PDA

Pogledaj punu verziju : Rovac kao hrana (Izdvojeno iz: Brachypelma boehmei)



Dusan1992
15.12.09., 21:21
Evo Alekre je pomenuo rovce, pa sam razmisljao dali se rovci mogu razmnozavati kao hrana za T i gustere. Kod nas postoje oni veliki rovci oko 5-6cm sa krupnim glavama. Zbog svoje velicine mogu se davati i krupnijim T. Jedino sto zeza je to sto su extreme kopaci i ako se ubace u ter oni ce odmah poceti da kopaju, naravno ako za to dobiju priliku:D. Mozda jedino ako im se otkinu one "lopate" sa kojima kopaju. I pitanje, dali mogu da povrede pauka?

@Alekre: stvar sa glistom je ispala cool ali ipak je bolje da nabavis neku standardnu hranu, eto Marko se vec ponudio da ti pomogne.

Miroslav
15.12.09., 22:20
Ja rovca nebi nikako davao. Njihove prednje doge su poprilično jake i oklopljene i bez problema bi mogle ozlediti tarantulu. Tarantule ionako ne ubiju plen sa par sekundi, tako da bi rovac u tom koprcanju moga svašta napraviti.

dule87
15.12.09., 22:41
Mozes davati rovca samo mu pokidas noge prije nego sto ga das tarantuli...

Dusan1992
16.12.09., 01:21
Rovci su iz porodice Gryllotalpida, kao icvrcci zar? Onda bi trebalo da imaju jake celjusti plus jake noge i to je dobar protivnik. Ja mislim da cu skupiti neke rovce i prvo cu ove manje davati ovim Ostalim paukovima pa ako posle nedelju-dve njima nista ne bude(cisto zbog insekticida), ponudicu i parahybani, naravno prvo otkinem noge i ostetim vilicu pincetom bice to dobar fight.

marko
16.12.09., 21:44
... naravno prvo otkinem noge i ostetim vilicu pincetom bice to dobar fight.:confused2:

Možeš leoparda dati tarantuli ako mu otkineš sve noge i odsečeš mu glavu...

Dusan1992
16.12.09., 23:49
Ajde samo cu mu noge otkinuti i pozeleti srecu:D. Ipak je i rovac neka vrsta predatora jede crve, larve i ko zna sta jos. Nego niko mi nije odgovorio na pitanje dali se rovci mogu razmnozavati iskljucivo kao hrana za ljubimce?

Ig0r
17.12.09., 00:38
Mogu sigurno ako naučiš kako, jedino mi nije jasno zašto bi baš rovce da razmnožavaš pored toliko dobre ponude. Uzmi lepo početnu koloniju nečega i udri ;)

Dusan1992
17.12.09., 00:57
Ma vec imam lat. i tenebrije, imam i fobase ali samo crve.
Mozda ispadne sa se rovci razmnozavaju brze od ostale hrane i da brze rastu, nigde nisam video neki takav podatak o njima!
Eksperiment, ako mogu tako da ga nazovem, pocinje od dana kada budem pronasao 10 rovaca:D, ne verujem da obozavaju sneg!

minimall
17.12.09., 12:29
naravno da mogu nadjes vise zenki i muzjaka i 100% ce biti malih jedini problje ce ti biti da ih sacuvas posto je poznato da veliki rovac pojede manjeg jer ko i T imaju svoju teritoriju i sve sto udje znaci hrana to je poznato pecarosima pa rovce odvajaju

Dusan1992
17.12.09., 19:22
Znaci isto kao sa cvrccima.

MidnightStar
17.12.09., 20:23
Dule,al ti imas ideje...:) veliki rovac odmah ubija malog!

spiderboy
17.12.09., 20:29
još gore nego sa cvrčima ako ostaviš dve ili više jedinke zajedno obavezno će se poubijati,valjda u vreme parenja ispuštaju neke feromone ili sl. da se ne bi poubijali,ne znam ali da nećeš dugo imati rovce ako ih držiš zajedno to je sigurno,a i bezveze je njakati se sa tim,imaš hranu,a ti probaj

Dusan1992
17.12.09., 20:47
Uh... Pretpostavio sam da su kanibali ali ne toliko. Kad sam isao sa caletom na soma nosili smo gomilu rovaca u kanti od polikolora(tada nisam imao T) i nikad nisam video nekog mrtvog rovca u kanti.

MidnightStar
17.12.09., 20:58
:D nisu stigli da se poubijaju:)a mozda su znali da idu na pecanje:D

minimall
17.12.09., 22:33
pitaj caleta on ce ti lepo objasniti

georgie
13.01.10., 00:08
Rovac (Gryllotalpa gryllotalpa), ima jednu generaciju godisnje pa predpostavljam da ga nije bas prakticno gajiti, sa stanovista obnavljanja populacije.
Inace rovac je biljojed ali rado jede i druge manje insekte, kisne gliste i sl.

Zenka polaze jaja na kraju tunela koji moze biti i na jedan metar ispod povrsine zemlje.

Ima ih dosta u stajskom djubrivu, tacnije ispod gomile djubriva na prelazu izmedju zelje i djubriva. Tamo im odgovaraju uslovi (temperatura i vlaga) a ima i hrane (organska materija u raspadanju i larve raznih insekata).

Zive solitarno (samostalno) te je to verovatno razlog pojave kanibalizma kada se nadju u grupi na ograniceniom prostoru. Uglavnom se zadrzavaju ispod zemlje a na povrsinu izlaze samo da bi se parili:th_love51:. Tada cak mogu i da polete.

aj' zdravo :icon_salut: