PDA

Pogledaj punu verziju : Teren u CG, maj 2010. (Izdvojeno iz Zmije Srbije)



nenad
13.01.10., 16:00
Planiram na proleće (početkom maja, verovatno) da odem na par dana u CG, verovatno 5-7 dana ću se zadržati, i od jutra do mraka tražiti reptile :D Stufi i ja ćemo najverovatnije ići, a još neki ljudi su u planu, tako da, ako je još neko zainteresvoan, može da se priključi.

Vipera_Ammodytes
13.01.10., 20:08
Ja bih bio zahvalan ako biste mene zvali, meni niko od drustva ne voli zmije (stavise, cak se i gade njih, kao vecina), pa nemam sa kim ic :)

nenad
13.01.10., 20:48
Pa, eto, zovemo te. :D

LARYBG
13.01.10., 20:55
ajde uhvatite dva muzijaka i zenku poskoka ### nek se zrtvuju za cb primereke :)

Vipera_Ammodytes
13.01.10., 20:59
Bogami sad kad vidim slike, bojim se da cu morati da zadrzim jednu :)

nenad
13.01.10., 21:30
Hehe, znam da se šališ. Tebi bar nije daleko more ;) Čućemo se još oko toga.

Vipera_Ammodytes
13.01.10., 21:34
ja se nadam ;)

nenad
13.01.10., 21:56
Pa mislio sam da odsednemo u Sutomoru, ili Čanju. Ona brda oko mora su idealna za traženje reptila. Ako budemo tamo bili, biće nam blizu i Bar i Petrovac ;)

ACO87
14.01.10., 09:44
Pa i ja navijam, naravno. Samo mnogo je lakše naći i situlu i najaduma i quatuorlineatu u CG na moru, nego u Pčinji. Planiram na prolće (početkom maja, verovatno) da odem na par dana u CG, verovatno 5-7 dana ću se zadržati, i od jutra do mraka tražiti reptile :D Stufi i ja ćemo najverovatnije ići, a još neki ljudi su u planu, tako da, ako je još neko zainteresvoan, može da se priključi.
jel sam pozvan? :D ja s tobom nenade i u vatru i u vodu :D

nenad
14.01.10., 13:17
ja s tobom nenade i u vatru i u vodu :D

Da, nažalost :(
:D
Bojim se da će ovde ići samo prekaljeni zmijolovci. Mnogo ljudi na terenu samo smeta :) Drugim rečima, vodiće te čika Neša drugi put, ne možeš stalno ići sa mnom :D :D (Pa me ti opet budi u 5 ujutru porukama)

ACO87
14.01.10., 13:35
I tako,bilo je super prosli put na terenu,Cika Neso i ja smo se bas lepo proveli.... :Dhahhahaahhaahah

nenad
14.01.10., 14:22
Čika NešA, a ne čika NešO! :D Verujem da bi ti bilo još bolje da nismo pevali Dilana i kauboje u kolima :D

http://i402.photobucket.com/albums/pp105/nenad79/4518_1158726289885_1279613286_30432.jpg

Oggy
14.01.10., 18:09
Ako vam treba fotograf... :)

ACO87
14.01.10., 18:10
Sto meni je bas zbog toga bilo super Cika Neso :)

nenad
14.01.10., 18:25
Pevaće ti opet čika Neša :D Kad se budeš ženio. Ajd, ne skreći sa teme više :D

Nego, imamo fotografa, Vipera_ammodytes je fotograf ;)

ACO87
14.01.10., 18:34
Naravno Cika neso,al da igras,ako nisi previse mator :) ja bih didem,ako me pustas :/

Oggy
14.01.10., 20:02
Nego, imamo fotografa, Vipera_ammodytes je fotograf

Ja imam bolju opremu, vodite mene! :D Hahaha, aj onda nekom drugom prilikom.. ;)

nenad
14.01.10., 20:14
Pa mislim da nemamo više mesta u kolima. Jedino da dođeš direktno na more. Ali dogovorićemo se još, ima vremena.

Oggy
14.01.10., 20:35
Ma salim se bre, nije bitno, sad vas ima..
Kapiram da idete cesto na terene pa cu jednom da vam se prikljucim.. ;) Nisam nikada jurcao zmije namenski, a voleo bih..
Ja od proleca cesto blejim u blizini Golupca, imam vikendicu tamo, pa mozemo i tamo da odemo nekom prilikom. Extra su tereni, na 20m od Dunava je vikendica, a 10km u krug ima svasta, suma, kamenjara, sigurno svasta moze da se nadje..

Vipera_Ammodytes
14.01.10., 22:43
Ja imam bolju opremu, vodite mene! :D Hahaha, aj onda nekom drugom prilikom.. ;)

ko ima bolju opremu? :D ja imam znanje :D

salim se, sto se mene tice, neka ide citava vojska Srbije, ali samo neka se traze zmije :D

Bearded_dragon
14.01.10., 22:54
Cesto sam u Sutomoru , moji imaju neki stan tamo , tako da ono... jesam dosta mladji od vas ali ....Valjda ima mesta ?:)

Igor Velevski
14.01.10., 23:00
Evo nesto za Vipera Ammodytes :)

http://i49.tinypic.com/29pqg4p.jpg

http://i49.tinypic.com/fvcroi.jpg

http://i47.tinypic.com/2whmql1.jpg

http://i49.tinypic.com/1z6hit.jpg

Vipera_Ammodytes
14.01.10., 23:41
predobaar skoki! Ribarica mi je dosadila :D

nenad
15.01.10., 02:06
Ne može da nas ide više od 5-6, i to je mnogo. Jer previše ljudi samo smeta na terenu. Rasteruje životinje, pravi buku i slično.

gordond
15.01.10., 02:44
Ma najbolje je kad idu dva, maksimalno tri coveka. Sve ostalo vise podseca na ekskurziju nego na teren;) Cini mi se da je Nenad spomenuo ali evo i ja da kazem da sam bio letos u Canju i to je svakako jedna od lokacija koju ne bi bilo lose posetiti ako vec dole idete. Moze da se nadje dosta vrsta...
U svakom slucaju srecno na terenu. Ja se nadam da cu ove godine ici u dolinu Pcinje i na Golem Grad tako da kontam da ce biti novih tema i dosta novih slika u Izletima i od fotografa i od amatera:D

Oggy
15.01.10., 02:44
ko ima bolju opremu? ja imam znanje

Pa napisao si jednom prilikom da imas d90, ja imam d300.. :) A znanja imam na pretek, cak ozvaniceno. :P
Salim se, naravno.. :)

nenad
15.01.10., 03:07
Haha, pa šta znači diploma kod nas? Ništa. :D
Gordond, šta si nalazio u Čanju? Nisam tamo bio na terenu, nikad.

ACO87
15.01.10., 04:51
dobro da razjasnimo jesam li ja u planu ili ne druze Nenade :D

Oggy
15.01.10., 07:03
Haha, pa šta znači diploma kod nas? Ništa.
Na zalost ne znaci nista, ali u smislu sto i sa diplomom mozes da radis u trafici jer je drzava propala.. A veruj mi da se diplome sa nasih univerziteta teze dobijaju nego na vecini drugih u svetu..
A drugo, barem je moja profesija takva, da sam 5 godina samo skljocao u prazno pa bi naucio :D

gordond
15.01.10., 12:07
Haha, pa šta znači diploma kod nas? Ništa. :D
Gordond, šta si nalazio u Čanju? Nisam tamo bio na terenu, nikad.

Najvise ima Ophisaurus apodus-a (blavora). Njih bukvalno mozes sresti na svakom koraku. Zatim, L.viridis, P.muralis,, N.natrix, E.quatrolineata, Testudo hermani, E.orbicularis... Od nekih lokalnih ljudi sam cuo da ima i poskoka, ali ja ih nisam vidjao. Ne mogu da se setim svega jer to nije bila tematika terena nego sam usput nalazio. Problem je jos bio sto smo bili na grupnom terenu sa faxom tako da nas je na terenu bilo po 30 u grupi pa sam morao da se probijam napred da bih bilo sta uspeo da vidim dok ne pobegne...
U svakom slucaju ima dosta makije, livada, sume na maloj povrsini tako da se moze svasta naci.

Zaboravio sam da kazem da je Canj slabo naseljeno mesto (koliko sam razumeo samo je sezonski naseljen) tako da je to jos jedan dodatni plus za bolje rasprostranjenje vrsta.

nenad
15.01.10., 12:50
Na zalost ne znaci nista, ali u smislu sto i sa diplomom mozes da radis u trafici jer je drzava propala.. A veruj mi da se diplome sa nasih univerziteta teze dobijaju nego na vecini drugih u svetu..
A drugo, barem je moja profesija takva, da sam 5 godina samo skljocao u prazno pa bi naucio :D

Tema se zove Teren u CG, maj 2010.. Molim sve učesnike da ne skreću sa teme. Nisam je otvorio da bismo neobavezno ćaskali o mogućnostima zapošljavanja u našoj zemlji, niti da bismo raspravljali o Igorovoj majici i o tome da li se obrijao za slikanje. Mene stvarno mrzi da stalno idem i brišem oftopike, da se tema ne bi proširila na 5 strana ćaskanja.

mang
16.01.10., 15:05
Mogu li se ja iz CG prikljuch expediciji kad krene,na 40 min sam od Sutomora i ostalog.Kao dijete sam po brda oko Cetinja shiba i vata sve i svashta,tada nisam ni zna shto je shto.Imam volje koliko ocete,ali ekipu za tako neshto ne.Svi se gade zmija neshto! :/ Necu chinjet nistha,samo da gledam,eo necu ni prichat nistha :P

nenad
16.01.10., 15:30
Važi, super, eto, biće nas 6 čini mi se. Tako da to je to, ne možemo više ljudi da vodimo, biće baš gužva.