PDA

Pogledaj punu verziju : Iznošenje zmija napolje



exsex
30.12.09., 19:54
Imam terarium od drveta, odnosno ledja i dno je od drveta a stranice su od sitne zice. Vidim da uzivaju jedva cekaju, samo mora da se pazi da ima i hladovine da se na pregreju. tako se nasuncaju i zimi ne moram ih pod uv. Tako sam i gustere drzao, bradate, nikad ih nisam zimi drzao pod uv. i bili su ok. Smukove i pustam napoje iz terariuma, u pocetku ih jurim, ali nakon polasata smire se i izlezavaju se na suncu, ali ih posmatram da se nebi ipak pobedle.

nenad
30.12.09., 20:34
Kod nas niko zmije i ne drži pod UV lampama. U nekim drugim zemljama, neki teraristi to rade za neke vrste, mada pretpostavljam da nije neophodno.

spiderboy
30.12.09., 20:45
za smukove i sl. vrste zmija nema potrebe za bilo kakvom UV lampom pošto su uglavnom noćne životinje,znači svakako zaobilaze dnevno svetlo

nenad
30.12.09., 20:55
Pitanje koji su smukovi. Ako exsex drži domaće smukove, onda su to sve dnevne vrste. Ali, sve jedno, UV svetlo im nije neophodno.

ssavic
30.12.09., 21:14
A da li moze nesto da im smete ako se puste napolje, posto ja moju bou redovno pustam napolje kada je oko 30 stepeni (u moju bastu koja je ogradjena i druge zivotinje ne mogu tuda da se krecu), malo da proseta po travi, i obavezno je posle toga pregledam od parazita i istusiram samo mlakom vodom?

NecrovoX
30.12.09., 21:30
Pa eto jedino to sto mogu da joj se nakace krpelji ili mozda neki slicni paraziti,a tusiranje mlakom vodom to nece ponistiti.
Ali mislim da i pored toga nije losa ideja ih ponekad malo izneti napolje...

dule87
30.12.09., 21:32
Moze jedino da im smeta kad ih varacas nazad. Ako radis sve kako si napisao nema sta da im smeta...

ssavic
30.12.09., 21:36
Znam da tusiranje nece skinuti parazite, to uradim cisto zbog prljavstine koje moze da pokupi, i zato svaki put je obavezno ispregledam, i to deteljno, mada do sada nikad nista nisam nasao.

Chobi
30.12.09., 21:38
Cime tj. kako je najbolje kupati/brisati vecu zmiju, nakon iznosenja ili bez obzira s vremena na vreme?

dule87
30.12.09., 21:40
Napunis kadu, 15-20cm mlakom vodom, pustis je malo da pliva. Ja savoju kanije malo tusem isperem, i to je to..

Chobi
30.12.09., 21:45
Nista krpice,sundjeri...ribanje?

ssavic
30.12.09., 21:46
Ja je blago rukom istrljam.

NecrovoX
30.12.09., 22:10
Heheheh,da,smetace im kada ih vracas nazad,stvarno mi deluje da se ova moja vise buni kada je kupim iz trave,sa drveta nego kada je vadim iz terarijuma.
Obicno sam je pustio na neko drvo u dvoristu,i posle nekog vremena samo ako prilazim tom drvetu sa njom na ruci odmah se isteze i krece ka drvetu,samo da se dohvati grane!

Ma kakvo zuljanje i zezanje,samo je stavis u kadu sa vodom,malo ona pliva,malo je otusiras i gotovo,sto bi je zuljao i zezao se?!

exsex
03.01.10., 17:21
Nosim smukove napoje cim temperatura danju dostigne 20 step. ili vise, a kad vec i nocu bude ne manje od 15 step. ostavljam i nocu napolje. Terarium je napravljen od zice / sitna , kao i za egzote ptice/ a dno i ledja su od drveta.Problema jos nisam imao, ne smeta im ni kisa, ni oluja, mada imaju skloniste od drveta . Treba pazit kod izbora mesta gde ce bit terarium. Da ima i sunca ali da ima i hladovine.Mada sam video kod jednog prijatelja , imao je jedno osuseno drvo, oko nje je uzdignut od zemlje napravio platformu od daske. Na to je pricvrstio stubove i na kraju i gore stavio okvir. Sve je oblozio sa zicom, a iznad zice na krov stavio od trske krov, da ima hladovine i zastitu od sunca. Ovo je zanomljivo jer ide u krug, tako zmija moze da nadje i hladovinu i sunce, sam bira, a i izgled je fantastican, ukras u dvoristu.Planiram i ja tako nesto, suvo drvo vec imam.......

NecrovoX
21.09.10., 23:39
Evo htedoh da podelim sa vama jedno zapažanje u vezi ovog iznošenja u dvorište.
Naime ja svoju bou kada je lepo i sunčano vreme iznesem u dvorište i pustim je na travnjak da se malo sunča.Ona tako tu gmiže kroz travu,pa ako na drugom kraju dvorišta namiriše ćaletove golubove odmah se napikira da ide ka tamo,baš je zanimljivo videti kako diže glavu da ih bolje nađe,pa se skriva i zavlači medju travu,..Ali to nije tema ovaj put.
Hteo sam reći da od poslednjih 5 puta vršenja nužde,što je otprilike zadnjih 6-7 meseci,ona je 4 puta to učinila prilikom iznošenja u dvorište.Očigledno joj prija malo te fizičke aktivnosti,jer kada se malo nasunča onda krene da luta po travnjaku (uvek pod mojim nadzorom naravno) i to joj kako mi se čini pokrene i rad creva i opa :)
Onda samo lepo to lopatom pokupim i bacim kod komšije :) Šalim se malo,ne koristim lopatu :) :) :)
Tako da mi terarijum ostaje krajnje šist,zmija u dobroj formi i bez ulenjenih creva,nasunčana i puna vitamina d i slično.
Eto jedna manja prednost povremenog iznošenja napolje...

rellik
22.09.10., 02:10
bacim kod komšije :) Šalim se malo,ne koristim lopatu :) :) :)


Ali zato bacis kod komsije :p:D

boky
23.09.10., 02:50
Onda samo lepo to lopatom pokupim i bacim kod komšije :) Šalim se malo,ne koristim lopatu :) :) :)


haahahhahahah :D