PDA

Pogledaj punu verziju : Moj Zuca :)



Oggy
16.12.09., 04:00
Osim sto sam dao pitonu ime kao za psa :) razmisljao sam o tome kako pratim ovaj forum vise od godinu dana a jos nisam postavio nikakve fotke svog ljubimca.
Pa u to ime... :)

Chobi
16.12.09., 12:25
Ne znam sta si cekao do sad :)

Pa, dobrodosao.

Piton dobro izgleda. Pisi nesto o njemu...slikaj ceo terarijum...

Oggy
16.12.09., 15:41
Hocu, hocu... Sto se terarijuma tice, uskoro ce mi trebati veci, fotkacu ovaj.. :) Ali tu vec nastaje problemcic. Nemam bas mogucnost da drzim toliku zmiju a ni zelju da mu dajem bilo sta vece od miseva i pacova (raznih vrsta). Jednostavno mi je zao morskih prasica i bilo cega takvog. O zecevima da ne pricam.. Tako da je Zuca btw i na prodaju... :( Mislim, tako je bilo od starta, znao sam da ce doci taj trenutak. Jos nije zagustilo al hoce...
A ne znam sta bih napisao o njemu, osim da je pozer i flegma.. :) okacicu jos fotki...
sjajna zmija. Da ne raste toliko drzao bih ga ceo zivot. Pre njega sam imao sinelou i mogu reci da iako je 10 x manja zmija mnogo vise smrdi. Stavise, piton ne smrdi uopste... To mi je bilo neverovatno. Navikao sam ga na ruke od starta.
E da, cesto mu dajem ziv plen.. Znam da nije pozeljno, ali obzirom na to da su samo misevi u pitanju a ne neki ozbiljniji glodari, mislim da nije problem. Ipak mislim da zmija treba da bude zmija i da stvarno lovi. Najsmesnije mi je kada mu dam mrtav plen a on se tripuje da ga davi, nekako se osecam kao da ga #####avam.. :D
Imam jedno pitanje. Jel postoji jos neki nacin da se okace fotografije osim ovog kako sam ja. Mislim da sam vidjao vece i kvalitetnije, a mene ogranicava na 200kb..?
I naravno, svaki savet za Zucu je dobrodosao. Ja znam osnovne stvari, za sve sire informacije tu ste vi.. ;)

acak
16.12.09., 15:59
sto se tice kacenja slika, koristi sajtove poput photobucket.com, imageshack.us ili nesto trece... to su ti online photo albumi, odakle mozes da linkujes slike gde hoces... znaci za svaku sliku koju uploudujes dobijas link sa strane koji posle kopiras gde hoces, u nekom postu recimo... tako da svako ko klikne na njega moze da vidi sliku....

e sad mene nesto drugo zanima... mozda je i malo off...
kako to da sinaloe vise smrdi od pitona? to prvi put cujem.. a razlog sto to pitam je zato sto sam imao nameru da uzmem sinaloe umesto pitona... najveci razlog je naravno ekonomski....
al ako to stvano tolko smrdi, kao sto kazes... onda se pitam...???
jel mozda u pitanju hrana koju jede? losa ventilacija? previse vlage? malo mi cudno... nisam jos cuo da se neko zalio na miris do sad?
hteo bih da cujem vise o tome...

spiderboy
16.12.09., 16:00
"Pre njega sam imao sinelou i mogu reci da iako je 10 x manja zmija mnogo vise smrdi. Stavise, piton ne smrdi uopste... "
ne smrdi sinaloa,nego izlučevina kojom se brani,češće upotrebljavaju to kad su mali,kad malo poraste i privikne se onda retko kad koriste to odbrambeno sredstvo.
zmije sami po sebi nemaju miris,ne smrde,izmet i te izlučevine i te kako smrde ;)

Oggy
16.12.09., 16:20
Pa ja pojma nemam, laik sam. :) Samo pricam na osnovu licnog iskustva. Nisam ni mislio da bukvalno zmija smrdi, nego izmet ili stagod, ne znam.. Naravno, podrazumeva redovno ciscenje terarijuma od izmeta, ali jednostavno je njen terarijum uvek smrdeo. Pitonov uopste. Valjda ne koristi to odbrambeno sredstvo, izlucevine.. A nije nista mladji nego sto je sineloa bila.. Stvarno ne znam sta je u pitanju, ali drago mi je zbog toga.. :)

Da, zaboravio sam da kazem da nije ni hrana u pitanju ni ventilacija, piton je sada u terarijumu u kom je ona bila i isto cepa miseve, vece doduse al to nema nikakve veze...
I hvala za savet za fotke ;) Samo sam ubedjen da sam vidjao ranije vece fotografije ispod samog teksta, nisu linkovi stajali..
evo, npr..
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5145

Lizard_King
16.12.09., 16:36
pa u odgovoru gde oces da bude slika kliknes na ikonicu zuta neka ko sa planinom lol..
i tu postavis link

spiderboy
16.12.09., 16:37
pitonov ter. i ne može da smrdi na to i piton ne može da koristi to odbrambeno sredstvo pošto piton i nema te žlezde :D

acak
16.12.09., 16:49
I hvala za savet za fotke ;) Samo sam ubedjen da sam vidjao ranije vece fotografije ispod samog teksta, nisu linkovi stajali..
evo, npr..
http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=5145

imas opciju medju linkovima koje dobijes... da li hoces da se vidi samo link, ili mala slika, takozvani tumbnail ili hoces da bude slika u punoj velicini... sve se to automatski generise kad uploudujes sliku... pa ti samo biras link, kako hoces slika da se prikaze...

Oggy
16.12.09., 17:59
Dobro, znaci u svakom slucaju moram da ih imam vec okacene na netu negde. Nema sanse da ih uploadujem direktno sa kompa, kao i ove...

http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Picture001.jpg?t=1260978921
http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Picture006.jpg?t=1260978947
http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Picture016.jpg?t=1260978973
http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Picture017.jpg?t=1260978995
http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Picture043.jpg?t=1260979028
http://i813.photobucket.com/albums/zz53/oggystro/Picture048.jpg?t=1260979054

Nemojte mi zameriti ako je malo losiji kvalitet fotografija, kroz staklo je fotografisano pa je automatski malo mutnije... ;)

juka83
16.12.09., 18:04
Slike su dobre, a zmija je ludilo pravo...
Kolika ti je sad, nisam citao iznad pa je mozda i pisalo.

Oggy
16.12.09., 18:16
Oko 130cm. Ne znam tacno. Nisam u fazonu da je onako rascerecim da bi izmerio..
Ludak je totalni.. :)

crow
16.12.09., 18:47
nemoj da je "rascerecis" nego uzmi neki konac ili kanap kreni od glave i prati je celom duzinom.Uradi to nekih 3 puta i uzmi prosek i znaces koliko ti je dugacak piton

Misha
16.12.09., 19:22
Doshlo vreme da i ja napadam :)
Pod 1. Shto si uzimao Pitona ako planirash da ga prodash,mislim,znao si koliko rastu?
Pod 2. I meni je bilo zhao da ga hranim zamorcima,al sam se posle 1. puta navikao.Ne morash nikada da prelazish za zecheve,mozesh uvek da ga hranish odraslim M. prasicima.
Pod 3. Ok je zmiju hraniti zhivim plenom,nije tachno da je ne treba hraniti.
Shalio sam se ja,ne napadam te,pitam samo poshto sam i ja mislio da se sa velikom zmijom necu izboriti,dok se nisam malo uputio u to.Pogledaj na youtubu da nije mnogo teshko chuvati veliku zmiju (burmanca) pogotovu josh ako je muzhjak (po imenu zhuca bih rekao da je mushko) .Kao takav,mushki piton ce ti porasti max max 4 metra.Naravno,ako ga ne hranish preterano.Kada malo odraste,mozesh da mu dajesh to jedno veliko prase na 20ak dana i bice i manji od 4m i svakako tanji.A sa takvom zmijom nije teshko rukovati.

freepartyman
16.12.09., 19:31
Po meni bi on trebao odavno da je na pacovima i zamorcima;)

juka83
16.12.09., 19:32
I mene je u oci ubolo to sto ces ga dalje prodavat/davat, meni iskreno bi bilo zao sad ovu svoju koju imam mjesec i kusur da dam dalje, ne znam kako je tebi ali je meni nakon prvog dana srcu prirasla, znaci nema zmje da bi je mjenjao za svoju, samo mogu jos par komada nabavit, ali nikako bez ove da ostanem, a 4 m nece za god. dostici, treba tu dosta vremena i pure da dogura 4m, nebi imao srca da je dam dalje...

Oggy
16.12.09., 19:47
Pa sta da vam kazem ljudi, onda nisam zagrizeni obozavalac zmija.. :) Piton je fenomenalan, i izgledom i za drzanje, ali jednostavno, koliko god "nije tesko" cuvati zmiju od 3m, meni ipak deluje malo mnogo. Miso, napisao sam da su i morski prasici i toj grupi "slatkih" zivotinjica kojima bi mi bilo zao da hranim zmiju. Naravno da bih ga pre nahranio nego da bude gladan, ali ako ne moram ne bih... Srecom, jos mu nije potreban toliki glodar.. Na pacovima nije jos, samo iz jednog razloga - ne zelim da ga tovim. Daleko od toga da on ne moze da ga proguta, ali mislim da nema potrebe jos uvek..
A uzeo sam ga da se zanimam sa njim dok ne poraste, jer je sjajna zmija, samo lagano dolazi vreme da nadje drugog vlasnika...

juka83
16.12.09., 20:17
Steta, da si samo uzeo kakvu rainbow ili ball pitona, one su handy da kazem, ne rastu veliko, vidi onda da se s nekim trampis za manju kakvu vrstu, ako ti je stalo da imas zmiju koje ne jedu nista vece od pacova...

Misha
16.12.09., 21:30
Koliko cesh prodavati tog pitona i da li je muzjak ili zhenka?

Oggy
16.12.09., 21:38
Muzijak je. Dao bih ga za 150e sa terarijumom. Sa ili bez, meni vise terarijum nece trebati pa zbog toga.. Naravno, svaki dogovor je moguc, samo me cimni na private pa da se cujemo...

boky
16.12.09., 21:47
lepa ponuda.. ako nemas mesta bolje ga prodaj odma dok ga ne zgotivis i uzmi neku bou ili nesto jos manje

Lidiya
16.12.09., 22:14
piton je prelep, divna zhivotinja. :)
medjutim, meni u "slatke zhivotinje" spadaju i pacovi, i uzhasno mi je zhao da vidim kako zmija jede nekog pacowa.. zato nikad ne bih mogla da je drzhim :\

juka83
16.12.09., 22:16
TZW Food Chain, i ljudi jedu slatko tele,janje, prase i slicno, pa se nestiscemo na pecenju uz pivce, sve je to tok kakav omogucava zivot...

Laki90
16.12.09., 23:33
Imas u linkovima link gde mozes da skines program za merenje zmija.Nego...koliko je star piton?

freepartyman
16.12.09., 23:55
Nije tovljenje ako bi ga hranio pacovima ili zamorcima to je za njegovu starost normalna ishrana,koja mu omogucava pravilno razvijanje. Najbolje je da uzmes bou (kolumbijsku,brazilsku) koja nema veliku brzinu rasta ;)

Igor Velevski
17.12.09., 00:01
Nije tovljenje ako bi ga hranio pacovima ili zamorcima to je za njegovu starost normalna ishrana,koja mu omogucava pravilno razvijanje.
Dzabe ti to njemu objasnjavas postovani Druze!!! Kako ne vidite da je covek momentalan (to je karakter, to se ne menja) i svakako ZNA da to sto on misli da je to ispravno! Dize mi se pritisak od ovakvih pametnjakovica koje uzimaju zivu "igracku" pa se igraju dok im ne dosadi ili dok naknadno ne uvide sta su uzeli! To su momentalci, ljudi koji ne prezaju nista sta je zivo, gledaju da zadovolje svoje zelje, pa kad im prodje merak - cao amore!

Laki90
17.12.09., 00:23
Pa ja licno mislim da je to sto zeli da proda zmiju koja mu je postala prevelika ok.Bolje to nego da zmija zavrsi u kontejneru kao onda gde je vec to bilo...to sto je uzeo dok ne poraste pa posle da je proda to je njegova stvar.Nije on mucio zmiju.....Uzeo je i znao je da brzo raste...tako da ja licno ne vidim tu nista lose.....naravno to je samo moje misljenje i nije mi cilj da ulazim u bilo kakve rasprave....samo kazem.

Igor Velevski
17.12.09., 01:49
Kazes "uzeo je i znao je da brzo raste", ako ti ja kazem "napravio sam dete i znam da ce biti sve teze i zahtevnije kako raste, pa da ga ne bi mucio dacu ga u dom" Onda neces videti nista lose u meni, jel da, nisam ja los kao onaj deda Fritcl pa da zlostavljam svoje rodjeno dete! Recices uporedba nije ukusna, slazem se, ali stavljam akcent da su i jedno i drugo zivo bice! Onda ajde da dajemo jedan apel svima da uzimaju zivotinje dok im ne prodje merak (ali da ih ne muce, naravno), a posle kud koji mili moji! Mislim da to nije odgovorno, nije odgovorno da se uzima zivo bice, a da se zna da ce posle da dobije noga u d...(cim poraste-zamisli), jer ja ti garantujem, ako ne uspeju da ga prodaju, da ce ga se otarasiti sigurno na bilo koji drugi nacin! Evo reci cu ti nesto o meni......imam neverovatnu zelju da uzmem retikulatusa, ali bukvalno NEVEROVATNO veliku, ali necu uzimati...e sad pitaj me zasto?! To je odgovornost, to je postovanje prema zivom bicu, to je covek koji nije jebivetar!

Nenad_stp
17.12.09., 02:01
Kazes "uzeo je i znao je da brzo raste", ako ti ja kazem "napravio sam dete i znam da ce biti sve teze i zahtevnije kako raste, pa da ga ne bi mucio dacu ga u dom" Onda neces videti nista lose u meni, jel da, nisam ja los kao onaj deda Fritcl pa da zlostavljam svoje rodjeno dete! Recices uporedba nije ukusna, slazem se, ali stavljam akcent da su i jedno i drugo zivo bice! Onda ajde da dajemo jedan apel svima da uzimaju zivotinje dok im ne prodje merak (ali da ih ne muce, naravno), a posle kud koji mili moji! Mislim da to nije odgovorno, nije odgovorno da se uzima zivo bice, a da se zna da ce posle da dobije noga u d...(cim poraste-zamisli), jer ja ti garantujem, ako ne uspeju da ga prodaju, da ce ga se otarasiti sigurno na bilo koji drugi nacin! Evo reci cu ti nesto o meni......imam neverovatnu zelju da uzmem retikulatusa, ali bukvalno NEVEROVATNO veliku, ali necu uzimati...e sad pitaj me zasto?! To je odgovornost, to je postovanje prema zivom bicu, to je covek koji nije jebivetar!

Amin!!!!!!

LARYBG
17.12.09., 02:28
igore treba biti malouman i porediti dete i zmiju, drugo je da posaljes dete u dom, a drugo je da prodas zmiju koja ce mozda otici i u bolji dom. kao sto kazu ljudi nije decko mucio zmiju ne znam sta ga napadas za dzaba, bilo bi pametnije da nista nisi pisao na ovoj temi.

Oggy
17.12.09., 04:22
haha, nisam ni video sve ovo. :D
Pa sjajno. Igore, ako vidis ista lose u tome sto hocu da prodam ljubimca, ili zadrzi za sebe ili budi malo uctiviji, nisi mi ni cale ni ortak da pricas tako sa mnom. A to sto ih poredis sa decom je bedna prica...
Laki, star je godinu i po.. Pozdrav ;)

zarko
17.12.09., 05:19
molim vas postovanje jedan prema drugom.

Misha
17.12.09., 07:00
Niste shvatili poentu,igor nije uporedjivao Pitona i dete.

freepartyman
17.12.09., 08:05
Burmanski piton je velika zmija koja ima posebne potrebe sto se tice hrane prostora itd..On naraste u veliku i mocnu zmiju i to je upravo najlepse kod njega ta njegova velicina. Sad su se na trzistu pojavili dwarfovi koj kojih odrasli burmanac naraste oko dva metra. Da mi ga neko pokloni nebi ga nikad uzeo,jer to jednostavno nije to..isti slucaj je i kod mrezastog pitona. Slicno nesto kao kada bi napravili patuljastu dogu..;)

boky
17.12.09., 08:19
Burmanski piton je velika zmija koja ima posebne potrebe sto se tice hrane prostora itd..On naraste u veliku i mocnu zmiju i to je upravo najlepse kod njega ta njegova velicina. Sad su se na trzistu pojavili dwarfovi koj kojih odrasli burmanac naraste oko dva metra. Da mi ga nek pokloni nebi ga nikad uzeo,jer to jednostavno nije to..isti slucaj je i kod mrezastog pitona. Slicno nesto kao kada bi napravili patuljastu dogu..;)

naravno .. zato kad sam uzimao birao sam izmedju muskog ili zenskog.. i rekao sam "kad uzimam veliku zmiju, neka bude stvarno velika" i uzeo zenskog

Chobi
17.12.09., 13:25
He, ne treba se potresati, znam kao ti je Igore, ali toga je bilo i bice...

Sto neko rece, i ja bi nabavio, albino burmanca, svidja mi se, nabavio bi i loptastog (on jos vise), a sad vidim i carpet-a, njega tek. Al ja vec imam bou...i njen naredni terarijum ce mi zauzeti dobar deo prostora, ja nemam uslova ni za jos jednog smuka, a kamoli one pomenute...

TREBA DOOBRO RAZMISLITI, PA URADITI (kupiti zmiju). Mada, i nema sta tu da se razmislja ###, zna se za koje vreme ce koja zmija kolika da praste i sta ce joj sve biti potrebno za zivot...

Doci ce vreme kad neko nece moci da se otarasi zmije tako lako. Za neke sada i nije losa prica da se ovako, na forumu dokopaju zmije/terarijuma za "male" pare, ali sta kasnije kad nikome nece trebati velika zmija (ni na poklon) jer je nema gde. Mislim da nismo daleko od toga...

Oggy
17.12.09., 14:23
Ja mislim da uvek ima kome da se pokloni takva zmija. Prica vam je otisla u totalno levom pravcu. Ne radi se o nekom hiru, nego jednostavno o uslovima. Sta ako iskrsne duzi put? Da nece keva da ga hrani? Znaci to su sve neke stvari koje su najnormalnije i koje se desavaju. Ako ne uspem da prodam pitona, ili u kraaajnjem slucaju da ga poklonom, nece sigurno zavrsiti u kontejneru, nemojte da brinete.. Onda prelazim barikadu prasica i kunica i prostora pa nek ide zivot! ;)

Igor Velevski
17.12.09., 17:04
Ja mislim da uvek ima kome da se pokloni takva zmija. Prica vam je otisla u totalno levom pravcu. Ne radi se o nekom hiru, nego jednostavno o uslovima. Sta ako iskrsne duzi put? Da nece keva da ga hrani? Znaci to su sve neke stvari koje su najnormalnije i koje se desavaju. Ako ne uspem da prodam pitona, ili u kraaajnjem slucaju da ga poklonom, nece sigurno zavrsiti u kontejneru, nemojte da brinete.. Onda prelazim barikadu prasica i kunica i prostora pa nek ide zivot! ;)

Ovo je vec preokret!

A pazi sta si napisao i procitaj jos jedanput zadnju recenicu:

Pa sta da vam kazem ljudi, onda nisam zagrizeni obozavalac zmija.. :)
A uzeo sam ga da se zanimam sa njim dok ne poraste, jer je sjajna zmija, samo lagano dolazi vreme da nadje drugog vlasnika... Piton je fenomenalan, i izgledom i za drzanje, ali jednostavno, koliko god "nije tesko" cuvati zmiju od 3m, meni ipak deluje malo mnogo. Miso, napisao sam da su i morski prasici i toj grupi "slatkih" zivotinjica kojima bi mi bilo zao da hranim zmiju. Naravno da bih ga pre nahranio nego da bude gladan, ali ako ne moram ne bih... Srecom, jos mu nije potreban toliki glodar.. Na pacovima nije jos, samo iz jednog razloga - ne zelim da ga tovim. Daleko od toga da on ne moze da ga proguta, ali mislim da nema potrebe jos uvek..


Niste shvatili poentu,igor nije uporedjivao Pitona i dete.

To je tacno Druze! Znao sam da oni koji se ne slazu nece imati za drugo, pa uhvatice se za tu uporedbu :)! Tamo sam lepo napisao, ko hoce da shvati kao sto je svatio kolega Misha, neka pocita jos jednom!


Niste shvatili poentu,igor nije uporedjivao Pitona i dete.

To je tacno Druze! Znao sam da oni koji se ne slazu nece imati za drugo, pa uhvatice se za tu uporedbu :)! Tamo sam lepo napisao, ko hoce da shvati kao sto je svatio kolega Misha, neka pocita jos jednom!

Oggy ja se ne svadjam stobom niti imam nesto protiv tebe kao coveka, jer te ne poznajem........ ali ne slazem se sa tim sto pises i necu da neko to vidi kao primer, a da nema reakcija! Zelim ukratko reci, da poruka teraristike nije ta poruka koja ti saljes!

StevaNS
17.12.09., 17:07
Dobro, Igor se mozda malo zapalio ali to je razumljivo. Nije problem ako jedna osoba uzme pitona i posle hoce da ga proda. Problem je sto to rade mnogi. Bilo gde, a pogotovo kod nas, nije lako prodati ogromnog burmanca. I mozda Oggy nece da ga baci u kontejner ali na zalost mnogi drugi hoce.
Uostalom, princip je u pitanju. Ako nisi hteo velikog burmanca mogao si da odaberes loptastog ili neku manju zmiju. Znaci ili se nisi dobro raspitao pa si sad skontao da si se zeznuo ili te je bas bilo briga.
A ono: Sta ako iskrsne duzi put? Da nece keva da ga hrani?. Pa o tome se valjda misli pre nabavke ljubimca.. Opet, neozbiljno...

Oggy
17.12.09., 17:15
Pa sta ti tu nije jasno?!
Verovatno nisam zagrizeni obozavalac jer jos nisam dosao u stadium da ih poredim sa decom, pa cak ni sa psom npr... Piton se navikava na ruke a ne na vlasnika i ne vidim nista lose u tome sto sam, i sto cu jos neko vreme uzivati u njemu, a posle proslediti nekome ko zeli i moze da cuva veliku zmiju. Ne vidim poentu da ti objasnjavam svaku rec jer su sve savrseno jasne. Da, bedak mi je da bacim morsko prase, ali nisam idiot da ostavim zmiju gladnu zbog toga. Samo sam navodio sve razloge...

Stevo, ja bih voleo da mogu da tacno isplaniram 20 godina zivota unapred, kao sto verovatno ti mozes. Svaka cast. To sto kazes da ga nije lako prodati, to je vec moj problem. I tu nastupa moja odgovornost. A ne osecam se odgovornim sto zelim da ga prodam...

Laki90
17.12.09., 17:15
Misljenja su uvek razlicita i tako je uvek.Ono sto je nekome gadno drugome je lepo i tako dalje.Tako da mislim da je najbolje da svi iskuliraju i da ako je vec ''veliki'' piton da se vidi i nekako pomogne da se proda ili sta vec!

Oggy
17.12.09., 17:33
U pravu si Laki, ni ja ne zelim da se svadjam, jednostavno su razlicita misljenja. Nisam imao ni najmanju nameru da ovim dam los primer teraristici, naprotiv, ljubitelj sam iste.. Postujem vase stavove, iako ih, moram priznati, ne razumem najbolje, al dobro. Nemojte mi zameriti...

Igor Velevski
17.12.09., 17:45
Misljenja su uvek razlicita i tako je uvek.Ono sto je nekome gadno drugome je lepo i tako dalje.Tako da mislim da je najbolje da svi iskuliraju i da ako je vec ''veliki'' piton da se vidi i nekako pomogne da se proda ili sta vec!

Slazem se! Jos cu ovo da dodam i vise ne pisem na ovu temu! Upravo ovakvi slucajevi kad se poveca nihov broj dovode do ozbiljnog razmisljanja od strane drzave da zabrani drzanje ovakvih zivotinja! To su zivotinje koje traze odgovornost, kao sto trazi odgovornost i drzanje oruzje, a ne keva da ga nahrani ili da ga se oslobodim kad poraste! Ima daleko veci broj ljudi koji uzimaju nesto dok se ne pohvale, dok mu ne prodje "moda", merak, radi posmatranja same zivotinje i td. (ne ulazim u to), e taj daleko veci broj ovakvih primera dovesce do zabrane drzanje ovakvih zivotinja u nekim zemljama, jer i da ne zavrsi u kontejner ili negde pusten u gradu ili blizu grada, bice cigurno cuvan bez odgovornosti, uslova i t.d. To je upravo razlog sto se desavaju tragicne nesrece! Kad prodje merak, prolazi sve kako i vreme koje je potrebno da se posveti zivotinji! I ja ne mogu da planiram zivot u narednih 20 godina, ali barznam daako budem ziv i zdrav da cu biti i tad uz onog sto sam sad uradio (to se zove temeljnost)!

ssavic
17.12.09., 18:08
Slazem se sa Igorom u svemu sto je do sada rekao.

Ispravka - napisao!

NecrovoX
17.12.09., 20:57
Ovo su ipak malo ozbiljniji ljubimci,i mislim da ih kao takve treba i shvatati.A ne uzimati pa posle ostavljati,prodavati i preprodavati. Jer nije to onda ljubav,to je stvarno hir. Nisu ovo one decije karte pa da se menjamo i trgujemo sa njima.Uzmes jednu i drzis se nje dok neko od vas dvoje ne skapa! :)
Smesni su mi i oni ljudi koji uzmu jednu vrstu,pa posle nadju neku drugu koja im je lepsa,pa menjaju,...
Naravno da ima slucajeva gde iznenada i neplanirano dodje do toga da vise nismo u stanju da brinemo o toj zivotinji,ali uzimati je sa namerom da je se kasnije otarasimo je totalno bezveze...Pa eto koliko ikome normalno zvuci uzeti psa i drzati ga dok je slatko kuce,pa cim odraste prodati ga!

Laki90
17.12.09., 21:57
Ovo su ipak malo ozbiljniji ljubimci,i mislim da ih kao takve treba i shvatati.A ne uzimati pa posle ostavljati,prodavati i preprodavati. Jer nije to onda ljubav,to je stvarno hir.

Pa cekaj,ti onda kazes da ljudi koji uzgajaju i prodaju-preprodaju zivotinje njih ne vole nego su najobicniji trgovci.....Ja licno mislim da je bavljenje prodajom i razmnozavanjem zivotinja nesto malo vise od klasicnog drzanja zivotinja,a da je to u vecini slucajeva proizislo iz ljubavi prema njima,zelje da se siri teraristika a i zarade.Od necega mora da se zivi....Cisto da se zna,kad kazem "ljudi koji uzgajaju" mislim na prave uzgajivace a ne na one sto zivotinje prodaju po buvljacima i slicnim dogadjajima.

NecrovoX
17.12.09., 22:21
Jedno su uzgajivaci,a jedno smo ti i ja koji uzmu jednu ili dve zmije i drze ih za sebe.Mozda ih jednom sparis cisto da vidis kako to izgleda i gotovo.Normalno da neces zadrzati sve mlade! Ako i jednog uopste!
Opet nego bezvezno poredjenje (kada vec nisi shvatio sta sam zeleo reci,mozda ti ovo pomogne),ali ako ti se osteni pas prodaces kucice,ali ne i psa kojeg vec odavno imas!

boky
18.12.09., 01:37
ma ko smo mi da ga osudjujemo .. neka radi sta mu je volja.. ako je debil, debil je (ne kazem da jeste zato sto prodaje).. njegova stvar.. dosta vise .. moze i lock ovde

Misha
18.12.09., 07:17
Nije dosta,daj da ga razapnemo na krs' !

Shalim se naravno,druze,sve najbolje i nadam se da cesh naci kupca koji ce stvarno voleti tog pitona i pruzhiti mu adekvatne uslove.Pozdrav!

gordond
18.12.09., 11:43
Igore, u potpunosti se slazem sa tobom. I mene iznerviraju ovakve stvari, ali samo mislim da je trebalo da izbacis onih par grubih reci;)
@Oggy
Hocu samo da stanem na stranu svih onih koji su osudili ovo sto radis. Nije problem sto prodajes zmiju, niti je problem ako si prinudjen da je prodas jer je nesto iskrslo. Problem je sto si je uopste kupio s namerom da ces je prodati kad poraste! S obzirom da si bio svestan kolika ce da bude i da neces imati uslove, trebalo je da kupis neku manju zmiju. Mnogi ovde bi zeleli gomilu zivotinja, ali kao sto je Igor rekao, ako nemam uslove necu je ni kupovati.
Ne zelim ovim da te uvredim ili bilo sta sl., samo hocu da razumes. Treba da prodas zmiju jer je ocigledno da kod tebe nece imati normalne uslove, ali poenta cele ove rasprave je da shvatis u cemu si pogresio. Ako i dalje tvrdis da je to sto si uradio potpuno normalno, mislim da ne bi bilo lose da malo bolje razmislis o tome;)

juka83
18.12.09., 13:59
Da se hoce mala fino udomit, mislim da je to najbitnije!

Oggy
18.12.09., 17:41
Dobro, ajd da nastavimo onda...
Vi ne kapirate jedno. Ako ne prodam zmiju, JA CU JOJ STVORITI USLOVE. To sto ja nisam tako zamisljao je moja stvar i nemam problem da se suocim sa tim. I ne bih na to gledao kao na svoj neuspeh nego bih nastavio da uzivam u svom ljubimcu i kada bih probio tu "barikadu" verovatno ga, znajuci sebe, vise ne bih prodavao i da mi nude ne znam sta. A planirao sam jer mislim da je sasvim realno da ga neko kupi i udomi najbolje moguce.
Ne slazem se sa tim da je problem sto bih ga prodao ako nesto "iskrsne". Ne daj Boze da ikada imate potrebu da odlucujete da li vam je bitnija zmija ili gomila drugih stvari koje nosi zivot. Verujte mi da bi zmija bila u drugom planu... Ne zato sto ja manje volim zmije od vas, nego je tako! Ni meni se nista do sada tako drasticno nije desilo u zivotu, ali sam svestan da moze. Nije mi jasno kako neko moze da tvrdi nesto sto ne zavisi samo od njega.
Da skratim pricu, jedino sto mogu iole da shvatim od svih vasih kritika je osudjivanje mog stava "kupicu zmiju pa cu da je prodam".. Nista drugo.

Recimo da mogu da probam da razumem gordondove kritike...

Igor Velevski
18.12.09., 18:44
Upravo to!!!! Inace niko nema nista protiv tebe, a najmanje ja, jer ne samo sto te ne poznajem vec i ne zivim u Srbiji! Gordond ti je lepo objasnio! Nije stvar u tome sto ako imas neke probleme pa mora da prodas zmije (to je visa sila), to bi svako uradio sto je ovde na forumu!
Svako ima uslove za jednog malog pitona i zamisli sad 1000 ljudi da uzmu po jednog dok im ne poraste........ili kad tebi dodje opet zelja da uzmes opet jos jednog dok ne poraste......tu je problem!
Inace ja te pozdravljam i zelim ti da nadjes nekog ko ce se lepo brinuti za zmiju i pruziti joj uslove koje trazi, a uz to i lep zivot!

Misha
18.12.09., 21:08
Poenta.
Oggy ti nisi nachinio nikakvu greshku kao pojedinac,al se ta greshka primecuje ako bude vishe takvih kao ti.
U srbiji ima malo ljudi koji ce drzati veliku zmiju u adekvatnim uslovima pa znamo da ce biti problem udomiti je.Amerika je mnogo puta vece i razvijenija u teraristici od Srbije,pa je i tamo problem udomiti takvu zmiju,zbog toga ih ljudi pushtaju u prirodu.Bash zbog toga ce u Americi da zabrane velike zmije.To ce brzo preci i na Evropu pa i kod nas.Kod nas je vec bilo 10ak sluchajeva nalazhenja pitona i boa u prirodi,a poshto tebe ne poznajemo kao osobu,hvatamo se za tvoju rechenicu "prodacu je kada poraste" pa samo zbog toga ogorcheni.
Pozdrav druze i stvarno bih voleo kada bi odluchio da zadrzhish zmiju.Morski prasici izgledaju isto kao Mishevi,samo veci,a ponovo kazem,ne morash do kraja zhivota da je hranish nisachim drugim.Pozdrav!

Chobi
18.12.09., 23:27
Trebalo bi, na neki nacin, ograniciti i dozvoliti razmnozavanje samo pojedinim odgajivacima, i jos kad bi oni unapred imali obezbedjene kupce (uzeli kaparu) nikakvih problema ne bi bilo.
U suprotnom ovako ne znam. Mozda treba podici cene i prorediti broj jedinki u zemlji.
Prodavcu/odgajivacu treba da je stalo ko kupuje zmiju i da li ima uslove za nju, tj da li je ozbiljan, ali on to ne moze da zna...

Hoce neko od odgajivaca ovde da se ukljuci i doda svoje misljenje/pouku.

Igor Velevski
19.12.09., 00:43
Trebalo bi, na neki nacin, ograniciti i dozvoliti razmnozavanje samo pojedinim odgajivacima, i jos kad bi oni unapred imali obezbedjene kupce (uzeli kaparu) nikakvih problema ne bi bilo.
U suprotnom ovako ne znam. Mozda treba podici cene i prorediti broj jedinki u zemlji.
Prodavcu/odgajivacu treba da je stalo ko kupuje zmiju i da li ima uslove za nju, tj da li je ozbiljan, ali on to ne moze da zna...

Hoce neko od odgajivaca ovde da se ukljuci i doda svoje misljenje/pouku.

To jeste najbolje, ali jednostavno nerealno i u nikom slucaju neostvarljivo, jer niko ne moze da nekome da, a nekome neda dozvolu za razmnozavanje! U tom slucaju drzava postaje nekome majka, a nekome maceha! Slazem se da se cene povecaju, kako bi se sprecilo uzimanje zmija radi hira ili falbe, ali postoji i tu onaj ekonomski zakon, a to je ako je veca potraznja od ponude, cene skacu, a ako je ponuda veca od potraznje onda cene padaju! E sad ovde je to jos vise naglaseno, jer radi se o zivoj materiji koja se stalno brine oko nje, hrani i raste, a to jos vise snizava cenu, dok predmeti mogu da se ostave za "bolja vremena" kad bude bolja cena!

spiderboy
19.12.09., 08:13
chobi,šta je merodavnost ozbiljnosti kupca,kapara?onda si opet tamo gde si bio,ko priloži dovoljno keša može sebi da uzme,ja radim u maloprodaji gde se pojavljuju dosta ljudi sa velikom količinom love,i mogu da tvrdim da kod velikog dela njih fali na ozbiljnosti i kompetentnosti,cvaka čast izuzecima,recimo u nemačkoj je zakonski utvrdjeno koliki treba da bude smeštaj za koju vrstu,i ko taj neki minimum ne može da pruži životinji ne treba istu da drži,tu dolazi ono što reče Igor ,odgovornost,neki je imaju a nekima to fali :D
ako hoćete mogu tu celu listu da potražim da vam postavim link ako vas zanima(na nemačkom je pisano),ali to će morati da čeka do uveče,odoh na posao pa da uzmem nekim lovatorima pare :D

Chobi
19.12.09., 14:43
Rekao sam da ne znam, i da ni odgajivac/prodavac ne moze da zna kome prodaje zivotinju.
Znam da ima lovatora koji ce kupovati, bili ozbiljni ili kupovali radi hira, takvih je i sada sigurno dobrim delom kod nas. Ne ide ni da se podizu cene, to bi mnoge sprecavalo da se ovim bave...

gordond
19.12.09., 16:46
Po meni bi trebalo da prodavci u vise navrata kupcu objasne koliko ce prostora i truda trebati za takve zivotinje. Kao neka vrsta odgovaranja da bi se onome ko kupuje te zivotinje (u ovom slucaju velike zmije) probudila svest. A ako se kupac i dalje odluci za tako nesto, tek onda da mu se proda zivotinja...
Znam da je malo suludo jer je prodavcu u interesu da nagovori kupca da kupi a ne da ne kupi, ali trenutno ne vidim neko drugo resenje.

Chobi
19.12.09., 18:57
Po meni bi trebalo da prodavci u vise navrata kupcu objasne koliko ce prostora i truda trebati za takve zivotinje. Kao neka vrsta odgovaranja da bi se onome ko kupuje te zivotinje (u ovom slucaju velike zmije) probudila svest. A ako se kupac i dalje odluci za tako nesto, tek onda da mu se proda zivotinja...
Znam da je malo suludo jer je prodavcu u interesu da nagovori kupca da kupi a ne da ne kupi, ali trenutno ne vidim neko drugo resenje.

Da, moglo bi tako...
Uz to, kupac bi morao biti punoletan.

Ali dosta vise o tome, ovo je tema o Zuci, i kako mu pomoci da ne postane beskucnik :)

gordond
19.12.09., 19:03
Nije na odmet sto se i ovo napisalo, jer bi ovo trebalo da pomogne mnogim Zucama da ne postanu beskucnici;)

Oggy
19.12.09., 19:36
Znaci... Ako ste vi ljudi normalni....
1) ZUCA NECE POSTATI BESKUCNIK U SVAKOM SLUCAJU!!! (ne znam cemu forsiranje price koju ste sami sebi ubacili u glavu, pateticni ste bez potrebe)
2) Meni nije bilo potrebno objasnjavati koliki ce on biti, to sam znao. I sta je trebalo? Da mi prodavac ne proda zmiju? Pa otkud on zna da cu ga ja kasnije prodati? Moje misljenje je da je to, kao i sve ostalo sto se prodaje, jedna ruzna vrsta trgovine. I boli prodavca uvo sta ces ti sa zivotinjom kad je on stavio pare u dzep. To sto vi hocete je super, ali tesko izvodljivo. Ja bih prvi voleo da je tako. A ta prica nema nikakve veze sa mojim slucajem..

zarko
19.12.09., 19:39
da je momak odgaivac i da prodaje istu zmiju klasika onda ne bi bilo problema.
a posto je kupio pa sad oce da je proda to je problem...ja ne vidim to tako

LARYBG
19.12.09., 20:35
da je momak odgaivac i da prodaje istu zmiju klasika onda ne bi bilo problema.
a posto je kupio pa sad oce da je proda to je problem...ja ne vidim to tako

slazem se sa zarkom :icon_salut:

Igor Velevski
19.12.09., 20:48
Znaci... Ako ste vi ljudi normalni....
1) ZUCA NECE POSTATI BESKUCNIK U SVAKOM SLUCAJU!!! (ne znam cemu forsiranje price koju ste sami sebi ubacili u glavu, pateticni ste bez potrebe)
2) Meni nije bilo potrebno objasnjavati koliki ce on biti, to sam znao. I sta je trebalo? Da mi prodavac ne proda zmiju? Pa otkud on zna da cu ga ja kasnije prodati? Moje misljenje je da je to, kao i sve ostalo sto se prodaje, jedna ruzna vrsta trgovine. I boli prodavca uvo sta ces ti sa zivotinjom kad je on stavio pare u dzep. To sto vi hocete je super, ali tesko izvodljivo. Ja bih prvi voleo da je tako. A ta prica nema nikakve veze sa mojim slucajem..
Sta je trebalo?? Trebalo je da je ne kupujes, sa umislom kako si napisao da ces je cuvati dok ne poraste, a posle da ces se osloboditi od nje, pa pominjao si i kevu i t.d....E to je trebalo Druze! Ako zaista si zeleo zmiju imao si valjda priliku da biras koju mozes da cuvas i koja nece da poraste, pa nece ni imati potrebe posle za prodaju! Ovako kad si uzeo veliku zmiju, a imas zelju da je prodas kad poraste ne vidim drugi razlog osven hir! Ako sam u zabludi, pa nije hir, nego ljubav, onda moram ti reci da imas jako pogresnu predstavu o ljubavi u bilo kom smislu (jer ima razlicite vrste ljubavi)!

gordond
19.12.09., 21:00
da je momak odgaivac i da prodaje istu zmiju klasika onda ne bi bilo problema.
a posto je kupio pa sad oce da je proda to je problem...ja ne vidim to tako

Poenta je sto odgaivac razmnozava te zmije jer zna da ima potencialne kupce kojima ce ih prodati, a on je kupio s namerom da ce je prodati kad poraste i kad ne bude vise imao uslova za nju. Barem ti znas koliko je ljudi (ne)spremno da kupi odraslu zmiju od 4+ metara.
@Oggy
Ne vidim zasto ponovo pocinjemo raspravu koja je zavrsena. Poslednji postovi se nisu odnosili na tebe vec na one koji su spremni da urade tako nesto.

Oggy
19.12.09., 21:45
Igore, mislim da smo tu pricu o tome kako nisam ni trebao da kupujem zmiju ako hocu da je prodam posle, zavrsili. Razumem vasu kritiku u tom smislu iako se ne slazem sa vama. Samo kazem da prestanete da pravite pateticnu pricu "Zuca bez doma.." jer to nikada nije bila opcija...

spiderboy
19.12.09., 21:53
ajde,ajde manite se više stvarno,ne branim nikog,čovek se izjasnio ako ne uspe da proda,udomi zmiju,zadržaće je,što je opet u neku ruku u redu,mada se slažem da je velikom pitonu dosta teško kod nas da se nadje pravi dom

Chobi
21.12.09., 20:33
Znaci... Ako ste vi ljudi normalni....
1) ZUCA NECE POSTATI BESKUCNIK U SVAKOM SLUCAJU!!! (ne znam cemu forsiranje price koju ste sami sebi ubacili u glavu, pateticni ste bez potrebe)
2) Meni nije bilo potrebno objasnjavati koliki ce on biti, to sam znao. I sta je trebalo? Da mi prodavac ne proda zmiju? Pa otkud on zna da cu ga ja kasnije prodati? Moje misljenje je da je to, kao i sve ostalo sto se prodaje, jedna ruzna vrsta trgovine. I boli prodavca uvo sta ces ti sa zivotinjom kad je on stavio pare u dzep. To sto vi hocete je super, ali tesko izvodljivo. Ja bih prvi voleo da je tako. A ta prica nema nikakve veze sa mojim slucajem..

Ja sam se salio s tim da ce postati beskucnik, mislio sam da ti pomognemo da ga prodas, u sali to rekao "da mu pomognemo da ne postane beskucnik".
Ti si sa tom pricom krenuo a posle napisao i o drugim varijantama.

Oggy
22.12.09., 02:36
Nisam bre krenuo sa tom pricom, jaaooo.. :)
krenuo sam sa pricom da hocu da ga prodam. Ono "nemam uslova" je vise bilo kao problem za neko mesto gde bi ogroman terarijum lepo stajao. Ako ne stavicu ga na radni sto, sta da se radi, nije u tom smislu problem, veliki je stan, pa i moja soba.. Samo bi bilo tesnije i komplikovanije, al sta da se radi...
Kako god, u pravu si, ajd da vidimo da ga prodamo i lepo udomimo. Mislim da to nece biti toliki problem, stvarno ga povoljno dajem i nije nista striktno vezano za cenu. Izvini, nisam shvatio salu, bilo je dosta kritika na temu pa ne vidim vise kada je sala.. :)

A sto je najgore, sad kad vratim film, nisam ni sa tom pricom poceo, nego sam samo okacio fotke, a ovo spomenuo par komentara posle, btw... :D Nisam imao pojma da ce ispasti oglas od ove teme. Stavio bih u oglase... :)