PDA

Pogledaj punu verziju : Peđa - izdvojeno iz: poruka Zarku



Geni
31.12.09., 12:00
E pa dok se ne pojave takvi ljudi koji su nasamareni od bilo koga, ovo je sve suvišno. JA razumem nedorečenost i da svako želi da ispriča svoju priču ali mi je generalni stav da to nije za javnost i nije za ovaj forum.

Ako ima nekog ko je nasamaren ili je bar direktno čuo priče nak otvori temu i neka to i napiše.

Možemo li ovo da brišemo?

Miluttin
31.12.09., 14:04
Žao mi je što stvari izgledaju ovako jadno. Obojica imaju svoj klan ljudi koji će se zakleti da su ONI ti koji su u pravu.
Imam 4 gekona. dva vode poreklo od Pedjinih, a dva su od Žarka. Problem sa jednom ženkicom sam izložio već šta je bilo. Popio sam drvlje i kamenje zbog toga i izgladio situaciju sa Žarkom. Konkretno, nemam ništa protiv ijednog, kod Žarka u kuću nikad ušao nisam, tako da nisam video njegove životinje. Kod peđe sam bio (živim relativno blizu) i životinje su mu sve do jedne zdrave. Možda mu izložbeni prostor nije za uzor jer većina sudi po tome al svi uslovi (temperatura i vlaga) su na odličnom nivou. Iako ima tonu miševa, nijednom nisam osetio onaj ogavan smrad koji znaju da naprave.
O tome dal je samo prodavac, mogu da sudim. Čovek živi od toga ali meni je pomogao kad mi je iguana ostala bez repa. Mnogi veterinari su me vratili sa vrata, a on ne. Nije mi samo "utrapio" kalcijum, neonku i rekao "ćao", već mi je fino objasnio šta i kako da radim.
Toliko od mene. Molio bih vas da pređete na privatna prepucavanja jer ovde može samo da ispliva prljav veš. Ja ću o tome ćutati jer sam bio prisutan za neke stvari i stvarno mislim da forum treba da bude nešto gde će ljudi razmenjivati iskustva i "zadovoljstva". Ovo nigde ne vodi osim do kupovine kod nekog trećeg čiji su obrazi malo čistiji.
Pozdrav svima i prijatan doček nove godine!

El Djapo
31.12.09., 17:21
U Srbiji je problem što se prvo 80% ljudi odluči da uzme neku životinju a da se prethodno
nije raspitalo i upoznalo kakvi su uslovi potrebni da bi ta životinja uopšte i bila zdrava i
preživela, pa onda kada se nešto desi, joj zaj**bao me ovaj ili onaj...

Druga stvar je da zbog opšte ekonomske situacije jedva skupe neku kintu, i onda očekuju
da im neko treba dati godišnju garanciju na život životinje kao da su kupili usisivač ili fen
za kosu...

I ljudima koji su godinama u teraristici i koji životinje čuvaju u idealnim uslovima se desi
da životinja jednostavno ugine, a još pogotovu kada se kupuje od preprodavaca, jer ja iz
ličnog iskustva mogu da kažem da sam tako izgubio 7 zmija u vrednosti preko 2.000€, pa
niti nekog krivim niti pljujem, jer znam da sam jedino ja kriv pošto sam znao za rizik i u
kakvim uslovima trgovci čuvaju životinje...

Zato ljudi kupujte životinje samo od ljudi koji ih sami razmnožavaju, jer ako se opredelite
za druge opcije posle nema kukanja i pljuvanja... Žarka ne poznajem lično, ali Pedju
poznajem dugo, i znam da je izuzetno uspešan u razmnožavanju svojih životinja, i sumnjam
da sa tim njegovim životinjama može nešto da ne bude u redu, i smatram izuzetno korektnim
to što je pristao da se troškovi podele kada su Žarku uginuli gekoni, što opet, kako čujem,
nije slučaj sa nekim drugim "odgaivačima" ovde kod nas, kojima tako nešto ne pada napamet...

Što se tiče optužbe da je Pedja prepotentan, mogu da kažem samo jedno: Ja da sam na
njegovom mestu bih lupao šamare ili bih završio u Lazi, upravo zbog onog prvog gore što sam
naveo, a to je da većina ljudi nema pojma šta hoće i kako hoće pa onda 100* na dan dosadjuju
glupavim pitanjima tipa: Joj Pedja šta da radim, moj leopard gekon nije kakio 2 dana, ili slično...
Znači treba tu ostati normalan i smiren, a mora se priznati njemu to ipak za sada odlično polazi
za rukom, a ako nekad i nije u elementu, ne treba ga odmah ispljuvati na forumu, jer ipak i svi
mi imamo neke svoje žute minute...

Misha
31.12.09., 18:13
O Pedji sve naj! Imam njegovu zmiju,vrhunski terarijum koji je ispao 30-50% jeftinije od svih drugih mesta gde sam se raspitivao za isti.A raspitivao sam se dosta.Jedino shto zameram Pedji je to shto me je ujela jedna njegova zmija :) Salim se naranvo...
O Zharku takodje sve naj,ne poznajem ga lichno,al broj njegovih postova i objashnjenja govori o tome kakav je chovek.
Sada,svako ima svoju stranu priche i chesto se deshava da se i dva rodjena brata posvadjaju oko posla,a kamoli poznanici.
Moje mishljenje je da oni trebaju ovo da reshe putem Pm-a,telefona ili lichno,a nas treba da bude sramota shto je ovo najposecenija tema na forumu od njenog nastanka.Al takva je cela Srbija...
Ljudi,shvatite,teraristika u srbiji je na jako slabom nivou,ako se posvadjaju nasa dva najbolja terarista,svi mi koje zelimo da se bavimo time bi mogli da budemo u problemu.Poenta,zajedno ste (smo) jachi!

dark2
03.01.10., 15:29
poz. svima od darka-pocetnik u terarisitci! hteo bih da prokomentarisem o pedji i zaretu. pedja je tip od koga sam kupio svoju prvu zmiju to je mlecna zmija i nisam se bas ovajdio. istina je da pedja ima veliki izbor zmija tako da sami mozete da odaberete koju hocete,ali je takodje istina da u trenutku kada vam proda zmiju BOLI GA lakat vise da li ce sa njom sve ok da bude. bebu mlecne zmije koju je meni prodao hranio je od trenutka kada se izlegla zivim pinkijem,na moje pitanje hoce li jesti zamrznute(koje mi je naravno on utrapio prilikom kupovine zmije) njegov odgovor bio je "hoce".pitao sam ga to jer mi je bilo sumnjivo zmija nikada pre nije jela mrtve. zmija vec ne jede drugi mesec a njega kao sto sam rekao boli k...c(slao sam mu poruke nijedan odgovor dobio nisam)! nema sta pokusavao nisam i podgrevao ih i setao kanapom po terariumu , jednostavno JEDNO VELIKO NISTA!!!zive nisam narucivao jer ne mogu da ih odrzavam u zivotu,jedan mi nista ne znaci. PITAO SAM GA TAKODJE DA LI ZNA NEKOG TERARISTU U NIS-U LADNO MI JE ODGOVORIO DA NEMA POJIMA(a sa zaretom se prepucava o problemima pre 5 godina)-TO VAM GOVORI O TOME KAKO JE EXTREMNO NE TOLERANTAN PREMA KONKURENCIJI! zmija mi je trenutno kod zareta na rehabilitaciji,doduse tek sam je sinoc odneo i nadam se najboljem. zareta sam upoznao pre mesec dana sasvim slucajno preko nekog levog lika i tip me je odusevio,vec sam rezervisao jednog loptastog pitona kod istog! pedju vise ne bih pozvao ni za jednu bubasvabu a kamoli za zmiju-IZ PRINCIPA. to je to,o pedji mogu samo da kazem da je jedan prepotentan,natripovan lik kome je prodavanje zivotinja postalo kao prodavanje stolice,stolova. jednom recju samo utrapuje!!!!!!!!!!! poz. svima,ja se izvinjavam pedjinim likovima ali ja imam takvo iskustvo!!!!!!!

freepartyman
03.01.10., 16:31
Mozda tvoja zmija nije htela da jede mrtve zbog stresa od prevoza ili novog okruzenja..Takve stvari nemozes nikad da znas..A to da ti je Pedja rekao da ce da jede mrtve sigurno nije rekao da bi te zeznuo ili nesto slicno,jer ja kad sam prvi put probao da hranim burmanca mrtvim pacovom Pedja mi je odmah rekao da ce teze ici, i tako je i bilo.. Cinjenica je da nije bilo Pedje vecina ljudi sa ovog foruma ne bi imali reptile kao kucne ljubimce a mozda ne bi bilo ni ovog foruma koji iz dana u dan ima sve vise i vise clanova ;) A to sto se tice odgajivaca da nece da ih pominje, kada sam prvi put uzimao zmiju od njega pitao sam ga kao laik koliko ima odgajivaca u Srbiji i on mi je naveo one za koje i danas znam. Kod njega sam kupio zmiju jer mi je delovao kao super lik ( sto po mom misljenju i jeste) a i zato sto je imao zmije koje drugi odgajivaci nemaju;)
Slazem se sa El Djapom kod onog dela oko zivkanja za savete oko zmije, ja sam ga prvi smorio kad sam uzeo zmiju oko banalnih stvari koje sam mogao da procitam na netu , pa mi je on ipak sve objasnjavao. A to sto prodaje zmije ''ko stolice'', a kako da ih prodaje?? Kako odgajivaci pasa prodaju svoje pse?? Ne razumem?

kimo
03.01.10., 16:50
Ja mislim da je stvar prodavca da li će da odgovara na "glupa" pitanja ili ne, svakako mu to ne ide u korist da izbegava, jer posle može da bude napljuvan, a i gubi mušterije tim putem. Kada nekome neku životinju prodate, mislim da ste dužni i da se od vas i očekuje da mu objasnite ako treba i 100 puta istu stvar, ali je činjenica da će većini ljudi biti lakše da vas pita ta banalna pitanja pre nego da pogleda na forumu ili netu na google-u iste te informacije...jednostavno smo takvi.

Ovo što partyman pita vezano za stolice je opet individualna stvar...ne mora da znači da prodavac prodaje loše životinje ako deluje da ih prodaje kao bilo koju drugu robu, ali naravno da će svako pre da kupi od nekoga ko ih gaji i brine se o njima sa ljubavlju, a to nije tako lako ni proceniti u svakoj situaciji...

Jednostavno treba svako da odluči kod koga će da kupi na osnovu svog ili tuđeg iskustva. Ako bi se uveo ovaj sistem komentarisanja, onda bi ljudi imali realniju sliku o prodavcima, koja ne bi uvek bila baš lepa, naravno...

freepartyman
03.01.10., 17:02
I Pedja je prvu zmiju uzeo kao kucnog ljubimca, znaci iz ljubavi..A mislim da ako ne volis reptile tesko da mozes da se bavis uspesno odgojem pa i kasnijim prodavanjem. ;)
Ewo koristim priliku da kazem da sam se cuo nedavno sa Kimom oko terarijuma,malo smo i popricali i mogu reci da je skroz OK lik i zelim mu mnogo uspeha u ovoj Novoj 2010 godini;)
P.S Svim clanovima teraristike Srecna Nova godina;)

Laki90
03.01.10., 17:20
Dark2....pa sto uzeo zmiju od pedje kad ti je Zarko u nisu???

nenad
03.01.10., 17:21
Aha, malo ti je dve teme za čestitanje nove godine, pa moraš i u ovoj :D
Kako to da se niko ne zahvali Branku Žiljku i Srbi Vukašinoviću, jer da nije bilo njih, ne bi bilo ni teraristike kod nas :D

Laki90
03.01.10., 17:23
Zaborvio sam da kazem da je meni Pedja rekao kad sam uzimao burmanca da ce teze ici sa mrtvim misevima i dao mi je par saveta kako da zeznem zmiju da ih jede...ali sam kasnije sam presao da joj dajem zive.Takodje ne verujem da bi nekome rekao to sto je Dark2 pomenuo...ne vidim svrhu.

LARYBG
03.01.10., 17:26
pa da si procitao ceo tekst izvalio bi da je zarka upoznao pre mesec dana ;)

marko
03.01.10., 17:28
Dark2....pa sto uzeo zmiju od pedje kad ti je Zarko u nisu???
Ne čitaš baš najpažljivije :)


...zareta sam upoznao pre mesec dana sasvim slucajno preko nekog levog lika...



Edit, preteče me Lary :)


Usput, zašto uvlačite Kima u celu ovu priču :lol:

El Djapo
03.01.10., 17:33
"Molim vas, znam da nije u prirodi zmije, ali dajte mi jednu koja će obavezno i 100% da jede
mrtvu hranu, pošto mi je znate smor da čuvam i razmnožavam svoje miševe... Takodje bih
želeo da mi garantujete za život zmije naredne 2 godine, nezavisno od uslova u kojima je
čuvam, jer u protivnom smatraću da ste mi uvalili bolesnu životinju... Ja inače nemam pojma
o zmijama, tako da ću vas danonoćno zvati da mi objasnite kada mi nešto nije jasno. I za kraj
još ako biste mogli da mi spustite cenu za jedno 20€, biću vam mnogo (NE)zahvalan..."

Neki ljudi su očigledno pomešali hobi i forum sa radio Šumadijom, i emisijom "muzičke želje i čestitke",
ali to je naša stvarnost i uzrok mnogih naduvanih "problema", tako da će uvek biti dežurnih krivaca, jer
kome čovek može 100% da udovolji?!

Moj savet je da se Pedja i Žarko negde nadju i eventualne probleme kao muškarci reše u četiri oka...

boky
03.01.10., 18:25
Mozda tvoja zmija nije htela da jede mrtve zbog stresa od prevoza ili novog okruzenja..Takve stvari nemozes nikad da znas..A to da ti je Pedja rekao da ce da jede mrtve sigurno nije rekao da bi te zeznuo ili nesto slicno,jer ja kad sam prvi put probao da hranim burmanca mrtvim pacovom Pedja mi je odmah rekao da ce teze ici, i tako je i bilo.. Cinjenica je da nije bilo Pedje vecina ljudi sa ovog foruma ne bi imali reptile kao kucne ljubimce a mozda ne bi bilo ni ovog foruma koji iz dana u dan ima sve vise i vise clanova ;) A to sto se tice odgajivaca da nece da ih pominje, kada sam prvi put uzimao zmiju od njega pitao sam ga kao laik koliko ima odgajivaca u Srbiji i on mi je naveo one za koje i danas znam. Kod njega sam kupio zmiju jer mi je delovao kao super lik ( sto po mom misljenju i jeste) a i zato sto je imao zmije koje drugi odgajivaci nemaju;)
Slazem se sa El Djapom kod onog dela oko zivkanja za savete oko zmije, ja sam ga prvi smorio kad sam uzeo zmiju oko banalnih stvari koje sam mogao da procitam na netu , pa mi je on ipak sve objasnjavao. A to sto prodaje zmije ''ko stolice'', a kako da ih prodaje?? Kako odgajivaci pasa prodaju svoje pse?? Ne razumem?

tacno tako je i kod mene bilo.. svaki put mi je dao nov savet kako da ga nahranim sa mrtvim.. uspeo sam posle 15-20ak .. sledeci put je opet odbijao .. al ja znam da sam ja kriv sto ne jede mrtve zato sto sam se smorio i nisam mogao da je gledam kako ne jede, pa sam mu dao mrtve :P inace Pedja mi je dao svaki put nov savet kad sam ga pozvao .. morace da jede mrtve hteo ili ne samo kad ga bacim na dijetu :) Rekao je da ce biti problema i tako je i bilo al sve jedno piton bi jeo mrtve da se ja nisam smorio . mada kao sto sam rekao kad tad ce morati da predje na mrtve :)
uzeo sam 2 zmije od Pedje obe su extra zdrave itd.. sve je ok

minimall
03.01.10., 23:55
moje misljenje o preprodavcima zivotinja i nije na zavidnom nivou ali sa druge strane postoje ljudi koji vole svoje ljubimce i uspesno ih razmnozavaju... nisam pristalica poklanjanja ali i to radim ponekad :D
ovakva prepucavanja nisu nista novo niti su doticni nesto nova rekli uvek je to nesto nezavrseno-nedoreceno zar ne
sto se tice uginuca nekih zivotinja i to je normalna stvar i nemora da znaci da ste za....ni mozda niste adekvatno pripremili mesto gde ste ih planirali drzati ili nesto trece nemora prodavac da bude kriv sto ste svoju iguanu nahranili piletinom a to necete da priznate.ljudi su najvece zivotinje:P
drugari ziveli :icon_cheers::icon_cheers:

SxOne
03.01.10., 23:56
Moj savet je da se Pedja i Žarko negde nadju i eventualne probleme kao muškarci reše u četiri oka...
True True
ok Pedja je izneo svoju pricu,
Zarka ne interesuje

NE SUMNJAM da su obojica odlicni teraristi,jer bi im pocrkale zivotinje :)

mislim da nema potrebe vishe prepucavati se, a pogotovo ne ovako javno jer je bash smeshno...

Kimo je lepo rekao ko god da proda zivotinju MOZE a i NE MORA, da da savet,
svakome je u intresu da posavetuje, jer ce tako i zadrzati pa i proshititi broj kupaca,
ali moze da i iskulira, kaze osnovno i cao, imash forum pa citaj...

a kao i svugde gde postoji konkurencija, neko ce zloupotrebljavati to da navuce ljude kod sebe, ali zar to nije u svakom poslu ????

Geni
04.01.10., 09:31
OK, velika je glupost sa moje strane bila što sam ovo ovoliko dozvolio i tu odgovornost prihvatam. Peđa i Žarko će se ili pomiriti ili nastaviti da se ne vole (i šta god da urade, to je njihova stvar). Nisam želeo da se priča kako branimo nekoga tako što brišemo optužbe i zato je ovo i dopušteno. Žarko je moj dobar prijatelj i veliki je emocionalac pa verujem da nekada nije uspeo da se suzdrži od komentara. To ga i čini tako dobrim teraristom jer on jako voli svoje životinje i puno im pažnje posvećuje. Jako puno životinja je uzeo na lečenje nakon neadekvatnog čuvanja od strane prethodnih vlasnika. Peđa je odgajivač i prodavac sa jako dugim stažom i jako mi je teško da poverujem da ima bolesne životinje.

Problem je što se stalno pominje da su prodavci nešto uvalili ali niko da se pojavi da kaže konkretno u čemu je problem. Stalno su u pitanju priče koje je neko čuo od nekoga a ovaj to zna iz pouzdanih izvora. I ja te iste priče slušam ali nikako da neko nešto konkretno kaže. Evo, Dark2 je izneo svoju zamerku na Peđu i to je jedini post na tu temu na ovom forumu. On se naravno neće brisati i veoma mi je drago da je čovek izneo svoje iskustvo. Kada se tako konkretno iznese problem onda je moguće suditi o prodavcu i svako može da iznese svoje zaključke. To je ono što nam je potrebno. Ne da se stalno nešto priča iza leđa već da se lepo i konkretno napiše šta je bilo loše.

Ova tema će ostati dok ne vidim kako da izdvojim ova konkretne delove a da ostatak obrišem.

Chobi
04.01.10., 18:24
Znaci Pedja je vodio s pohvalama a sad ima i jedan "negativni poen".
Malo mi je ovo bzv...sta ako nije do Pedje, sta ako je nesto do samog kupca, ima nas raznih...
Ajde, posto hocete, videcemo ima li jos ko nesto negativno o nekom da kaze. Ja nemam, cak naprotiv za Pedju imam samo reci hvale, dok Zarka ne poznajem, sto ne znaci da o njemu imam lose misljenje.
I da neko iznese jos nesto lose o nekom, sto bi to menjalo moje (vase) misljenje o njima, koje vec poznajem(o) i imam(o) OK odnos s njima, osim ako ne bi oni to promenili s nama.... kenjam malo a... Pa ne, tako je ###

Predlog moderatorima da se dobar deo ove teme prebaci tj preimenuje, jer vise nije "Poruka Zarku"

Oggy
04.01.10., 20:30
Nisam hteo da komentarisem ovu temu al ne vredi...
Sto se tice primedbe Dark2, mislim da je neosnovana. Evo npr, moja sineloa je jela mrtve miseve na keca, sto ne znaci da sam ja dobio zdravu a ti bolesnu zivotinju. Nego da je trebalo da se malo potrudis oko hranjenja, sto naravno kao pocetnik ne znas, i zato je trebalo da POZOVES Pedju. Mene mrzi da razmenim vise od par PORUKA sa devojkom a ne Pedju sa nekim kome je prodao zivotinju a takvih je tonu. Pa on bi samo kuckao po ceo dan, pootpadali bi mu palcevi. Siguran sam da je to razlog i da bi ti se javio i lepo sve objasnio kao sto je i meni sto puta. Verovatno ni ne cita poruke sa nepoznatog broja... A ne zelite ni da znate za koje gluposti sam ga sve zvao (naravno, ne mislim da je tvoj razlog glupost), i za T i za zmije, sad mi naravno smesno, i cesto mi prodje kroz glavu: Jadan Pedja, ko li njega sve smara sa raznim ozbiljnim i glupim pitanjima kad sam ga ja samo zvao toliko. Al jbga, to mu ne gine, nije to pas pa da pitas bilo koga, samo kazem da bi bilo suludo da kucka poruke...
A sto se tice price o hobistima/prodavcima stvarno je glupo komentarisati. Zarko, nemoj da se ljutis, ali ako je Pedja rekao da je prodavac, to je zato sto jeste, i to je realno. Kao sto je realno da si i ti prodavac. Ili si ti hobista koji je prodao brdo zivotinja (svodi se na isto). Uopste se ne dovodi u pitanje da se obojica veliki ljubitelji teraristike. Toliko...

Pedja
04.01.10., 21:53
Nisam bio par dana na forumu...al se ovo namnozilo.

Procito sam primedbu Dark2 i taman da odgovorim procitam iznad komentar Oggy-ev i shvatim da mi je ukrao reci iz usta.

Naime da odgovorim Dark2
Bio si kod mene bar 3 puta po sat vremena dok si se odlucivao sta ces da uzmes i na sva pitanja si imao odgovor i svo moje vreme, stvarno ne znam sta te toliko naljutilo u vezi sa mnom.

Posto si uzeo zmiju ti si mi samo JEDNOM poslao poruku tipa:

E zmija nece da jede vec dve nedelje,sta da radim?
Ja ne znam sta ocekujes da ja radim?To nije jednostavno pitanje na koje mogu da odgovorim SMS-om.Jel ja treba tebe da pozovem?
U trenutku kada si mi poslao poruku ja sam bio u kolima i nisam mogao da odgovorim i posle zaboravio.Ali sam se setio posle par dana I JA TEBE POZVAO da vidim sta nije u redu sa zmijom. Posle toga od tebe ni traga ni glasa.

Ovo je sada poruka svima :

NEMOJTE MI SLATI OVAKVE PORUKE, ili bilo koje na koje mi treba da odgovorim
sa vise od tri reci.Evo sada javno kazem da vise na poruke tog tipa necu da odgovaram.Ja ne mogu da sedim pola sata i da pisem sastave.Ko ima neka pitanja neka me slobodno pozove svakom cu izaci u susret.I naravno neka pozivi budu u neko pristojno vreme.Neko me nazove u 11 uvece da me pita dal gekonu da da tenebriu ili dubiu, pa posle Pedja drzak.Pa naravno da sam drzak kada me zove u to vreme.
Ili mi neko ,mozda ne razmisljajuci, posalje SMS na koji ne mogu jednostavno da odgovorim, pa onda moram ja njega da pozovem jer ipak hocu da pomognem , kako da ne popizdim.Ljudi kada VAMA nesto treba vi treba da zovete mene i ne mozete da ocekujete da ja zovem vas.
A nikom ne padne na pamet da ja svaki dan primim dosta raznih SMS-ova.
A ja inace i ovako privatno mrzim SMS i sve sto nije ziv razgovor.

Ja stvarno ne znam DARK2 sta si ti ocekivao od mene, da te zovem 1 nedeljno i pitam za zmijino zdravlje? Jesi li razmislio koliko bi ja ljudi trebalo onda da pozovem s' vremena na vreme da vidim kako su im zivotinje?

E da, nisi me pitao da li znam teraristu u Nisu nego da li znam nekoga ko prodaje bebe miseva u Nisu da bi ti bilo lakse da se snadjes za hranu.Ja i dalje ne znam nikoga ko prodaje bebe miseva u NIsu ,kolko znam Zarko ne prodaje miseve.

Lady A.
04.01.10., 23:04
Neverovatno kako kada krene ovakva tema, odmah dospe u centar paznje na forumu. :)
Elem, htedoh da kazem da stvarno podrzavam to da ljudi neke stvari mogu da procitaju, a ne da pitaju za sve. Ali opet po meni, obaveza je odgajivaca da kupcu odgovori na sva pitanja, ako njega jednostavno mrzi/nece/nema gde da procita.
I da pohvalim Zarka-znam ga licno, imam par zivotinja od njega i sve su zdrave i u super stanju dosle kod mene. Nasla sam ga jos pre ovog foruma i bukvalno udavila sa pitanjima, ali uvek je bio raspolozen da odgovori. ;)

kimo
05.01.10., 00:39
Ovo što je Peđa napisao je skroz na mestu...ja sam isto što i ti LadyA napisao u par postova ranije, samo što nije svaki odgajivač i prodavac, šta god, dužan da odgovara na SMS-ove jer je to baš neodgovorno od kupca...neka lepo pozove pita i siguran sam da će mu svako pomoći. Ne možeš odgovoriti na sve poruke kada ih bude toliko, a ti naravno ne sediš ceo dan u kući čekajući da odgovoriš :)

boky
05.01.10., 00:44
Ali opet po meni, obaveza je odgajivaca da kupcu odgovori na sva pitanja, ako njega jednostavno mrzi/nece/nema gde da procita.

naravno da nije obaveza.. vec ako hoce .. ako nece onda mu samo reputacija ide dole :S i propao bi
ja sam Pedju zvao 10ak puta i svaki put mi je ljubazno i lepo sve objasnio ednom i u 11 uvece(nadam se da se ne ljuti xD) al sam pre toga poslao poruku jel problem da pozovem onako kasno posto ja ne radim nista trenutno i lezem u 3 :mad:
:) na kraju sam presao na zivu hranu al to samo zato sto sam tek uzeo zmiju i jedva sam cekao da je nahranim.. za koju nedelju cu preci na mrtvu hrani.. i ne da ce da jede.. vec ce morati xD ..j

Pedja
05.01.10., 13:25
Meni je jako drago sto se javio neko pout DARK2 i javno izneo svoje kritike.
Da nije tako, da je prica isla od uva do uva i iza ledja od toga bi za 2-3 meseca ispalo da sam mu prodao zivotinju na samrti.

Ja i dalje ne mogu da dodjem sebi od shoka od kada sam procitao njegov post.
Pa ti si covece mi jednom poslao poruku i ja sam tebe posle nazvao da vidim sta nije u redu.Verovatno sam ti dao neki savet sta da radis.Ako to nije upalilo trebalo je opet da nazoves da probamo nesto drugo.To sto si vezivao misa kanapom i vukao po terarijumu nema nikakvog efekta.Dobio bi sigurno neki bolji savet od toga.
To sto kazes da sam posle prodaje zaboravio na tebe ,to je istina, ja imam mnogo drugih stvari o kojima treba da razmisljam i ,izvini, ali stvarno ne mogu da razmisljam o tebi.Kada sam ti prodao zivotinju, od tog trenutka to je TVOJA zmija, TVOJ ljubimac, TVOJA odgovornost. I ti si trebao da se malo potrudis pa da me nazoves ( ane da se stisnes za kredit,pretpostavljam, i posaljes mi poruku na koju je nemoguce odgovoriti porukom) i da budes malo dosadniji i angazovaniji pa bi sa zmijom verovatno sve bilo u redu.
Svi oni koji su me zivkali i bili "dosadni" (i treba da budu jer ne znaju, a njihov je ljubimac u pitanju), znaju da sam svima uvek odgovarao i da smo uvek resili sve sto treba i da sam im uvek rekao sve sto ih zanima.
A tebe covece uopste nije bilo, nisi se javljao posle one poruke, pa cak i da sam razmisljao o tebi mislio bi da je sve u redu cim se ne javljas.
I onda procitam tvoj post i totalno se shokiram.

Meni ovde uopste nije bio cilj da pljujem Zarka, vec sam reagovao na njegove price koje su mi dolazile sa vise strana.Ne sumnjam da je OK prema ljudima koji ga nazovu i da im ne izadje u susret kada im nesto treba.
Kada mi napise da sam ga POKRAO, ja lepo obrazlozim kako je to bilo i vidim njega nema da to ospori.
Konkurencija je nesto normalno i nje ce uvek biti sta god covek da radi.Ja sam samo reagovao na komentare tipa, bolje kupi kod mene,jer znas, on ce da ti uvali.
I Kimo i ja smo konkurencija pa nemamo ovakve konflikte.Nismo bas ni ljubavnici, jer smo ipak konkurencija, ali imamo neki fer i ljudski odnos, pa cak ponekad nesto minimalno i saradjujemo.
A to sto ima nezadovoljnih kupaca, uvek ce ih biti, pa evo neka napisu ovde sta im nije bilo po volji.I sigurno je da svi mi ponekad pogresimo ili nismo bas najraspolozeniji za razgovor, jer smo ipak od krvi i mesa.
Evo ja uopste necu da pisem o zadovoljnim kupcima, vec samo o nezadovoljnim, pa pozivam i Huanu da napise kako sam njenog druga odrao za terarijum, jer prica koja je do mene dosla a potekla od nje je da sam prodao obican terarijum od 40-ak litara za 80 evra, a terarijum nije bio obican i nije bio bas 40litara.Ti Geni znas koji je terarijum u pitanju kupio si 1 takav kod mene.

concepcion
05.01.10., 13:33
zarka ne znam i ne mogu da pricam o coveku,od pedje sam uzeo zmiju juce,covek je fin,odgovorio je na sva moja pitanja a bilo ih je mnogo,cak mi je rekao da ga zovnem i da ce mi reci sve sto treba ako imam nekih problema,i lepo mi je rekao za mrtve miseve da ne garantuje da ci ih jesti odmah ali bi trebalo...realno to je vec stvar jedinke i ja sam je uzeo svestan cinjenice da moze da se dogodi da ne jede neko vreme...eto to je to od mene

npetrovic
05.01.10., 16:25
Mislim da je ovo izgubilo svaki smisao, izgleda da nam je prepucavanje vezano za mentalitet, dajte zaboravite obojica sve nesuglasice i nastavite da radite ono u cemu ste jako dobri, jeste da se dobar glas cuje na daleko ali se rdjav cuje jos dalje a to nikome od nas ne treba. Kada nekoga pljunemo to vise govori o nama samima nego o tome koga pljujemo i verujem da to znaju i Zarko i Pedja.A sto se tice nezadovoljnih musterija ne postoji apsolutno mogucnost da zadovoljite sve, ljudi su cudo i ima nas raznih, pa ko radi sa ljudima zna o cemu govorim, pojedinima ne biste valjali ni kada biste ih zvali svakodnevno da se interesujete.

Igor Velevski
05.01.10., 16:40
Ovo sto Pedja pise, to je sasvim u redu, cak nije bio ni obavezan da se javlja na poslanu poruku, jer nepisano pravilo je, da kome nesto treba da se javi (u normalno vreme) i da pita, pa ako treba i vise puta! Odgajivac nije duzan da se javlja povremeno kod ljudi koje imaju njegove zivotinje i da pita kako su, ali ako ima neki problem, onaj koji je uzeo zivotinju treba da pita odgajivaca i ovaj da mu da savet ili na bilo koji nacin pomogne! Koliko vidim Pidja sve ovo radi pez problema, pa cak i to sto se javio je gest dobre volje, a nije morao! Da se ne ponavljam Pedja je sve lepo napisao! Inace da se nadovezem na ovog primera.....nikad nisam cuo da zmija koja jos nije projela mrtav plen, da je bolesna ili da ugine gladna zbog toga! Pre ili kasnije ce da projede uz veceg angazmana oko nje i savete iskusnijih, a to su odgajivac od koga je uzeo zmiju i ljudi ovde na forumu! Ja imam vise zmija od Pedje i nikad mu se nisam javio da ga pitam zasto ne jede (neke nisu hteli da jedu mrtvo), pa sve je kako treba i sad svi jedu mrtvo! Inace da kazem i to, ako neko nece da bude toliko uporan oko ljubimca i da mu posvecuje malo vise paznje, onda neka uzme 1-2-3 godine staru zmiju koja vec jede mrtvo, a ne bebe!

dark2
05.01.10., 19:30
pedjo Pa ja ne mogu da verujem kako ti lepo upakujes neku potpuno netacnu verziju
SVOJE price,toliko kvalitetno to radis da si i mene za malo ubedio u tvoju laz!!!! ti si se postavio tako da je meni kunem se bilo TOTALNO NEPRIJATNO DA TE POZOVEM! JER SAM JEDNOM POKUSAO POSLE DVE NEDELJE(kada sam naisao na prvi problem sa zmijicom) I POZVAO TE OKO 15h. I NA MOJE ''PEDJO DARKO IZ NIS-A KRAJ TELEFONA'' TVOJ ANSWER JE BIO ''EJ DARKO POZURI IMAM DRUGU LINIJU''! osecao sam se kunem ti se kao poslednji klosarrrrrr,nisam znao da treba da te ceskam po ja..ma da bi se ti udostojio da mi das neki odgovor. za kredit se nisam stisnuo i sam znas kada sam te prvi put nazvao nasavsi tvoj broj na ovom forumu razgovarali smo sigurno pola sata i moram napomenuti da si samo tada bio ljubazan.pominjes moje tri posete tebi,prvog puta kada sam dosao kod tebe bio sam ocaran tvojom farmom zmija ali sam bio kao na trncima dok sam bio kod tebe(prosto sam osetio 'pali smaracu ako nista neces da kupis'').drugi put sam morao da izmislim razlog da dodjem pa sam kupio treset za 400din. i onaj merac temperature. i treci put sam dosao po zmiju koju sam sam izabrao to je istina ali istina je i to da si mi rekao da je hranis zivim bebama i da nece biti problema kod prelaska na odmrznute(koje si brze bolje pozurio da mi prodas,posto trenutno nisi zive imao a ja sam morao da palim za nish).to sam cak sam postavio pitanje vodjen nekom logikom ali ne i iskustvom u teraristici.tvoj tacniji odgovor bio je odbice ti dva,tri zbog promene terariuma i zbog adaptiranja na novu sredinu!!!!! e pa ovako prvih pet puta sam poslusao tvoj JEDINI savet da pokusam nocu ili da prekrijem ter. nekim peskirom. tvoj nacin je bio bezuspesan bacio sam prva pet pinkija,zatim ti slao poruke(posto se nisam usudio da te pozovem) i ti me odje..o!!!!!! pa sam na ovom forumu kontaktirao nenada da mi pomogne,zato sam i pokusao setanje po terariumu decko je tako uspeo sa svojom zmijom. ti jednostavno nemas ljubavi prema zivotinjama sve je preslo u neku mehaniku da kao sto sam rekao prodajes namestaj a ne ziva bica. a to da te mrzi da kuckas primetili smo svi,ispisao si RAT I MIR sada meni na forumu.pola da si takvog truda ulozio u pomoc svojim musterijama(kojima je trebala naravno) ti bi bio superrrrrr. a sto se tvoje lazi tice CISTA LAZ JE DA SI ME POZVAO I DAO NEKI SAVET POSLE MOJE PORUKE TO I SAM ZNAS. vidim da ti se polako javljaju ne zadovoljne musterije,samo tako nastavi da se ponasas i lazes i BICE NAS JOS VISE. a sto sam rekao da si prepotentan objasnicu,posto sam ja covek koji voli da argumentuje stvari o kojima prica! na moje pitanje u vezi ovog sajta''kakav je?''tvoj odgovor je bio ''ma kakav sajt to su sve klinci koji misle da znaju nesto o teraristici'' zatim te ja pitam pa daj reci mi neki koji je po tebi dobar a tvoj odgovor bio je ''samo strani sajt-evi''. pun si sebe covece,jedan zarko daleko mladji od tebe kome nikada pre oci nisam video me je pozvao da udjem,pokazao sta sve cuva,rekao pusti se i drugi put s'kim hoces,pa mi je cak na kraju i zmiju uzeo da on proba da je nahrani A ZAMISLI COVECE JOS NISTA OD NJEGA NISAM KUPIO(ali kupicu). uci covece od klinaca,pre nego sto GLUMIS KINGA na ovom forumu!!!!!!!!!!! ljudi sve je ovo 100% istinaaaaaaaa

Evo i da te obavestim da su mi jos par lika poslala privatne poruke o tebi i mogu ti reci da nisu bas pozitivne. samo nece da glume budalu kao sto je ja glumim sa prepucavanjem na forumu! P.S. zbog takvih likova probacu da postanem profesionalac u teraristici! U INAT ;)

Pedja
05.01.10., 20:47
Ja ti zelim srecu i da budes uspesan.
Da Darko pozvao sam te posle one tvoje poruke, mozda sam ti rekao da imam drugu liniju(ko zna ko me je zvao u trenutku ,mozda mi je bilo hitno), ne secam se, mogao si da pozoves kasnije.
Ali dobro, neka u pravu si.....
Ija sam ranije pre 7-8 godina primao ljude i kuvao im kafe, sada nemam vremena za to, ako bi mi 3 coveka dosli na dan i svako se zadrzao po 2 sata to je 6 sati, a koliko mi jos vremena treba oko zivotinja na dan povrh toga imam i porodicu.A moguce je da sam bio kao na iglama jer sam pre 2 meseca postao otac i ceo bio zaokupiran time i zivotinje i ovaj moj posao mi je bio skroz na drugom mestu.
Jednog dana kada postanes profesionalac i kada ti se njih 10 najavi u toku dana za posetu, shvatices.

Oggy
06.01.10., 00:00
Dobro, ne vredi, jednostavno su stvari takve da verovatno ne treba ici u dalje objasnjavanje jer nece imati efekta kao ni do sada.. Ali ipak moram da dodam nesto... ;)

Kao sto rece Chobi, naravno da se nasa misljenja nece promeniti zbog ovakvih izjava, a ti Dark, ocigledno ne razumes sta znaci biti zauzet, ili imati prioritete.

I mene kao fotografa smara da kada naplatim svoj rad i zavrsim posao, pa posle istim ljudima mesecima objasnjavam kako se koristi photoshop ili koji aparat da kupe, ili bilo sta vezano za fotografiju, jer su oni ubedjeni da je to normalno i da je meni bas drago kad me neko nesto tako pita, (verovatno zato sto nisam advokat ili nesto slicno pa bi dobar dan bilo 100e, a to bi, sto je najgore, najnormalnije shvatili) a ja nemam uvek vremena za takve razgovore.. Voleo bih da imam, ali nemam...
Tako isto Pedja nema uvek vremena, i zato je verovatno zvucao tako kako kazes, ne sumnjam ja u to. Samo si ocigledno malo vise emotivan pa si to shvatio tako licno i nisi hteo da ga zoves opet.. I meni je umeo tako da zvuci, al me nije pogadjalo tako... Bio sam u fazonu "ko ga j..e, moram da ga pitam!" ( Pedja, siguran sam da ces ovo shvatiti kako treba:)

Hocu da kazem da je to normalno, i da ne mozes da ocekujes da ce da ti se javlja presrecan sto si ga pozvao. Ti si jedan od sto. Posao kao i svaki posao te ucini takvim, najnormalnija stvar, niko nema toliko strpljenja.. Ja obozavam svoju profesiju ali dodje mi da ne mogu vise da gledam hiljadu fotografija i da ih sredjujem. Kamo li da drugima radim isto...

I zbog toga mislim da ne treba nikako da mu zameras, nista drugo. Zmija je na srecu ziva i zdrava (malo lenja:), a to je najbitnije...

Btw, Pedja, nisam znao da si postao otac! :) Cestitke, sve najlepse zelim.. :)

boky
06.01.10., 00:24
Btw, Pedja, nisam znao da si postao otac! :) Cestitke, sve najlepse zelim.. :)

kad?

evo Cestitke i od mene

StevaNS
06.01.10., 00:28
@ Dark
Ne bih da te prozivam ili tako nesto ali zar se ti stvarno osecas kao klosar ako ti neko kaze "Darko pozuri imam drugu liniju"? Pa covek vec prica na telefonu sa nekim, sta je trebao da prekine tu vezu da bi tebe usluzio?

Sa druge strane, sta mislis koliko ljudi njemu dodje i smara ga po sat-dva samo zato sto su ocarani njegovom "farmom zmija"? Normalno da je skeptican, pogotovo ako mu se zuri.

I, zar ti verujes da neko ko ima farmu zmija moze da ih ne voli? To sto je to preraslo u posao koji zahteva puno vremena je sasvim druga stvar. Neko to razume, a neko ne..

homer
06.01.10., 00:49
I, zar ti verujes da neko ko ima farmu zmija moze da ih ne voli? To sto je to preraslo u posao koji zahteva puno vremena je sasvim druga stvar. Neko to razume, a neko ne..

Potpisujem ovu recenicu,koliko ljudi radi poslove koje ne voli?
On covek radi ono sto voli,i to veoma uspesno.

SxOne
06.01.10., 06:40
Prosto sam morao da procitam celu temu interesantna je, i da napishem objektivno mishljenje..

Pedja je POTPUNO u pravu, ali moram da priznam da kapiram Dark-a.

Prvo Dark, morash da skontash da Prodavci kao Pedja imaju milion poziva, milion pametnih i glupih pitanja po ceo dan, kao i da je njemu posao PRODAVCA postao rutina,
ja DAJEM GLAVU ako Pedja ne voli zivotinje, pa ne bi mu se razmnozavale i razvijale da ih ne cuva dobro, ali ih rutinski prodaje (kao nameshtaj shto si rekao) i zar to nije sasvim normalno?, ne bavi se time mesec dana, nego je momak Profesionalni uzgajivac / prodavac........

u prodavnici Mesar svaki dan kolje svinje, ali to shto ih kolje ne znaci da kuci ne jede svinjetinu, vec mu je to PROFESIJA !!!! i to morash da razumesh,
kada ti mesar proda svinjetinu, nece da te zove kuci i pita "da li ste tanko isekli meso" nego ti iscimash Mesara da ti objasni kako da isecesh, Moze da ti objasnim, ali isto tako moze da te mrko pogleda jer imash milion Kuvara (knjiga) gde to mozesh da procitash !!!!!!!... da li se slazesh? realno...

ali opet i Dark-a kapiram, jer je doshao iz Nisha u BG (zurba) i ebiga voleo bi da razgleda Pedja tvoje sve zivotinje jer su extra, a ti si mozda zurio i hteo samo da obavish posao, a ne da izigravash Vodica kroz zoo vrt :) ("pozurio ga" indirektno, nesvesno, ) tako sam i ja pozeleo da ceo dan izblejim kod tebe, ali NARAVNO DA TI IMASH OBAVEZE I SVOJ ZIVOT, ALI ja kapiram da SIGURNO mogu da ti se najavim "sutra" i ako imash vremena ugosticesh me i sve pokazati detaljno ;)
ali ako sam u prolazu zbog kupovine, dodjem kupim i cao........ biznis...

shto kaze Dark "osetio sam se ko kloshar" kapiram te skroz, ali kad imash guzvu i brdo posla, ko Pedja, ne mozesh svakome da posvetish po sat vremena, nego ti Dark morash odmah da imash pripremljena sva pitanja... ebiga tako je...

takodje i verujem da je istina shto Dark kaze da mu se josh neko javio preko privatnih poruka, ali opet ista prica kao i za Dark-a svi vi PREVISHE ocekujete od prodavca, a PREMALO ZNATE I PREMALO SE TRUDITE !!!!!
svakome je lakshe da nazove i pita, a niko nece da iscita ovaj Forum, ovde postoji odgovor na APSOLUTNO SVA VASHA POCETNICKA PITANJA, a ako ne postoji SLOBODNO PITAJTE, jedino shto vam treba malo truda i vremena !!!!

P.S. iako sam kod Pedje samo jednom bio, takodje na brzaka kupovina, ali sam siguran da bi bilo ovako kao shto sam napisao... i nikoga nisam zeleo da uvredim ovom porukom samo, Lako je svakome naci manu, ali teshko je razumeti druge....

LARYBG
06.01.10., 12:44
sxone ovo oko mesara! ja se slazem :)

exsex
06.01.10., 13:35
Evo potvrda da mobilni kvari ljude, de nema mobilnog nema poruke, lepo zoves sa fixnog i objasni. Trebalo bi tuzit mobilne provajdere, kvarenje medjuljudskih odnosa....
E ljudi uvek imas pe..ere koji jedva cekaju da se desi ovo, on sad uziva i ceka ishod... ne nasedajte na fore, ajmo popit nesto, da se nadjemo jednom svi kao klubovi, pa da se upoznamo licno......

Pedja
06.01.10., 14:03
E tu sada ima drugi problem, kada bi dao fiksni broj sledio bi mi razvod braka...:D

Hvala svima na komentarima i cestitkama:D

Naravno Oggy da se ne ljutim, ja ne mogu da se programiram da 365 dana u godini zvucim fino i ljubazno u svakom trenutku, ali to ne znaci da nekoga ne volim, hocu da otkacim ili necu da pomognem.Izvinjavam se svima koji su stekli takav utisak.

Darko, prebaci zmiju u nesto malo,cricket kiper npr., ubaci malu kutijicu da se sakrije , ne diraj 3-4 dana nista, temperatura 28-30 C, uzmi bebu misa i skalpelom ili ziletom mu iseci lobanju da iscuri malo mozga i ubaci predvece kod zmije i skloni joj se sa vidika do ujutro pa vidi sta je bilo.

Treset je inace 300 dinara, a za strane sajtove sam ti rekao verovatno da odes na google ili yahoo i ukucas (Sinaloan) milksnake care sheet i da ce izaci milion sajtova o tome kako se cuvaju.(mislio sam da ces tako doci do najvise info o toj zmiji koje te zanimaju)

dark2
08.01.10., 21:34
poz. svima nisam bio tu! ovo je moj poslednji odgovor(hvala bogu) na ovu temu,jer vodi u nedogled! pedjo hvala na prelepom savetu,da si odmah bio tako razuman verovatno i ne bih se nasli na ovom forumu sa ovakvim postovima. vidim da i naravno ima ovih tvojih pulena da ne kazem slihtara koji ziva bica uporedjuju sa mesom u mesari i foto-aparatima.ko je pratio temu video je da sam napisao da bih zeleo da iznesem svoje iskustvo sa pedjom i zarkom. znaci bio sam 100% iskren sta se izdesavalo.naravno da razumem kako je to biti zauzet,imam i ja stalno zaposlenje,zenu i cerkicu ali takodje umem i da raspoznam drskog i hladnog coveka sa blago-nejebavaju..m stavom prema meni i mojim problemima! besan sam bio zato sto imam bebu zmije kuci koja 2,5 meseca nije jela,bacio sam 10 odmrznutih pinkija i nista a covek od kojeg sam ocekivo pomoc nije mi pomogao. samo da napisem misljenja na onu stvar ''da pedja ne voli zmije ne bi se razmnozavale''GLUPOST. svi dobro znamo da za razmnozavanje zivotinja nam ne treba ljubav,vec iskustvo,znanje i upornost! iskren da budem pojedine zmije koje sam video kod pedje cini mi se da se cuvaju u totalno nehumanim uslovima,tipa zmija od 4m i 5m cuva se u kavezu gde zmija od 1,5 metra ne bih mogla da se ispravi!misim da nema tu mnogo ljubavi vec samo proizvodnja,napravio sam lapsus sa onim farma zmija vise mi lici na fabriku za proizvodnju zmija. pozdrav svima i uvredjenim i ne uvredjenim likovima na ovom forumu,nisam hteo nikoga da iscimam(osim pedje zbog naravno njegovog ponasanja).P.S. samo mi je krivo sto recima ne mogu da docaram moj i pedjin odnos(mislim na njegovo javljanje I ponasanje) posle kupovine zmije,znam da me tada ne bi shvatali kao ''suvise emotivnog''i ''coveka koji ne zna sta znaci biti zauzet''ITD......toliko od mene,jos jednom VELIKO ''IZVINITE'' svima koje je smorila ova tema.pozzzzzzzzzzzzzz.

El Djapo
08.01.10., 22:08
Alo bre frajeru iz Niš! To što neko nema loša iskustva sa Pedjom, ne znači da mu je pulen i šlihtara!!!
Odakle ti pravo da ovde vredjaš ljude zato što nemisle isto što i ti, i da nas nazivaš "likovima"?

SxOne
08.01.10., 23:47
vidim da i naravno ima ovih tvojih pulena da ne kazem slihtara koji ziva bica uporedjuju sa mesom u mesari...
eeeee koji si ti ......... ma sramoto jedna, pa ja te branim Care a ti meni da sam shlihtara... jel ti vidish da sam napisao da sam Pedju jednom u zivotu video i to na KRATKO 10 min.... i nisam rekao da je Pedja CARCINA jer ga ne znam, ali sigurno da nije ludak...

a ta ZIVA BICA (mishevi npr) i jesu MESO / HRANA iz MESARE Care !!!! i jesu ODLICNI za poredjenje sa MESAROM, ali nisam hteo da kazem bash da je Pedja kao i mesar, jer JE LOGICNO ako prodaje "zamrznute misheve" da je i mesar, a TO SVE DA BI TI IMAO CIME DA HRANISH ZMIJU, JER SI TAKAV DA TI SE "GADI" (ili shta god) DA DAJESH ZIVOG MISHA........

i SHTA TEBI ONDA OVDE NIJE JASNO ?
ti si jadan divan covek i divan si prema tim ZIVIM BICIMA i bash te je povredilo kad sam uporedio "ziva bica i mesara", a imash zmiju koju hranish mishevima.......... O CEMU TI PRICASH BRE ??? jel jedesh SVINJETINU ? a kad je jedesh nije ti JADNO ZIVO BICE ????? e licemeru....

a ja 5 puta napisao kako te kapiram i podrzavam, iako te svi pljuju....
ma ti si u stvari decko mentol i nisi ni procitao dobro moj post... NEMAM drugo objashnjenje za tako pogreshno tumacenje......... ti cesh meni da sam shlihtara... eeeeeee klo*are...........

ne bih ti trazio izvinjenje, ali potrudi se da ponovo procitash moj post i probaj da skontash da sam te podrzavao,
a kinjio sam te jer si mogao da "proshetash" ovim forumom i nadjesh odgovor, ali te mrzi da procitash malo, nego ti je lakshe da cimash nekoga za pitanje...

P.S. e da i onda kao fino "izvinite, nikoga nisam hteo da uvredim" i ovim sam kao sve svoje opravdao.... hehehe strava :) kakav si Čova..

kimo
08.01.10., 23:48
A jaoj...čovek je lepo rekao kakav on ima odnos i utisak koji je Peđa ostavio na njega. Naravno da je uvek prisutan određen broj pristalica obe strane i da je to sasvim normalno, ovde je jedino loše što se niko sem njega nije javio da iznese svoje nezadovoljstvo u javnost, a da su se njemu javljali ljudi koji nisu hteli ovde javno o tome da pišu, tako da je ova tema uzaludna, više su se ljudi raspravljali koji nemaju veze sa ovim problemom, 99% njih nije bilo u kontaktu sa Žarkom ili sa Peđom, što nije onda ravnopravno, naravno da neće svako imati dobar, kao ni loš odnos sa nekim, pogotovo ako su se videli/čuli ili šta god samo 1-2 puta...

P.s. Likovi uopšte nije pogrdna reč, pogotovo ne u ovom kontekstu...e šone me preduhitrio sa postom, nije hteo verovatno tebe da vređa, ali definitivno nije razumeo tvoju poruku :)

Geni
09.01.10., 01:12
Samo da se umešam ovde. Preterujete. Sve ovo može da se kaže bez ovih uvreda. Spustite malo loptu.

Posle se svi bune kako se brišu postovi i kaoko neko ima protekciju. Svaki post gde se ljudi kulturno izražavaju će ostati. Nazivanje neistomišljenika pulenima i šlihtarama dovoljno govori o nekome da dalji odgovori nisu potrebni i to samo Dark2 služi na čast. Ako svako ko ima drugačije mišljenje od njegovog to ima samo zato što se šlihta nekome onda ova rasprava nema dalje svrhe.

Međuti, čim je on počeo da vređa odmah su se i ostali priključili. Zar niko to ne može normalno da kaže već jedva čeka da se krene sa uvredama? Zar niko nema argumente koje može da iskaže bez prozivanja?

Ne znam šta će se ovde brisati ali znam da će slediti opomene za vređanje od sada u ovoj temi. Ako zaključamo temu neko će ostati nedorečen. AKo je obrišemo ispašće da ne želimo da slušamo kritike o prodavcima. AKo obrišemo postove onda cenzurišemo. Kako ćemo to rešiti ne znam ali vređanja ovde prestaju!

SxOne
09.01.10., 01:32
samo da napisem misljenja na onu stvar ''da pedja ne voli zmije ne bi se razmnozavale''GLUPOST. svi dobro znamo da za razmnozavanje zivotinja nam ne treba ljubav,vec iskustvo,znanje i upornost!
josh si me pogreshno i citirao Care,
procitaj opet, pishe "pa ne bi mu se razmnozavale i razvijale da ih ne cuva dobro" a pre toga sam napisao da ih voli.... izvrcesh, lepo sam rekao da nisi ni procitao dobro moj post.....


čovek je lepo rekao kakav on ima odnos i utisak koji je Peđa ostavio na njega.
.......P.s. Likovi uopšte nije pogrdna reč, pogotovo ne u ovom kontekstu...
e šone me preduhitrio sa postom, nije hteo verovatno tebe da vređa, ali definitivno nije razumeo tvoju poruku :)
svakako, i ja sam zato i pokushao da ga razumem, i rekao da sam i ja osetio da pedja zeli da odradi posao i da ide kuci
i napisao Pedji "a ti si mozda zurio i hteo samo da obavish posao, a ne da izigravash Vodica kroz zoo vrt ("pozurio ga" indirektno, nesvesno, )"
ali to ne znaci da je losh covek, nego je takav, jednostavno to mu je samo posao... i to moze da nam se svidja ili ne... to je vec na nama...

ja sam cak i jedini koji je razumeo "kako se on oseca" jer sam spomenuo onaj deo "osetio sam se ko kloshar" jer sam ga totalno skontao o cemu prica, sva njegova osecanja i ceo taj odnos... al posle ovakvog njegovog odgovora MENI je to sve ne bitno vishe.....

Kimo, znam da si "Likovi" deo napisao "El Djapo"-u, mene to "likovi" nije dotaklo, ali da mi kaze da se shlihtam je bezobrazluk, i uvreda... pa josh i "njegov pulen" shta prica on???? pri tom decko ima 27 godina (ako je tacno napisao) sa kojim pravom mi se tako obraca...
....jer sam napisao objektivno mishljenje...

DODATO:

Posle se svi bune kako se brišu postovi i kaoko neko ima protekciju.
ja se ne bih bunio, i nemam problema sa mishlju o protekciji, jer jesam napisao grub post, i shta god treba da se izmeni slobodno izmeni, ili obrishi, samo nek on procita prvo...
...u pravu si ti skroz, Nenad me je vec opomenuo za jednu rec, i izmenio sam je brze bolje, vishe sam je rekao u zargonu nego kao rasnu uvredu...
a trudio sam se delimicno da biram reci...

...naravno da to ide njemu na cast, samo ne mogu da mu precutim, jer sam bio i na njegovoj strani, a decko je sve pogreshno protumacio, i pogreshno me citirao...

rassa
09.01.10., 02:16
### #####a se, nisam vido 3 stranu :D
nema delete



sorry

El Djapo
09.01.10., 11:41
P.s. Likovi uopšte nije pogrdna reč, pogotovo ne u ovom kontekstu...

Pa nije, ali u predhodnim postovima je nas koji smo pisali da sa Pedjom
imamo Ok odnose, nazivao "Pedjinim likovima", šta to znači, ako njega
smatra "lošim čovekom" da smo onda i mi takvi jer se družimo sa njim?

Ja sebe i ostale ovde smatram članovima foruma, a ne likovima, jer mi
to u ovom kontekstu i od njega ima uvredljiv prizvuk, ali ajde, možda
eksplozivno reagujem (kao i obično), pa se evo izvinjavam liku iz Niš...

kimo
09.01.10., 12:17
Pa upravo to hoću da kažem, nemaju svi jednak odnos sa nekim, ako je neko tebe zeznuo ili bio neprijatan ili bilo šta drugo, to ne znači da će i mene isto...zato nisu tu za suditi oni koji nisu zeznuti, nego oni koji jesu, a definitivno je da ih ima, ali neće da se oglase javno, to i jeste problem i zato, po meni, ova tema gubi smisao...

minimall
09.01.10., 13:12
auuuuuu bre sone ko zena si neka :Dimas jezik svaka ti cast:p..meni mozak neradi kad je svadja upitanju ali tebi 200 na sat...vidim da se ovo pretvorilo u rat tabora jedni su zarkovi a drugi nemogu da kazem da su pedjini jer to nisu mislim da su pre kimovi.mislim da je pravi trenutak da se zakljuca ova tema poz

SxOne
09.01.10., 14:52
auuuuuu bre sone ko zena si neka :Dimas jezik svaka ti cast:p..meni mozak neradi kad je svadja upitanju ali tebi 200 na sat...vidim da se ovo pretvorilo u rat tabora jedni su zarkovi a drugi nemogu da kazem da su pedjini jer to nisu mislim da su pre kimovi.mislim da je pravi trenutak da se zakljuca ova tema poz
hahahahahah, "200 na sat" pa jeste shta cu...

nema potrebe za deljenjem u tabore, ni dark nije Zarkov, nego svoj, samo mu je gotivan Zarko...

a i nije poenta da se javljaju oni koji hvale "svoje" nego se traze kritike ako postoje (a kazu da postoje)... zato treba da zacutimo i ostavimo da se neko javi ako hoce..

El Djapo
09.01.10., 16:03
Meni samo nije jasno, ako stvarno ima tih oštećenih,kako se od pojedinih tvrdi,
koji kao neće da se jave, zašto to neće da urade? Mislim, u čemu je problem,
neće ih Pedja sigurno čekati na ulici ili slati svoje "likove" da ih istamburaju zato
što su rekli istinu o njemu?!

Mene kad neko zaj**be u životu, taj je u tom trenutku umro za mene i više ne
postoji, tako da mi je potpuno nejasno to uzdržavanje od komentara, osim u
slučaju da neplaniraju ponovo da uzimaju životinje od njega, što onda dovoljno
govori o tome dali su i prvi put bili prevareni ili ne...

Ja bih sutra isto ovako branio i tog Žarka i Kima, i sve ostale odgajivače, jer je
nerealno za očekivati da neko proda na hiljade životinja i da sa svim životinjama
ceo njihov život sve bude 100% u redu, jer je to totalno nerealno i nemoguće,
što znaju svi oni koji se ovom materijom malo ozbiljnije bave, ali proglašavati
bilo koga za lošeg čoveka, zbog svoje lenjosti i nesposobnosti da se sam potrudi
za nešto do čega mu je navodno stalo, je po meni apsurd i nepravda, a mene
nepravda boli, ma o kome se radilo, i ne mogu da prećutim... Sa druge strane
je Darko ipak ispao čovek, jer nebitno dali je u pravu, rekao je to javno, a ne
kao neka seoska tetka iz ledja...

JOBAH
09.01.10., 16:59
Slazem se sa prethodnim postom. Ali bih hteo da dodam da ne mogu da verujem i da prihvatim da se neko, PRE nego sto uzme neku zivotinju, dobro ne informise o potrebama i nacinu cuvanja iste. Ja sam sve svoje zivotinjice uzeo od Kimo-a i vise sam nego zadovoljan. Na sva moja pitanja je brzo i jasno odgovarao. Ali sam takodje pre prve T iscitao ceo ovaj forum i jos par stranih. Trudim se da ako imam neko pitanje ili problem da prvo koristim "pretrazi" funkciju. siguran sam da ljudi cimaju i Kima i Pedju i Zarka sa milion glupih pitanja, a odgovore na ta pitanja vec imaju hiljadu puta odgovorena na forumima.. Ja se bavim racunarima, izmedju ostalog sam i podrska korisnicima.. To ume da bude vrlo frustrirajuce, poludim kada me pitaju neka "osnovna" pitanja i ocekuju od mene da im crtam odgovor. Vecina pitanja vec imaju odgovor i ovde na forumu.. Za najcesca pitanja postoje "sticky" teme koje verujem da veliki deo ljudi uopste ni ne konstatuje vec odmah, e Kimo zasto, kako.... Pa moras da poludis ponekad.. Eto...

kimo
09.01.10., 17:03
@ Djapo: Upravo o tome se i priča, neko je tu napisao da su mu se javljali na PP da se žale, a neće da pišu javno...zato ja to i kažem, a naravno da je nemoguće da sa svima budeš super i da zivkaš ljude itd. Dosta ljudi sa ovog foruma se manje-više intenzivno druži, mi u Novom Sadu se okupljamo relativno često, roštiljamo, pijuckamo, zezamo se, svi su uvek dobrodošli i ja sam sa dosta mušterija ostvario prijateljski odnos i bukvalno se i dan danas družim, što ne znači da sam ja super odgajivač i da su moje životinje zbog toga zdrave...isto tako ne znači da je neko ko neće da se druži kao ja loš odgajivač, to je sasvim druga priča...no, mislim da treba ovo da ostane otvorena tema, pa ako neko imaš nešto pametno da kaže, tj. da iznese nešto što ima veze sa tim prikrivenim kritikama, u protivnom, ne vredi piskarati ovakve gluposti...

@ Jovan: Pa to je istina, to sam spomenuo na početku teme, ako već prodaješ i baviš se time, uvek će biti lenjih ljudi ili skeptičnih, koji će radije da čuju to od odgajivača nego da pročitaju na netu...sa tim se mora odgajivač pomiriti, a svaki ima izbor da li će tim ljudima odgovarati ili ih slati na net ili u tri lepe :)

sasha
09.01.10., 17:30
Citava ova prica se bazira na rekla kazala.Niko se ovde nije javio da potvrdi Zarkove price o Pedji.Prica bez svedoka koja mesto da resi konflikte stvara nove i deli terariste u tabore.Pedju ne poznajem niti sam ikada o njemu nesto lose cula.Zarko mi je pomogao savetima u vise navrata kod zivotinja koje nisam cak ni od njega kupila.Ne verujem da je ikom cilj da nekog predje jer tada gubi kupca a dobro je da postoje i Pedja i Zarko pa ko gde voli nek izvoli.Sem posecenosti foruma ako je to cilj, ova prica nista ne resava cak naprotiv i najbolje bi bilo da se brise

Laki90
10.01.10., 16:30
E stvarno je ovaj dark2 lud....kako zamisljas da zmiji od 4-5 metara kao sto si i sam rekao obezbedi toliki terarijum???Cak i da ga obezbedi gde da ga stavi...to je prvo a druga stvar je da je najveci piton kod pedje 3,5 m i u terarijumu od oko 2 metara duzine je a to nije isto kao sto si sam rekao,a trece otkud mi da znamo da ti nisi neciji "kurir" i da ovde prenosis sve sto ti neko kaze a da je tvoja prica malo modifikovana?Ipak si prvi put dosao na forum kad je sve ovo pocelo???

nenad
10.01.10., 19:44
Laki, molio bih te da ne potpiruješ više svađu, bilo je toga i previše. Geni je upozorio sve učesnike ove rasprave da spuste loptu, i bio bi red da i ti poslušaš. Ovakve stvari mogu i privatno da se reše. I molim te, batali te teorije zavere, možda je nečiji "kurir", i slično, to je stvarno smešno. Dobro ga nisi pitao - ko te plaća? :D

Pedja
10.01.10., 23:30
pedjo hvala na prelepom savetu,da si odmah bio tako razuman verovatno i ne bih se nasli na ovom forumu sa ovakvim postovima. vidim da i naravno ima ovih tvojih pulena da ne kazem slihtara koji ziva bica uporedjuju sa mesom u mesari i foto-aparatima

Ja bih ti to rekao da si nazvao, ali si se uvredio sto sam ti rekao da imam drugu liniju i vise nisi zvao.Meni i sada nije jasno da neko moze zbog toga da se naljuti.A posle svih uvreda na moj racun ja sam ti ipak rekao sta da radis.

A ovo za pulene i slihtare je glupo i da komentarisem, to su vec uvrede.

Laki90
11.01.10., 03:56
Nenade,ja ne palim vatru vec kazem svoje misljenje,a ono sto sam rekao je dosta logicno....tako da se sad iskljucujem.

nenad
11.01.10., 15:46
Kako to misliš da ne pališ vatru? Ja da sam na Darkovom mestu iznervirao bih se kad bih ovo pročitao. U tvom postu mi ništa nije logično. Teorija zavere mi je smešna. Dark je izneo svoje mišljenje, Peđa svoje, drugi ljudi svoje, ne mogu da poverujem da je Dark bilo čiji kurir. Mene Peđa nikad nije prevario, to mogu javno da kažem, sve životinje koje sam uzeo od njega su bile zdrave i nisam imao problema sa njima nikad. Ali sam isto tako čuo milion priča od raznih ljudi, od kojih većina i nije na ovom forumu, i čisto sumnjam da su na Žarkovom platnom spisku. :D E, sad, šta je tu istina, stvarno me ne zanima.

El Djapo
11.01.10., 16:29
Mislim da je Lakiju bilo sumnjivo to, što se Darko registrovao
na forum samo da bi ispljuvao Pedju, a ne zbog toga da bi
saznao ono "što ga interesuje" u vezi svoje životinje...

A ako neko pali vatru, pališ je sada ti sa tom pričom o milion
ljudi koji su ti se navodno žalili na Pedju...

nenad
11.01.10., 16:39
Dark se meni još ranije javio preko foruma, da pita šta da radi sa zmijom, i ja sam mu ispričao šta je pomoglo mom triangulumu. Tek kasnije se uključio u ovu raspravu.

Nisam rekao milion ljudi, nego milion priča od raznih ljudi. Razni ljudi nije isto što i milion ljudi. Isto tako sam čuo milion loših priča i o Kimu i o Žarku. Moja iskustva sa njima trojicom su ok, sve te priče me ne interesuju, i nisam hteo uopšte da učestvujem u ovoj temi.

gordond
11.01.10., 17:04
E sad treba da se javi neko i za Kima:D
Salim se...
Ma dajte bre ljudi, spustite loptu. Zar je ovo stvarno potrebno? Ne vidim da je ovo u bilo kojoj meri resilo situaciju izmedju Pedje i Zarka niti vidim mogucnost da hoce. Ok, mozda je ovo tema o Pedji, ali mislim da se sve to moze resiti ili preko privatnih poruka ili na neki normalniji nacin od ovog...

nenad
11.01.10., 17:15
Ja se apsolutno slažem. Sve je ovo besmisleno.

SxOne
11.01.10., 18:21
Ma dajte bre ljudi, spustite loptu..........Ok, mozda je ovo tema o Pedji, ali mislim da se sve to moze resiti ili preko privatnih poruka ili na neki normalniji nacin od ovog...
sad kad je vec proshlo dosta dana kako ova tema postoji, i kad procitam ovaj tvoj post zapitam se shta zashto ova tema i postoji.....
"Tema o Pedji"....... wtf???
ako me "ti" prevarish, ja cu to sa "tobom" da reshim, a necu da pravim temu i raspravu preko interneta ko ludak...

svako ima oci i usta, pa kad kupuje pogleda dobro shta kupuje, a "sutra" ako se neshto ne daj Boze dogodi, porazgovara sa prodavcem....

mislim da tema ne treba da postoji (brisanje), vec AKO NEKO POZELI DA SE POZALI, napravice novu temu i reci shta ima...
ovako je samo satanizacija Pedje i ne ide nikome u korist, jer smo vec zakljucili da se samo Dark javio (na forumu javno) kao nezadovoljan, a svi ostali koji su pisali su nemerodavni ljudi...
jer je JOSH UVEK bez DOKAZA, jer nije bilo dokaza, sem da mu nije odgovarao na pitanja, a nema price o loshim zivotinjama...

samo ce uticati na Pedjinu prodaju, a mislim da to nije dobro za Teraristiku generalno, jer je i onako "malo" terarista, i sve slabo razvijeno...

Dusan1992
11.01.10., 18:33
ako me "ti" prevarish, ja cu to sa "tobom" da reshim, a necu da pravim temu i raspravu preko interneta ko ludak...

Mr. SxOne je u pravu. :D

Jedan clan na forumu ima potpis: "Svadjanje preko interneta ti je kao da ucestvujes na specijalnoj olimpijadi, i ako pobedis i dalje si retard" ili tako nesto.

Takodje mislim da ova tema treba da se obrise jer prikazuje dobre terariste kao lose, a oni su ustvari dobri, kapiras?! :D (ovo "kapiras" nije bilo upuceno adminima, peas)

Pedja
11.01.10., 20:55
samo ce uticati na Pedjinu prodaju, a mislim da to nije dobro za Teraristiku generalno, jer je i onako "malo" terarista, i sve slabo razvijeno...
__________________


Ne brinem se ja zbog toga, ima mnogo ljudi koji su kupili zivotinje kod mene i koji su zadovoljni.I Darko je kupio zdravu i OK zmiju, ali je imao drugi problem sto je ovde i objasnio.

Nenade, ja sam zbog tih prica i po###### i napravio ovaj post, pa se evo Darko javio i meni je , kao sto sam i ranije rekao,drago zbog toga.Jer da se nije javio, ta prica kada ide od usta do usta,svako nesto doda ili oduzme ( u zavisnosti od simpatija prema meni) pa bi verovatno ispalo da sam mu uvalio polumrtvu zivotinju i da sam ga kada me nazvao ispsovao najstrasnije.

Sto se i mene tice mozete da brisete ako hocete.

Geni
12.01.10., 01:22
OK, da ja ovo sada obrišem? Jel obećavate da neće niko da se posle žali kako smo obrisali postove čoveka koji je imao loše da kaže o Peđi?

Derek Edward Trotter
12.01.10., 20:50
E sad treba da se javi neko i za Kima:D

ma onaj kimo oće da me zatrpa tarantulama da nemam gde da živim,još mi ih poklanja:eek: zamislite koliko je to loš čovek:D...
pa onda se javlja na telefon kad ga zovem 20x dnevno i odgovara na moja nebulozna pitanja pošto u početku nisam znao ni kako se zove vrsta guštera koji sam kupio...
sve u svemu užasan čovek...
imam ja još materijala za njega samo da mi padne mrak na oči pa kad odvežem jezik biće svašta....

kimo
12.01.10., 21:12
Hehe, hvala na kritikama :) E da, imam nešto za tebe, mogao bih da se javiš da ti pustim slike nekih zmija koje jedu ribu iz supermarketa pa da i to ubaciš u sobu :p

Derek Edward Trotter
12.01.10., 21:21
Hehe, hvala na kritikama :) E da, imam nešto za tebe, mogao bih da se javiš da ti pustim slike nekih zmija koje jedu ribu iz supermarketa pa da i to ubaciš u sobu :p
jel si ih pustio u supermarket da jedu na licu mesta? hahaha
kao što znaš ne gotivim nešto zmije u stvari ne gotivim nešto posebno udave jer znaš da me ujeo onaj debilni piton koji je bio veličine magistralnog toplovoda:p
p.s.
dođeš mi pare za reklamu (ali samo pare,životinje ne primam više) hahahaha

dark2
14.01.10., 21:37
ej ljudi rekao sam da se vise ne javljam ,ali moracu! brisite temu izgubila je svaki smisao,jos jednom da objasnim pojedinim nepismenim likovima(kao na pr. laki 90) koji ne umeju da procitaju post. kurir nisam,nego sam BLIC.laki zmija koju sam kupio od pedje je 100% zdrava problem je bio druge prirode,sto se kurira tice da si pratio postove mogao si da procitas da je i sam pedja potvrdio nase vidjenje. sa problemom sam se javio mnogo pre nastanka ove teme,posto kako sam vec rekao pedja nije bio zainteresovan za moj problem.o pedji sam sve najlepse govorio(to moze da potvrdi i chobi jer sam i kod njega hvalio pedju posle kupovine zmije),naravno dok me nije razocarao. na pedjino i zarkovo prepucavanje sam slucajno naisao,imajuci iskustvo i s'jednim i s'drugim zeleo sam javno da napisem moje misljenje o njima. nisam ni sanjao da ce ova tema da ode u nedogled. pozdrav i hvala svima!

Nicin
19.01.10., 20:04
Samo da se pohvalim da sam danas bio kod Pedje, zmije i gusteri su mu extra. Od zmija mi je najlepsi Jungle carpet python, a i video sam tek izlegle Africke kucne zmije koje su extra, od gustera su mi se najvise svidele Agame, i nasao sam jednu koju cu mozda udomiti ako je neke ne udomi pre mene. Pedja mi je objasnio sve o agamama i pokazao mi kako im daje vitamine i sve sto je vazno za njih i dao mi je dosta korisnih saveta. Nadam se da cu opet ici kod njega ;)


p.s: sutra se selim u njegovu zgradu :)))

dark2
30.01.10., 15:26
ej ljudi samo da se pohvalim,prezivela je mlecna zmija,naravno zahvaljujuci zaretu! HVALA ZARE-CARE. pojela je (posle dva i po meseca gladovanja) dva ziva pinkija(mrtve jos uvek nece).