PDA

Pogledaj punu verziju : Zelim da kupim zmiju, treba pomoc oko izbora



Nicin
26.12.09., 21:34
Zelim da kupim zmiju vec duze vreme, i napokon sam to i odlucio. Nov sam sa zmijama i ne znam koja je dobra za pocetnike, pa ako moze neko ko se razume da mi preporuci neku vrstu. Svidja mi se lažna koralna zmija (mlecna). Razmisljao sam izmedju geka i zmije, ali sam konacno odlucio. Hvala unapred

Nemanja
26.12.09., 21:40
Predlazem ti da prelistas "lepljive" teme u podforumu zmije. Medju njima ces naci sve sto ti treba, vec sazvakano i mnogo bolje nego da ti neko sada to ponovo prepricava.

Nicin
26.12.09., 21:56
hvala sad sam bas pogledao :)

Nicin
26.12.09., 22:41
ma ok, razmisljam oko mlecne zmije pa ako ima neko iskustva jel moze da mi kaze sta treba od opreme za terarijum, i koje su dimenzije terarijuma

nenad
26.12.09., 22:54
Pa, recimo da će ti za odraslu trebati 80x40x30 (DxŠxV), mada može i nešto manje, neće biti problem za zmiju. Od opreme ti treba supstrat, najbolje kokosov treset, mesto za skrivanje, i grejno telo, što može da bude sijalica, kabl ili folija grejač.

Nicin
26.12.09., 22:59
Hvala a jel moze neka slika terarijuma, i jel znas nekog ko prodaje mlecnu zmiju, ima kod mene u pet shopu ali oni nista ne znaju o njima stavili im mali terararijum činijicu i malu grančicu.

concepcion
26.12.09., 23:10
pogledaj u ponudi,pedja prodaje

Nicin
26.12.09., 23:14
hvala, ali imam neki problem nemogu da mu posaljem poruku

Chobi
26.12.09., 23:47
Ako je to u temama s ponudama naravno da ne mozes.
Kontaktiraj ga

boky
27.12.09., 01:13
Hvala a jel moze neka slika terarijuma, i jel znas nekog ko prodaje mlecnu zmiju, ima kod mene u pet shopu ali oni nista ne znaju o njima stavili im mali terararijum činijicu i malu grančicu.
ma kakva slika to ti je akvarijum sa poklopcem.. ili moze biti izradjen od iverice / osb ploca i napred staklo.. najjeftinija ti je prva varijanta.. narucito ako hoces neki manji terarijum dok je mlada sto bi ti bilo najbolje/

Nicin
27.12.09., 01:21
vazi, jel znas nesto o mlecnoj zmiji, hocu zmiju koja je aktivna danju a ne nocu

gordond
27.12.09., 01:23
One su obicno aktivne predvece, mada to opet moze zavisiti od jedinke. Imas ovde par tema o mlecnoj zmiji (Lampropeltis triangulum sinaloe) pa procitaj, dosta se pisalo;)

Nicin
27.12.09., 01:25
Hvala vam svima :), javljam ujutru sta sam uradio. Hvala jos jednom svima!!!

Nicin
27.12.09., 15:48
uzimam mlecnu zmiju definitivno, samo ja bih hteo neku malu da ima par meseci, sto manje to bolje. Sa koliko ih meseci mogu kupiti?

Nemanja
27.12.09., 15:55
Mozes kupiti skroz malu zmiju, ukoliko ih ima u ponudi. Rekao sam ti sve preko PP gde i kako ces naci, potrudi se malo.

Snejk
27.12.09., 20:07
Ne bih kupovao u pet shopu da sam na tvom mjestu, oni koje tamo rade znaju opcenito o zivotinjama, ali nisu specijalizovani za zmije, dok uzgajivaci imaju visegodisnje iskustvo u radu sa zmijama i oni ce te uvijek moci posavjetovati. Uvijek ostani u stalnom kontaktu sa onim od koga si kupio zmiju, jer ko zna sta ti moze zatrebati. Vidim iz beograda si pa ti misevi nece biti problem.
Ugl. prosvrljaj po forumu i internetu, uvijek je dobro edukovati se prije nego sto kupis nesto. Razmisli dobro da li je mlijecna ta koju zelis, pogledaj i druge vrste da se kasnije nebi kajao sto nisi uzeo neku drugu.
Eto, toliko od mene :D

spiderboy
27.12.09., 20:53
ne treba da se kaje,nego treba da uzme i onu drugu :D

Nicin
27.12.09., 21:34
Pa koja je jos dobra, da naraste max oko 150cm, ako moze mala pomoc koja je jos dobra ja znam samo za mlecnu, king snake california i kukuruznog skuka, kakva je razlika izmedju mlecne i kraljevske osim boje.



Ljudi pozurite nemam puno vremena ocu da se odlucim i da mogu da porucim.
Hvala

Drago
27.12.09., 22:36
Slicni su im uslovi drzanja ako si na to mislio.
Za navedene vrste imas gomilu care-sheet(ova) cak i na srpskom jeziku i na ovom forumu pa posto si u frci sa vremenom najbolje bi bilo da ih procitas i odlucis se,trebace ti celih po sata.

terarista
27.12.09., 22:43
Ljudi pozurite nemam puno vremena ocu da se odlucim i da mogu da porucim.
Hvala

Bez želje da na bilo koji način utičem na izbor (tu smo svi za razna pitanja, stim što ćeš morati za neke stvari sam da se potrudiš, veruj da je tako najbolje za tebe, a ne naša "lejnost"), moram da ti kažem nešto vezano za citiranu rečenicu:

Ovo je najgora greška koju možeš da napraviš!

Gde to žuriš? Za šta nemaš vremena? Šta je problem, popusti koje si video u oglasima i koji važe do NG? Neće te zmije nestati, naprotiv, biće ih sve više ...

Jedna od osnovnih razlika između ozbiljnog i neozbiljnog terariste je strpljenje. SVI će ti reći (i oni "ozbiljni" :) i oni koji su žurili poput tebe pa kasnije uvideli grešku) da nema žurbe. U svim vodičima na Internetu koji se bave izborom prve zmije piše upravo to - nema žurbe! Bolje da sačekaš 6 meseci (da, šest) i odabereš zmiju koja ti se zaista sviđa, nego da se sada zatrčiš.

Sredi glavu i sredi informacije. Jednog dana, bićeš nam zahvalan jer si uradio pravu stvar.

Ali, ako ipak prenagliš, ne očekuj razumevanje ovdašnje zajednice kada bude kasno. Naprotiv, očekuj osude i nedostatak pomoći.

I nemoj ovu kritiku shvatiti lično, baš suprotno, verujem da će se mnogi saglasiti da si dobio mnogo važniji savet od konkretnog imena vrste.

Srećno! :icon_cheers:

Nemanja
27.12.09., 22:57
Ma bre vikend teraristika je najbolja. Pitajte mene, sve sam to prosao. Jedini problem je to sto sam mu sve ja pisao privatnim porukama i rekao mu sta ima kod nas i da ima sve na forumu, ali opet nekog mrzi malo da "gugla" i da prelista forum.

rassa
27.12.09., 23:29
Pa koja je jos dobra, da naraste max oko 150cm

jesi razmisljao o loptastom?

Nicin
27.12.09., 23:54
Ne, moji nisu za pitona jedva sam ih ubedio da uzmem zmiju.
Nemanja izvini ako te smaram a jel mozes jos jednom da mi posaljes pp posto sam slucajno obrisao poruku. MOLIM TE :)

Nemanja
28.12.09., 00:13
Ajde sad jedno ozbiljno pitanje. Zasto se Nenad mucio, trosio svoje slobodno vreme, iako ne mora, da napise teme koje je pisao, za koje sam ti rekao, a ti opet postavljas ista pitanja iznova i iznova?
Zar ti nije dovoljno sto sam ti pisao 3 puta isto i sto sam ti rekao da u njegovim temama mozes da nadjes sve sto sam ti rekao i jos mnogo toga?
Pa dosta je vise lencarenja, tastaturu i misa u ruke pa trazi.

Edit: mozda se nije mucio, mozda je sa uzivanjem radio, ali poenta je da je covek sve uzaludno radio ako se nastavi sa ovakvim pitanjima! :D

rassa
28.12.09., 00:40
Ne, moji nisu za pitona jedva sam ih ubedio da uzmem zmiju.

LOL
piton jeste zmija :D



pa nije on velik, ne znam dal si se raspitivao o njemu, al on se krece oko 1.5m

http://f.imagehost.org/0051/BallPython.jpg (http://f.imagehost.org/view/0051/BallPython)

http://f.imagehost.org/0140/gretchen.jpg (http://f.imagehost.org/view/0140/gretchen)


ps: za nekoliko meseci ce se znati da li dobijam jednog

boky
28.12.09., 00:46
najmanje su ti California king snake , corn snake , milk snake, a mozda i najbolje za pocetak ...

Nicin
28.12.09., 00:58
Odlucio sam se za Milk Snake, verovatno cu da uzmim od kima (momcila) sutra cemo da se cujemo, uzimam od njega i odlican terarijum jedino mi je krivo sto njegova zmija ima oko 7meseci ja sam hteo neku manju ali ok.
Hvala vam svima, kad uzmem saljem neki slicice.


Zmiju sam hteo da uzmem jos pre 4 godine ali samo smo ja i cale to hteli, ostali nisu pa nismo uzeli. Sad sam ih sve nagovorio samo caleta cekam da se jos dog za sve, ujutru cemo da pricamo kad se vrati sa puta.

boky
28.12.09., 01:00
pa 7 meseci je bas mala zmija.. to je jedva porasla malo.. videces tanka ko cigara.. uzmi od kima i terarijum neces se pokajati evo ja sam uzeo 2 :)

Nicin
28.12.09., 01:10
Ocu sutra cemo da se cujemo, samo ne znam kako ce da mi da zmije, on je iz novog sada. Jel mozes neka slika od tog tvog ljubimca sto si ga uzeo kod Kima

Snejk
28.12.09., 12:55
ne treba da se kaje,nego treba da uzme i onu drugu :D

Hahahah
Bas sam zelio da kazem da se tako bolest i javlja. :D

boky
28.12.09., 13:07
Ocu sutra cemo da se cujemo, samo ne znam kako ce da mi da zmije, on je iz novog sada. Jel mozes neka slika od tog tvog ljubimca sto si ga uzeo kod Kima

ja sam od njega uzeo T, zmije sam od Pedje.. sve je bilo ok i od jednog i drugog.. nema sta da brines.. poslace ti autobusom ..

Nicin
28.12.09., 13:47
ok hvala. Ima kimo neku malu zmje ima oko mesec dana tako da cu da uzmem nju, uzecu i terarijum. Taman i ja da napravim mesta u stanu za moju zmiju, za 10tak dana mislim da cu je uzeti, povoljno je :)
Treba samo da se jos malu cujemo i dogovorimo, da mi kaze cenu za sve ukupno i tako.

Samo jos ne znam kako cu da je vadim iz terarijuma da je nepovredim slucajno :(

boky
28.12.09., 14:07
ok hvala. Ima kimo neku malu zmje ima oko mesec dana

Samo jos ne znam kako cu da je vadim iz terarijuma da je nepovredim slucajno :(

ghaahhhhh
pa uhvatis je rukom i podignes ne moras da je stezes lol .. ma videces

rassa
28.12.09., 14:09
ima i tema o tome :D

StefanovaPomajka
28.12.09., 14:36
Zaista je najbolji savet koji ti bilo ko može dati ovde, a već su ti isti dali, ali eto ponoviću... ... Jeste da budeš strpljiv! Ne samo pri nabavci, nego i pri informisanju sebe po svim pitanjima... A kad nabaviš zmiju budi strpljiv u hendlovanju, hranjenju...
U nekakvoj sam sličnoj situaciji kao i ti, - želim da nabavim i dobrano sam se već raspitala oko načina držanja vrsta koje dolaze u obzir za nabavku, ali čekam najpovoljniju priliku, i ispostavilo se da je najbolje da sačekam jedno oko četiri meseca odokativno... Dakle strpljenje!

boky
28.12.09., 14:59
i ustedis 2-3 evra :O
najvaznije je da zmija bude ok (zdrava) itd..
imaces je za ceo zivot.. nije steta dati 3 evra vise

Nicin
28.12.09., 15:10
Tu si upravu ali ja, zelim malu zato sto ce brze da se navikne. Procitao sam dosta o zmijama samo me jedno jos interesuje, a to je hranjenje iz ruke

boky
28.12.09., 15:25
pa ne mozes tako .. jedino sissy feeding.. a ne mozes ona da pridje i uzme iz ruke pre ce ujesti ruke jer ce misliti da je hrana

Nicin
28.12.09., 15:33
Sad sam citao post http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=2673&page=5 i kazu da milk snake raste do 100cm, ja sam citao da raste do 130cm pa ako ima neko neku jel moze da mi kaze kolko je stara i koliko je dugacka

boky
28.12.09., 15:40
O boze..123

Stiv
28.12.09., 16:05
Mlecne zmije rastu jako sporo, oko 3 godine (da kazem do pune velicine), tako da ti za pocetak treba mali terarijum.Razlika u 30cm nije uopste velika tako da ti je to nebitno.Ja imam kraljevsku zmiju starosti oko 10 meseci i duga je oko 60cm.Po meni je najbitnije dobro obezbediti terarijum i uslove drzanja. Eto jedan savet i od mene.

Chobi
28.12.09., 18:48
A sto se tice starosti, ne znam sta ostali misle, ali ja mislim da je za pocetnika bolje da uzme tu od 7 mes nego od 1 mes...

Nicin
28.12.09., 20:26
ova ima 2 meseca mozda malo vise, zbog cega to mislis?

Sad bas razmisljam o tome, mlecna ili kraljevska zmija. Ako kazes da mlecna za 3 godine dostigne 100cm, to je sporo. A i ta kraljevska mi se svidja ali sam citao da moze da naraste do 216cm, a to je bas veliko za pocetak :)

nenad
28.12.09., 20:34
Čovek može da poraste do 272cm, pošto je toliki bio najviši čovek. Da li to znači da ćemo svi toliko porasti? Ne, naravno ;) Isto ti je tako sa zmijama. 216cm je maximum za getulu, ali su obično mnooogo kraće. Ako ti mlečna zmija dostigne 1m, trebaće joj oko 3 godine za to, možda i više. A getuli će trebati, otprilike, pola godine manje. Nije to neka razlika.

Nicin
28.12.09., 21:04
Hvala nenade, zelim da uzmem zmiju koja ce mi se svideti, ne zelim da pogresim pa posle me smori. Pricao sam sa Kimom i on me je posavetovao, i sad sam se odlucio za Mlecnu 100%.

Razmisljao sam malo i o tome sto je kanibal, pa ako nekad odlucim za jos neku necu imati mesta, mozda se i nadje neka koja je lepa i ne treba joj mnogo mesta. Ali ovo sad nije vazno samo ja da kupim prvo Mlecnu pa cemo lako za ostale.

Ja sam zaboravio da sam se igrao sa zmijama pre par godina u Bugarskoj i u nemackoj sa nekim pitonom. Sad sam se tek setio, bio sam odusevljen.

Chobi
28.12.09., 21:08
ova ima 2 meseca mozda malo vise, zbog cega to mislis?



Ispravi me ako gresim, tu bebu od mesec dana bi morao da hrani bebama pacova, mozda i ima problema oko hranjenja, dok bi ova odrasla (7mes) vec bila naviknuta, i hranio bi je malo vecim misevima...

Nicin
28.12.09., 21:28
Pricao sam sa kimom, kaze da nema problema oko hranjenja jos nisam siguran koliko je stara. To sa cime cu da je hranim to mi je svejedno, mali, veliki dacu joj ono sto joj treba pocecu sa malim misevima, spremicu pre nego sto dodje par mrtvih i 2 ziva za svaki slucaj. A ako budem imap problema pitacu kima

Nicin
29.12.09., 00:16
Jel moze da stavi neko sliku terarijuma, da vidim kako to izgleda, i dali moze tako da se uradi za mlecnu zmiju

rassa
29.12.09., 00:46
google.....

boky
29.12.09., 00:47
o boze.. pa terarijum kao obican akvarijum sa poklopcem...posuda za vodu .. i ubacis skloniste od saksije drveca ili cega vec ga napravis i ubacis koju granu da se pentra i to je to. ne treba ti nikakva slika

Stiv
29.12.09., 00:54
evo slika

http://img46.imageshack.us/img46/5391/picture156.jpg

stavicu jos slika sutra, sad nemam vremena

Soulfly
29.12.09., 03:49
o boze.. pa terarijum kao obican akvarijum sa poklopcem...posuda za vodu .. i ubacis skloniste od saksije drveca ili cega vec ga napravis i ubacis koju granu da se pentra i to je to. ne treba ti nikakva slika

Sta o boze, ako ne umes lepo da pricas bolje nemoj ni da komentarises.
Ni ti se nisi naucen rodio

@Nicin

Imas podosta slika na sledecem linku, samo procackaj malo i naci ces sve sto te zanima ;)

http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php?f=82

boky
29.12.09., 04:12
Sta o boze, ako ne umes lepo da pricas bolje nemoj ni da komentarises.
Ni ti se nisi naucen rodio

http://www.teraristika.org/forum/forumdisplay.php?f=82

nisam ni rekao da sam se naucen rodio al nisam toliko lenj da pogledam slike u temi "Vasi Terarijumi",a i ne treba da mi slika da bi ukapirao kako izgleda treset sa posudom za vodu..

Nicin
29.12.09., 14:34
Mislio sam na uredjenje terarijuma nisam se dobro izjasnio, moja greska.

Nicin
02.01.10., 19:30
hvala vam svima malopre sam uzeo Kraljevsku Kalifornijsku zmiju. Zmija je odlicna veoma mirna ima malo vise od godinu dana i dugacka je oko 75cm. Cekam samo da prorade prodavnice da uzmem materijal i napravim joj veliki terarijum posto je sad u malom.

boky
02.01.10., 19:35
ma mozes i u vecoj plasticnoj kutiji(200dinara) privremeno da je drzis dok ne nabavis ter

Nicin
02.01.10., 21:09
ok Zaboravio sam da se zahvalim Pedji, Hvala

pa mislim da ce moci i u ovome za koji dan

Pedja
07.01.10., 22:03
Nema na cemu :)