PDA

Pogledaj punu verziju : L.g.californiae bezi od pacova ko djavo od krsta...



StevaNS
22.12.09., 00:01
Prvih par puta sam mislio da je slucajnost ali sad vidim da nije tako. Moj agetula normalno jede miseve pa i africke pacove, ali kad joj ponudim pacov-pinkija, ona ga onjusi a onda se okrene i pocne da bezi ko luda! Ja joj ga opet prinesem a ona opet! I juri po ter-u i lupa glavom o staklo! Skroz nenormalno.. Onda sam se setio da mi je Dule87 rekao da ni njegova getula nece da jede pacove.. Jel neko imao slicno iskustvo?

dule87
22.12.09., 00:14
Potpuno isto se desava i meni.., bas je strah u pitanju...

spiderboy
22.12.09., 01:21
te zmije jednostavno nisu,verovatno i neće,neki i hoće da se naviknu na takvu vrstu plena,hrane,nisu sve zmije isto neki vole ovo neki ono tu nema pravila uvek ima nekih izuzetaka koji sad neće ovo ili ono da pojede ali mu promeni malo ponudu i najverovatnije će posle da projedu i ono što pre nisu hteli(hehe ne mora da znači):D

Igor Velevski
22.12.09., 01:21
Ja joj dajem iskljucivo pacove i jela je normalno! Do danas je hibernirala 1 mesec (zato sto je jos mlada 2008, i prva hibernacija) i za 2-3 dana dacu joj opet, ali mislim da nece biti problema!

kimo
22.12.09., 01:41
Kako je mogla da hibernira samo 1 mesec? To si ti počeo da greješ posle mesec dana ili? To ne valja, tj. ništa ne znači, jedan mesec je jako malo...2 minimum...

bubamara
22.12.09., 02:03
moja ima sličan problem...jela normalno male gerbile,i odjednom,samo počela da se izmiče od njih..sklanja se...dok miševe normalno jede

Igor Velevski
22.12.09., 03:48
Kimo znam da 2-3 mecesa treba da se rashladi, ali morao sam, jer pocela je da odbija hranu, prvo je bila aktivna, pa sam mislio da je sve ok, ali posle je pocela da miruje i posle dvadesetak dana gladovanja resio sam da je pustim da hibernira (cisto da ukljuci reset zbog njenog bioloskog sata), ali posto je 1,5 god. nisam je pustio do kraja, nego sam joj "skratio zimu". Evo je polako se budi i nadam se da ce biti sve ok! Za 2 dana pocecu da je hranim!

kimo
22.12.09., 12:04
Ok, ali ne bi njoj ništa falilo da si joj ostavio 2 meseca ili da si pak probao da je ostaviš bez hrane još malo, projela bi čim bi bila dobra temperatura, možda ti je pala noćna dosta pa nije htela da jede, a i getule su poznate po tome da tripuju oko hrane, pa je možda i ona dobila neki sličan prasak u glavi :)

Igor Velevski
22.12.09., 17:17
Ne znam stvarno....nocna joj je 21-22 stepeni sve je bilo kao i letos ali...bila je prvo hiperaktivna, posle se umirila ali nije htela da jede i posto nisam imao u plan da hibernira nisam joj davao vise hrane nego normalno, pa sam se plasio da je hladim 2-3 meseci! Samo sam cekao dvadesetak dana da se procisti (nisam je hranio) i tako snizio tepmeraturu sve do juce! Ukupno mesec dana na hladnom da bar ukljuci svoj bioloski sat!

kimo
22.12.09., 19:41
Ok, aj javi jel klopa sada...

Igor Velevski
23.12.09., 03:11
Naravno....

Snejk
26.12.09., 17:05
Vjerovatno ga ne shvata kao hranu.
Probaj je uhvatiti za vrat kao Igor na slici i pribliziti joj glavu pacova, trebala bi ga ugristi i shvatiti da je to hrana. Tako nekoliko puta dok ne pocne sama da ga hvata.

Ovo naravno u slucaju da ti je vazno da je prebacis na pacove, ako ne, nastavi je normalno hraniti misevima...

boky
26.12.09., 17:07
sta je najvece sto L.g.californiae moze pojesti kad skroz odraste? verovatno ne nesto mnogo veliko posto ima malu glavu :O

dule87
26.12.09., 17:50
Polu-odraslog pacova...

boky
26.12.09., 17:52
a kad bi trebala fuzzy miseve da jede ? ima oko pola metra

dule87
26.12.09., 17:54
Mislim da treba jos malo da poraste, mada mozes pokusati, ako proguta onda joj nije veliko...

StevaNS
26.12.09., 20:25
Vjerovatno ga ne shvata kao hranu.
Probaj je uhvatiti za vrat kao Igor na slici i pribliziti joj glavu pacova, trebala bi ga ugristi i shvatiti da je to hrana. Tako nekoliko puta dok ne pocne sama da ga hvata.

Ovo naravno u slucaju da ti je vazno da je prebacis na pacove, ako ne, nastavi je normalno hraniti misevima...

Ma nije to. Nekada se desi da ga silovito ugrize i onda se okrene i bezi ko blesava.. Nekada ako je malo forsiram i onda se okrene i par puta ugrize ali nastavi da bezi..