PDA

Pogledaj punu verziju : dve zmije u fisherman-u



terarista
22.12.09., 00:17
Danas sam slučajno prošao fishermanom, i video dve male zmije. Koliko sam uspeo da pročitam užasan rukopis, jedna je Pituophis catenifer catenifer tj. Pacific Gopher Snake, a za drugu ni uz glasno izgovorene molitve iz mađikurana nisam uspeo da odgonetnem slova (kao da je u pitanju klinasto pismo, sačuvajbože). Pri tom se nalaze u malim terarijumima koji se nalaze u okviru velikog, ali je fora što su stakla na svim bila toliko zamagljena, da se druga zmija praktično ni ne vidi, kao da je jadna zalutala u testno okruženje za fogger-e. Što se mene tiče, bolje da su stavili gumenu kinesku, one su bar fluorescentne pa bi sve poprimilo i neki kobajagi mistični izgled. Ovako ...

Da li neko zna nešto više o oba primerka (odakle im, WC, CB, šta je u pitanju). Cene su 10k za catenifera i 20k za nn zmiju, to se hvalabogu, jako lepo vidi.

kimo
22.12.09., 00:27
Lol...da WC su...ništa posebno...

terarista
22.12.09., 01:05
Lol...da WC su...ništa posebno...

Kako bre ništa posebno :D

Meni je generalno rod Pituophis zanimljiv, ima dosta vrsta i podvrsta i varijeteta, imaju malo prgavu narav, što je možda i dobro, kada treba objasniti gostima da je vreme da krenu, jel. ;) Žao mi je što ih kod nas nema više, verovatno bih i uzeo neku (recimo neki deppei jani, sa sve prgavom naravi).

Što se tiče WC, baš me čudi, u nemačkoj bi trebalo da bude nekoliko dobrih uzgajivača (npr. http://www.pinesnake.de/), a USA je puna CB primeraka (eno prepuni oglasi sa baja gopher, pacific gopher, mexican north/south), i to pristojno jeftinih. Ali dobro, kod nas nije nemoguće ni da se uvezu WC mačke verovatno ...

Ostaje pitanje za drugu zmiju, pa ko zna ...

StevaNS
22.12.09., 13:57
Što se tiče WC, baš me čudi, u nemačkoj bi trebalo da bude nekoliko dobrih uzgajivača (npr. http://www.pinesnake.de/), a USA je puna CB primeraka (eno prepuni oglasi sa baja gopher, pacific gopher, mexican north/south), i to pristojno jeftinih. Ali dobro, kod nas nije nemoguće ni da se uvezu WC mačke verovatno ...

Jedini (za sada) koji legalno uvozi egzoticne zivotinje je Srba. Osim toga samo jos ja nudim zmije legalno ali to su CB zivotinje (uglavnom Kimove ili Pedjine ), prema tome 99% da su zmije od Srbe, osim ako se u medjuvremenu nije nasao jos neko da prodaje sto cisto sumnjam jer medju pet shopovima uopste nema potraznje..
Srba prodaje zmije iz Afrike ako sam dobro cuo, a niko jos legalno ne uvozi iz Nemacke ili ostatka Evrope.

Neki od clanova foruma prodaju za Srbu, pa potrazi u ponudi..

Stufy
22.12.09., 15:51
Ovo nisu Srbine zivotinje. Imali su Lampropeltis getula californiae albino (nema sanse da je WC) i ako se dobro secam Lampropeltis alterna u jako losem stanju.

terarista
22.12.09., 16:01
Jedini (za sada) koji legalno uvozi egzoticne zivotinje je Srba. Osim toga samo jos ja nudim zmije legalno ali to su CB zivotinje (uglavnom Kimove ili Pedjine ), prema tome 99% da su zmije od Srbe, osim ako se u medjuvremenu nije nasao jos neko da prodaje sto cisto sumnjam jer medju pet shopovima uopste nema potraznje..
Srba prodaje zmije iz Afrike ako sam dobro cuo, a niko jos legalno ne uvozi iz Nemacke ili ostatka Evrope.

Neki od clanova foruma prodaju za Srbu, pa potrazi u ponudi..

Znam da Stufy prodaje Leaf-nosed Snake - Lytorhynchus diadema i Clifford's snake - Spalerosophis diadema cliffordi, ali pituophis rod živi u USA, a ne u Africi. E sad, moguće je da su oni pogrešili naziv pa da su u pitanju zaista Srbine zmije, ili da su u pitanju ispravni nazivi. Kako god, bilo bi lepo da se neki pituophis zaista pojavi kod nas.

nenad
22.12.09., 17:13
Bilo je ranije Pituophisa kod nas. I meni su jako zanimljivi. Bik zmije, kako ih inače zovu...
Ovo nisu definitivno WC životinje, jer su američke. U svakom slučaju, stoji da su ljudi iz Fišermana debilčine na kvadrat.

StevaNS
22.12.09., 17:26
Ovo nisu Srbine zivotinje. Imali su Lampropeltis getula californiae albino (nema sanse da je WC) i ako se dobro secam Lampropeltis alterna u jako losem stanju.

Cudno.. Bas me interesuje odakle im. Moracu malo da pronjuskam..

terarista
22.12.09., 17:41
Ovo nisu Srbine zivotinje. Imali su Lampropeltis getula californiae albino (nema sanse da je WC) i ako se dobro secam Lampropeltis alterna u jako losem stanju.

Lampropeltis alterna - vrlo moguće. Kad pogledam slike na internetu i prisetim se onog mutnog stakla, ima smisla, mada nisam siguran. Tnx.

Stufy
24.12.09., 19:18
Nema na cemu. Nisam dugo bio u Fisermanu i ne secam se da li je 100% alterna, ali znam da nisu Srbine zivotinje 100% jer bi ih video da su njegove.