PDA

Pogledaj punu verziju : Zmije i bubašvabe na festivalu nauke



nenad
04.12.09., 21:47
Festival nauke traje 3 dana, petak, subota, nedelja, i između ostalog, na njemu izlažemo par zmija, biološki fakultet i ja, (Neke žive, a neke u alkoholu, koji na žalost ne može da se degustira :( ), a koleginica Kali sa foruma, izlaže i nekoliko vrsta bubašvaba, kao i zanimljivu kolekciju mrtvih buba :D
Ako ste slobodni, navratite, od 11-20h, zgrada Kluza, preko puta SKC-a, na ćošku. Sutra neću biti u prilici da donesem tajvanskog smuka, ali će doći u nedelju, sigurno ;)
Pozdrav

StefanUndy
04.12.09., 21:59
Hehe..
Bio sam ja danas tamo i video sam zmije bila je kalifornijska,mlecna,smuk(ne secam se koji) i neka mala zmija sa smesnim nosom koju je neki momak drzao i rekli su mi da je malo otrovna xD
Ah da video sam i te bubasvabe drzao sam ih po rukama xDD
Ne znam dal si ti bio tamo posto se ne poznajemo ali nisu mi dali da drzim zmiju kazu otrovna je a taman sam imao zelju cim sam ih ugledao :((

NecrovoX
04.12.09., 22:04
Kladim se da je to bio nenad i da je to bila ona hog nosed snake :)
Haj sada nakon toga u Beogradu prebacite se i u Suboticu,Serbia snake tour :) :)

nenad
04.12.09., 22:05
U pitanju je stepski smuk, domaća vrsta, a mala zmija sa smešnim nosom je Heterodon nasicus ;) Bio sam tamo, moguće da sam ti ja to rekao :D

StefanUndy
04.12.09., 22:10
Pretpostavio sam da si to bio ti jer sam video tu zmiju kod tebe na slikama..
Uh sto mi to tada nisi rekao da te kritikujem malo xDD

nenad
04.12.09., 22:23
Zašto da me kritikuješ? Ta zmija me je ujela gomilu puta, od čega je tri puta bilo dosta bolno. Poslednji put, letos, mi je otekla ruka do lakta. Zato je ne dajem drugim ljudima, osim u izuzetnim situacijama.
Inače, bilo nas je dvojica, ja sam onaj stariji, ćelavi ;)

Bifrost
04.12.09., 22:33
A mi sto smo dovoljno lenji da ne dodjemo, moze kaka slikica kako to sve izgleda?

StefanUndy
04.12.09., 22:33
Aha pa da neki mladji decko je drzao i bio je sav odusevljen...xD
A kako je on mogao da je drzi??Nije fer.. xDD

StevaNS
04.12.09., 22:39
Lepo, lepo.. Konacno da se nesto desava po tom pitanju. Super!

nenad
04.12.09., 22:53
Pa, taj mlađi dečko je uhvatio na stotine poskoka, pa zna sa zmijama koje mogu da te povrede ;)
Što se tiče slika, nisam ništa slikao, ali ceo festival jako dobro izgleda. Nas dvojica koji smo bili sa zmijama smo dali par intervijua, pa će biti ovih dana na TV-u. Bilo je danas u Beogradskoj hronici, ja nešto pričao. Nisam gledao, ali pretpostavljam da sam bio mnogo smešan, jer gledam u trianguluma kog držim u rukama i pazim gde pokušava da ode, gledam da li će ga deca koja su se okupila povrediti, gledam ko sa strane prčka po terarijumu sa Heterodonom, i trudim se da odgovaram na pitanja reporterke. :D Muka živa.

StefanUndy
05.12.09., 08:14
Eh pa onda ok,salim se ja malo...xD
Ma nisam verovao da onolicko zmice hoce da ujeda tako xD
Sve u svemu bas sam se obradovao kada sam video da tamo ima i zmija a i bubasvabe su super..Sve pohvale!!

kiza
05.12.09., 13:58
Ohohooo. Ocekuj me danas ili sutra. Posto nikako da se vidimo ;).

Miluttin
06.12.09., 00:42
Inače, bilo nas je dvojica, ja sam onaj stariji, ćelavi ;)

Brate, pa nije ni čudo što si stavio onda ovako dobar avatar (maska i tako to)

Šala naraFski :D

Čestitke na poduhvatu, taman da se malo i Srbija mrdne sa pozitivne nule! Sve naj-naj!

nenad
06.12.09., 00:48
Avatar sam stavio više zbog karakternih osobina :D

Soulfly
06.12.09., 02:47
Sta, izlazu Nenada na sajmu? :D
Sta se cimate, mota se on svuda po malo :P
Nazalost, necu moci da prisustvujem :(

Teletabis
06.12.09., 08:57
Nenade, danas ti dolazimo moja ceta i ja :)
Kada vidis cupavo stvorenje da ti se priblizava standu, pakuj zmije i bezanija hahahah

kiza
06.12.09., 09:51
E mogu vam reci da je sjajno na ovom festivalu. Nenade, svaka cast na edukaciji...

Evo mog Petra i Caspiusa. Bio je odusevljen... :)

http://img38.imagefra.me/img/img38/1/12/6/kiza/f_h8mog2trq90m_7da7ed4.jpg

http://img38.imagefra.me/img/img38/1/12/6/kiza/f_qve13raywiem_a71062e.jpg

http://img39.imagefra.me/img/img39/1/12/6/kiza/f_17s2gmwq2srm_91f7aa0.jpg

Za ovoga ste vec culi, cuvena Hognose snake, Heterodon nasicus

Porodica - Dipsadidae, podporodica - Heterodontinae
Severna Amerika, Meksiko

http://img39.imagefra.me/img/img39/1/12/6/kiza/f_utx817qgm_dc4e565.jpg

http://img01.imagefra.me/img/img01/1/12/6/kiza/f_utx817qim_c043ca7.jpg

http://img39.imagefra.me/img/img39/1/12/6/kiza/f_utx817qjm_c1d99f2.jpg

Nemanja
06.12.09., 20:03
Evo i ja da prenesem svoje utiske. Odusevio sam se koliko je dece prilazilo da dodirne zmije, bilo je lepo gledati ih kako se interesuju za nesto sto ne podrazumeva gledanje u monitor. Zmije su predivne, favorit je "tajvanski" smuk, kojeg je Nenad drzao satima oko vrata bez ijednog incidenta. Zmija je stvarno mirna, neopisivo lepa, stvarno me je odusevila. To je bila prva prilika da ovu zmiju vidim uzivo i mogu da kazem da je samo to vredelo mnogo vise od cene ulaznice. Moram da nahvalim i "cika" Nenada, koji je iz minuta u minut odgovarao na ista pitanja, da sam na njegovom mestu, 'davno bih nalupao neko dete... :D Bio je tu i stand sa insektima, ponesto lateralisa, dubia i kranifera, pa sam i tu saznao nesto novo i nagledao se prelepih bubica. Sve u svemu, ovo je dobar pocetak obrazovanja ljudi o nasem hobiju, o zmijama nasih prostora. Sve pohvale! Takodje moram da kazem da je celokupan festival lepo organizovan i da ima dobar sadrzaj.

nenad
07.12.09., 14:48
Hvala na pohvalama, ljudi, obradovaće vas informacija da je u anketi, koja je rađena, oko 90% posetilaca izjavilo da su im se zmije najviše svidele na festivalu :D Neverovatno je koliko je ljudi bilo zainteresovano za njih, i praktično sva deca koja su došla ;)
Teletabis, jesi li bio? Nisi mi se javio.
Moram da se zahvalim i Kizi i Nemanji, koji su mi pravili društvo, pozdrav!

zarko
07.12.09., 15:00
extra nenadu!!!
bas mi je drago da si se proveo odlicno i lepo sto si izneo ljubimce

nenad
07.12.09., 15:09
Jedino je afterparti bio malo problematičan :D

Nemanja
07.12.09., 15:31
Normalno da ce im se najvise svideti zmije. Da im se mozda nije svidela i ona jeftina imitacija teletabisa (ne kelege terariste nego... ko je bio - shvatice)...? :D
Salu na stranu, imali ste najbolju prezentaciju, ti i tvoje kolege na standovima u neposrednoj blizini. Skoro sve ostalo je bilo nabacano, zamisljeno da izgleda futuristicki - izgledalo neorganizovano. Jos jednom sve pohvale, veoma sam zahvalan na prezentaciji!
Samo jedna zamerka, sledeci put moras ranije da nas obavestis, pa da i mi doprinesemo nekom ovakvom dogadjaju. ;)

nenad
07.12.09., 15:54
Hvala, hvala. Nego, obavestio bih ja ranije, ali sve je to u poslednjem trenutku dogovoreno. Sa Ljiljanom Tomović sam se dogovorio dva dana pred otvaranje šta ću da donesem.

markozmaj
07.12.09., 17:15
A mogao si i na mob da se javis ::D

nenad
07.12.09., 18:00
Telefon mi nije bio pri ruci, pa se nisam javljao. Jesi bio na festivalu?

Soulfly
08.12.09., 01:28
A jel' ti nije bio cim da nosis svoje zmije tek tako......mislim svo to premestanje, i koliko sam cuo dosta ljudi ih je drzalo po rukama

nenad
08.12.09., 02:07
Pa bio mi je cim, ali, nisam znao da će biti baš tolika navala ljudi. Samo prvi dan sam vadio Lampropeltise, drugi i treći već nisam. Ali sve jedno, nisam ih baš davao ljudima u ruke, nego su bile kod mene, a oni su mogli samo da ih dodirnu. I to ih je sve oduševljavalo :D

Soulfly
08.12.09., 02:28
Sledeci put samo odradi neke svoje slike da to malo bolje prikazes onima koji ne budu mogli da prisustvuju. I sve pohvale za trud
P.S. Ova zmija je otrovna! :D

nenad
08.12.09., 02:46
Nisam slikao ništa. A trebalo je.

kiza
08.12.09., 09:00
Nisam slikao ništa. A trebalo je.

Nema veze slikao je Petar. Sve vreme :).

Nego, i ja da pohvalim Nenada na edukaciji lokalnog stanovnistva i na tome sto je za tri dana par miliona puta odgovorio: "Ne, to nije kobra", "nije otrovna", "ne ujeda", i naravno "to je smuk"...
Sve sa strpljenjem i mirnocom Dalaj Lame :D

nenad
08.12.09., 11:14
Da, mirno sam odgovarao, a šta mi se sve motalo po glavi, samo sam ja znao :D Požalio sam što stvarno nemam Dart Vejder moći, da nekog pridavim samo pogledom, i pravim se lud :D

Nego, najbolje je što smo morali da stavimo natpis "neotrovne zmije", jer su nas stalno zapitkivali da li su otrovne. Onda su nastavili da zapitkuju da li su otrovne, pa smo podebljali natpis, tamnim masnim slovima. I ljudi stanu pored terarijuma na kojima piše N E O T R O V N E Z M I J E, i pitaju te da li su to otrovne zmije. Neverovatno koliko su ljudi glupavi, to ne može rečima da se opiše. Za smuka od 170cm pitaju šta je, ja kažem smuk, a oni kažu - to je neki gušter, je l' ? A kad vide bebu zmije, nije im jasno kako je tako mala, i pitaju da li je to njena prava veličina. I uopšte im ne pada na pamet da se zmija ne rodi odmah velika, nego prvo bude mala, baš kao i čovek. Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu :D :D Grrrr

A, da, umalo da zaboravim na jedno od najglupljih pitanja koje su stalno ponavaljali - Pogledaju zmije u alkoholu, u zatvorenim teglama, privezane za staklenu pločicu da ostanu u adekvatnom položaju, pa pitaju da li su zmije žive, i u kakvoj ih to vodi držimo. Od toga sam ludeo. Onda sam odgovarao da su zmije i dalje žive, ali da su tu prisutna samo njihova tela, dok im duša luta kosmosom. To ih zbuni malo.

marko
08.12.09., 11:16
...Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu :D :D Grrrr:^)

Genijalno :lol:

nenad
08.12.09., 13:12
Tako najlakše shvate. Držiš zmiju oko vrata, i daješ je deci da je pipaju, a oni te pitaju milion puta da li je otrovna. Da, jeste, i uješće me za vrat, a posle će ujesti i vaše dete. Ako je na vas, onda ne bi ni bila šteta. To naravno nisam rekao, nego mislio.

gordond
08.12.09., 15:00
Posle svih ovih postova u kojima si napisao sta si morao da precutis i istrpis, mogu samo da kazem svaka cast. Zaista je strasno koliko su ljudi neobrazovani sto se tice i gmizavaca i uopsteno. Nadam se da ce ovakve i slicne manifestacije malo popraviti situaciju.

terarista
08.12.09., 15:25
Nego, najbolje je što smo morali da stavimo natpis "neotrovne zmije", jer su nas stalno zapitkivali da li su otrovne. Onda su nastavili da zapitkuju da li su otrovne, pa smo podebljali natpis, tamnim masnim slovima. I ljudi stanu pored terarijuma na kojima piše N E O T R O V N E Z M I J E, i pitaju te da li su to otrovne zmije. Neverovatno koliko su ljudi glupavi, to ne može rečima da se opiše. Za smuka od 170cm pitaju šta je, ja kažem smuk, a oni kažu - to je neki gušter, je l' ? A kad vide bebu zmije, nije im jasno kako je tako mala, i pitaju da li je to njena prava veličina. I uopšte im ne pada na pamet da se zmija ne rodi odmah velika, nego prvo bude mala, baš kao i čovek. Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu :D :D Grrrr


Ova uspešno održana manifestacija me prilično raduje. Na jednom mestu moglo se videti dosta zanimljivog, pametnog i obrazovanog sveta. Sjajna protivteža primitivizmu, prostakluku i neznalicama (uz sve to i agresivnim). Pravo osveženje za um, ali i čula.

Žao mi je što se ovakvi i slični skupovi ne održavaju češće, ali u kakvom okruženju živimo, sreća što i ovaj tip okupljanja postoji. Žao mi je što je neke pametne mlade ljude cena karte onemogućila da prisustvuju. Za šta se sve ima para u ovoj zemlji, mislim da je najmanje što je organizator mogao da uradi da ne naplaćuje ulaz nikom ispod 18 godina.

Tragično je, takođe, što među posetiocima ima toliko mnogo potpuno neobrazovanih ljudi. Razumem da dobar deo pitanja treba da bude početnički, ali ne razumem pitanja koja se kose sa zdravim razumom! :) Ovo su iskustva i sa drugih štandova. Šta li se uopšte uči u školama danas ?!

Ali opet me raduje da je veliki broj ljudi ipak prišao, pogledao, pa i postavio makar jedno debilno pitanje. :) I to je bolje nego da se plaše i proglašavaju životinje i nas koji ih čuvamo najgorim imenima, a kolege sa drugih štandova - čudacima i ludim naučnicima. :). Protiv zabluda i ubeđenja jako je teško boriti se, zato je na kraju za svaku pohvalu to što su ljudi prilazili.

Eh da se ja pitam, uveo bih obavezne posete muzejima, ovakvim skupovima, terenski rad (biologija, hemija, fizika, tehnika, arheologija ... ko kako želi). I nema vozačke dozvole dok ne napišeš rad na 10 strana na jednu od ponuđenih tema iz bilo koje oblasti! ;)

Ali ... zato me valjda niko ni ne pita. :) :)

--

P.S. Bravo za Nenada, za uloženo lično strpljenje, vreme i trud!

markozmaj
08.12.09., 16:50
Telefon mi nije bio pri ruci, pa se nisam javljao. Jesi bio na festivalu?

Motao sam se po gradu pa sam hteo da ti se javim da svratim ali posto se nisi javljao nista ;)

nenad
08.12.09., 18:18
Telefon mi je bio u jakni, a i sve jedno bilo mi je komplikovano da se stalno javljam, pa ga tokom festivala uglavnom nisam ni koristio. Ali, sad je kasno, ko nije došao, doći će sledeće godine ;) Još jednom hvala na pohvalama ;)

Chobi
08.12.09., 18:37
Mene ne cudi nista...takvi su ti nasi ljudi.
Morao si to da ocekujes kad si vec resio da izneses zmije.
Jel ce biti neka izlozba sitnih zivotinja za sajmu uskoro? Znam da se ranije svake god odrzavala i da je bilo i zmija...tada sam ja izlagao kunitje :)

NecrovoX
08.12.09., 19:28
Sledeci put ponesi i neke #####ane otrovnice,pa onda na glupa pitanja odgovoris sa davanjem otrovnice nekom u ruke :)

Flavy
08.12.09., 21:43
Da, mirno sam odgovarao, a šta mi se sve motalo po glavi, samo sam ja znao :D Požalio sam što stvarno nemam Dart Vejder moći, da nekog pridavim samo pogledom, i pravim se lud :D

Nego, najbolje je što smo morali da stavimo natpis "neotrovne zmije", jer su nas stalno zapitkivali da li su otrovne. Onda su nastavili da zapitkuju da li su otrovne, pa smo podebljali natpis, tamnim masnim slovima. I ljudi stanu pored terarijuma na kojima piše N E O T R O V N E Z M I J E, i pitaju te da li su to otrovne zmije. Neverovatno koliko su ljudi glupavi, to ne može rečima da se opiše. Za smuka od 170cm pitaju šta je, ja kažem smuk, a oni kažu - to je neki gušter, je l' ? A kad vide bebu zmije, nije im jasno kako je tako mala, i pitaju da li je to njena prava veličina. I uopšte im ne pada na pamet da se zmija ne rodi odmah velika, nego prvo bude mala, baš kao i čovek. Morao sam i na tom primeru da im objašnjavam - I vi ste se, gospodine, rodili mali, pa ste vremenom dostigli punu veličinu :D :D Grrrr

A, da, umalo da zaboravim na jedno od najglupljih pitanja koje su stalno ponavaljali - Pogledaju zmije u alkoholu, u zatvorenim teglama, privezane za staklenu pločicu da ostanu u adekvatnom položaju, pa pitaju da li su zmije žive, i u kakvoj ih to vodi držimo. Od toga sam ludeo. Onda sam odgovarao da su zmije i dalje žive, ali da su tu prisutna samo njihova tela, dok im duša luta kosmosom. To ih zbuni malo.
Phaaaah:D...savrshen odgovor. Dobrodoshao u moj svet.Meni je tako svaki dan.Hiljadu glupih pitanja...'A gde je tarantuli posuda sa hranom'(misleci na povrce i voce koje su videli kod agama):eek: I hiljadu puta a jesu li ove tarantule otrovne/A jel' hoce da ujedu?A jel smem da pipnem shkorpiju?Fuuuj gushter,kako smete da stavite ruku kod njega? Arrrrr
Elem,zao mi je shto sam propustila dogadjaj...u svakom sluchaju bash lepo od tebe shto si imao strpljenja :cheers:

nenad
08.12.09., 22:38
Znam, video sam te par puta kako si neprijatna prema ljudima. Učio sam od tebe :D

Flavy
08.12.09., 23:05
Znam, video sam te par puta kako si neprijatna prema ljudima. Učio sam od tebe :D

:D Eto nauchi i ti neshto od mene :p

Ig0r
08.12.09., 23:11
Jedino je afterparti bio malo problematičan :D

Jel to zbog rakije?

nenad
08.12.09., 23:47
Ne, to je zbog rakije u pivu :)

Rokerka
09.12.09., 15:36
Onda sam odgovarao da su zmije i dalje žive, ali da su tu prisutna samo njihova tela, dok im duša luta kosmosom. To ih zbuni malo.
:lol: E, bas si me nasmejao! Sad sam se tek prikljucila na net, tako da nisam znala da ce biti zmije na festivalu, niti da ces ih ti izlagati. Mislim da znam ko si, ja sam bila u nedelju i pitala te za tajvanskog, posto mi se mnogo dopao. Primetila sam da nisi bas pricljiv i da si malo "nervozan", mada te sad razumem zbog cega...:D Bas sam za onu nosatu (ne volim latinske nazive :)) pomislila kako mi je poznata... Sve u svemu, odlicno je bilo i sve cestitke!

E, da dopunim: kad si mi odgovorio da joj ne primicem prst, jer je stalno gladna i hoce da ujede, bas sam se setila tvojih "dozivljaja" sa foruma, ni ne znajuci da si to ti!:D

nenad
09.12.09., 16:16
Nisam hteo da rizikujem da ujede nekog. Doneo sam je na samo jedan dan na festival, i bila je začuđujuće mirna. Ali me je sutradan odmah ujela dok sam joj davao hranu. Kao - ti ćeš mene da nosiš na sajam, je li?!

Izvini što sam bio nervozan, ljudi su se mnogo gurali, i bukvalno te sateraju u ćošak, pa nisam baš mogao uvek da budem najljubazniji. Sledeće godine ću da krknem neki lekić, pa ću samo da se smeškam. :D

Teletabis
09.12.09., 17:14
Evo Rokerka je upravo rekla ono sto se ja nisam usudio da kazem jer sam mislio da ce se Nenad naljutiti, mada kao sto je i ona rekla, verujem da je u to vreme kada sam ja bio, bio na izmaku snage :) Sledeci put bensedin i neko energetsko pice, Bensedin da te smiri a energy da ti a snage :) mada nisam probao tu kombinaciju, nije provereno da ce delovati ovako kako sam ja napisao :)
Sledeci put vodis nekoga od nas na sajam, pa na smenu da nas smaraju!

Pohvale Nenadu!

nenad
09.12.09., 17:19
Pa, ljudi, samo kažite da ste sa foruma, i odmah ide specijalan tretman za vas. Eto, pitajte Nemanju ;) Čovek je lepo došao, predstavio se, i odmah druga priča. :D

Nemanja
09.12.09., 18:01
Da, Nemanja je blejao tamo dobrih sat-dva i Nenad je bio vise nego ljubazan!! :D
To sto ste vi nekulturni pa necete ni da se predstavite coveku, nije njegova krivica! :D Sta vise, to je samo vas problem... :D
Eto Nenade, zbog pojedinaca moras ponovo da organizujes izlozbu svojih zivotinja. Mozda uz neki rostilj...??? :D

zarko
09.12.09., 18:27
tak osam i ja doso do bga, predstavio se...i...napio me ko budalu dosli smo u 5 ujutru!!!
naravucenije, nemoj te da se predstavljate nenadu

nenad
09.12.09., 18:30
Ahahaha, svi ste pomalo u pravu. :D A sećam se baš da sam Žarku nalivao pivo u usta, dok mu je drug držao glavu. Baš se opirao.

zarko
09.12.09., 18:36
hahahah
da da ...tako je bilo

nenad
09.12.09., 23:55
Nego, zaboravio sam jednu jako važnu stvar. Da se zahvalim ljudima koji su učestvovali sa mnom. Pomenuću samo herpetologa Ljiljanu Tomović, asistentkinju Sonju koja je sve vreme bila sa mnom na štandu, Aleksandra Simovića zbog neiscrpne energije u predstavljanju domaćih zmija ljudima, Mariju, Nikolu, Anđelu, Jelisavetu, Uroša, i druge studente biologije, bez čijeg angažmana bismo stvarno teško izgurali festival!

Teletabis
10.12.09., 18:28
Nismo nekulturni, nego ja Nenada npr. nisam video nikada u zivotu i neam pojma kako covek izgleda, otkud sam ja znao da je to on a ne Pera :) Ali znam za sledeci put :)

nenad
11.12.09., 01:46
Hehe, nisi me propaznao, jer sam skinuo kacigu :D

Rokerka
11.12.09., 09:23
Nismo nekulturni, nego ja Nenada npr. nisam video nikada u zivotu i neam pojma kako covek izgleda, otkud sam ja znao da je to on a ne Pera :) Ali znam za sledeci put :)
Bas sto kaze Teletabis!:) A kad je neko cak i malo nervozan, nije ti bas primamljivo da mu se predstavljas! -Opusti se, Nenade, salim se...:D
Posto niko nije stavio fotke, da malo "zacinim" temu!;)
Tajvanski smuk
http://img192.imageshack.us/img192/5978/tajvanskismuksafestival.jpg

Miroslav
11.12.09., 13:27
Od tolikih slika, nema ni jedan na kojoj se vidi Nenadova glava. Propustili smo jedinstvenu priliku da ga vidimo bez kacige.

nenad
11.12.09., 13:56
Šta ima mene da gledate? :D

Rokerka
11.12.09., 14:08
Upravo! Meni je bio cilj da slikam zmiju, stoga je bitno da se njoj vidi glava!:D ...mada, koliko se mrdala, i to sam jedva uspela!;)

P.S. Mala ispravka: sad sam videla da sam iznad napisala kako niko nije stavio fotke, a u stvari sam mislila na fotke tajvanskog, koji je meni ubedljivo bio najinteresantniji!

kiza
11.12.09., 15:49
Šta ima mene da gledate? :D

Imam ja glavu Nenadovu, samo mi zabranio da stavim na forum :)

nenad
11.12.09., 16:11
Imam ja glavu Nenadovu

Ovo je zvučalo jako bolesno :D

terarista
11.12.09., 16:21
Citat:
Prvobitno napisao kiza Pogledaj post
Imam ja glavu Nenadovu
Ovo je zvučalo jako bolesno :D

A posle se bunimo kad kažu da su teraristi bolesni. ;) Treba se surovo suočiti sa istinom, koja je, često, jako bolna. :D

Nego, ima li planova za neko drugo okupljanje? Festival teraristike? :)

Miroslav
11.12.09., 17:10
Šta ima mene da gledate? :D

Hteli bi da pogledamo u lice tamnoj sili ::D

Zanima me kako ste, ti sa zmijama i ona devojka sa žoharima, završili na festivalu nauke? Kojim povodom?
Ne kažem da nisi trebao biti tamo, već me interesuje kako si dospeo tamo, kada je festival o nauci.

kiza
11.12.09., 18:44
Kako odkud oni tamo. Pa bila je i biologija zastupljena na festivalu nauke. Valjda je i to neka nauka. A valjda su i reptili, insekti... deo iste. :)

nenad
11.12.09., 20:48
Prošle godine je rađena anketa na festivalu nauke, i ljudi su izjavili da bi voleli da vide zmije i insekte na festivalu. Eto, otud ideja ;) Biološki fakultet je na jednom štandu izložio insekte, i tu je dežurala Katarina, Kali sa foruma, koja je student biologije. Ja sam bio na štandu sa zmijama, doneo 3 moje zmije, i trećeg dana još jednu, četvrtu, dok je biološki fax doneo 2 belouške, ribaricu i jednog smuka, kao i terarijume, i gomilu zmija u alkoholu.

Miroslav
11.12.09., 21:24
@nenad: To je dobro. Sviđa mi se ideja da se takve 'stvari' predstave na tom festivalu. :D


Kako odkud oni tamo. Pa bila je i biologija zastupljena na festivalu nauke. Valjda je i to neka nauka. A valjda su i reptili, insekti... deo iste. :)
U potpunosti zaboravio na tu povezanost. Nisam ni razmišljao o tome.

U svakom slučaju sve pohvale za sav uloženi trud :)

Dusan90
28.11.10., 20:04
Ludi molim vas pomagajte,radim seminarski iz Ekologije,i tema mi je zmija heterodon simus,a vidim da ste bas o njoj pricali pa bih vas molio za pomoc. Da li mozete da mi kazete tacan prevod na srpski ime te zmije,ili gde bih mogao da nadjem neke osnovne infomacije o njoj (na srpskom). Unapred sam vam zahvalan