PDA

Pogledaj punu verziju : da li ce da steti tarantuli?



lesa
11.12.09., 12:53
jedno pitanje!!!!iz posude u terarijumu su mi pobegla 3 super crva.zanima me da li treba da kopam po terarijumu i da ih nadjem ili mogu da ih ostavim tako?t je oko 12cm.pozz

Koby_88
11.12.09., 13:39
Ne moras da kopas, ne diraj nista kada T ogladni sama ce ih naci opusteno ;)

lesa
11.12.09., 13:52
ok.pitam zbog toga jer sam citao da moze da povredi t dok je u fazi presvlacenja.pa me zato interesuje

Koby_88
11.12.09., 14:09
To je tacno ali T od 12 cm ti se nece presvlaciti tako cesto, do duse zavisi od toga koja je T i kada se zadnji put presvukla

Miroslav
11.12.09., 14:23
U roku od mesec dana ti fobasi će se pretvoriti u odrasle bube, koje će tarantula najverovatnije pojesti. Ako ih i ne pojede pre nego ih ti ugledaš, samo ih izvadi i stavi među ostale fobase.

lesa
11.12.09., 15:36
t je b.klassi.skoro sam je uzeo od zareta i on mi je rekao da se davno presvukla i da ce po njegovom misljenju da se presvuce u skorije vrema.

Cold_Beer
11.12.09., 16:16
Ja moje tarantule uopste ne hranim crvima,bas iz tog razloga sto se ukupavaju,a to me nervira,pa ih uglavnom hranim lateralisima,dubiama(mada se i one ukopavaju,ali ih lakse nadjem u tresetu),cvrccima.... Pokusaj drugom vrstom hranom da ih hranis. Ja bih tako uradio :)

vudo
11.12.09., 18:12
ja uvek stisnem glavu pincetom i tako izbegavam ukopavanje crva (crvi naravno idu ako je T manja), vecje naravno cvrcima, zoharima......

lesa
11.12.09., 19:23
pa ova moja je veca ima 12 cm.hranim je sa super crvima.za sad

Miroslav
11.12.09., 19:35
I fobasi su sasvim dobra hrana za tarantule, mada ja praktikujem raznovrsnu ishranu. S obzirom da imaš Brachypelmu, hrani ju jednom nedeljno. To je sasvim dovoljno za nju. Nema potrebe hraniti ju češće, možeš samo ređe.

minimall
18.12.09., 01:14
e a da ja malko produbim temu :)
interesujeme koliko vas je imalo to gadno iskustvo da mu se povredi tarantula tako sto je napadne super crv ili "pobesnela" tenebrija ali stvarno...
ovo pitanje sam postavio jer ja hranim moju t tako sto ubacim 5-10 fobasa i ona lovi!znam svakog kad pojede ili bar mislim:)

Miroslav
18.12.09., 03:10
Zašto uopšte hraniš tarantulu na takav način. nema potrebe za tim. Većoj tarantuli koja raste, a pogotovo odrasloj, ne treba davati više od 2-3 fobasa nedeljno. Ti obroci se mogu raspodeliti u toku nedelje, tako da svakog dana, koji je predviđen za hranjenje, dobije po jednog. Ako joj ubaciš odjednom više komada, neki (a možda i većina) će se ukopati. Neke od tih što su se ukopali će ona sama odkopati, ali neki će se smiriti i ulutkati, a posle preobratiti u odrasle bube. I njih će tarantula na kraju pojesti, ali zašto rizikovati da se fobas preobrazi u bubu baš u periodu oko presvlačenja ili čak u toku samog presvlačenja. Minimalna je verovatnoća da bi mogao nauditi tarantuli, ali ipak nema potrebe za tako nečim.

SxOne
18.12.09., 05:43
e a da ja malko produbim temu :)
interesujeme koliko vas je imalo to gadno iskustvo da mu se povredi tarantula tako sto je napadne super crv ili "pobesnela" tenebrija ali stvarno...
ovo pitanje sam postavio jer ja hranim moju t tako sto ubacim 5-10 fobasa i ona lovi!znam svakog kad pojede ili bar mislim:)

hm meni se pre pola godine pri hranjenju crv naravno zakopao (okrugla posuda 10cm precnik, 2-3cm dubok treset) i posle dosta vremena samo jedno jutro vidim BUBU kako viri iz treseta, ispod paucine i granja jer posuda je bila mala i cela prekrivena paucinom ispod treset....
istraumirao sam se, i iz nekoliko pokushaja na kraju uspeo pored tarantule da izvadim bubu...

sve u svemu mislim da su bube MNOGO uplashene u prisustvu tarantule i da cak mislim da ne bi ni napale tarantulu cak i kad su u fazi presvlacenja, jer bi se sigurno zentale da ih "to neko cudovishte" pojede... sva hrana bezi od tarantule u SHIROKOM luku... uvek one nadju u tresetu shta moze da se pojede pa ne moraju tarantulu da jedu...


a za hranjenje "minimall" slazem se sa Miroslavom, da dajesh po jednog, "5-10" je mnogo i moze samo da ih poubija i mozda ni ne pojede jer nije gladan za sve njih...

mozda da probash veci broj buba da mu ubacish, ako hocesh vec da se zezash i gledash kako ih sve lovi, to je extra interesantno .

imao sam chromatusa odraslog koji je drzao po 3,4 lateralisa u ustima, haha zivotinja, na dupetu je od debljine imao strije (bar sam ja ubedjen da su strije hahhahah)
posle sam saznao da nisam smeo toliko da ga hranim :eek:::):confused2:

Ig0r
18.12.09., 10:35
Znam ja jednog gospodina kome je tenebrija pojela škorpiju :)Z Javiće se.

minimall
18.12.09., 11:11
hehe znao sam da ce biti ovako:) da pojasnim drzim t u mnogo vecoj posudi dimenzije 40*28*23 debljina treseta je od 5 do 8cm imam i jedan vestacki panj... tarantula kao sto sam rekao nije agresiva po pitanju hrane tako da se svaki crv ukopa posle nekog vremena samo je vidis kako ruca plen i tako posle 10 dana menjam vodu podignem panj i pokupim ostale crve.Takodje vodim racuna da nezaboravim koliko sam crvica ubacio i koliko sam ih izvadio i da jedno zapazanje crvi nikad nece da idu preko paucine

lesa
18.12.09., 15:39
tako samo cimas t tako sto svaki cas vadis panj.nema potrebe toliko da stavljas

SxOne
18.12.09., 19:58
hehe znao sam da ce biti ovako:) da pojasnim drzim t u mnogo vecoj posudi dimenzije 40*28*23 debljina treseta je od 5 do 8cm imam i jedan vestacki panj... tarantula kao sto sam rekao nije agresiva po pitanju hrane tako da se svaki crv ukopa posle nekog vremena samo je vidis kako ruca plen i tako posle 10 dana menjam vodu podignem panj i pokupim ostale crve.Takodje vodim racuna da nezaboravim koliko sam crvica ubacio i koliko sam ih izvadio i da jedno zapazanje crvi nikad nece da idu preko paucine

hehehe opsuhteno, samo predlazemo i razmenjujemo mishljenja ;)
ne znam kako bih hranio svoju T fobasima da imam dubok treset...
zato u mom teru je debljina treseta oko 1cm, mada imam 3 arborealne vrste..
pa opet brinem kako ce uloviti crva..
(sad cu bash da otvorim temu o tome)

mozda dasmanjih kolicinu treseta a?
zezancija je da vadish stalno panj, i zbog sebe a i stresira se T...
i shto ih ne hranish Bubama? (ovo mi odgovodi na PP da ne odemo u OFF)

a gle cuda nece crvi na paucinu :club: pametna Gamad :D