PDA

Pogledaj punu verziju : Potrebna pomoc pre kupovine agame



Nicin
08.01.10., 20:50
Zanima me dali agama moze da zivu u terarijumu dimenzija (90x40x50/sirina/dubina/visina)
Terarijum bi grejao sijalicom. Citao sam da bi trebao pre nego sto kupim agamu da stvorim koloniju nekih buba, koje bube su najlakse za pocetak, hvala.

zarko
08.01.10., 21:19
moze...
mozes hranu da kupujes imas ponude na sajtu jako je povoljna hrana.
grejanje moze tim moze na vise nacina ...
ja sma poceo da grejem heat panelima!

Geni
08.01.10., 21:26
Nemoj da zaboravis UVB.

Nicin
08.01.10., 21:35
vazi, koliko kosta uvb lampa? koliko izadje hrana mesecno za agamu, otprilike?

mmsl
08.01.10., 21:42
Ne znam nesto puno, ali recicu ti ja koliko znam. Za pocetak moze i taj terarijum, a kasnije kada poraste mozda ce trebati i malko veci. Unutra ti treba podloga, najbolje pesak, zatim, neki kamen i panj za suncanje i nesto za skrivanje. Sto se tice svetla i grejanja obavezna ti je spot lampa, i nikako ne pocinji bez uva/uvb lampe, jer je to dnevni guster i potrebna mu je takva rasveta, i zbog suncanja i zbog D3 vitamina. Nocu pada temperatura i regulacija je najbolja pomocu nekog podnog grejaca, folija ili kabal. Za ishranu koristis insekte i hranu biljnog porekla, (voce i povrce). Ne moras da pravis svoju koloniju ako ti nije tesko da narucujes. Ako zelis da pravis koloniju, gledaj da to budu bar dve vrste jer ne valja ga hraniti jednolicno. Moj savet su tenebrije i lateralisi.... Toliko od mene, ako te jos nesto interesuje pitaj, ili kontaktiraj nekoga iskusnijeg... Pozdrav...

Nicin
08.01.10., 21:46
hvala. Jel se agama sunca ispod spot lampe? kolika je cena mlade agame? i

Bearded_dragon
08.01.10., 23:14
Druze , da ti ja kazem iz iskustva , 180-200 eura ti treba kako bi kupio agamu , hranu , uva/uvb , lampu , terarijum , pesak , pozadina... i od prilike 1000 din najmanje za hranu mesecno !

Nicin
08.01.10., 23:19
Agama 50e, uvb 20e, terarijum mi napravi cale, pesak 5e i to je to jos hrana

Bearded_dragon
09.01.10., 00:14
Tesko ces naci agamu za 50 eura , mislim mozes , ali ja ne volim one obicne , fire send su mnogo lespe ali i skuplje , imaju lepse sare !

Nicin
09.01.10., 00:18
imas neku sliku gde mogu da vidim razliku izmedju obicne i te fire send

Miluttin
09.01.10., 00:40
Evo ovo ti je cool, al se ne nadaj kupovini kod nas: http://www.teraristika.org/forum/showthread.php?t=7456

Lizard_King
09.01.10., 00:42
ovak ...
Spot sijalica ( bilo bi dobro kad bi uzeo i tajmer , pa da podesis kad da se pali i gasi )
Obavezno grejanje nocno ..(kreamicki grejac , kabl grijac ili podni grijac)
Uvb ( na nekih 20 cm od mesta suncanja takodje preko tajmera) ,menajti je svakih 9 meseci..
sto se tice tenebrije losa su hrana,
najbolje letaralise i manje phobase dok su male..
uz dodatak kalcija + d3..
Dok su male hraniti 2 puta dnavno ,,, koliko moze pojesti ( pratiti probavu agame, tj vrsenje nuzda..
kad se presvalaci prskati je mlakom vodom ...


Dok je mala navikavati je na ruke ...

uglavnom sve mozes naci na forumu..

Bearded_dragon
09.01.10., 12:27
Imas na zarkovom sajtu http://www.gekkogecko.rs/Prodaja.html ! A ja nemam nocni grajac , ali temperatura u sobi ne pada nikad nocu ispod 17 stepeni ! Da li mi je potreban?! I UVA/UB lampa mi je udaljena 33 cm od mesta suncanja ! Jel to ok!?

Bearded_dragon
10.01.10., 15:48
ovak ...
Spot sijalica ( bilo bi dobro kad bi uzeo i tajmer , pa da podesis kad da se pali i gasi )
Obavezno grejanje nocno ..(kreamicki grejac , kabl grijac ili podni grijac)
Uvb ( na nekih 20 cm od mesta suncanja takodje preko tajmera) ,menajti je svakih 9 meseci..
sto se tice tenebrije losa su hrana,
najbolje letaralise i manje phobase dok su male..
uz dodatak kalcija + d3..
Dok su male hraniti 2 puta dnavno ,,, koliko moze pojesti ( pratiti probavu agame, tj vrsenje nuzda..
kad se presvalaci prskati je mlakom vodom ...


Dok je mala navikavati je na ruke ...

uglavnom sve mozes naci na forumu..
Mozes da mi odg ?

boky
10.01.10., 16:10
pa bolje neka odgovori neko strucniji al mislim da je 17 stepeni itekako nisko :S
Meni je u sobi 24-26 preko noci

LARYBG
10.01.10., 16:34
17 je minimum 20 je ok kod moje je 25 bez ikakvih grejaca. a uvb bi trebao da bude na 30cm opet minimum bilo bi dobro da je i nize

nenad
10.01.10., 17:11
Noćno grejanje ti ne treba, ako ti ne pada ispod 20 stepeni. I ja bih rekao da je 17 malo.

Nicin
12.01.10., 15:38
Jel agamama treba mesto za skrivanje, uzecu jednu ali cu prvo da napravim terr i sve sto joj treba

Derek Edward Trotter
12.01.10., 16:04
Jel agamama treba mesto za skrivanje, uzecu jednu ali cu prvo da napravim terr i sve sto joj treba
treba im,ali moja ne provodi nešto puno vremena u šteku,primetio sam da to radi samo kada oseti da joj preti opasnost npr kad neko hoće da je uzme a njoj to ne odgovara ili tako nešto

boky
12.01.10., 16:06
naravno da treba

gordond
12.01.10., 16:12
Moja nikad nije bila u steku. Ni kad je bila skroz mala, ni sad...

Da me ne shvatite pogresno, ne mislim da ne treba, vec samo da se moja nije sakrivala;)

Derek Edward Trotter
12.01.10., 16:14
Moja nikad nije bila u steku. Ni kad je bila skroz mala, ni sad...

Da me ne shvatite pogresno, ne mislim da ne treba, vec samo da se moja nije sakrivala;)
a možda ti imaš aligatora :D

Nicin
12.01.10., 16:17
Pravicu pozadinu od stiropora, ove pozadine mi se svidjaju:
http://img371.imageshack.us/img371/3585/dsc00046qp5.jpg
http://img404.imageshack.us/img404/8059/img0169id8.jpg

gordond
12.01.10., 18:57
a možda ti imaš aligatora :D

Pazi, nije iskljuceno. Kako zdere i kako podivlja na hranu nije daleko od aligatora:D

Bearded_dragon
13.01.10., 20:27
ja ne znam za vase agame , ali moja spava u steku , mislim nisam kupio onaj stek gde uopst ene mozes da vidis zivotinju , vec sam joj napravio kao pecinu od kamenja , glava joj viri i tako spava :) Jel vase spavaju u steku ili?!

LARYBG
14.01.10., 02:30
moja je imala stek do skora i nije ulazila u njega pa sam ga eliminisao, inace uvek spava na kamenu ispod spot lampe, verovatno jel ostane topao i kad ugasim lampu :)

Rokerka
15.01.10., 10:39
Moja svako vece, po gasenju svetla, istog sekunda bezi "na spavanje"...

Nicin
20.01.10., 00:15
Samo da se pohvalim da sam danas bio kod Pedje, zmije i gusteri su mu extra, ima mnogo lepu agamu koju cu mozda ja udomiti, ako neko to ne uradi pre mene :( Od zmija mi se najvise svidela Jungle carpet python, i video sam africku kucnu zmiju staru 1 dan. Pedja mi je objasnio sve o agamama i njihovim potrebama tako da sam veoma zadovoljan. Javicu vam ako uzmem agamu,a nadam se da hocu, ali ako slucajno ne budem uzeo, to je zbog nedostatka prostora.