i kupca okrenule :). Svejedno tema ne sadrzi bilo kakvu kvalitetnu raspravu. Poenta domaceg trzista je da ljudima bude lakse da nesto sto im je potrebno za ljubimce nadju u Srbiji a ne da se pokrece hajka na trgovce. Ovaj forum sluzi razvijanju teraristike a ova tema nema veze sa tim.

marko
12.12.09., 12:58
Samo da dodam da će tema biti zaključana ako se nastave neosnovani napadi na trgovce zbog nerazumevanja funkcionisanja trgovine. Zamolio bih neke ljude da nauče razliku između veleprodaje i maloprodaje, da shvate da je tržište dovoljno razvijeno pa ako mu se ne sviđaju cene na jednom mestu slobodan je da potraži povoljnije cene na drugm mestu. Nema potrebe da se dere ispred prodavnice kako mu cene ne odgovaraju.

Još jednom, ako se nastavi kamenovanje trgovaca bićemo primorani da stavimo katanac.

Geni
12.12.09., 13:10
Ovde ću se i ja umešati jer već iz iskustva znam da se ovo neće ovako završiti. Zaista ne shvatam poente tema gde se neko napada da je skup ili da neće da prodaje. Ja bih veletrgovca pre napao ako PROGAJE krajnjem kupcu jer je to jako loše za poslovnu saradnju i ne bih želeo sa takvim veletrgovcem da sarađujem kao maloprodaja.

Komentarisanje cena je jako neprimereno i nema svrhu. Ako vam se ne dopadaju, nađite jeftinije. Ako ne uspete da nađete jeftinije to uglavnom znači da je to bila realna cena za taj proizvod. Kukanje kako je nešto skupo nema nikakvu poentu i ne vodi ničemu. Ako je skupo ili nemojte da kupite ili nađite jeftinije.

Zaključavam temu.