PDA

Pogledaj punu verziju : Pomoć - par pitanja početnika vezanih za B.smithi



ynj
21.12.09., 19:18
da li da tarantulu(b.smithi)drzim u terarijumu ili kriket kiperu?
da li mi treba lampa?
grejac?
i kako da ga dekorisem(ja bi voleo kao njihovo prir.stan.)ali kako ono izgleda?
:confused:

rassa
21.12.09., 19:21
pa zavisi kolika je
ako je mala drzi je u kiperu
a ako ima preko 10ak cm stavi je u ter

lampa -ne
grejac -ne

dekorises ga kako oces, za podlogu pretpostavljam da ces staviti treset a biljke, kamenje i ostalo po zelji ;)

ynj
21.12.09., 19:23
unapred zahvalan TOTALNI POCETNIK

Pa hvala...samo jel bolje da stavim prave ili vestacke biljke?

rassa
21.12.09., 19:25
smitiju stavi vestacke, da ne vlazis mnogo jer im nije potrebna vlaga tj samo posuda s vodom
ali opet ako je mala onda samo vlazis treset i to ne puno

Geni
21.12.09., 19:25
U nečemu što je par puta veće od nje.

Ako želiš da je gledaš - da.

Ako ti je baš hladno u sobi treba ti i neki grejač, mada je lampa dovoljna ako planiraš da je držiš stalno upaljenu. Pazi na vlagu.

Imate nešto zajedničko - ni ti ni ona ne znate kako izgleda njeno prirodno stanište tako da ga dekoriši kako god želiš. I ovako je to samo za tvoje oči, tarantuli je nebitno.

ynj
21.12.09., 19:30
hvala mnogo ste mi pomogli...
uradicu nesto na foru pirata
lobanja(iz pet c.)
neki kovcezic sa blagom
puzavica(vestacka)koja ide iz jednog oka
u pozadini vestacka palmica
malo peska u cosku(samo radi estetike)
i stizu slike kad bude gotov...

Geni
21.12.09., 19:41
Pusti ti dekoraciju nego stavi treset kao podlogu da zadržava vlagu i da može da se ukopa. Nemoj pesak.

rassa
21.12.09., 19:47
zasto u temi pise hitno :D

reko je da ce staviti samou cosak

Dusan1992
21.12.09., 22:13
http://img198.imageshack.us/img198/9727/smithienclosure.jpg

Evo kako sam ja sredio mom smithi-ju od 2cm.
Ovo drveno je stek. Voda u necemu plasticnom sto sam nasao, unutra je mali kamencic da ne bi morao da placam casove plivanja za T :D.

marko
22.12.09., 10:46
...reko je da ce staviti samou cosakMislim da Geni zna da čita, i to vrlo dobro ;)



Haha, Zadnji put se presvukla 28.novembra, a danas 21.decembar.Hajde da tvog smithi-a ostavimo na kratko po strani i da pomognemo čoveku koji je tražio pomoć.


@spy - Ne reče koliki je smithi?

rassa
22.12.09., 11:00
Mislim da Geni zna da čita, i to vrlo dobro ;)



again...


pa sta fali ako ima malo peska u cosku, svejedno smitju ne treba nesto sto je zadrzava (samo posuda s vodom je ok) i jos reko je samo u cosak i malooooo

Geni
22.12.09., 11:45
Pa upravo to, nema veze što ima malo peska u ćočku ali nigde nije rekao šta će sa ostatkom.

Mene ta estetika koju mu pesak i sve ostalo pružaju ne interesjuje. Mene samo interesuje adekvatno održavanje vlažnosti i omogućavanje kopanja i time smanjenja stresa koje pruža treset. On bi morao da bude osnovni supstrat a pesak u ćošku, razne aplikacije i tako to je tu samo za posmatrača.

ynj
22.12.09., 12:57
ovako:SVUDA treset,a samo MALO peska u COSKU.....to ok?znaci jeste!i u tom cosku ce biti posuda sa vodom....:icon_pirat:

e da...pa smithi je...oko 5cm...i kolikih dim.treba da bude ter.:confused:

Geni
22.12.09., 13:05
Pa nije baš ok. Vidi ovako, tarantula će kopati tako gde je najvlažnije uglavnom a to će u tvom slučaju biti baš ispod posude za vodu. Taj pesak će se onda obrušavati kako ona kopa. Ne mora da znači da će baš tu kopati ali uglavnom kopaju gde je vlažnije.

Dimenzije - ja bi stavio nešto oko 15*15-20*20 ali ako imaš malo tarantula i nemaš problema sa prostorom, stavi je odmah u terarijum 30*30 i miran si do kraja njenog života.

rassa
22.12.09., 13:21
najbolje joj obezbedi neku kucicu, sakliju, kokos, nesto od gline, drvo neko i ja mislim da onda nece kopati

ynj
22.12.09., 13:46
uredu...onda cu bez peska(uostalom sta ce mi/joj),stavicu joj kokos,ali gde da nadjem(ima li u pet/garden centru)?a onda cu uzeti 30 sa 30cm

a jel mogu ja da joj napravim rupicu...koja bi bila uz str.ter.pa ako je unutra da mogu da je vidim...?




Dimenzije - ja bi stavio nešto oko 15*15-20*20 ali ako imaš malo tarantula i nemaš problema sa prostorom, stavi je odmah u terarijum 30*30 i miran si do kraja njenog života.
smithi je prva t

Geni
22.12.09., 13:47
Zavisi od vrste. Kod smithi nemaš potrebe jer će se samo malo ukopati i to dok je mala. Posle će uglavnom biti vidljiva. Uzeo si jednu od najvidljivijih vrsta.

Kod ozbiljnijih kopača je diskutabilno. Nekada hoće da kopaju uz staklo a nekada neće.

5cm je već dovoljno velika da možda neće ni kopati. Stavi neko sklonište kao što ti je Raša rekao i to je dovoljno ali je nemoj sprečavati da kopa ako bude krenula to da radi.

ynj
22.12.09., 14:08
I KAKO UOPSTE DA ZNAM KAD TREBA DA SE PRESVUCE?TO MI UOPSTE NIJE JASNO...:eek:

Geni
22.12.09., 14:11
ŠTO SE DEREŠ??? ;)

Što se tangiraš kada će da se presvuče? Kada je vidiš da se presvukla - presvukla se.

Ima načina, odbija hranu (mada to ne znači ništa), ako je bacala dlake onda se na tom golom delu vidi da je potamnela jer se ispod formira novi egzoskelet, blede joj boje...

rassa
22.12.09., 14:14
jel ti citas ista :D

idi na zarkov sajt, odlican text, mada kako i on sam kaze da niko ne cita mogo bi da napravi snimak i onaki na YT :D

http://www.gekkogecko.rs/Tarantula%20presvlacenje.html