PDA

Pogledaj punu verziju : Zašto B.klaasi gubi dlake na abdomenu?



lesa
22.12.09., 19:10
imam b.klassi koja ima oko 12cm,video sam da na abdomenu pocinje da celavi (ako tako mogu da kazem),sad me zanima sta se desava sa njom?zbog cega ona gubi te dlacice?hvala u napred pozz

marko
22.12.09., 19:15
To se dešava zbog toga što odbacuje iritirajuće dlačice. Nije problem, nemoj da se brineš.

Iritirajuće dlačice su prvi vid odbrane kod tarantula "novog sveta".
Postoje dve varijante te nazovimo je "ćelavosti":
1. Ili si je čačkao previše (ti ili neko od tvojih) pa se tarantula osećala ugroženo i bacala dlačice u cilju odbrane.

2. Ili je presvlačenje na vidiku pa "obeležava" teritoriju. Podiže sigurnosne mere na viši nivo jer je presvlačenje jedan od najosetljivijih procesa za njih.


Bilo kako bilo, tako će ostati do sledećeg presvlačenja kada će dobiti nove dlake.

lesa
22.12.09., 19:21
pa necackam je u opste samo joj svremena na vreme sipam vodu u posudu i ubacim joj da jede.a necacka je niko jer zivim sam i burazer mi je po nekad tu ali je on nedira.zare mi je rekao da se presvukla odavno i da bi trebala da se presvuce u skorije vreme.posto se steka ispod drveta i vidim da oko otvora ima dlacica na tresetu.

marko
22.12.09., 19:28
Pošto si eliminisao prvu varijantu ostaje ti ova druga :)

Znači treba da se presvuče u skorije vreme. To "skorije vreme" je prilično relativno i nema šanse da ti neko kaže kada će tačno da se presvuče. Ako izlazi iz tog šteka možeš po boji tog ćelavog dela videti kako se presvlačenje primiče. Pretpostavljam da je sada taj ćelavi deo skoro kao boje kože čoveka? Kroz neko vreme ta boja će biti sve tamnija i tamnija, na kraju crna skroz. E kad bude skroz crno, tada presvlačenje samo što nije :)

lesa
22.12.09., 19:41
pa zare mi je rekao zato sto sam je uzeo od njega pre nekih 2 meseca.jeste boja je kao boja koze kod coveka.dobro hvala mare puno

marko
22.12.09., 20:00
Hema na čemu :)

Kao boja kože kažeš? Znači čekaš da pocrni pa onda presvlačenje. Dok ne pocrni radi sve kao i do sada. Kad pocrni možeš da prestaneš da je hraniš dok se ne presvuče.


Usput, biću slobodan da promenim naziv ove teme u nešto što će konkretnije da kaže o sadržaju iste.

lesa
22.12.09., 20:08
ok nema problema.hvala jos jednom.sa koliko postaje polno zrela za parenje?

Dusan1992
23.12.09., 16:43
Kad postane punoletna:D:D.
Mozda posle sledeceg prevlacenja.

Miroslav
23.12.09., 18:38
Kad postane punoletna:D:D.
Mozda posle sledeceg prevlacenja.

Ako nemaš ništa pametno da kažeš, onda bolje nemoj ni da pišeš.

Dusan1992
23.12.09., 18:43
Ako nemaš ništa pametno da kažeš, onda bolje nemoj ni da pišeš.

Samo pokusavam da unesem malo humora na forum a vi ko da ste neki namcori.

Geni
23.12.09., 18:58
Nismo namćori nego ovo nije burek forum. Ovo su ozbiljne teme i ovo je ozbiljan forum. Ne traži se humor jer čovek postavlja ozbiljno pitanje i treba mu dati odgovor. Ako je tema neozbiljna onda je OK ali za tim nema potrebe ovde. AKo ti je do humora imaš kafić, ostatak foruma nije mesto za to.

marko
24.12.09., 01:14
ok nema problema.hvala jos jednom.sa koliko postaje polno zrela za parenje?Možeš sa 13-14cm da pariš sigurno. Jesi našao već potencijalnog mužijaka?

lesa
24.12.09., 06:18
nisam nasao nego samo pitam.ona ima oko dve,dve ipo godine.nadam se da cu naci muzijaka,neznam da li ga neko ima.mozda kimo ili zare.pitacu kad za to dodje vreme

kimo
24.12.09., 10:36
Nema potrebe da se cimaš oko starosti pauka, jer to nema veze sa polnom zrelosti, nego samo veličina pauka...Brachypelme možeš da pariš već kada im telo ima 6cm, recimo kada imaju oko 13-14cm raspon nogu sigurno, čak i sa 12cm mislim da bi moglo, ali će sada da se jave barabe i kažu da ja parim male ženke :)

Mužjaka mislim da nema niko ovde...ali biće. Ja čekam par, odrasla ženka, skoro odrasli mužjak, ali ti te BRachypelme nisu baš lake za početak, za parenja, moraju da se hlade itd, ali uvek treba pokušati...

lesa
24.12.09., 12:22
pa dobro videcemo kad za to dodje vreme.posle sledeceg presvlacenja.pa ti imas mnogo,mnogo vise iskustva i ti znas kako i sta treba da se radi.ja sam pocetnik tako da nisam bas upucen u sve.cucemo se posle presvlacenje i ti ces mi reci sta cu i kako cu.

kako mislis da se hlade?nije mi jasno?ako mozes malo detaljnije da mi objasnis.:confused:

lesa
25.12.09., 07:19
poceo je da tamni po malo deo gde je izgubila dlacice.po vasem misljenju se blizi presvlacenje.jel tako?:icon_cheers:

Miroslav
25.12.09., 09:53
Ako je počela da tamni, tačnije kad skroz pocrni, znači da su se formirale dlačice na egzoskeletu, a to je znag skorog presvlečenja.

kimo
25.12.09., 11:59
Pa kada se spari treba da se stavi na hladno mesto, recimo 18-20 stepeni na nekoliko meseci i da se drži suvlje, pa se onda vrati na toplo oko 25 stepeni i da se ponekad prska i to ih natera da naprave kokon...sve u svemu, kada budeš hteo da pariš i budeš mislio da je odrasla, samo mi se javi.