PDA

Pogledaj punu verziju : Aloja u terarijumu za agamu



Bearded_dragon
22.12.09., 01:38
Imam bradatu agamu , i do sada sam mu kupio neko plasticne biljke koje idu u akvarijum (po nekad proba da jede njeno lisce) i hteo bih sada da stavim neke lepse biljke pa sam cuo da sa agamom u terarijumu moze da opstane samo aloja (Posto je bas alava ne znam kako bi biljke koje moze da jede opstale , pojeo bih ih za 2 dana) ... ne znam gde da je zasadim posto je ceo terarijum napunjen peskom i gde da je kupim ? :)

LARYBG
22.12.09., 01:43
ima je kupis po svim cvecarama, mozes da stavis i cuvarkucu.

Miroslav
22.12.09., 02:08
Aloa stvara glikozid, koji kada dospe u organe za varenje pasa i mačaka, izaziva povraćanje, proliv, gubitak apetita, depresiju, drhtavicu i promenu boje urina. Male količine uglavnom ne izazivaju primetne simptome. Ako tako deluje na pse i mačke, ne znači da deluje i na gmizavce. Ja u svakom slučaju nebi rizikovao, a ti kako hoćeš.

Bearded_dragon
22.12.09., 12:20
Pa koje onda biljke mogu da stavim u terarijum sa agamom !? On pokusava da jede plasticno liste , ima da mi obrsti biljku za 2 min !

Oggy
23.12.09., 03:03
Koliko ja znam, nece ti ni dva dana opstati bilo sta sto agama moze da pojede.. Prozdrljive su i pojesce i vestacke, kamo li prave biljke...