PDA

Pogledaj punu verziju : kisne gliste za tarantule: da ili ne



georgie
12.01.10., 20:10
Pitam se pitam, a pitam i vas,
-da li su kisne gliste dobra hrana za tarantule.

Ja trenutno tarantule nemam, ali planiram da ih nabavim pa zelim na vreme da se informisem.

x3m.Marco
12.01.10., 20:45
znaci nikako... imas u ponudi sve cime mozes hraniti jedinku da bude zdrava i prava ;):D

Stefy
12.01.10., 21:18
MISLIM da je neko na forumu to pitao procesljaj pa vidi.

Miroslav
12.01.10., 21:37
Pored svega ostalog, kišne gliste mogu preneti i parazite, tako da ti ih nebi preporučio.

SxOne
12.01.10., 21:42
neko je i davao gliste, ovde sa foruma... i sve ok proshlo,
ali se ne preporucuje hrana iz prirode...

georgie
12.01.10., 22:00
A kalifornijske gliste koje se gaje za akvaristiku ili pecanje. To je relativno cista kultura i verovatno zdrava, odnosno bez parazita, obzirom na relativno kontrolisane uslove gajenja.

Da li postoji neki razlog (sastav gliste, odnos proteina i masti, vitamina i nekih drugih materija) zbog kojeg ih ne bi trebalo davati tarantulama.

I, hoce li tarantule uopste, da u slast, pojedu glistu???

SxOne
13.01.10., 02:14
za hranjivost ne znam,
ali kako sam video na tom klipu (ima ovde negde na forumu) momak je dao ogromnu glistu i pauk je pola pojeo, kapiram da bi i celu da je mogao... tako da.......

Nenad_stp
13.01.10., 02:15
I, hoce li tarantule uopste, da u slast, pojedu glistu???
Hoće je pojesti?Hoće.
E sad, dali je slatko pojela ili ne, moraćeš nju da pitaš :p

Da li postoji neki razlog (sastav gliste, odnos proteina i masti, vitamina i nekih drugih materija) zbog kojeg ih ne bi trebalo davati tarantulama.
http://www.doubleds.org/newfeederpg.html
Iz tog razloga se koristi proverena hrana, koju vrlo lako možeš nabaviti.Pogledaj medju ponudama...

Dusan1992
13.01.10., 14:36
Neznam kako se zove lik koji je dao kisnu glistu pauku ali pauk je bio B.boehmei. Imas pretragu i koja je T u pitanju...
Ja im ne bi davao gliste.

LARYBG
13.01.10., 16:41
mozes kalifonijsku glistu, one su veoma hranljive.

concepcion
13.01.10., 19:12
ja sam prvu tarantulu uzeo 2000 jos,tada nije bilo velikog izbora hrane a i bio sam klinac bas...ja sam davao tada i gliste i skakavce i sve zivo iz prirode i nije joj falilo nista mada sad imas toliki izbor i cene su smesne realno tako da mozes da uzmes od nekog sa foruma,nemoj da rizikujez bez potrebe

dutch
14.01.10., 03:39
Davao sam ja mojim parahibanama par puta.do zadnje mrvice iako su bar duplo veće u dužinu bile od pauka.za razliku od crva koji često po dan dva čekaju da budu pojedeni gliste su već posla par sati bile gotove.nikakvih promjena na paukovima nije bilo.
kapiram paraziti,al pazite jednu stvar.sumnjam da su isti paraziti kod glista i paukova.drugačiji su to tipovi organizma,drugačiji habitat.sem toga,tarantula hranu rastopi svojom kisjelinom prvo pa mislim da tom prilikom "stradaju" i eventualne štetočine.u svakom slučaju ja ću ih i dalje davati jer su bogatije proteinima od ostale hrane a i nemam veliku mogućnost nabavke ostalih "bubica" za prehranu ;)

Dusan1992
15.01.10., 00:39
A ove kalifornijske nemaju parazite?? I gde da ih nabavim, misim ko gi ima :D

dutch
15.01.10., 01:01
Pretpostavljam da je vjerovatnoća za parazitima jednaka kod svih.
Imaš ljudi koji ih uzgajaju za kompost,pogleda po oglasa nekih skoro uvijek ima.

Miroslav
15.01.10., 02:59
Kišna glista može biti prelazni domaćin za jednog od parazita (kao što su npr. neki rečni račići koje mi uopšte ne konzumiramo, prelazni domaćini za parazite koji parazitiraju kod ljudi - nekad bude i više prelaznih domaćina). Ne igra tu nikakvu ulogu 'drugačiji tipovi organizama'.
Šta ti sve može krpelj ili komarac preneti. U nekoj zemlji je otvoren muzej sa izloženim slikama i uzročnicima bolesti koje može preneti komarac.

dutch
15.01.10., 14:26
Kišna glista može biti prelazni domaćin za jednog od parazita (kao što su npr. neki rečni račići koje mi uopšte ne konzumiramo, prelazni domaćini za parazite koji parazitiraju kod ljudi - nekad bude i više prelaznih domaćina). Ne igra tu nikakvu ulogu 'drugačiji tipovi organizama'.
Šta ti sve može krpelj ili komarac preneti. U nekoj zemlji je otvoren muzej sa izloženim slikama i uzročnicima bolesti koje može preneti komarac.

Mislim na to da ti paraziti nijesu "predviđeni" za egzotične životinjke :).Jer ovdje ipak kišna glista nije hrana za pauka a pogotovo ne za pauke koji rastvaraju tkivo pa tu kašu posisaju

Miroslav
15.01.10., 17:45
Mrzi me da ti sve objašnjavam, ali znaj da mogu preneti razvojne oblike nekih parazita. Ti ako hoćeš, hrani svoje tarantule glistama, ali ne vidi potrebu za tim kad svako od nas može uzgajati ili kupiti hranu za svog ljubimca.

dutch
15.01.10., 18:54
Ja nisam u mogućnosti trenutno ;).Imam tenebrija al je to jednolično za njih a s obzirom da se u cg malo ljudi bavi teraristikom i da je to sve razbačano po raznim gradovima onda mi ostaje da se snalazim kako znam i umije :)

georgie
15.01.10., 22:36
Neko je pitao gde mogu da se nabave kal. gliste. Ja sam ih nabavio u prodavnici ribolivacke opreme. Okvirno, ne secam se bas, casa od jogurta puna glista kostala je manje od evra.

Licno smatram da bi tarantule mogle da se hrane i glistama (naravno, kao dopuna uz drugu osnovnu hranu). Ali ja sam laik za tarantule pa sam zato i otvorio ovu temu da cujem vase misljenje.

p.s. ima li podataka da li tarantule jedu kisne gliste u prirodi.

p.p.s. ako zanemarimo eventualne parazite koje gliste mogu da prenesu, zanima me konkretno da li bi paucima smetalo da se povremeno hrane i glistama.

dutch
16.01.10., 00:08
Sumnjam da ih jedu u prirodi a i ako jedu to je rijetko.Gliste rijetko kad izlaze na površinu a tarantule ne kopaju za plijenom.Kišne izlaze kad je kiša naravno :),al tad tarantule odmaraju :D