PDA

Pogledaj punu verziju : Da li tarantuli treba UV lampa?



predator_live
08.01.10., 18:20
Cao nov sam u teraristici pa mi treba mala pomoc.Imam auratuma 2cm pa me interesuje dali mu treba uv sijalica kad je tako mali,ili je dovoljna sunceva svetlost?hvala!!!

Cold_Beer
08.01.10., 18:24
Ne treba ti uv lampa,a ni direktna sunceva svetlost,dovoljna je svetlost koja dopire u sobu,inace su tarantule nocne zivotinje,pa im svetlost takoreci ni ne treba. Mislim da si trebao ovo pitanje da postavis u nekoj drugoj temi ;)

Miroslav
08.01.10., 18:37
Moje iskustvo u vezi sunca i tarantula : u jutarnijim satima sunce sija po mojim terarijumima (njih nekoliko), nešto manje od pola sata i tada tarantule redovno šmugnu. Kako sam video da im to smeta, stavljam neku pregradu dok je sunce u tom delu sobe.
Dakle nema potrebe za UV lampom i direktnim sunčevim svetlom, zato što im najverovatnije smeta.

Geni
08.01.10., 22:03
Tarantulama ne treba svetlo uopšte. Čak im smeta. Nikako im ne treba UV lampa i treba izbegavati i sunčevu svetlost. Treba ih držati na tamnom i tihom mestu.

NenadB
21.01.10., 12:03
Aj da pitam ovde, kapiram da je sve jedno čisto da ne otvaram novu temu.. Čitao sam na forumu da T ne vide crveno svetlo, pa pošto noću temperatura padne i na oko 17 stepeni kod mene u sobi (isključe centralno grejanje a na 17 sam spratu) pitam koliko bi joj smetalo da noću upalim tu sijalicu kao grejač (a ja bih mogao da spavam sa tim svetlom :sleepy: ... Jer je T još uvek mala za neke podne grejače ili grejno kamenje ili takve stvarčice..

Geni
21.01.10., 12:38
Ništa joj neće smetati, samo pazi da ne može da se opeče na slijalicu.

I jako suši vazduh pa pazi i na to.

NenadB
21.01.10., 12:45
Da, da, stavio bih joj sijalicu van posude tako da poveća temperaturu bar za 4-5 stepeni ne preterano, jer baš mislim da joj smeta hladnoća za jednog Cyane skroz je statičan a i baš malo plete mrezu skoro ne uopšte što mi je čudno (ali jede ko zmaj :cool:)... Pazim na vlažnost, hvala na odgovoru...