PDA

Pogledaj punu verziju : Sashini rampoleoni



StevaNS
01.01.10., 11:30
Prilikom "fotosesna" za male kameleoncice, nismo zaobisli i rampoleone. Evo par slika i Sashi zelim puno srece sa razmnozavanjem:

muzjak:

http://i574.photobucket.com/albums/ss189/krme/kameleoni/Picture013.jpg

zenkice

http://i574.photobucket.com/albums/ss189/krme/kameleoni/Picture019.jpg

http://i574.photobucket.com/albums/ss189/krme/kameleoni/Picture010.jpg

kimo
01.01.10., 15:18
Super su, a gde su ostali :) Jel na kraju 2 mužjaka i 4 ženke ili?

sasha
01.01.10., 16:26
Super su, a gde su ostali :) Jel na kraju 2 mužjaka i 4 ženke ili?
Ukupno je ipak jedan momak i pet devojcica :p , prve dve su posebno jer je momak navalio na onu malecku.Kad sam ga ulovila da drugi put pari malu a ne onu bucu vratila sam ga medu one sa kojima je stigao.Tu ga nisam videla da je neku sarmirao:mad: Deda Mraz je Bendziju doneo novi fikus benjamin kome jos nije otpalo lisce pa sve da je slikana video bi samo biljku

Karas
16.01.10., 15:17
Super su kameleončići. :D
Da li se izlegao koji malac?
Ti jedini imaš ovu vrstu u Srbiji?

sasha
16.01.10., 19:24
Da stvarno su super ali posto ih imam neka 2 meseca sve sto o njima znam je na osnovu procitanog.Za njih oni koji ih sa uspehom razmnozavaju kazu da su oni u svetu pigmejskih,kao sto je jemenski,za pocetnike.Buni me samo jedna stvar.Zasto kada kazu da nisu teski za drzanje, ne mozes ili jako tesko, da kupis uzgojene primerke.U svakom slucaju ja od njih necu lako odustati a trenutno mi svu paznju okupiraju bebe jemenskog k Posle cu da se bacim na ozbiljnije posmatranje.
Kimo ih je drzao ali kratko.Sada su ti njegovi kod mene a za jos nekog ne znam.

kimo
16.01.10., 20:06
Hehe, nisam baš kratko, ali u poređenju sa drugim vrstama jeste kratko :) Negde oko 7-8 meseci smo ih držali, a sada su kod vas i nadam se da će mali opet naći mesta kod mene u novom prostoru :)

sasha
16.01.10., 20:24
Hehe, nisam baš kratko, ali u poređenju sa drugim vrstama jeste kratko :) Negde oko 7-8 meseci smo ih držali, a sada su kod vas i nadam se da će mali opet naći mesta kod mene u novom prostoru :)
Znala sam da ce da padne komentar.Za sada samo mogu da konstatujem da svi imaju dobar apetit ,dok ostale aktivnosti slabo upraznjavaju:D

kimo
17.01.10., 11:46
Pa žao mi je što nisu više kod nas, pa sam zato i rekao :) Inače sam siguran daće i kod vas da bude malih,samo da prođe neko vreme...a to što su se parili je isto pomak, a kao što zante, nose jaja cele godine, tako da se nikada ne zna.

sasha
17.01.10., 12:22
Vise bih volela da mali dodju na svet u inkubatoru zbog kontrole vlage i temperature.Kad bih i primetila mladunce da se izlegne u onoj dzungli?Interesuje me koliko traje poleganje jaja?Kako si ti uspeo da ih pronadjes?Kad bih pocela da prekopavam mislim da bih vise stete napravila,Ucini mi se da je poneka zenko blagoslovena ali je i moguce da se samo najela jer je prosto neverovatno da tako mali gusteri imaju toliku kaku

kimo
17.01.10., 12:58
Pa ja sam imao sreće da vidim ženke da kopaju i sutradan sam tu nalazio jaja...obično uz saksiju u zemlji, tako da izvadim saksiju i četkicom za slikanje finom zemlju raskrčim...

sasha
17.01.10., 13:50
Ona prva je kopala kada je od tebe stigla i posle jos jednom.Oba puta rupu nije zakopala.Ona samo deluje gravidno,ali posto joj se izgled ne menja pokusavam da joj smanjim hranu.Tu bas treba samokontrole.Preslatki su kad love.Vreme uglavnom provode na benjaminima.Kada se ustumaraju ili vise naglavacke to mi je znak da treba da se jede.Znaju oni biti i brzi kada su gladni ,dok vec donekle zasiceni ni jedan suvisan pokret ne nacine da bi dosli do plena.Ako im se bubica tek namesti i umiri na nisanu,spretno cak i nadesetak cm. je hvataju.Ako samo malo treba da se mrdnu radije puste da ode ,do sledece zgodne prilike.

sasha
05.02.10., 22:01
Pre nedelju dana prilikom ciscenja terarijuma od onih nesretnih grinja pronasla sam 3 jajeta velicine tik-tek bombone.Po mojoj proceni tada,a na osnovu uprljanosti jedne od zenki,polegnuta su nedelju dana ranije.Smestila sam ih u inkubator na 23 C.Sada posle nedelju dana i dalje izgledaju lepo mada nisam preterani optimista jer u inkubator nisu dospela po izleganju.Ostaje mi najduze dva meseca cekanja da vidim ishod.

kimo
05.02.10., 22:37
Nema veze što nisu bila u inkubatoru, to sam vam već rekao, isto je jel su inkubatoru ili kod njih, mogu da izdrže veća variranja temperature i da im ništa ne smeta...srećno :)

sasha
05.02.10., 23:06
Ne brine mene to sto nisu bila u inkubatoru vec pomeranje.Bila su slepljena a jedno je polegnuto uspravno.U istom sam ih polozaju stavila u vermikulit.
Ne dopada mi se to poleganje jaja meni iza ledja

kimo
06.02.10., 00:04
Hehe, nema veze kod njih okretanje jaja uopšte, tj. položaj, to sam se i ja začudio kada sam čuo, tako da sam siguran da to neće ometati razvoj.

Karas
09.02.10., 09:42
Nadam se da će biti malaca, stvarno interesantno izgledaju :D
Ugradi neku kamericu u terarijum da znaš kada i gde su polagali jaja ;)

sasha
09.02.10., 18:55
Neki odgajivaci kazu da su vise uspeha u izleganju imali kada su jaja ostajala u tararijumu.Jos uvek imam problem sa tim da nadjem meru,koliko orosavati a da mi se ne pojave grinje a da podloga bude dovoljno vlazna.
Da bi se osecali udobno terarijum je gusto naseljen biljkama.U minijaturi to bi bio sprat drveca i sprat zbunja a podlogu zaklanjaju vrhovi saksija i fikus pumila kome je tu mnogo lepo, pa buja na sve strane.Pitanje bi bilo gde kameru postaviti u dzungli a da imas pregled.Po glavi mi se vrzma ideja da mesto podloge stavim pelene za pse jer bi one mogle da se vlaze a da se ne pojave paraziti a u kutiju da stavim zemlju za poleganje koju bih mogla svaki cas pregledati.Za sada nek ostane ovako pa cemo videti.

sasha
25.02.10., 15:23
Pre neki dan sam iz terarijuma izbacila osusenu biljku i danas da na to mesto stanim novu kad :eek: ,napravljena rupa do sloja sa ugljem, dve rampholeonke u rupi stoje a treca leze.Usoela sam da vidim jedno jaje,ove dve posmatracice su se odmah udaljile a i ja da ne smetam.Sacekacu vece da vidim rezultat i onda javljam:)

kimo
25.02.10., 15:30
Hehe :) Rekoh vam ja :p

sasha
25.02.10., 21:40
4 jajeta-maksimalan broj za njih :) Smestana su u vermikulit, pa u inkubator i opet cekamo ;)

sasha
06.03.10., 22:29
Dogodilo se u utorak ali mi je trebalo par dana da preradim dogadjaj :( Pre nego sto sam krenula na posao primetila sam da sa jednom sitnom rampoleonkom nesto nije u redu.Pocela je da poleze ali nije iskopala rupu i primetna je bila ukocenost zadnjih udova.Kada sam je uzela prevrnula se kao sto to oni i rade kada su uplaseni-prave se mrtvi.Ostavila sam je.Za nekih 2 h sam se vratila,dotle je uginula.Rasekla sam je i nasla u njoj 3 krupna jajeta i jos jedno medju biljkama koje je uspela da polegne :bawling: Jaja su smestena u inkubator,videcemo da li sam zakasnila.

necadc
07.03.10., 07:36
Jaaadannaaaaa zenkicaaa....:(((((( bas mi je zaoo... Ali nadam se da ce jaja uspeti...:)

sasha
02.04.10., 22:23
Danas su tri,cini mi se veoma vitalna mladunca,dosla na svet.Radi se o onim jajima koje sam pronasla prilikom kompletnog ciscenja terarijuma zbog napasnika.Mladunci se krecu i cvrsto pridrzavaju, za sada sam njima prezadovoljna ali treba par dana da pocnu da jedu pa cu biti sigurna.Do tada vocne musice su na cekanju.

sasha
03.04.10., 18:03
Danas pre podne su bez problema lovili vocne musice.Posto imaju dobar apetit,sutra prelazimo na ozbiljniju hranu, jednodnevne cvrchke.

necadc
03.04.10., 22:50
super...:) jel moze neka slika???

sasha
05.04.10., 19:55
http://img251.imageshack.us/img251/2484/img1463h.th.jpg (http://img251.imageshack.us/i/img1463h.jpg/)
Neco za tebe sam se potrudila

sasha
27.05.10., 23:32
Mladi su dva meseca i duzine 1,5 cm.Juce sam kao i obicno pred polazak na posao orosavala kameleone i klizna vrata terarijuma nisam dobro zatvorila.Po povratku kuci me je moj yorki Sanja odvela do dnevne sobe i madraca na kojem je bilo mladunce.Sta se tacno desavalo u mom odsustvu nekih 6 h, ne znam.Da li je samo odsetalo ili ga je ona donela i cuvala? Bitno je da je mladunce nepovredjeno i da ga je ona promatrala i pazila jer da se negde zavuklo pitanje da li bih ga pronasla

sasha
09.06.10., 18:55
Danas rekord u broju polezenih jaja-6.Ona jaja koja sam vadila iz uginulih zenki nisu sretno prosla.Svi mladunci se jesu razvili,neki nisu uspeli da se izlegu a 2 se nisu hranila i uginula su.
Ostatak druzine mladih od 11 komada je odlicno a 28 jaja ceka na izleganje.Bice ih ko buvica.