PDA

Pogledaj punu verziju : tarantula ws insekti



minimall
22.12.09., 19:47
nemam nikakvo iskustvo sto se tice tarantula sve sto znam naucio sam od vas i na tome vam hvala.dobio sam prvu t na poklon ortak nije hteo da se smara pa je jadnu zivotinju dao meni!da nesmaram... mene interesuje a znam da neki imaju i po 20 tarantula koliko je vas kome su crvi povredili tarantulu ma kolika ona bila?

ps: pozeljno je da se jave samo oni koji su imali to neprijatno iskustvo

StevaNS
22.12.09., 19:49
Meni. Tenebrija u pitanju. T (A. juruenicola) je imala oko 6-7cm mozda malo vise. Nasao sam je mrtvu. Ostavio sam je tako i sutradan sam video buibu tenebrije koja je gricka. Sigurno se crv zavukao u treset, ulutkao i izasla gladna buba..

Dahaka
22.12.09., 19:58
Meni. Tenebrija u pitanju. T (A. juruenicola) je imala oko 6-7cm mozda malo vise. Nasao sam je mrtvu. Ostavio sam je tako i sutradan sam video buibu tenebrije koja je gricka. Sigurno se crv zavukao u treset, ulutkao i izasla gladna buba..

Je li moguće da buba od 2 cm ubije tarantulu od 5-6 cm?

rassa
22.12.09., 20:00
nemoguce je da buba TENEBRIJE ubije T, pa ona ima mala usta jako

po meni najveci krivac je fobas, ne njegova buba

minimall
22.12.09., 20:12
ljudi stevons tvoja t je bila mrtva 24 h pa tek onda si video bubu ali mene zanimaju samo slucajevi gde su crv ili buba povredili tarantulu

homer
22.12.09., 20:26
Je li moguće da buba od 2 cm ubije tarantulu od 5-6 cm?

Nemoguce je da buba tenebrije ili fobasa ubije tarantulu,jedino je moguce da je povredi prilikom presvlacenja,sto u vecini slucajeva dovodi do toga da tarantula ugine.

Sa svojim iskustvom od 250+ tarantula sam do sada imao samo jedan slucaj gde je cvrcak(Grillus bimaculatus, koji su poznati po teritorijalnosti i kanibalizmu) pojeo pola tarantule prilikom presvlacenja(radi se o A.geniculata koja je imala 2 cm telo)

minimall
22.12.09., 20:31
ja neznam da i postoji toliko vrsta lol ali to je odgovor koji sam trazio aj da nastavimo u ovom tempu hvala homer

StevaNS
22.12.09., 20:40
ljudi stevons tvoja t je bila mrtva 24 h pa tek onda si video bubu ali mene zanimaju samo slucajevi gde su crv ili buba povredili tarantulu

Pa da.. Ali cinjenica je da je ta buba bila tamo tokom presvlacenja.A koliko ja znam tarantula moze da umre od STRESA tokom presvlacenja. E sad da li je ti cackas ili je mala bubica gricka, isto mu dodje.

Rasso ne vidim kakve veze ima to sto tenebrija ima mala usta..

SxOne
22.12.09., 22:10
Nemoguce je da buba tenebrije ili fobasa ubije tarantulu,jedino je moguce da je povredi prilikom presvlacenja,sto u vecini slucajeva dovodi do toga da tarantula ugine.

Sa svojim iskustvom od 250+ tarantula sam do sada imao samo jedan slucaj gde je cvrcak(Grillus bimaculatus, koji su poznati po teritorijalnosti i kanibalizmu) pojeo pola tarantule prilikom presvlacenja(radi se o A.geniculata koja je imala 2 cm telo)
ja se slazem sa tobom, prosto ne mogu da poverujem da buba ubije tarantulu, ali moze da je povredi, i cuo sam samo za cvrcka da ima jake zube..
a mislim da moze da povredi (pa da ugine) samo malu tarantulu kao u tvom slucaju, prosto mi neverovatno da ubije veliku...

i kao shto sam na drugoj temi napisao, kapiram da Crv ili buba, AKO BASH NEMA NISHTA shto bi mogao da promulja iz treseta (i otpada u tresetu) tek onda moze da napadne tarantulu, ali se svakako plashi i bezi shto dalje od T, samo ako bash nishta nema, kapiram da ce je napasti, jer naravno pokushava da prezivi...

i da, sve zavisi od posude u kojoj je T i crv, crv ce shto dalje pobeci od T, ali ako je mala posuda neizbezno je da budu jedan uz drugog, i ako T nece da jede, pri presvlacenju ako gore navedeno bude ispunjeno gricnuce ga..


Jel ja osecam malo ironije ovde :D
ma ne verujem, vidish da kaze da je pocetnik, verovatno ti se zahvalio za "da ne bude hrana veca od T)
inace minimali, da znash, da se tarantuli ne daje veca zrtva od samog tela tarantule (ako greshim ispravite me)

kimo
22.12.09., 22:30
Teško da pauk umre od stresa, ja sam imao do sada podosta paukova, ako neko zna broj častim :D, a nikada nije pauka pojela buba, desilo se da škorpiju pojede tenebrija, ali to je Zokis nešto umutio i nikako nam nije bilo jasno kako. U većini slučajeva, sličnih tome, je pauk ili živuljka već uginula i onda su je pojeli insekti. Tenebrija i fobase ja inače s vremena na vreme hranim mrtvim pacovima, miševima i bubama. Oni to ogule do kostiju i ostane malo krzna nekada.

Ako niste sigurni da li će se pauk uskoro presvlačiti i ako ga hranite crvima, najbolje je da ako nije odmah zgrabio crva da mu stistnete glavu i ostavite ga takvog dan-dva i ako ne pojede izbacite.

Bifrost
22.12.09., 22:35
423. Imam pivo?

Dusan1992
22.12.09., 22:38
Tenebrija i fobase ja inače s vremena na vreme hranim mrtvim pacovima, miševima i bubama. Oni to ogule do kostiju i ostane malo krzna nekada.

Jel mozes da objasnis sto, zar crvi ne postanu otrovni ako jedu trulo meso?
Mislim da sam to procitao u nekom postu, radilo se o crvima muve.

kimo
22.12.09., 22:48
423. Imam pivo?

Haha, jel to ne znaš dalje da brojiš ili si se zabrojao :) Iako si promašio uvek imaš pivo, samo dođi već jednom ;)

Hranim ih pacovima i miševima i svime što crkne. Npr. Pacovi i miševi kada se okote, nekada okote neke mladunce koji su mrtvi u startu. Njih odmah bacam fobasima, a isto tako nekada se desi da ugine miš ili pacov ili ga izgrickaju kolege iz kutije i onda to sve dokrajče fobasi, ne da im to ne smeta, nego je čak dobro jer su onda prepuni proteina :)

minimall
22.12.09., 23:22
hvala drugari iz ove rasprave-polemike sam zakljucio da nisam nista pogresio sto ubacim fobase mojoj t i pustim da ona lovi, mozda je malko cimanje sto moram da vadim lutke i uvijene crve ,to je minus mada mislim da tarantuli to nesmeta,duboko je pod zemljom.
ironije je bilo moram da priznam ijako sam pocetnik:) tacno sam vas sve upoznao prelistao sam ovaj forum unazad 2 god.da skratim dusane1992 nemoj se ljutiti ali mislim da smo sa nivoom znanja isti