PDA

Pogledaj punu verziju : Pitanja u vezi agame



Bearded_dragon
03.01.10., 12:28
Postavio bih nekoliko pitanja u vezi agame ( stara je oko 6 meseci i duga je 36 cm ):
Da li je prihvatljivo da UVA/UVB lampa stoji na rastojanju od 45 cm od njega ili to da smanjim ?
Da li mogu da je hranim samo dubijama ili da dodam jos nesto ?! (naravno hranim ga i biljnom hranom)?!
Kako da ga naucim da mi se popne na ruku ?
Poceo sma da razmozavam tenebrije , dobio sam bube pre mesec dana , njih 70 , ali crva nikako , koliko bi trebalo jos da cekam ?! :):icon_cheers:

nenad
03.01.10., 12:44
Bilo bi najbolje da smanjiš malo rastojanje UV lampe od njega.
Dodaj još neku živu hranu, dubije jesu odlične, ako ne i najbolje, ali što raznovrsnije, to bolje ;)
Kako da ga naučiš da se popne na ruku? Pa neće ti se baš sam penjati na ruku. Ili možda da mu u ruci daješ hranu, pa da se popne da bi jeo, ne znam ;)
Čekaj još par nedelja za crve, ali tenebrije ti nisu baš dobra hrana za bradatu agamu. Adekvatne su samo dok je agama mala.

Bearded_dragon
03.01.10., 13:21
Ok , znaci da smanjim razdaljinu , i jos koju hranu da mu dodam ? Na primer lateralise ?
I da jos ovo , jel on prepoznaje svog gazdu !?

nenad
03.01.10., 13:27
Lateralise, fobase, tenebrije dok je mali, možeš da mu daješ i waxworms. Ono što je najbitnije je da je hrana dobro hranjena ;)
Ja se nadam da one prepoznaju svog gazdu ;)

Bearded_dragon
03.01.10., 13:46
Ok , znaci bitno je da njegova hrana bude dobro hranjena , ok , onda , dok je ziva hrana kod mene cime je najbolje da ih hranim?
ja naprimer dubije hranim onim granulama za pse i macke ! Jel to dobro?! a tenebrije hranim vocem ...!?

nenad
03.01.10., 13:59
Imaš dosta tema o hranjenju insekata, pa pogledaj.

Bearded_dragon
03.01.10., 15:12
Cuo sam od drugih na forumu da kada se priblize staklu da i njihova agama to uradi ! Moja to nikad ne radi !?

nenad
03.01.10., 15:28
Moje to nisu radile. Možda samo kad su gladne, pa misle da ćeš da ih hraniš.

Bearded_dragon
03.01.10., 16:18
Imaš dosta tema o hranjenju insekata, pa pogledaj.
Ne mogu da nadjem te teme ! Gde su !?

nenad
03.01.10., 16:30
Podforum Živa hrana ;)

exsex
03.01.10., 18:24
Sama ce ti doc na ruku kad svati da kad je vadis bude mu lepo. Znaci nikad ne grubo nego polako je vadi, i kad je u ruci miluj ga, i daj da jede ono sto najvise voli. Bar kod mene upalilo to. Bilo je slucaja kad sam uzeo agamu od nekog jer je grizla i napadala, i dosadilo mu je, pa ne da se hvalim za par nedelja bio je pitom. Mislim da prepoznaje jer i miimamo razlicite mirise i glas pa ako drugacije ne ovako nas znaju.

banished
05.01.10., 13:37
hm... pomenuli ste pesak i mirise ... da li posle tretmana peska u rerni nestaje miris, koji je prisutan u pesku od dana kada sam ga kupio ... ovo mi je prvi post... tako da Vas molim da mi ne zamerite ako je pitanje glupo ... Hvala Vam unapred!

Bearded_dragon
05.01.10., 14:02
ma opusti se , svi smo tako poceli :) , dobrodosao na forum i srecna ti nova !
pa prvenstveno se pesak stavlja u rernu kako bi se unistile sve bakterije a i samim tim sto je temperatura visoka , neprijatni mirisi nestaju ! :)

banished
06.01.10., 10:34
hvala na welcome-u .. sve najbolje takodje... nego ima li Vasa Agama trenutke u kojima se nervozno krece uz zidove terarijuma (pokusava da se popne uz staklo), kao da je nervozan, grize kamenje ....

Bearded_dragon
06.01.10., 14:28
Mojoj se to desavalo prvih 10 dana , da pokusava da se popne uz staklo i pobegne iz terarijuma , na pocetku je takodje bezala od moje ruke i non stop se skrivala , ali se posle oslobodila , to je zbog promene terarijuma , gazde , okoline i putovanja od 3 h u kutiji ! Daj joj vise onih vitamina jel ce uciniti tvog gustera manje plasljivim , srecnim i pomaze da se oslobodi stresa ! bar tako pise...

nenad
06.01.10., 18:00
To može da se dešava kad je gušer promenio terarijum, kad je gladan, kad treba da polegne jaja, kad hoće da se pari, itd.

Bearded_dragon
06.01.10., 18:17
Pa da , moj je pokusavao da pobegne prvih 10 dana , pa se onda odomacio :)