PDA

Pogledaj punu verziju : Prevoz kucnih ljubimaca



barakuda
06.12.09., 03:02
Nisam siguran gde da postavim pitanje pa neka admini premeste.

Ima li nacin da se u srbiji posalju kucni ljubimci (nesto kao posta, ali za prevoz kucnih ljubimaca)? Recimo kad bi neko iz Novog Sada kupio morsko prase od nekog iz Beograda, kako mu poslati zivotinju ako nisi u mogucnosti licno da mu odneses?

lesa
06.12.09., 07:06
ja mislim da ne postoji prevoz kucnih ljubimaca.ja sam uzeo od kima pauka i on mi je iz novog sada poslao busem za beograd.na isti nacin sam uzeo i t od zareta iz nisa.tako da mislim da ti je to najbolji nacin za slanje.;)

StevaNS
06.12.09., 10:30
da. Koliko ja znam, samo busom, a i onda ne kazes vozacu da je u pitanju otrovna tarantula ili skorpija ili zmija nego gustercic ili sl.

lesa
06.12.09., 10:52
jednostavno u reci da je to hrana za gustere.jer ako mu kazes da je neka zivotinja mozda nece hteti da ti to preveze.

a da saljes post expresom ne bi ti preporucio jel oni nevode racuna o tome sta je u paketu.najbolje je busem

ssavic
06.12.09., 11:03
Pozovi na ovaj broj pa pitaj, znam da voze kucne ljubimce, ali ne znam da li voze iz jednog grada u drugi...
061/8810866 mislim da se zove Zorica

mmsl
06.12.09., 11:42
...pa dobro je busom, ali i to nije bas sigurno, ko zna kako se oni ponasaju prema tom tvom paketu, pogotovu ako je na duze destinacije, a i nasi putevi su katastrofa, ima tu dosta ljuljanja i truckanja, pa ako je guster u pitanju ili neka zivotinjica, tipa hrcka, morsko prase, lako moze doci do povreda. Najbolje je da ides licno, ako vec to ne mozes, i sprecen si, onda se raspitaj neko od tvojih poznanika da li slucajno ide, ili tako nesto, bolje da sacekas par dana nego da ti dodje povredjena, i traumirana, zivotinja...

Derek Edward Trotter
06.12.09., 15:23
a da saljes post expresom ne bi ti preporucio jel oni nevode racuna o tome sta je u paketu.najbolje je busem
post expresom nikako jer tumbaju pakete,bacaju,cimaju a pogotovu sada kada je hladno jer tovarni deo njihovih kombija nije ugrejan....
zamisli kako bi se proveo gušter koga prvo dobro izbacakaju jedno 3-4 puta na temperaturi 0-5c,a moguće je da "malo nagnječe" kutiju a samim tim i njega...a desi se i da zagube paket...
kakav bre post expres,to zaboravi kao opciju za slanje životinja...

boky
06.12.09., 16:19
4-5 puta sam busom primao pakete i 2 puta slao i sve je bilo ok.

spiderboy
06.12.09., 16:50
ne postoji kurirska služba u srbiji koja prihvata da transportuje žive životinje,provereno,ostaje ti bus i njegovi rizici

Adrenalin
06.12.09., 16:57
Ja sam do sada par puta busem dobio posiljku tarantula, zmija iz drugih drzava i sve je bilo u redu. Tako da unutar drzave je jos manji problem ;) Al opet bitan je faktor sta se prevozi, te kako ce se upakovati zivotinje za transport, zavisno od vrste.

barakuda
06.12.09., 18:43
Znaci bus ostaje kao najbolje resenje.

Kakva je procedura kada se tako salje? Kazes vozacu da ti preveze paket i pitas ga kada ce biti u tom i tom mestu da ga druga strana pokupi...? Da li nesto das vozacu, koliko para...? Moze li objasnjenje od nekog ko je to vec radio?

boky
06.12.09., 19:08
pa samo kazes mozes da preteras ovaj paket?
vozac ce reci.. ma nema problema..
ti ces krenuti da mu das..
on nece uzeti i nesto ce cudno gledati
tad vadis 100, na duze lokacije 200 dinara.
on ce tad uzeti paket.
kaze ti gde staje i kad..
Kraj.
ovaj sto preuzima kazes mu kako izgleda bus i onaj broj sa desne strane busa.. posto tablice cesto menjaju..

lesa
06.12.09., 20:01
nemoj samo da mu kazes da je neka zivotinja jer mozda nece hteti da vozi taj paket,ili ce ti traziti vise para da mu das.reci mu da je neka hrana.a ovom kome saljes paket daj registarski broj busa i pitas vozaca kad stize u taj grad i tako kazes tom sto ceka paket.i to ti je to pozz:icon_salut:

boky
06.12.09., 20:50
nemoj samo da mu kazes da je neka zivotinja jer mozda nece hteti da vozi taj paket,ili ce ti traziti vise para da mu das.reci mu da je neka hrana.a ovom kome saljes paket daj registarski broj busa i pitas vozaca kad stize u taj grad i tako kazes tom sto ceka paket.i to ti je to pozz:icon_salut:

napisao sam gore u postu da cesto menjaju tablice na busevima.. razlog nepoznat al tako mi je rekao sofer.. napisi onaj broj sa strane busa kod prvih vrata :P

StevaNS
06.12.09., 22:34
napisao sam gore u postu da cesto menjaju tablice na busevima.. razlog nepoznat al tako mi je rekao sofer..

I ja sam to primetio... To ti je Srbija... :)

Inace skontace da je zivotinja jer mors da izbusis rupe. Zato bolje da kazes da su cvrcci ili bezopasni gustercici ili sl.

kimo
07.12.09., 00:33
Ne moraš da bušiš ništa, sem ako nisi hermetički zapakovao paket :) Svaka životinja će dosta vazduha za put imati kroz kartonsku kutijiu ili šta god durgo da nije skroz zatvoreno, pogotovo paukovi, tj. zglavkari uopšte i bube, za reptile ipak ne volim da koristim bus sem ako nije jedini način...

StevaNS
07.12.09., 00:42
za reptile ipak ne volim da koristim bus sem ako nije jedini način...

Pogotovo ako ja idem autom, a? :p
Odsad duplo naplacujem! Hm... da vidim... 2xnishta=:confused:
E ###..

Chobi
07.12.09., 16:45
Ovo mi daje ideju....mada...ne bi bilo puno posla...Ne isplati se. Samo bus.

"ti ces krenuti da mu das..
on nece uzeti i nesto ce cudno gledati" :th_ROTFLMAO: ovo mi je najjace...
Prvi put cujem da neko menja reg. tablice...van pameti. Mozda niste lepo razumeli-na busu menjaju samo table s destinacijama.

NecrovoX
07.12.09., 18:58
Ne,ne,..Menjaju registarske tablice bas,..Bila je neka scena oko toga sa kamionima isto,ima neka sema da se izje8u oni sto naplacuju putarinu,ali nije ovo mesto za objasnjavanje takvih stvari.
Pa ako je neki manji privatni prevoznik postoji dobra sansa da i to cine.

Chobi
07.12.09., 19:12
Ovo prvi put cujem...opet, sve je moguce. Sto kazes, kod privatnika...

SxOne
08.12.09., 01:57
pa samo kazes mozes da preteras ovaj paket?
vozac ce reci.. ma nema problema..
ti ces krenuti da mu das..
on nece uzeti i nesto ce cudno gledati
tad vadis 100, na duze lokacije 200 dinara.
on ce tad uzeti paket.
kaze ti gde staje i kad..
Kraj.
ovaj sto preuzima kazes mu kako izgleda bus i onaj broj sa desne strane busa.. posto tablice cesto menjaju..


slobodno trazish TELEFON Vozacu !!! i na paketu NAPISHESH telefon kome dostavljash !!!!!
da oni mogu da se dogovore ako se ne nadju odmah...

drugo, ja sam bash slao za Hrvatsku ortaku neku Kintu, Joypad i Casopis, dao sam 400din, a mogao sam LADNO 300 i da bude presrecan..
kad sam mu dao paket bio je "moze, moze to je sica"
taj dan je bio neki lik sa paketom LEKOVA, u iznosu od 300e, i dao mu je 700din za prenos paketa za HR, vozac je bio u fazonu "to je malo para za toliko vredan paket" ali je ostalo na tome, i ovaj mu nije dao vishe od 700din :))) samo je iskulirao taj komentar :)))

a mislim da nije problem ako je u istoj drzavi i da mu dash zivotinju i kazesh da je zivotinja, ako nece taj vozac, sledeci neki hoce... mislim da nije frka..
dash mu umesto 200din 300 i eto reshen problem..

napomenesh samo da je zivotinja i da nije pozeljno da se tumba, 300-400+din
shto vishe dash to manje brinesh :)))

barakuda
08.12.09., 03:44
slobodno trazish TELEFON Vozacu !!! i na paketu NAPISHESH telefon kome dostavljash !!!!!
da oni mogu da se dogovore ako se ne nadju odmah...

drugo, ja sam bash slao za Hrvatsku ortaku neku Kintu, Joypad i Casopis, dao sam 400din, a mogao sam LADNO 300 i da bude presrecan..
kad sam mu dao paket bio je "moze, moze to je sica"
taj dan je bio neki lik sa paketom LEKOVA, u iznosu od 300e, i dao mu je 700din za prenos paketa za HR, vozac je bio u fazonu "to je malo para za toliko vredan paket" ali je ostalo na tome, i ovaj mu nije dao vishe od 700din :))) samo je iskulirao taj komentar :)))

a mislim da nije problem ako je u istoj drzavi i da mu dash zivotinju i kazesh da je zivotinja, ako nece taj vozac, sledeci neki hoce... mislim da nije frka..
dash mu umesto 200din 300 i eto reshen problem..

napomenesh samo da je zivotinja i da nije pozeljno da se tumba, 300-400+din
shto vishe dash to manje brinesh :)))

Pa mislim da je fora i u tome da neizadje vise nego sto bi kostala karta da tebe preveze. Ako ce mi uzeti 300-400 din za prevoz paketa Beograd - Novi Sad sescu sam u autobus, staviti kutijicu u krilo i provozati se. Mada i neznam koliko je karta :)

spiderboy
08.12.09., 08:59
nema baš neka pravila,svaki vozač sam odredjuje cenu,nekom dam 150 i zadovoljan je,kad sam nešto slao za niš iz NS jednom se zadovoljio sa 200 a drugi put je izričito naglasio da to košta 300,naravno nije isti vozač,valjda mu toliko falilo za cigare i kafu :D
a u kom stanju će to da stigne na odredište niko ne garantuje,slanje na sopstvenu odgovornost