PDA

Pogledaj punu verziju : Hranjenje Arborealnih T (kako ih hranite)



SxOne
18.12.09., 20:08
ovako imam dve arb. vrste i jednu polu.
sve tri imaju kucice na panjevima. odnosno iznad zemlje...
debljina treseta mi je 1cm bash zbog ukopavanja Fobasa

za raspravu uzmimo ter velicine 30x30x30

ok ako je T isplela pa bacite na mrezu, ali npr Irminia isplete samo vertikalnu kucicu i tu mogu jedino NA kucicu da bacim crva....
s druge strane ako se crv ili buba iskobeljaju iz mreze, i ode na drugi kraj terarijuma pa josh oko nekog lishca, cini mi se da ga T uloviti kad BASH bude gladna...

dakle ajd pishite KAKO VI HRANITE svoje arb T ?
dajte primer i za Bube i za Crve !!!!

nek rasprava pocne ;)

Borko
18.12.09., 22:22
pa ja bacam hranu blizu njih,tako da uvijek osjete vibracije.

desavalo se da lateralis pobjegne a tarantula ne reaguje al poslije nekog vremena on naidje na kobno mijesto i biva ubiven :)

Geni
18.12.09., 23:18
Nema šta da se raspravlja - Nauphoeta cinerea

MidnightStar
18.12.09., 23:22
Sta ako je mala t. za ta cuda?

Dusan1992
19.12.09., 00:43
Ma samo ubacis bubisarbu i ona je lovi. Crvi nisu dobri zato sto se ukopavaju odmah a buba ne stoji u mestu vise od sekunde pa je kao glineni golub.

MidnightStar
19.12.09., 00:49
Jeste,al zato i gnjecis crvu glavu

SxOne
19.12.09., 01:10
mislim da me niste razumeli !!!

pricam o Arborealnim vrstama, koje zive IZNADJ zemlje... crv ne moze uz drvo, buba moze, ali ce bezati od skrovishta...

ostaje na tarantuli da trazi, ali moje irminie kad izadju iz skrovishta, shetaju po zidovima terarijuma, ne idu po zemlji.... zato sve ovo i pitam...
vasha iskustva...

@Geni
ok, konkretno :) ali, aj pojasni, daj malo detalja, zashto... ?
one idu i po staklu (beshe) zar ne ? dobro se penju po staklu i drvecu pa su zato dobre ? sorry shto ne znam :)

marko
19.12.09., 01:19
Pa nema tu mnogo štošta da se polemiše, kao što reče Geni, ubaciš N.cinereu bilo gde u terarijum i tarantula će kad tad da je 'nanišani'. Nema detalja, to je to :) Ista stvar je sa B.lateralis. Ako baš hoćeš da to bude crv ili B.dubia onda baci na mrežu, ako nema mreže baci na ulaz u skroviše, to sigurno ima. Nemaš ti tu šta drugo da radiš ili da razmišljaš šta treba raditi. Ako plen negde zabegne onda naravno ostaje na tarantuli da traži, da igra ulogu predatora što inače radi u prirodi.

Samo ti bacaj plen unutra, za ostalo će se pobrinuti tarantula.

MidnightStar
19.12.09., 01:23
Drug moj ima cambr. i hrani je iskljucivo lateralisima...mislim da je samo par puta bacio crva na ulaz u skroviste.tako odradis i ti;)

SxOne
19.12.09., 01:36
Ako baš hoćeš da to bude crv ili B.dubia onda baci na mrežu, ako nema mreže baci na ulaz u skroviše, to sigurno ima. Nemaš ti tu šta drugo da radiš ili da razmišljaš šta treba raditi. Ako plen negde zabegne onda naravno ostaje na tarantuli da traži, da igra ulogu predatora što inače radi u prirodi.
Samo ti bacaj plen unutra, za ostalo će se pobrinuti tarantula.

pa na to i mislim, da li je jedini nacin na mrezu, ocigledno da jeste...
do sada sam ih drzao u manjim posudama i znam da nema gde da zbrishe buba, sad je veliki ter. i u jednom coshku T, a Lat. zbrishe u drugi coshak...
a koliko je irminia aktivna (ne izlazi iz kucice) sve mi se cini da ce ga pronaci sledeceg meseca :) al dobro, izacice u potragu kad prigusti...

JOBAH
19.12.09., 01:41
meni su lateralisi omiljeni, uvek odsetaju tamo gde ne treba :) prodju bar blizu sklonista i tarantula ih brzo provali. i regalis i irminia ih bukvalno love po teru.. u principu bilo koja buba koja moze da se penje... dubie i crve koristim samo za terastrijalne tarantule i to kada sam siguran da ce je odmah scepati..

Miroslav
19.12.09., 01:57
Moje arborealne tarantule su podeljene u dve grupe. U jednoj su Avicularie (A. avicularia, A. bicegoi, A. metallica, A. versicolor) koje su isplele mrežu na vrhu posude u kojoj se nalaze. Najbolje ih je hraniti cinereama, kao što je Geni rekao. Međutim, ja ih hranim i tenebrijama i cvrčcima (ponekad i fobasima, ako nađem manjeg). Hranim ih tim životinjama zato što mi je još uvek zabavno da gledam kako ih love (to je zato što imam skromnih 17 tarantula). Svaki plen im bacam na otvor njihovog tunela od mreže. Tenebrije ubacujem kroz ventilacione rupice direktno u tunel.

U drugoj grupi su : Lampropelma nigerrimum, Poecilotheria metallica, Poecilotheria ornata i Psalmopoeus irminia. Sve one imaju prizemne tunele, tako da ih mogu hraniti kao bilo koju terestrijalnu tarantulu. P. ornata neće da jede fobase i tenebrije, ne samo zato što se odmah ukopavaju, već ih jednostavno neće, iako su prolazili pored njenih nogu. P. irminia nije izbirljiva, kao ni ostale dve, kojima još nisam pokušavao davati fobasa, zato što su premale za njih.

SxOne
19.12.09., 02:38
Moje arborealne tarantule su podeljene u dve grupe. U jednoj su Avicularie (A. avicularia, A. bicegoi, A. metallica, A. versicolor) koje su isplele mrežu na vrhu posude u kojoj se nalaze. Najbolje ih je hraniti cinereama, kao što je Geni rekao. Međutim, ja ih hranim i tenebrijama i cvrčcima (ponekad i fobasima, ako nađem manjeg). Hranim ih tim životinjama zato što mi je još uvek zabavno da gledam kako ih love (to je zato što imam skromnih 17 tarantula). Svaki plen im bacam na otvor njihovog tunela od mreže. Tenebrije ubacujem kroz ventilacione rupice direktno u tunel.

U drugoj grupi su : Lampropelma nigerrimum, Poecilotheria metallica, Poecilotheria ornata i Psalmopoeus irminia. Sve one imaju prizemne tunele, tako da ih mogu hraniti kao bilo koju terestrijalnu tarantulu. P. ornata neće da jede fobase i tenebrije, ne samo zato što se odmah ukopavaju, već ih jednostavno neće, iako su prolazili pored njenih nogu. P. irminia nije izbirljiva, kao ni ostale dve, kojima još nisam pokušavao davati fobasa, zato što su premale za njih.

hvala Miroslave, bash sam takvo iskustvo zeleo da cujem :)
e al opet mi niste rekli zashto cineree?
zato shto idu po staklu dobro se penju? ili ima neki drugi razlog???

Miroslav
19.12.09., 02:41
Zato što mogu da se kreću po glađim površinama, poput plastike i stakla. Po granama se mogu kretati i cvrčci i lateralisi.

Dahaka
19.12.09., 23:23
Ako ubacite tenebriju?

One imaju običaj da su pri površini zemlje. Tako da bi trebalo tarantula da je nađe. Ili se varam?

Miroslav
19.12.09., 23:30
Varaš se. Tenebrije se takođe ukopavaju u zemlju, čim nađu priliku.

Dahaka
19.12.09., 23:32
Ovo me interesuje oko gnječenja glave...

Kako tarantula pojede crva kad se en pomjera?
Kako je in izazove ako nema vibracija?

Dusan1992
20.12.09., 00:35
Pa kad zgnjecis crvu glavu on ne ugine odmah vec se migolji i "ziv" je dovoljno dugo da ga T pronadje. Cak i ako ubacis skroz mrtvog crva T ce je pronaci jer imaju valjda neko njihovo culo za miris, kao zmije(ajde ovo neka objasni neko ko zna o cemu pricam).

Dahaka
20.12.09., 00:37
Pa onda ne bi trebalo da ima ikakvih problema sa hranjenjem... Manje više...

Dusan1992
20.12.09., 00:43
Imam malog smithi-ja i zasad ga hranim samo tenebrijama. Kada treba da se nahrani samo stisnem crvu glavu i ubacim u kutiju, posle pola sata se vratim da ga vidim a on zvake.:D

E sad nemam arb. T pa neznam dali bi ona sisla sa grancice ili panja ako ostavis crva na zemlji.

SxOne
20.12.09., 01:38
Ovo me interesuje oko gnječenja glave...

Kako tarantula pojede crva kad se en pomjera?
Kako je in izazove ako nema vibracija?
pa preko svojih dlacica prepoznaje hranu tako da nacice ga ako zeli... samo mislim da je jedini problem shto MI nismo strpljivi i zelimo da ga odmah juri, a one to naravno nekad nece : )))))))


Imam malog smithi-ja i zasad ga hranim samo tenebrijama. Kada treba da se nahrani samo stisnem crvu glavu i ubacim u kutiju, posle pola sata se vratim da ga vidim a on zvake.:D

E sad nemam arb. T pa neznam dali bi ona sisla sa grancice ili panja ako ostavis crva na zemlji.

pazi kad pricash o maloj T, ona je i u maloj posudi, i naravno da ce naici na tog crva lako... ali ako imash veliki ter, sa velikom (ili skoro velikom) T onda taj crv moze da bude poprilicno udaljen od T, ako ga T ne pojede ogmah, nego crv uspe da pobegne...

a ako mu stisnesh glavu, opet sve zavisi koliko stisnesh, mozesh i da ga ubijesh, a moze i da migolji josh neko vreme... ali ako T nije odmah gladna, taj crvce poceti da budja, e sad ako ti bacish kod Tarantule u kucicu skoro mrtvog crva i on rikne, onda dobijash najverovatnije Grinje... tja, shto je smor :) jer necesh razvaliti celu kucicu tarantuli da bi izvadio crva :)

al dobro, reshenje je da bacish na mrezu i ako je gladna pojeshce, ako ne, vadish, pa ubacujesh opet kroz par dana.... ili ubacish par crva pa naicice na nekog... to je vec na njoj jer je u ostalom i predator.........

Miroslav
20.12.09., 01:57
E sad nemam arb. T pa neznam dali bi ona sisla sa grancice ili panja ako ostavis crva na zemlji.

Avicularia neće sigurno sići, ukoliko im mreža nije u kontaktu sa podlogom, a najčešće nije. Ove ostale arborealne tarantule uglavnom prave svoje sklonište tako da delimično bude u kontaktu sa podlogom, pa onda i osete crva koji se kači o niti njihove jazbine.
Ti crvi se uvek ukopaju, tako da nisu idealna hrana. Ako nema neke druge hrane, onda ih je najbolje stavljati derektno u mrežu. Bacanje crva samo na podlogu nije neko rešenje.

marko
20.12.09., 01:57
Ovo me interesuje oko gnječenja glave...

Kako tarantula pojede crva kad se en pomjera?
Kako je in izazove ako nema vibracija?http://www.teraristika.org/forum/showpost.php?p=90012&postcount=29



Pa onda ne bi trebalo da ima ikakvih problema sa hranjenjem... Manje više...Hranjenje tarantule nikada nije problem i ne mogu da verujem da ova priča može toliko da se razvije :)

SxOne
20.12.09., 02:57
Hranjenje tarantule nikada nije problem i ne mogu da verujem da ova priča može toliko da se razvije :)

pa naravno da nije SMAK SVETA, i naravno da kako god da nahranish T ona ce naci plen, ne brinem ja :) ,
ali zar nije interesantna tema za razmenu mishljenja ???

zezamo se :)
bolje da dodash neki interesantan komentar, jer si sigurno pun interesantnih situacija sa T ;)

@Miroslav
moracu da uzmem neku kolicinu Cinerea samo da vidim kako se jure po staklu (ako se u opshte i jure... :) kao i skakavce..
ali pre toga mislim da mora da se izgledni T, radi boljeg efekta : ))))))))

MidnightStar
20.12.09., 12:30
Kad smo vec kod klope,lik jedan ubacuje tarantulama skakavce,hvata ih po polju i ubacuje...dobra hrana ili ne?

rassa
20.12.09., 12:38
bilo je price o tome i to dosta

mozes joj ubaciti sve sto nadjes ali ko zna gde je taj skakavac bio i jeo pa tako mozes ubiti tarantulu tj otrovati je

Miroslav
20.12.09., 12:52
Kad smo vec kod klope,lik jedan ubacuje tarantulama skakavce,hvata ih po polju i ubacuje...dobra hrana ili ne?

Skakavci su ok hrana, ako si siguran da nisu došli u kontakt sa insekticidima ili nekim drugim štetnim materijama. Nisu masni i dobar su izvor proteina.

Dahaka
21.12.09., 11:40
ја сам сигуран да инсекти са мог имања немају контакт са пестицидима јер се не користи никакви адитиви било које врсте.
а у граду и приградским населјима чисто сумњам да моѕе да се нађе сигуно чист инсекат.

rassa
21.12.09., 11:44
mozda tvoje komsije koriste

Dahaka
21.12.09., 12:04
Koriste i to ne gledaju koliko! Samo što je prvi komšija na 200m od mene sledeći na 250 i td... Naravno muve ne računam i insekte koji prelaze veće relacije. Muva je uvijek rizik za bilo šta...

Miroslav
21.12.09., 12:11
ali zato skakavci, cvrčci i njima slične životinje znaju dnevno preći velike razdaljine

Dahaka
21.12.09., 12:19
Ali zato crvi ne idu daleko.

Miroslav
21.12.09., 12:40
Računaj i na nagib terena. Može se desiti da kišnica donese pesticide sa komšijske njive. Mada 200m je za tako nešto već velika razdaljina.
Uzgajana hrana je najbezbednija i najbolja.

Dahaka
21.12.09., 12:53
I o tom sam razmišljao. Kuća mi je izdignuta kao i ostatak imanja a okolo postoje 2 potoka i nema šanse da se zemljom donese. Jedino vazduhom... Ali pretežno se koristi đubrivo za zemlju... A iznad nema niko, ima borova šuma :)
Ostaje ovo http://img377.imageshack.us/img377/331/img1271ry4.jpg valjda neće biti štetno...

Miroslav
21.12.09., 13:22
To je larva nekog tvrdokrilca. Mislim da se oni hrane raspalom organskom materijom (npr. truli panjevi). Ne znam kakvog su kvaliteta, ali ih moraš arborealnim tarantulama bacati direktno na mrežu.

Ig0r
21.12.09., 14:59
Bogami ga zakomplikovaste. Posebno za nekog sa malo ili nimalo iskustva. Razdaljine koje prelaze insekti, nagib terena, kišnica, vetar, komšije, svašta razno. Hrane iz uzgoja ima u izobilju. Samo treba naručiti početnu koloniju i doviđenja prijatno problemima oko hranjenja. Arborelne je najbolje hraniti isektima koji trčkaraju i koji se ne zakopavaju kao recimo dubije. U nedostatku tako nečega crva prineti skloništu i rešen problem. Ako terestrijalnu T hranite crvima a imate dosta treseta u terarijumu najgora stvar koja može da se desi jeste da se crv zakopa, ulutka, izmili kao buba i ništa više. To se sprečava time što ćete spustiti crva blizu T i tako odmah videti hoće li ili neće da jede. Ako hoće, super, ako neće izvadite crva i tačka.
Veoma jednostavno.

Miroslav
21.12.09., 16:04
Bogami ga zakomplikovaste. Posebno za nekog sa malo ili nimalo iskustva. Razdaljine koje prelaze insekti, nagib terena, kišnica, vetar, komšije, svašta razno. Hrane iz uzgoja ima u izobilju. Samo treba naručiti početnu koloniju i doviđenja prijatno problemima oko hranjenja. Arborelne je najbolje hraniti isektima koji trčkaraju i koji se ne zakopavaju kao recimo dubije. U nedostatku tako nečega crva prineti skloništu i rešen problem. Ako terestrijalnu T hranite crvima a imate dosta treseta u terarijumu najgora stvar koja može da se desi jeste da se crv zakopa, ulutka, izmili kao buba i ništa više. To se sprečava time što ćete spustiti crva blizu T i tako odmah videti hoće li ili neće da jede. Ako hoće, super, ako neće izvadite crva i tačka.
Veoma jednostavno.

Pa sve to je odavno rečeno, ali ipak neki ljudi i dalje imaju neodoljivu želju da hrane svoje ljubimce insektima iz prirode. Prvo ih odgovaraš, a posle te boli uvo.