PDA

Pogledaj punu verziju : mali lovac



mmsl
11.01.10., 14:41
...predstavljamo vam malog lovca, glavni glumac je moj mali leopard. Gustera sam uzeo od Kima, a snimatelj je moj drug Sveta(Goku)...Nadam se da ce vam se svideti...
http://www.youtube.com/watch?v=oiGnWPtfSKw
http://www.youtube.com/watch?v=mCw_MRIk59g

nitko_
11.01.10., 23:14
super je! jel tako stalno u toj spilji?

gagi
11.01.10., 23:35
mališa je baš ogladneo.

mmsl
11.01.10., 23:42
...preko dana je obicno u pecini ponekad izadje da proseta i vrati se tamo, a predvece pocne da jurca i da se pentra na sve strane.
Inace ovako jede svaki dan...

gagi
12.01.10., 00:00
koliko često hraniš svog ljubimca?

izvini mislio sam na količinu hrane.

mmsl
12.01.10., 00:13
Pa sada dok je mlad hranim ga svaki dan, po 5, 6 insekta, i trudim se da mu kombinujem insekte kako ne bi bilo jednolicno. Za sada se pokazalo kao efikasno, da kucnem u drvo, lepo raste, lepo se goji, lepo se ponasa, izmet mu je kako treba, i presvlaci se normalno, tako da smatram da je to ok. Kasnije kada malo poraste povecavacu mu broj isekata, a proredicu mu obroke na svaka dva dana. To je to...

gagi
12.01.10., 00:32
i ja imam leopard gekona za kućnog ljubimca,u pitanju je ženka.Nabavio sam je od Pedje iz BG-a pre 4 godine.Za ishranu koristim tenebrije a kod svakog drugog hranjenja posipam crviće serinim reptimineralom C.inače hranim je svaki drugi dan sa tri crvića.Da nisi malo preterao u količini obroka za jedan dan?

Miluttin
12.01.10., 00:34
i meni tako nešto deluje, moj odrasli ne jede toliko!

kimo
12.01.10., 00:43
Nije preterao, nego vi vaše malo hranite...nema tu pravila, ali dok se jedinke razvijaju i rastu treba ih hraniti često i dosta, tako će najbolje i najbrže da rastu, a za odraslog gekona tenebrije su jako loš izbor, tj. za svakog guštera su samo tenebrije jako loš izbor, treba da se hrane sa svim i svačim, a tenebrije imaju puno hitina u omotaču, što ne valja, pogotovo za mlade jedinke preterano, a i usput su jako sitan plen za odraslog gekona...

mmsl
12.01.10., 00:46
pa ne znam, kada sam pricao sa Kimom, od koga sam ga i uzeo, pricali smo da mu dajem koliko moze da pojede, ja nisam experimentisao i od prilike sam mu nasao ovu merku, postoji jedna stvar, ja ga hranim lateralisima i tenebrijom, i dajem mu jako male bubice, znaci neka srednja velicina i manje. Znaci dva meseca ga tako hranim i nikakvih nema problema, aktivan je i super se ponasa i raste, a u stolci nema ne svarenih delova pa da izgleda kao da se prejeo. Sve je normalno.

E da, upravo sam to hteo i ja da kazem. hvala Kimo...

gagi
12.01.10., 00:57
imam ja i lateralise koje uzgajam za tarantule,ali se nešto mršti na njih,pojela je svega nekoliko komada od kad je kod mene.u zadnje vreme je baš neaktivna,dosta vremena provodi dremajući

mmsl
12.01.10., 01:13
Za to je najbolje da se javis nekome iskusnijem. A vidi probaj da joj ponudis nesto drugo, dubije, cvrcke, fobase, jer koliko ja znam nikako ne sme da im bude hrana jednolicna i samo tenebrije su jako slaba i losa hrana.

Geni
12.01.10., 01:25
Definitivno zavisi od primerka. Ja imam 2 ženke iz istog legla stare oko 3 godine (znači potpuno odrasle) i jedna jede svaki dan ili dubiju ili 4-5 fobasa a jela bi i još dok druga jede maksinum 2 puta nedeljno i to preferira lateralise a i njih jede čisto reda radi.

gagi
12.01.10., 01:40
evo baš sada sam opet probao sa lateralisom ali milica ne obraća pažnju na njega kao da ne postoji :(

kimo
12.01.10., 18:59
Sada drema jer je zimski period tj. treba da hibernira, a to i radi, u ovom periodu ne treba je hraniti puno, tj. skoro uopšte...tako da ako neće da jede zbog toga je verovatno...

gagi
12.01.10., 19:20
ma biće sve ok,hvala ti kimo na korisnim savetima