PDA

Pogledaj punu verziju : Problem sa B.boehmei :(



Fily
04.12.09., 20:50
Pozz ljudi ;) Izgleda da imam problem sa b.boehmei... :( Kupio sam je prije 2 meseca i sve je bilo ok...jela je i jednom se presvukla...no zadnjih tjedan dana,ona je skroz ukočena,ništa ne reagira... :( Već 3 dana tako stoji,ali nije podvila noge ispod sebe,pa se nadam da joj još nije vrieme za...smrt :(
Inače,ima oko 2 cm ;)

Miroslav
04.12.09., 21:49
Najlakši način da provaeriš da li ti je tarantula mrtve je da ju okreneš na leđa.

Meni se desilo sa cyano da je uginuo dve nedelje nakon presvlačenja i to u položaju u kojem inače stoje potpuno zdrave tarantule. Nije stigao da podvije noge.

Fily
04.12.09., 21:53
Najlakši način da provaeriš da li ti je tarantula mrtve je da ju okreneš na leđa.

Meni se desilo sa cyano da je uginuo dve nedelje nakon presvlačenja i to u položaju u kojem inače stoje potpuno zdrave tarantule. Nije stigao da podvije noge.

Kad je okrenem na leđa,da je tako pustim da stoji pa da vidim dali će da se pomera? :(

lesa
04.12.09., 21:59
meni je uginuo fasciatum koji je imao 7 cm,isto je stajao u normalnom polozaju ali nije reagovao ninasta.pa sam ga okrenuo na ledja i nije davao nikakve znake.

Fily
04.12.09., 22:03
meni je uginuo fasciatum koji je imao 7 cm,isto je stajao u normalnom polozaju ali nije reagovao ninasta.pa sam ga okrenuo na ledja i nije davao nikakve znake.

Ajme sve me više strah...to mi je prva tarantula,a ne bi ipak voleo da mi budu takva iskustva sa prvom... :(

Miroslav
04.12.09., 22:34
Ta cyno mi je bila prva tarantula i to mi se desilo. Odmah sam naručio novu.

Okreni ju na leđa, i ako uopte ne mrda, onda je uginula. Obrati pažnju na pokrete nogu koji nastanu usled prestanka dejsva sile na njih.
Svaka živa tarantula bi se odmah okrenula, ukoliko bi ju uopšte mogla okrenuti.

marko
04.12.09., 23:48
Nemojte prenagljivati, normalno ponašanje tarantule je da stoji u klasičnom položaju :)
Pipni je malo, ako se pomeri sama onda je sve u redu. Takve su tarantule, lenštine, navići ćeš se vremenom.

ZeleniMrav
05.12.09., 09:56
Evo i meni su uginule ovako dvije T.
Zenkica emilie od nekih 4 cm i jos jedan sling od cm.
Isto tako su ostale u polozaju kao da stoje normalno.
Mislim da je to od toga sta je sada dosta pala temp,malog slinga sam pustio par dana u kutijici i jos uvijek izgleda kao da je ziv,nije se ni posusio jos.
Temp mi je pala sigurno na oko 10-12C,mozda i manje,neznam jer me nije bilo doma i nitko nije lozio pec,ali si mislim da je to uzrok + veca vlaga,zbog ovog nacina na koji su uginule.

Edit:

Emiliu sam sada stavio na toplije pod sijalicu\grijac i odmah su joj se skvrcile noge,znaci da je vjerovatno ako T ugine u vlaznome\hladnome prostoru ne mora podvuci noge posto jos ima vlage u sebi.

Geni
05.12.09., 10:53
Potvrđujem da se dešava da ne podviju noge kada je važno i hladnije. I meni se to dešavalo. Treba je pipnuti i videti da li reaguje.

Fily
05.12.09., 12:25
Potvrđujem da se dešava da ne podviju noge kada je važno i hladnije. I meni se to dešavalo. Treba je pipnuti i videti da li reaguje.

Ništa ne reagira...mislim da je gotova...već 4 dana stoji u istom položaju :( :( :(

ZeleniMrav
05.12.09., 14:02
Ništa ne reagira...mislim da je gotova...već 4 dana stoji u istom položaju :( :( :(

Uginula je sigurno....kakva joj je bila temp?

Fily
05.12.09., 14:48
Uginula je sigurno....kakva joj je bila temp?

Zadnjih par dana je bilo hladnije,ali je uvijek iznad kutijice gorjela lampa :( Znači,gotova je :'(:'(:'(:'(