PDA

Pogledaj punu verziju : pobegla A.geniculata



vudo
01.12.09., 16:57
danas sam hteo da prebacim T u mali terarijum, posto je do sada bila u plasticnoj posudi, izlgeda da nisam dobro zatvori poklopac kada sam joj pre nedlju dana malo vlazio treset....
soba je velika i ima puno stekova meni nepristupancih, tako da skoro nikako ne mogu da vidim gde bi mogla biti, da li postoji neki nacin tj trik da je izmamim od negde, gde kod da je, ili samo da se nadam da cje se pojaviti jedan dan, i koja je sansa da se tarantuel pobegulje ponovo pronadju
T je mala 5pr

Miroslav
01.12.09., 17:10
Obično se zavlače u neke ćoškove i rupe. Pogledaj na toplim i vlažnim mestima, kao što su frižideri i zamrzivači (kod motora). Mogu ti se uvući i u odeću, pa i tu proveri. Mogu biti baš svugde.

vudo
01.12.09., 17:12
najvise se cimam ako je ispod ormana posto je orman nekih 1-1.5cm podignut od poda.... pocinje polako potraga.... nadam se srecjnom zavrsetku na kraju

Alekre
01.12.09., 17:29
Beg je jedna pojava koju pre ili kasnije iskusi svako ko čuva neke od egzotičnih životinja. Bar 90% je pronađeno. Obično se sakrije na najbliže moguće mesto koje joj odgovara. Samo opušteno i hladne glave.

ritjzo
03.12.09., 17:23
I meni je geniculata pobegla jednom i to zbog moje greske, drzao sam je na ruci i spustio na tepih i onda je ona uhvatila neverovatan sprint pod krevet. Ali srecom nije tako mala pa da se zagubi. Odmah sam je nasao. :) gde ti je stojala posuda tu najvise pogledaj, mada moze biti svuda. Srecno. :)

minimall
15.12.09., 22:51
pazi moraces sistemacki da pretrazujes sobu pocni od mesta gde si je drzao pa u krug ona se mozda nije ni pomerila nasla zabod i kulira samo strpljivo

SxOne
16.12.09., 01:54
pazi moraces sistemacki da pretrazujes sobu pocni od mesta gde si je drzao pa u krug ona se mozda nije ni pomerila nasla zabod i kulira samo strpljivo

e to sam i ja hteo da napishem, kapiram da bi se ushtekala u prvi shtek...
ali ko zna, proshlo je par noci a one nocu bleje i shetaju...stvarno nezgodna situacija :(
koliko je velika ? nisam video nigde u postu?

vudo
16.12.09., 02:19
Dusan1992 -pauk se nije pojaio zato i nisam nista pisao :(

SxOne -tarantula je mala oko 2cm, i mogla bi da bude bilo gde, ja mislim da je ispod ormana (na polici je bio terarijum), gde ja nikako ne mogu da vidim...
Svaki dan ja pogledam meni dostupne delove sobe da se nije tamo negde pojavila...
ne odustajem u potrazi....

minimall
17.12.09., 16:20
e sad ja nesto mislim mozda ce se neko nasmejati ali pokusaj da joj napravis stek-zamku obezbedi joj idealno mesto gde bi se sakrila posto verujem da i ona sama tako nesto trazi pre ili kasnije ona ce uci u zamku

SxOne
18.12.09., 05:54
e sad ja nesto mislim mozda ce se neko nasmejati ali pokusaj da joj napravis stek-zamku obezbedi joj idealno mesto gde bi se sakrila posto verujem da i ona sama tako nesto trazi pre ili kasnije ona ce uci u zamku
mozda, ali mislim da nashe sobe imaju milion "savrshenih" mesta za sakrivanje, svaka "rupa" na koju naidje je savrsheno mesto za nju :)

(ajd sad i meni da se smejete)
mislim da je hranon ne bi namamio, a mozda i greshim ? mozda neko iskusniji terarista da da predlog,
ali eto ja bih u posudu stavio treset i lupam grancicu, pa je obodio i u nju neku posudu u koju bi stavio zgnjecenog Super Crva
tako da i ako dodje da pojede, ostace u tom nekom shteku koji joj pripremish u toj vecoj posudi..


SxOne -tarantula je mala oko 2cm, i mogla bi da bude bilo gde, ja mislim da je ispod ormana (na polici je bio terarijum), gde ja nikako ne mogu da vidim...
Svaki dan ja pogledam meni dostupne delove sobe da se nije tamo negde pojavila...
ne odustajem u potrazi....
ih pa bah je mala, ona bash bilo gde moze da bude :(:(:(
predlozio bih ti da prevrnesh celu sobu shto pre, da ne zbrishe u drugu prostoriju, pa........ napolje........ svakim danom moze biti sve dalje :):(
shteta... GOOD LUCK !!!! javi shta je bilo..

minimall
18.12.09., 18:49
pretrazivajuci forum iskopao sam jos jedan slucaj bezanja t ali ova je nadjena tehnikom koja mi se svidela uzmi baterisku lampu i trazi,napravio sam eksperinent i uspeo je,pokusaj pa javi sta si uradio