PDA

Pogledaj punu verziju : Ujela me Boa



Celav
02.01.10., 20:16
Evo bas pre jedno pola sata sam hranio zmiju (bou) i posto je promasila hranu uhvatila je mene za podlakticu :cool:
Nije zmija kriva nego sam ja magarac hteo malo bolje da vidim kako napada pa sam previse mrdao hranu levo desno a ruku sam namestio tacno na dohvat :D
Inace ima oko 1m :D

2267

2268

2269

Igor Velevski
02.01.10., 20:59
Evo bas pre jedno pola sata sam hranio zmiju (bou) i posto je promasila hranu uhvatila je mene za podlakticu :cool:
Nije zmija kriva nego sam ja magarac hteo malo bolje da vidim kako napada pa sam previse mrdao hranu levo desno a ruku sam namestio tacno na dohvat :D
Inace ima oko 1m :D

2267

2268

2269
Niko nije kriv, ti si je hranio, ona se zbunila........desava se to i desavace se! Jesi video pcelara koji nije ni jednom ujeden od pcela?

concepcion
02.01.10., 21:54
e ljudi,posto uskoro nabavljam zmiju,kolumbijsku duginu bou,zanima me u slucaju ovakvog ujeda sta se radi,neki alkohol na ranicu kao kod posekotine ili nije neophodno?

Igor Velevski
02.01.10., 21:57
e ljudi,posto uskoro nabavljam zmiju,kolumbijsku duginu bou,zanima me u slucaju ovakvog ujeda sta se radi,neki alkohol na ranicu kao kod posekotine ili nije neophodno?

Alkohol, prespavaj i vise nista neces imati!..................ako ti ne otpadne ruka do tada ;)

concepcion
02.01.10., 21:58
nece valjda ;) hvala na odgovoru

kimo
02.01.10., 22:10
Hidrogen peroksid kupiš u apoteci i samo pustiš malo na ranu...

IV@N
02.01.10., 22:12
hehe i trebala je kad je zezas :) salim se

twilight
03.01.10., 00:17
Ja sam svoju navikao na ruke ali kad god je uzmem bojim se pomalo

juka83
03.01.10., 00:31
Ja sam svoju navikao na ruke ali kad god je uzmem bojim se pomalo

ista stvar i mislim da je zasluzila barem tu trunku postovanja u vidu tog straha...

Celav
03.01.10., 01:13
e ljudi,posto uskoro nabavljam zmiju,kolumbijsku duginu bou,zanima me u slucaju ovakvog ujeda sta se radi,neki alkohol na ranicu kao kod posekotine ili nije neophodno?


Ja sam ranu ocistio hidrogenom pa posto poznajem ljude u hitnoj navratio sam im pre jedno pola sata:). Kad sam sestri rekao sta mi se desilo prvo su se svi dobro ismejali tako da nisam stigo da joj kazem da sam dosao samo po savet:cool: a onda mi je doktor rekao da mogu da uzmem neke antibiotike ako hocu (amoksicilin ili cefaleksin) kao zbog bakterija i ako primetim otok ili osetim bol da im se javim.

nenad
03.01.10., 01:22
Daj, ne preteruj :D Otišao si u hitnu zbog tog ujeda? Pa ja kad bih otišao u hitnu svaki put kad me zmija ujede, mislim da bi me zaposlili tamo, koliko bih im često dolazio :D
Samo hidrogen stavi svaki put, i nema problema.

Miluttin
03.01.10., 02:41
Farmaceutski savet za sve ljude i za svaku vrstu ozlede:
Nikad, ali napominjem NIKAD, ne stavljati alkohol na ranu, on razjeda tkivo i samim tim pravite šansu da se formira ožiljak koji zna da bude i ružan. Ranu čistiti Hidrogenom 3% i rana će biti perfektno dezinfikovana, a ožiljka najverovatnije neće biti.

nenad
03.01.10., 02:51
Slažem se, ja ne stavljam alkohol na ranu, nego uvek hidrogen. Jednom sam stavio deterdžent za sudove :D Bio sam kod Srbe, sa Žarkom, kad me je ujeo mladi nilski varan, a Srba nije imao nikakvo sredstvo za dezinfekciju, što je vrlo mudro, kad imaš punu radnju varana iz divljine. Deterdžent je jedino što sam našao kod njega.

Igor Velevski
03.01.10., 04:48
Potpuno ste u pravu, alkohol se ne stavlja na ranu! Cak i pre operacije samo se operaciono polje ocisti alkoholom, a posle ide sve drugo drugim sredstvima jos pre nanosenja rane. Alkohol jos vise ostecuje tkivo, jer vuce vodu! Drugo je to sto je jako nezgodno, jer strasno pece na zivu ranu, ali zaboravljate da se ovde ne radi za takve rane, tako da ako se malo ogrebete ili ubodete iglom ili vas zmija zakaci i imate ogrebotine, a nemate hidrogen...slobodno prodjite alkoholom!
Oziljci ili cikatrizacija (vezivno tkivo) nastaje i sa alkoholom i bez alkohola ukoliko je rana duboka tako da je narusen integritet bazalnog sloja (stratum cilindricum, stratum basalae) epidermisa koze!

concepcion
03.01.10., 10:41
razvio sam citavu diskusiju ovde ;) hvala svima,sad cu do apoteke po sve hemikalije pa onda zmija

Celav
03.01.10., 16:52
Daj, ne preteruj :D Otišao si u hitnu zbog tog ujeda? Pa ja kad bih otišao u hitnu svaki put kad me zmija ujede, mislim da bi me zaposlili tamo, koliko bih im često dolazio :D
Samo hidrogen stavi svaki put, i nema problema.


:D znao sam da ce do ovoga doci :D ali ne,nisam otisao odma u hitnu i zbog toga nego posle slave na kojoj sam bio,hitna mi je bila u prolazu a nista drugo osim prijemnog ne radi oko 00:00 a otisao sam po savet lekara,jer ipak mnogo vise verujem njima:D

boky
03.01.10., 17:05
a otisao sam po savet lekara,jer ipak mnogo vise verujem njima:D
samo sto 99% njih nema blage veze sa zivotom tbh :S Al nema veze da ne idemo u off

nenad
03.01.10., 17:32
Više veruješ lekarima nego teraristima? Auuuu :D
Ne, ozbiljno, koliko je puta tog lekara ujela zmija? Nijednom. A preporučio ti je antibiotike :D Valjda ćeš više da veruješ ljudima koje su grizle zmije, kad ti kažu šta da radiš kad te zmija ujede ;)

exsex
03.01.10., 17:47
Imampoznanika u inostranstvu, bavi se zmijama i egzoticnim zivotinjama bar 30 god. i pre dve god. ujela ga kukuruzni smuk. Ono sto i vi pisete hidrogen i gotovo, ali sad mu se desilo da se rana zarazila sa nekim bakterijama. Dospeo u bolnicu posto poceo da se crveni i nateko je. Kad sam bio kod njega, posle pola godine jos se lecio, uzimao lekove, a i rana bila gadna. Ovo sam napisao da nikad ne uzmete olako,treba pazit sa ranama,odnosno treba izbegavat situacije da dodje do povreda. Samo polako i smireno sa psihickim i fizickom propremom, kad nesto cackamo oko njih.

nenad
03.01.10., 17:50
Zanimljivo. Ok, da preformulišemo onda. Posle ujeda zmije treba dobro isprati ranu hidrogenom, i ukoliko rana normalno zaraste, sve je ok. Ako rana ne prolazi, boli, i otiče, onda se treba obratiti lekaru na vreme ;)

Igor Velevski
03.01.10., 18:46
Ovo je jos jedan razlog zasto zmije treba hraniti iskljucivo sa glodarima koje sami gajimo! Znam ljudi koji daju i divlje ptice, i krtice i mrtvorodjene macice i kucice i da jos ne nabrajam..........tako se naseljavaju putrifikacione i piogene bakterije u usnoj supljini zmija!

nenad
03.01.10., 18:52
I još jedan razlog više da im se daje mrtav plen ;) Ako ne grešim, dobar deo mikrorganizama ugine zamrzavanjem.

exsex
03.01.10., 19:12
Nisam neki strucnjak, ali mislim da bakterije se stvaraju u ustima zmije, a ne unosi hrana.A hrana iz divljine/ hrana koja nije uzgajana/ opasna zato sto unese neke unutrasnje parazite i bakterije koji su prisutni kod ljubimaca u manjim brojevima, i mogu da se namnoze i stetni su za ljubimca. I mi imamo bakterije u ustima a jedemo cak i kuvanu hranu, pa zato nema veze ono iz zamrzivaca.

boky
03.01.10., 19:52
da ali kuvanjem hrane ili zaledjivanjem se ubija veliki broj bakterija(Bolje reci sve ili skoro sve)..Sta mislis zasto ti kuvas / przis junetinu kad jedes?

Oggy
03.01.10., 20:45
E, jedno pitanje kad je vec tema o jos jednom ujedu zmije...
Da li se ikada desilo da je nekog ujela zmija dok ju je drzao u rukama?
Mislim, obicno su situacije ovakve ili slicne. Ili ujede pri hranjenju, ili pre nego sto je uzmes.. Zar ne? Al ono, tipa drzis je u ruci vec neko vreme i capi te za nos iz cista boga mira?! :D
Zanima me da li se to nekome desilo i koje su sanse za to.. Znam da su jako male, ali mi cak deluje i kao nemoguce, pa da proverim... ;)

LARYBG
03.01.10., 21:50
meni se desilo bas kod boe, tacnije nisam je drzao u ruci nego sam sedeo i ona mi je bila u krilu to jes gmizala po meni, i onda je zastala i pocela kao da mi njuska podlakticu kao kada se sprema misa da proguta i onda iznenada ujela ali je odma pustila

terarista
03.01.10., 22:38
E, jedno pitanje kad je vec tema o jos jednom ujedu zmije...
Da li se ikada desilo da je nekog ujela zmija dok ju je drzao u rukama?
Mislim, obicno su situacije ovakve ili slicne. Ili ujede pri hranjenju, ili pre nego sto je uzmes.. Zar ne? Al ono, tipa drzis je u ruci vec neko vreme i capi te za nos iz cista boga mira?! :D
Zanima me da li se to nekome desilo i koje su sanse za to.. Znam da su jako male, ali mi cak deluje i kao nemoguce, pa da proverim... ;)

Kod mene statistika onda ne radi kao što bi trebalo. :D

Moguće je, naravno, meni se desilo nekoliko puta. Naravno, uvek sam ja bio kriv - iznesi zmiju da očistiš terarijum, da je neko vidi, da je ja "namotavam" malo po rukama ... E takvo nevaspitanje onda mora i da se kazni. :)

Takođe, ovo je posledica i činjenice da nemam baš previše vremena za često vađenje i navikavanje na ruke, i siguran sam da je kod terarista koji se pridržavaju pravila "čestog kontakta" mogućnost ujeda znatno manja nego kod mene.

Takođe br2., vremenom se nauči (stekne se osećaj) kada će zmija da ujede, i isusni zmijari skoro u 100% slučajeva mogu to da prepoznaju. Naravno, ponekad se desi i ono suprotno, i onda se o tome piše i piše i piše. :)

nenad
04.01.10., 00:27
Meni se dešavalo gomilu puta. Posebno sa zmijama iz prirode.
E, sad postoji ujed u samoodbrani i ujed kad zmija misli da si joj hrana. Već sam pisao o smuku koji često guta prste, i to tako što bude miran, stoji oko vrata, i onda se desi da se prišunja prstima i u deliću sekunde proguta pola prsta ;)

Miluttin
04.01.10., 00:54
Mene brine jedan drugi efekat o kom sam video na drugim mestima da se piše:
Zmiji dozvole da se vrzma oko lica, radi slikanja il ko zna čega, one se izbaguju zbog pomeranja usta, jezika il nosa (kod pojedinih primeraka homo sapijensa nos zna da bude kapitalno velik i zbunjujuć za pripadnike iste vrste a kamo-li zmije)... Onda usledi reakcija ka licu. Naravno ovo se dešava jednom u milion, a šta onda?! Koliko god ja voleo zmije, ne mogu reći da se može i sa godinama iskustva 100% predvideti njihova reakcija. Treba biti obazriv i znati šta imaš u rukama. Npr ako imaš chondra, veća je šansa da će te ćapiti biak (tip iz 1 u 1) ili ako imaš Rainbow Bou agresivnije su Brazilke, a to je nekad drastično mada postoje izuzetci.
Treba imati u vidu da se ove životinje ne vezuju za nas koliko god mi to želeli ili tripovali da to rade.
Sad ozbiljnost na stranu, dal je imo pokušao da dezinfikuje zmiju mašući joj balonom sa podgrejanim hidrogenom, ono tipa ako zagrize da dezinfikuje usta? ;) :D

Igor Velevski
04.01.10., 01:34
Mene brine jedan drugi efekat o kom sam video na drugim mestima da se piše:
Zmiji dozvole da se vrzma oko lica, radi slikanja il ko zna čega, one se izbaguju zbog pomeranja usta, jezika il nosa (kod pojedinih primeraka homo sapijensa nos zna da bude kapitalno velik i zbunjujuć za pripadnike iste vrste a kamo-li zmije)... Onda usledi reakcija ka licu. Naravno ovo se dešava jednom u milion, a šta onda?! Koliko god ja voleo zmije, ne mogu reći da se može i sa godinama iskustva 100% predvideti njihova reakcija. Treba biti obazriv i znati šta imaš u rukama. Npr ako imaš chondra, veća je šansa da će te ćapiti biak (tip iz 1 u 1) ili ako imaš Rainbow Bou agresivnije su Brazilke, a to je nekad drastično mada postoje izuzetci.
Treba imati u vidu da se ove životinje ne vezuju za nas koliko god mi to želeli ili tripovali da to rade.
Sad ozbiljnost na stranu, dal je imo pokušao da dezinfikuje zmiju mašući joj balonom sa podgrejanim hidrogenom, ono tipa ako zagrize da dezinfikuje usta? ;) :D

Hahahahahahahahhahahahaaahaha ti nisi normalan, jos se smejem za onog nosa hahahahahahhaha

Miluttin
04.01.10., 23:37
naravno, ajde bre ljudi nećemo te sumorne teme, neko nas možda shvati i za ozbiljno!!!!
Samo opušteno ujede te zmija, ne cimaj je da se ne sje*eš još više i nju ne unakaziš, lepo dezinfikuj i ĆAOOO! Zar ne! I da, čuvajte nosate drugare podalje od zmiaja, a ako ste muško ne kupajte se sa istom osim ako nemate qpaće gaće!!!
:D

nenad
05.01.10., 01:42
Mene nikad nisu grizle za nos, a imaju za šta i da ujedu :D
Jednom me je smuk ujeo za vrat, nije bilo nimalo lepo :D

Igor Velevski
05.01.10., 01:58
Mene nikad nisu grizle za nos, a imaju za šta i da ujedu :D
Jednom me je smuk ujeo za vrat, nije bilo nimalo lepo :D

Jos da mi se to deci, pa da se pravdam zeni da me je ujela zmija......poverovace 100%!
Vi ste carevi, vi bre srbi imate mnogo veliki i mnogo dobar smisao za humor, svaka vam cast!

nenad
05.01.10., 02:04
Pa, imao sam veliku šljivu, jer je otvorila usta za skoro 180 stepeni. Ni meni devojka nije skroz poverovala ;) Srećom pa zna kakva je ta zmija.
Druga je jednom na terenu ujeo smuk i zabio mu zub pod nokat, to mora da je bilo gadno. A njegovog druga je ujeo za obrvu. Napravio mu je pirsing odmah :D Toliko o bizarnim ujedima.

Niks
07.01.10., 05:32
hahaha :)
mada,svi smo mi realno znali sta su zmije i pre nego sto smo ih uzeli...sve u svemu,ako covek voli zmije,nece ga spreciti par ujeda da postane terarista.. ;)

Miluttin
12.01.10., 01:43
ma nek kupe loptastog pa na fudbal... taj je takva flegma da ni tad ne grize :)

NecrovoX
17.05.10., 17:52
Nakon vise od godinu dana druzenja po prvi put me ujela moja boa constrictor,iz samo njoj znanih razloga :) Drzao sam je po obicaju na ruci i setao po sobi kada me uhvatila za podlakticu.Moram priznati da sam ocekivao nesto strasnije posto ovo je bilo kao da me macka slabo ogrebala,a pre koji dan me moj macor bas ogrebalo lepo pa imam i sa cime da poredim :)
Najdraze mi je sto se nisam iscimao i trgao ruku,toga sam se uvek plasio,i nisam joj polomio zub i slicno.Evo i male fotkice,pa eto ko se brine ujeda moze biti miran,i kada se dogodi,nije ama bas nista strasno.Ovo je odmah nakon ujeda,kada sam obrisao te kapi krvi jedva da se ista videlo!

Igor Velevski
17.05.10., 20:24
Eeeee to ti je :) ! Boa zna da bude velika ku_va!

freepartyman
19.05.10., 04:47
Ja sam jos uvek nevin :D Nikada me nije ujela ni jedna od mojih zmija (boa,burmanac,loptasti)..Mada mislim da ako citas zmiju (njene pokrete), i ako znas kad nije raspolozena za igranku da su male verovatnoce da budes ujeden..Mada ima dana kad i im pukne film bez razloga ;) Nije me bilo dugo na forumu pa sam resio da se malo aktiviram :)

NecrovoX
19.05.10., 15:41
Da naravno,to stoji.I bilo je prilika kada sam znao da je ne diram tj da se sprema za ujed,to je npr kada se nesto iznervira pa zuji po terarijumu i samo ceka da zvekne nesto.Ali ovo je bilo onako bez neke najave,bez te nervoze,drzao sam je kao i obicno.Ma sta god,preziveo sam,sada sam hardcore! :)

Miluttin
20.05.10., 14:23
Ima jedan faktor koji pali kod svih zivotinja, a posebno kod reptila. Ukoliko si opasno nervozan ili nadrndan, ne diraj ih. To sam okusio par puta. Za strah vec ne znam...

Lemur zlikovac
09.06.10., 09:44
Znaci da predjem na Hidrogen, i ja sam stavljao alkohol i Povidon Jod. Koliko ja znam, nije lose Staviti i Povidon jod

Igor Velevski
09.06.10., 13:06
Cim si stavio jod nista ti vise ne treba! Hidrogen se preporucuje zato sto je lakse sipati ne farba! Valjda neces stavljati svako dez.sredstvo koje ti ljudi kazu ili tebi padne na pamet! Dezinfikovao si to i nakrivi kapu ili kako bi Monk rekao daj joj sad drugu ruku da dodje do simetrije ;) !

Lemur zlikovac
09.06.10., 16:59
Hvala :) A za drugu ruku cu da razmislim hahahhaha!

Bojan
10.08.10., 03:10
mene upravo ujeo burmanac , strashno me nervira kad to uradi , ali strashno . . . #### ga (pardon) to je ipak reptil kog ja volim , tako da ne ochekujem da ni on to ne radi kad moja glupoca dodje na izraz a niti imam misli da mu se osvetim jednostavno to je njegova priroda a svi mi pravimo greshke tako da oprostim mu vrlo brzo XD

Miluttin
10.08.10., 11:27
zamisli kad bude imao 2,5m pa te capi iz miloshte :D Buuuaaahahahahahahaaaa!
:)

Lizard_King
10.08.10., 18:28
mene je skoro ujela moja boa za lakat, ima 2 m.. i ujed uopste nije bolio.. ostalo samo par crvenih tackica... rokenrola

gordond
10.08.10., 19:41
mene je skoro ujela moja boa za lakat, ima 2 m.. i ujed uopste nije bolio.. ostalo samo par crvenih tackica... rokenrola

To je zato sto lakat ima jako malo nervnih zavrsetaka. Probaj da se ustines za lakat i videces da nece boleti;)

Bojan
10.08.10., 21:15
a shta bi da mu uradim :) ma i to se ne deshava stalno , vec samo kad je nahranjen i posle toga 2 - 3 dana je na shtrek , a ja moram da mu smenim vodu upalim i izgasim sijalicu (chij je prekidach unutra u terarij) . . . i desi se nekad XD

Oggy
11.08.10., 05:24
Hahaha, sto ti je prekidac unutra?! Da moze sam da ugasi kad ide na spavanje? :D

Chobi
11.08.10., 22:49
Hahaha, sto ti je prekidac unutra?! Da moze sam da ugasi kad ide na spavanje? :D

:th_ROTFLMAO::th_clap:

Bojan
12.08.10., 07:39
ma tako mi napravili tu fasonku da je prekidach blisko do nje a posle ima dugachak gajtan . . . nije bitno i onako sam to zashtitio . . .

Tomica M
12.08.10., 23:01
oče burmanac ugrist kad je mali ali kad naraste potpuno je miran,bar moje dvije ljepotice,one znaju da su velike i da im nitko ništa nemože;)

Bojan
16.08.10., 15:07
evo ga umirio se , ispostavilo se da mu dva srednja pacova nisu bili dovoljni pa je pojeo josh 2 tih XD od tad ne reaguje uopshte strashno , vratio se na starog "on" XD

uki
20.08.10., 13:54
Cao svima, odavno me nije bilo na forumu ali evo i mog povratka. Ujela me boa pre 10ak minuta. hahah. smesno. Nisam imao pojma da ce ujesti, niti je davala ikakav znak, nego jednostavno me ujela. Bas sam sedeo za kompom i gledao nesto. Zmiju sam drzao u drugoj ruci. I u jednom trenutku sam pustio misa(kompjuterskog) i poceo da igram u taktu muzike sa tom rukom. Tako je brzo ujela i vratila se u polozaj. Nista nije bolelo sam sam bio iznenadjen. poz svima!

NecrovoX
20.08.10., 14:29
Pa ###,nikada nije dobra ideja drzati zmiju jednom rukom,a drugom mahati okolo,zato te je ujela.To je samo normalna reakcija koju si sam izazvao.

uki
20.08.10., 19:01
Ma ne krivim ja nju. Cak sta vise odusevila me je. nastavila je normalno da se ponasa posle. To mi je najsmesnije ujed i onda i dalje ide polako i plezi jezik. HEHEHEH, nije stala ni jednog trenutka da gadja nesto. Ma to je ujed ljubavi. Kako bi mi drugacije rekla da me voli ;D

Chobi
20.08.10., 20:41
Ma ne krivim ja nju. Cak sta vise odusevila me je. nastavila je normalno da se ponasa posle. To mi je najsmesnije ujed i onda i dalje ide polako i plezi jezik. HEHEHEH, nije stala ni jednog trenutka da gadja nesto. Ma to je ujed ljubavi. Kako bi mi drugacije rekla da me voli ;D

Ma samo ti je pokazala da je nervira kad to radis rukom :)

nightwolf
20.08.10., 22:06
Ujedi i ti nju da se ne oseca odbacenom:D

uki
21.08.10., 00:37
hehehe razmisljao sam ali mi je zao, :D