PDA

Pogledaj punu verziju : Tarantule i brumacija?



acak
25.12.09., 14:05
Prvo me zanima, da li tako nešto kod njih postoji, kao što to imaju gušteri, a čini mi se i zmije... Moje 2 brachypelme, e sad ne znam, da li slučajno ili je to takav period godine, ne jedu puna 3 meseca... nije da brinem, debele su:), ali nešto ne vidim ni da planiraju da se presvlače, jednostavno samo su prestale da jedu, jedna se zakopala (albopilosum), i neće da izađe, dok druga tako povremeno malo tumara po terarijumu (smithi)... znači i različito se ponašaju, jedino im je zajedničko što su praktično u isto vreme prestale da jedu obe... a nisu čak ni iste veličine... smithi oko 10cm, a albopilosum oko 14cm...
Sa druge strane, grammostola pulchripes nema taj problem, jede sta joj ponudim...

rassa
25.12.09., 14:35
tako povremeno malo tumara po terarijumu (smithi)


moj smiti isto, nije jeo jedno mesec ipo a ima 10ak cm a presvlacenje nije ni blizu
da, kao sto kazes, nema brige, debeo je :D

ma slucajnost

homer
25.12.09., 15:36
ja mislim da je cista slucajnost,kod mene je u prostoriji nocu oko 18,danju oko 23 stepena,i nemam nikakve promene,kao i do sada,koja jede-jede,koja ne jede-ne jede..nemojte da brinete,ja imam par brachypelmi koje nisu jele vec par meseci,albopilosum nije jela preko 4 meseca... i u extra je kondiciji

lesa
25.12.09., 15:52
moj smithi koji ima 2cm nije jeo 3 meseca.a sad je poceo da jede.a b.klassi jede od kako sam je uzeo nema nikakvih problema sa njom.

Fily
25.12.09., 16:23
Moji murinusi jedu ko svinje :D Jedino mi rosea nešto neće...napadne i onda prođe dalje XD