PDA

Pogledaj punu verziju : zasto ne hranjenje pred presvlacenje?



StevaNS
23.12.09., 10:13
Na nekoliko mesta sam nasao informaciju da ne treba hraniti zmije pred presvlacenje, ali nigde nisam nasao zasto. Vise sam mislio da zmija ni sama nece hteti da jede uoci presvlacenja.
Recimo prekjuce sam greskom dao smuku pinky pacova i ovaj ga je lepo pojeo i sutra, sa stomakom i sve to, se presvukao.
U cemu je problem, da li to sto mu veliki stomak otezava presvlacenje ili ga iscrpljuje varenje pa se teze presvlaci? Da li moze da ima neke teze posledice?

zarko
23.12.09., 10:25
zat osto cesto zmije nece da jedu pred presvlacenje...nije da ne treba nego nece

StevaNS
23.12.09., 10:33
OK to sam i mislio. Ali, bolje spreciti nego leciti.. :) Hvala!

gordond
23.12.09., 11:59
Moja getula takodje nema problema s tim. Opusteno jede pred presvlacenje.

spiderboy
23.12.09., 12:34
mnoge zmije odbijaju hranu pre presvlačenja,pa ih treba na miru ostaviti da to obave,inače kod druga je zmija jela pa se počela presvlačiti a na udebljanom mestu je zapela,znači pola uspela a ostatak joj se sve nabio kod udebljanja kao čarapa pa smo to morali ručno da obavimo,zbog takvih i sličnoh incidenta ne preporučujem da se hrane pre presvlačenja,neće im ništa biti od nekoliko dana posta,čak štaviše...

nenad
23.12.09., 12:55
Tako je. ;)

Kod mene se pre par dana desila najneobičnija stvar sa presvlačenjem za koju sam čuo :D Getula se presvukla, i ostavio sam joj košuljicu par dana u terarijumu (lenj ;) ). Imam jedan dugačak panj kod nje u terarijumu, koji ima kanal unutra, i presvukla se provlačeći se kroz taj kanal. Posle par dana se provlačila opet, i ušla ponovo u svoju kožu! Koža je bila na jednom delu pocepana pa je mogla lepo da prođe, samo što je ušla naopačke :D

Uglavnom, čuo sam kako nešto šuška i pucketa, pa sam otišao da vidim, i zabezeknuo se kad sam video da je zmija ušla naopačke u stari svlak, i zaglavila se, ili je bar delovalo kao da se zaglavila. Imala je na sebi 30ak cm stare kože u koju se uvukla :D

Morao sam to da pokidam da bih je izvukao. ;)

bubamara
23.12.09., 13:39
moje normalno jedu,i sutradan se dešavalo,da se presvuku...

zarko
23.12.09., 14:46
moja aru zenka je jela uvek ali ovaj put pred presvlacenje je odbila

spiderboy
23.12.09., 23:50
Tako je. ;)

Kod mene se pre par dana desila najneobičnija stvar sa presvlačenjem za koju sam čuo :D Getula se presvukla, i ostavio sam joj košuljicu par dana u terarijumu (lenj ;) ). Imam jedan dugačak panj kod nje u terarijumu, koji ima kanal unutra, i presvukla se provlačeći se kroz taj kanal. Posle par dana se provlačila opet, i ušla ponovo u svoju kožu! Koža je bila na jednom delu pocepana pa je mogla lepo da prođe, samo što je ušla naopačke :D

Uglavnom, čuo sam kako nešto šuška i pucketa, pa sam otišao da vidim, i zabezeknuo se kad sam video da je zmija ušla naopačke u stari svlak, i zaglavila se, ili je bar delovalo kao da se zaglavila. Imala je na sebi 30ak cm stare kože u koju se uvukla :D

Morao sam to da pokidam da bih je izvukao. ;)
haha možda je htela da bude fensi zmija :D

StevaNS
24.12.09., 00:10
Moj smukic je prozdro pacov pinkija prekjuce, juce se presvukao i danas pojeo jos jednog! Zvacu ga Pera Zdera :)


haha možda je htela da bude fensi zmija :D

:) verovatno je cula da su u modi cipele od zmijske koze.. :D