PDA

Pogledaj punu verziju : Alergijska reakcija (Izdvojeno iz: B.smithi ujed)



minimall
18.12.09., 13:20
evo ovako da nebi otvaro novu temu bacicu posto ovde ... B.Smithi i jacina otrova {ujeda} i shta radidi posle ujeda{mislim popiti neke antibiotice ili slicno???} i nisam alergican na pcele ili paukove ... jesam na zlato :)

ja mislim da bi prvo iskoristio hidrogen pa otisao i oprao ujed sapunom, isprao ranu hidrogenom i stavio led,pratio svoju temperaturu i stanje otoka. naravno da ocekujem reakciju pcelinog ujeda sa "dve" zaoke;) a alergija se leci navikavanjem

Geni
18.12.09., 13:27
a alergija se leci navikavanjem

Ovo je suprotno svim medicinskim saznanjima. Odakle ti to?

minimall
18.12.09., 13:39
najbolji lek za alergiju je papagaj i macka

Geni
18.12.09., 13:45
O čemu ti pričaš?

marko
18.12.09., 14:05
Ni meni nije jasno a čekivao sam neki ozbiljan odgovor?

Geni
18.12.09., 14:10
Pa ovo je potpuno zbunjujuće. Alergija postaje samo gora vremenom ili se čak stvara stalnim kontaktom. Može da se postepeno razvija i pogoršava a može i jednostavno da se pojavi kada izloženost pređe neki prag (te su i najgore). NIKAKO ne može alergija da se smiri čestom izlaganu sa alergentom već samo suprotno - pogoršaće se i po tome je ova informacija potpuno neistinita. Pokušavam samo da čujem da li je to bila neka šala ili neko stvarno misli da će alergija proći ako se organizam navikne čestim izlaganjem?!?

minimall
18.12.09., 14:20
pa ako si alergican na t nemoj ih imati 5 nego uzmi jednu malu pa polako

Geni
18.12.09., 14:23
Pa alergija se ne leči navikavanjem kao što si rekao. I šta polako? Kakve veze ima da li neko ko je alergičan na ujed tarantule uzme jednu ili 50? Alergičan je pa je alergičan. A i uješće ga samo jedna pa je opet nebitno koliko ih ima.

minimall
18.12.09., 14:28
ma ovog coveka svrbe ruke a za ujed se podrazumeva:)

Geni
18.12.09., 14:31
Pa za alergiju na iritirajuće dlake je još gora ova situacija. Kod dlaka će svako pre ili kasnije da bude alergičan ali to nema veze sa ovom temom.

Ajde Marko prebaci ovo odavde jer mu nije mesto, molim te.

MidnightStar
18.12.09., 15:31
Jel ovo fazon-klin se klinom izbija?:) ja mozda nisam lekar,al ovo stvarno nema nikakvog smisla:)

Proko,ako si alergican na zlato,posalji ga meni:D

ZeleniMrav
18.12.09., 15:40
Neka istrazivanja su pokazala da otrov tarantula ne uzrokuje alergiju tj. anafilakticki sok!
Otrov tarantula izgradjen je od eng. peptida a to su toliko male molekule da ne mogu pokrenuti reakciju imunoloskog sustava kod covjeka,tj. nece doci do otpustanja antitjela koje se bore sa stranim tjelima u organizmu.
Dok je kod zmija,pcela,pravih pauka otrov baziran na molekulama proteina koje su puno vece od peptida i tu moze doci do reakcije.
Postoji jedino mogucnost alergije\osjetljivosti na iritirajuce dlacice,ali to je opet nesto drugo.

dule87
18.12.09., 16:01
Nisam sigurn koliko je ovo sto cu reci tacno, govorim cisto iz licnog iskustva. Mislim da se alergije na ujede, kao sto je gore vec receno ne mogu umanjiti stalnim izlaganjem.., dok alergije na hranu (ako su uopste razlicite od ovih gore navedenih) mogu, ja sam kao mali bio alergican na banane, i to mi je jako tesko padalo, pa sam ih nastavio jesti bez obzira na alergiju.. Nakon odredjenog vremena alergija je prosla...

Geni
18.12.09., 17:56
To nema veze sa izlaganjem. Pubertet jako menja naš organizam i mnoge alergije nestaju (a druge se pojavljuju) u tom periodu.

I ajde da odvojimo ujede od iritirajućih dlaka. Ovo smo izdvojili iz teme o ujedu jer nema veze sa tim a sada opet ubacujemo ujed. Ovde neka se nastavi priča o iritirajućim dlakama a ujed neka ide u neku od tema o ujedima (može i onu iz koje je ova diskusija izdvojena) ili neka se napravi nova tema. Da ne skačemo stalno sa jedne teme na drugu jer nisu nikako slične.

minimall
18.12.09., 18:24
Ta alergija se, na žalost, razvija vremenom. U početku samo malo svrbucka ali posle dosta izlaganja se pretvara u pravu alergijsku reakciju. Gani ovo si ti napisao dok se zarko zalio na svrab i stvarno neznam gde sam ja tu otisao u off na njegovo zaljenje i tvoj komentar ja sam dao misljenje

Geni
18.12.09., 18:38
ja mislim da bi prvo iskoristio hidrogen pa otisao i oprao ujed sapunom, isprao ranu hidrogenom i stavio led,pratio svoju temperaturu i stanje otoka. naravno da ocekujem reakciju pcelinog ujeda sa "dve" zaoke;) a alergija se leci navikavanjem

Pa evo ga tvoj post. Lepo si rekao ujed. Nisi napisao da si pod alergijom mislio na dlake.

Da se ova tema tada nastavila i ovo Žarkovo i moje skretanje sa teme bih prebacio u novu ali posle ovoliko vremena nije bilo potrebe jer je tema završena pre više od 2 godine.

E sad, rekao si da se alergija leči navikavanjem što je potpuna nesitina i čak je suprotno od toga. Na to sam ja reagovao i tu čak nije ni bitno da li si mislio na ujed ili na dlake.

minimall
18.12.09., 18:45
moguce da je samo jedan nesporazum ili nisam bio dovoljno jasan primite moje izvinjenje... mislim da nema veze koliko je proslo od teme jer postoji mogucnost da budemo ujedeni... jedni su rekli da im treba sapun a drugi hidrogen ostalo je nedoreceno kako se ponasati u slucaju ujeda

Geni
18.12.09., 18:50
Naravno, nemam ništa protiv nastavljanja teme o tome šta raditi posle ujeda ali ajde da to nastavimo u temi o ujedu a ovde gde smo već skrenuli na alergijske reakcije da nastavimo o tome.

Dakle, u onoj temi da se lepo nastavi sve što treba raditi ako vas tarantula ujede (ja bih se zadržao na glasnom psovanju).

I opet da ponovim, nije ni bitno da li je alergijska reakcija na ujed ili na iritirajuće dlake u pitanju, ona neće izlečiti navikavanjem već će samo postati gora. To je i ceo razlog zašto sam reagovao. Ne zato što se priča o iritirajućim dlakama u temi o ujed već zato što je ovo neistina i treba je ispraviti.

mmsl
18.12.09., 20:35
Pa ovo oko navikavanja nije bas da nije tacno, ima tu istine. Jedan od nacina lecenja alergija je ustvari priprema imuno odgovora tela, tj. navikavanje imuniteta da se izbori sa njima. Medicinski to se naziva Hiposenzibilizacija, to je vid lecenja putem vakcina. Ukratko to izgleda ovako: prvo putem alergo-testa se odredjuje na sta je osoba alergicna, a zatim se u telo osobe putem vakcina ubrizgavaju manje doze alergena, koji kao i svaka vakcina, navode telo da sam stvara anti-tela. Kasnije se ta doza alergena postepeno povecava sve dok telo ne postane totalno imuno na alergen. Naravno sve se to vrsi pod budnim okom alergologa i traje dugo. Sve ovo znam iz licnog iskustva, alergican sam na svasta ne znam ni sam da nabrojim, i nekada sam imao jako puno problema, cak sam preziveo anafilakticki sok, uzrokovan alergijom, i lecim se na ovaj nacin vec 3 godine, institut Torlak predvidja da cu za dve godine biti potpuno imun... Eto tako to ide...

SxOne
18.12.09., 21:53
Pa ovo oko navikavanja nije bas da nije tacno, ima tu istine. Jedan od nacina lecenja alergija je ustvari priprema imuno odgovora tela, tj. navikavanje imuniteta da se izbori sa njima. Medicinski to se naziva Hiposenzibilizacija, to je vid lecenja putem vakcina. Ukratko to izgleda ovako: prvo putem alergo-testa se odredjuje na sta je osoba alergicna, a zatim se u telo osobe putem vakcina ubrizgavaju manje doze alergena, koji kao i svaka vakcina, navode telo da sam stvara anti-tela. Kasnije se ta doza alergena postepeno povecava sve dok telo ne postane totalno imuno na alergen. Naravno sve se to vrsi pod budnim okom alergologa i traje dugo. Sve ovo znam iz licnog iskustva, alergican sam na svasta ne znam ni sam da nabrojim, i nekada sam imao jako puno problema, cak sam preziveo anafilakticki sok, uzrokovan alergijom, i lecim se na ovaj nacin vec 3 godine, institut Torlak predvidja da cu za dve godine biti potpuno imun... Eto tako to ide...

slazem se sa tobom, i super shto si lepo objasnio...
ali ipak to nije isti nacin kao i ovaj o kome se raspravljaju....
ako si alergican na neko voce, nece alergija proci ako josh vishe forsirash to voce...

ako se radi na nacin kao shto si opisao (uz analizu i odgovarajuci tretman........), onda naravno da funkcionishe...

mozemo ih razvrstati na "Narodni lek" i "Medicinski lek" :):):) prvi ne radi, drugi radi :)

mmsl
19.12.09., 00:19
Upravo tako...

MRGooD25
11.04.10., 03:47
Kod dlaka će svako pre ili kasnije da bude alergičan ali to nema veze sa ovom temom.


Jel to stvarno ili? Jel se nekom desilo da posle odredjenog vremena postane alergivan na dlake? :confused:

Bifrost
11.04.10., 19:05
Na iritirajuce dlake misli (nemaju ih sve T), i koliko znam niko nije ne alergican na njih... Mozda se vremenom stekne psishicka alergija kad se vidi da pauk tralja abdomen...

MRGooD25
11.04.10., 20:24
Aha kapiram! Malo me je to zbunilo! Hvala! :D

kimo
11.04.10., 21:35
Ja znam za jedan primer iz inostranstva, gde je odgajivač toliko postao alergičan na iritirajuće dlačice da je morao da batali skroz čuvanje tarantula posle mnogo godina držanja...ali tebi se neće desiti to nikako.

MRGooD25
11.04.10., 22:04
Ok, hvala. Malo me je to zabrinulo! Sad je ok! :)

Bifrost
11.04.10., 22:27
Ja znam za jedan primer iz inostranstva, gde je odgajivač toliko postao alergičan na iritirajuće dlačice da je morao da batali skroz čuvanje tarantula posle mnogo godina držanja...ali tebi se neće desiti to nikako.

Sto bi batalio? Gomila vrsta iz "starog sveta" su bez iritirajucih :)

kimo
11.04.10., 22:35
Znam, on je imao problema tolikih da je batalio sve, ne znam ga lično, tako da ne znam detalje, ali znam za likove koje sam old worldere i drže :)

toncek
11.04.10., 22:38
Ja sam imao nedavno vrlo nezgodan slučaj sa tim iritirajučim dlačicama od T....dok sam prebacivao neke ženkice u veće ter.nekoliko njih me je uspilo poprilično izbombardirat...nakon nekoliko sekunda,po rukama i vratu se javlja svrabež...a tek me navečer jako shebalo..jako suzenje očiju i problemi sa sinusima,vjerujem da je od tog..nema od čega drugog..sada mi oči više ne suze,ali su me oči počele boliti sa stražnje strane :( poprilično neugodno...dobio sam od doktora neke kapi ali slabo mi to pomaže...:mad:

dule87
11.04.10., 22:46
Kad se vec svi zale da i ja ukljucim.., ja vec duze vrijeme kad radim nesto oko tarantula nosim hirurske rukkavice, ali i pored toga izmedju prstiju mi se pojave sitni plikovi, sto je vjerovatno u pitanju psihicka alergija (koju je Bif spominjao), koji nenormalno svrbe...
Ajde neka smo malo progovorili i o losim stranama hobija... :)

marko
11.04.10., 22:49
Toni, verujem da to tvoje nije alergijska reakcija već reakcija :)

Možeš postati alergičan na iritirajuće dlačice posle nekog vremena, a i ne moraš.

MRGooD25
12.04.10., 01:06
Ljudi, nemojte me plasiti! ;) Salim se, ali koliko ozbiljno sve to moze da bude?

Geni
12.04.10., 01:13
Kad počne da te mnogo svrbi a ti više ne guraj ruke.

Proveren recept ;)

MRGooD25
12.04.10., 01:15
Ja bi trebalo da uzmem versicolor, kakva je ona po pitanju svega toga? Mozda je glupo pitanje, ali jos uvek ucim...

marko
12.04.10., 01:20
Odlična, jer ne baca iritirajuće dlake.

Neka detaljna priča o samoj vrsti versicolor je za neku drugu temu ;)