PDA

Pogledaj punu verziju : Opheodrys aestivus



spiderboy
20.12.09., 12:57
evo da ne bi neko pomislio da se na ovom forumu priča samo o velikim udavima,evo nešto sasvim suprotno,naime radi se o rough green snake-u čiji latinski naziv stoji u naslovu teme.
radi se o zmijama koji nastanjuju južnije delove severne amerike,dostižu veličinu od 80-100cm ali su jako tanki,ko prutić,jako su tanki.ovo su dnevne zmije koji žive u žbunju i nižim granama vegetacije,boja im je drečavo zelena pa se savršeno uklope u okruženje u tolikoj meri da se neće čak ni pomeriti ako im pridješ toliko se pouzdaju u svoju kamuflažu,tolko su tanki da se hrane insektima,samo najveće jedinke mogu da progutaju neke pinkije,u terarijumskim uslovima im se daju cvrčci,žohari i sl.,temperatura od 25-26 stepeni im sasvim odgovara,vole povišenu vlažnost,ako im je to uskraćeno skloni su dehidriranju,životni vek im je negde izmedju 10-15 godina.
retko se nalaze u prodaji,dve godine već tražim i najzad mi je pre neki dan stigao novi ljubimac,uostalom idealne su za one ljubitelje zmija koji ne žele da hrane svog ljubimca glodarima,evo i nekih slika nabrzinu ova fotografija mi nešto ne ide ali vidi se ono glavno,ovo je mladi mužjak ima oko 60-70cm,sad sam u potrazi za ženkom
http://img38.imagefra.me/img/img38/2/12/20/spiderboy/f_grqdvo4dm_6b389a6.jpg
i evo još jedne zasad,biće još
http://img02.imagefra.me/img/img02/2/12/20/spiderboy/f_grqdvo5em_c457596.jpg

MidnightStar
20.12.09., 13:48
Strasna je......dobro je dosla promena od velikih zmija;) koliko se hrane cesto?kolicinski?

kimo
20.12.09., 14:06
Haha, kimo sve traži :) Super je zmija! Kaži mi samo jel si je hranio? Jel se samo ubace insekti i ona i lovi ili nisi još ni video to?

kiza
20.12.09., 14:29
Uuu.... pisi jos, pisi jos. Kako jede, jel si je hranio, kakav terarijum je potreban, velicina i to, jel ima nekih mana, kakva joj ne narav?... Ma sve i daj slike...

Ovo je jedna od retkih zmija kod kojih ne moras juriti miseve, glodare i sl. Zato moze biti veoma bitna, jer mnogi ne drze zmije zato sto ih moraju hraniti misevima. Po tome je slicna i ona sto je Nenad imao - Dasypeltis scabra koja jede jaja. Btw, na ovim slikama i ne izgleda toliko tanka, ali je to verovatno do fotografije. Cak pomalo podseca na Zelenu mambu :)


Ako nije tajna gde si je kupio i koliko kosta? Jel CB/WC?

Pozz..

dule87
20.12.09., 14:32
Ja sam bas posao da kazem da nije jedina.. Nije u pitanju Dasypeltis scabra nego Dasypeltis medici...

kiza
20.12.09., 15:00
Da, nisam siguran sta je imao, mislim da je scabra, ali svejedno, isti rod :).
U svakom slucaju retkost da se hrane necim drugim, a da to nisu glodari.

Bifrost
20.12.09., 15:22
Bas sam spomenuo tu zmiju pre neki dan na chatu.... Super je :D

Igor Velevski
20.12.09., 15:53
Ovo je predivna zmija i jako lepo izgleda, ali mana je to sto joj je zivotni vek jako kratak mislim negde oko 8 godina!

nenad
20.12.09., 16:06
Super da je neko i to nabavio. Ja sam ih jedno vreme jurio, pa odustao :D
U svakom slučaju, puno sreće sa njima, čuo sam da se teško razmnožavaju u zarobljeništvu, ali ne sumnjam u tvoj uspeh, druže! :D

Dusan1992
20.12.09., 16:08
Ovo je predivna zmija i jako lepo izgleda, ali mana je to sto joj je zivotni vek jako kratak mislim negde oko 8 godina!

Pa dobro ni 8 god. nije tako malo jer ako imas i muzjaka i zenku imas njihovo potomstvo.

Inace zmija je prelepa i zaista podseca na zelenu mambu:).

nenad
20.12.09., 16:12
Ne uspevaju sve životinje da se razmnože u zarobljeništvu. Ako imaš mužjaka i ženku, ne mora da znači da ćeš imati i mladunce. Imaš i ti drugaricu, pa možete a i ne morate da imate decu :D Zezam se. Slažem se da 8 godina nije malo, jeste kraće nego kod zmija koje uobičajeno čuvamo, ali nije baš tako kratko.

MidnightStar
20.12.09., 16:19
8 godina uopste nije malo...mala bas lepo izgleda..mada,spider je gore napisao da je zivotni vek 10-15god

nenad
20.12.09., 16:22
Ja sam čitao da je kraći. Mislim da u proseku žive oko 6 godina. Sve jedno, ovo je zmija koju svakako treba imati. ;)

MidnightStar
20.12.09., 16:27
Slazem se...jos samo neko da mi odgovori na prethodni post:)al aj da ponovim pitanja:koliko se cesto hrane i koja kolicina je u pitanju...jos i cena da je pristojna neka...

crazy
20.12.09., 16:44
Hehe, konacno da i ovu neko nabavi! :icon_salut:
Bas lepa zmijica, i ja sam je trazio, al je nigde nije bilo u ponudama...
Ako budem imao srece, ova zmija ce biti sledeca koju budem uzeo...

A cena... mislim da nije nesto jeftina, jer je jako retka, a i hrani se insektima..

Srecno!

boky
20.12.09., 16:52
spider odakle si je ti i kako nabavio?

spiderboy
20.12.09., 17:18
u madjarskoj sam slučajno nabasao,navodno je iz nemačkog uzgoja mada sam kasnije u to posumnjao jer su bile relativno jeftine(ako računaš cenu same zmije što tu nije samo to,prevoz itd.+) u odnosu na CB primerke kojima se cene kreću i do 100evra koliko sam čuo,jer to ni sam ne znam jer nisam našao proverene CB primerke,koje bih naravno pre uzeo bez obzira na cenu
zmija je inače super naravi,po ceo dan se eksponira na biljkama,ne beži prilikom približavanja ali kad misli da si preblizu odmah nestaje u rastinju,posle kratkog vremena već dolazi opet na videlo,inače još puno ne mogu da kažem pošto je tek koji dan kod mene,hrane se na dva dana ubacivao sam dubije i lateralise odgovarajuće veličine vidim da je zainteresovana medjutim nisam još video samo hranjenje,nemam baš vremena da sedim pred terarijumom ceo dan :D
terarijum je kupovni 45x45x60,osvetljen sa običnom spot lampom od 60W i uvb lampom exo-terra repti glo 2.0,13W,ima ispod terarijuma zoo med-ov kabel grejač od 25 W koji se uključuje prema potrebi,podloga je kokosov treset u debljini od nekih 5-6cm dobro nakvašen,biljke su u saksijama zbog lakšeg rukovanja,obilno fajtanje celog terarijuma ujutru preko dana se sve to lepo osuši i ponovo uveče isto
evo nekih slika zasad,uf teško mi je to sa slikama ili je mutna ili je tamna uvek nešto fali :D
evo ga ter.
http://img01.imagefra.me/img/img01/2/12/20/spiderboy/f_grqdvp4em_b860542.jpg
i još neki što nisu totalna katastrofa
http://img39.imagefra.me/img/img39/2/12/20/spiderboy/f_grqdvp3jm_d271988.jpg
još
http://img37.imagefra.me/img/img37/2/12/20/spiderboy/f_grqdvp2gm_8535067.jpg
hehe ne primam kritike za posudu sa vodom biće promenjena kad-tad,a dotle
http://img38.imagefra.me/img/img38/2/12/20/spiderboy/f_grqdvo2em_125f8e0.jpg
uh,sad videh da ste već pisali u medjuvremenu,pa krajnji cilj mi je da ih razmnožavam,da li ću u tome uspeti,svoj deo ću maksimalno da uložim,a ostalo,pa videćemo i hvala svima na pozitivnim reakcijama

kimo
20.12.09., 17:41
Videćemo kako će se ponašati, a ja ću da nađem suprotan pol ako dotle ti ne uspeš, pa ćemo pokušati kada dođe vreme i sa parenjem :)

Ja ću vam uskoro predstaviti još jednu zmiju koja se ne hrani živim plenom i ne glodarima, u pitanju je T. cyrtopsis cyrtopsis koje se hrani ribom, može akvarijumska, a može i da se kupi u radnji, iseče komad odgovarajuće veličine i da...

nenad
20.12.09., 17:51
Nevoratno lepa zmija. Stvarno bi bilo lepo da ih razmnožiš!

Igor Velevski
20.12.09., 18:45
Stiskam i ja palceve!!!!!!!

kiza
20.12.09., 19:19
Bogami, stvarno je prelepa! :icon_salut: Ista mamba, al bezopasna.
Ako je razmnozite mozda je i ja uzmem. Kimo, opet terarijum :))), ovaj put visoki.
Ja sam citao da ona zivi 10-15 god, u prirodi, ovako 6 je prosek. Navodno najveci problem je ishrana. Predpostavlja se da joj u terarijumskim uslovima ne mozemo obezbediti toliko raznoliku ishranu kao sto sama radi u prirodi. To je samo predpostavka, zbog cega zive krace u zarobljenistvu.

zarko
20.12.09., 19:36
ekstra ,svaka cast to je prelepa zmija
ter je superiska

spiderboy
20.12.09., 20:29
ja ću mu pružiti sve max. pa neka živi kolko može,videćemo vremenom kako,šta...
hvala svima na pohvalama :21n:

kimo
21.12.09., 01:17
Sredio sam nam neke za proleće :) Kao što i sam znaš jako je teško rešiti CB, tako da ćemo da pokušamo sa WC, samo što sam dobio informacije da su sa Floride WC ekstra i retko prave probleme, a druge su često problematične, teško se prigođavaju zatočeništvu...

Nadam se da će biti nekog uspeha sa ovom vrstom jer su fantastični iz više razloga. Izveštavaj kako napreduje i dođi po cvrčke čim budeš mogao :)

spiderboy
21.12.09., 01:33
:th_ROTFLMAO::th_ROTFLMAO::th_ROTFLMAO:
:21n:

Nemanja
22.12.09., 20:40
Znaci ne znam kako da reagujem na ovu temu. Pokusavam da nadjem ovu zmiju vec godinu dana, tako da sam se strasno smorio kada sam video ovu temu.
Svaka cast! Imas dobar ukus!

P.S. Proveri par puta da li su ti zakljucana ulazna vrata, terarijum obezbedjen. Mozda ti zmija misteriozno izmagli...

Pozz!

spiderboy
22.12.09., 22:21
oko kuće mi bodljikava žica u visini od 2.4m,sa visokim naponom,u dvorištu 3 rotveilera,a radim u prodavnici oružja :norty:

Lizard_King
22.12.09., 22:26
pazi ti .. mogao bi da dobijes i posjetu iz tuzle :D
al ja sam posten lopov ostavit cu ti pare u terra .. :D

btw kolko si je platio ak nije tajna

spiderboy
22.12.09., 22:29
ova zmija me koštala sve sračunato 130 evra,telefonski račun za fiksni tel. mi tek stiže

Nemanja
22.12.09., 22:36
Ako je takva situacija ostaces i bez rotova!

Ukoliko budes nasao jos neku ponudu, javi se obavezno.
Znaci Nenade sram da te bude sto si odustao od potraznje! :D

Lizard_King
22.12.09., 22:41
hehehe..

Pa s obzirom da je retka .. ok je..

I ja meni se mnogo svidja..

Koja je cena bila same zmije???
jel ih bilo vise u ponudi ili samo ta

Igor Velevski
23.12.09., 03:10
Ima je cesce u Bugarsku e sad ne znam dali je iz prirode ili iz odgoja.....

kimo
23.12.09., 11:13
Iz prirode...iz odgoja ih ima jako,jako retko i tada su dosta skuplje...iz prirode često jako uginu po cele ture izvoza, ali sam čuo da sa nekih lokaliteta budu najčešće ok.

spiderboy
23.12.09., 12:35
pa verovatno kako potrefiš

chalabin32
27.02.10., 02:46
auuu pa ovako nesto je savrseno za moj terr,ne moze bolje,otiso bi do madjrske sutra da je nabavim samo kad bi znao gde...

Nemanja M
07.03.10., 21:48
mada sam nov i zelen, ovo je najljepsa zmija koju sam vidjeo do sada :) gj :)

Miluttin
08.03.10., 12:17
Sve cestitke na ovome, bas sam skoro razmisljao sta je potrebno uciniti da se ovako nesto dovuce kod nas. Nisam ih iskreno ni video u EU prodaji :)

Lizard_King
10.03.10., 14:05
@spiderboy

sta je sa ovom zmijom ?
kako napreduje ??

moze li koaj nova slika ?

spiderboy
10.03.10., 19:05
na moju žalost ta zmija ne napreduje jer je uginula :mad:
u početku se nećkala oko uzimanja hrane ali posle nekih 10 dana je počela redovno da lovi i jede pa sam mislio da je pregurala najkritičniji period u novom okruženju.
kad sam već mislio da je definitivno priviknuta dva dana je provela na dnu terarijuma(i tu je još uzimala hranu),što me malo čudilo jer inače je svo vreme bila medju biljkama gore,i onda je usledilo surovo budjenje,nakon dva dana provedenih dole uginula je bez ikakvih vidljivih znakova telesne slabosti,čak je još prethodni dan lovila cvrčkove.
pričao sam sa likom gde sam kupio i on mi je na kraju priznao da su bile WC,eto toliko,smorilo me skroz zato tek sad javljam i da mi to bude nauk kad uzimam od neproverenih ljudi,mogao mi je odmah reći da su iz divljine pa da ih testiram na parazite itd.,no šta je tu je život ide dalje...

Lizard_King
10.03.10., 19:57
¨!"!#$%$%&$%/&/( aaaaaaaaaa ""#$$%$&%/(%&(/&)=

sta da kazem ...
bas mi je zao ..

nenad
10.03.10., 23:09
E, baš mi je žao :(
One su praktično uvek WC. Retki su slučajevi razmnožavanja u prirodi. Ne treba ih ni uzimati, kad je tako. Bolje je odvojiti nešto više para pa kupiti nekog od većih zelenih smukova, koji su sigurno iz odgoja.

Igor Velevski
10.03.10., 23:40
Razocarenje.......

Crochondro
11.03.10., 00:53
Ovo je jako tuzna prica! Vjerujem da si razocaran ali nazalost oboje ste krivi.
On je kriv sto je prodavao WC a tvrdio da su CB a ti si kriv sto si kupovao od njega(dilera) a ne od provjerenog uzgajivaca i slabo si bio informiran o cijeloj kupnji. Ovakve price su ceste, pogotovo sto ste duze u ovom hobiju.

Zbog ovoga sto se tebi dogodilo ja nemam ni jednu WC pa cak ni FB(farm bred) zmiju u svojoj kolekciji. Sve moje zmije su potomci od roditelja koji su razmnozeni u zatocenistvu. Znaci barem su F2 generacija CB. Za neke cak imam i pedigree koji ide 40 godina unatrag. Sve u svemu, ruzna lekcija za tebe. Jako mi je zao i znam kako ti je. Nikad nije lijepo vidjeti uginulu zmiju u terariju. Uvijek se osjecas krivim za nesto i pitas se da li si mogao nesto napraviti.
Nazalost nisi, kupio si zmiju lose kvalitete koja je vrlo vjerovatno bila puna raznih endoparazita koji su je unistili u konacnici. Njen imuniteta je bio oslabljen transporta(stres). Taj stres je jos veci zbog cinjenice da je ovo zmija iz divljine te joj je terarij i sve to skupa stvarno predstavilo veliki sok a da ne spominjem promjenu hrane i sve ostale cimbenike od promjene temperature, izlozenosti tebi i svakodnevnom stresiranju prilikom manipulacije itd.
Sve u svemu. Long live the CB!

spiderboy
11.03.10., 11:29
pa da to mi je bila dobra škola sa WC životinjama,ali ipak hvala svima na podršci
Long live the CB

gordond
11.03.10., 11:52
I ne samo tebi. Ovo treba da bude primer svima koji razmisljaju o tome da uzmu zivotinju iz divljine da ne naprave istu gresku.

uki
11.03.10., 13:24
I ako nisam nista ovde pisao pratio sam ovu temu. Tako da mi je jako zao.
Lepa zmija ali ###.

kimo
11.03.10., 17:37
Neke vrste životinja su skoro uvek iz divljine i nema ih iz zatočeništva iz raznih razloga, kao što su teško razmnožavanje, niske cene pa ljudi ni neće da ih gaje da se cimaju ili neki treći razlog. Tako je i sa ovom vrstom,mahom su WC i ko želi da ih čuva treba da zna u šta se upušta i da je to rizik koji snose kupci, svakako je šteta, ja baš kada sam saznao da jede sam mislio da je sve ok...

Zato uvek treba tražiti i kupovati od proverenih ljudi...